Mehanizmi savladavanja straha i anksioznosti

Kako se borite sa strahom od upoznavanja novih ljudi, javnog nastupa ili bilo kojom drugom vrstom straha ili anksioznosti.

Navedite primer situacije i način na koji se bo(d)rite. Imate li neke rituale.

Ja pre nekog važnog razgovora ili dok sam bio student - ispita, obavezno slušam muziku koja me "vozi". :lol:
Pokušavam da skrenem misli
Ne uspevam uvek al je poenta skrenuti misli na nešto banalno - npr brojanje paralelnih linija
Konkretno pričam o napadu panike
Takođe je dobro i duboko disanje sa brojanjem: 4 udisaj, 4 držanje daha i 4 izdisaj
 
Kako se borite sa strahom od upoznavanja novih ljudi, javnog nastupa ili bilo kojom drugom vrstom straha ili anksioznosti.

Navedite primer situacije i način na koji se bo(d)rite. Imate li neke rituale.

Ja pre nekog važnog razgovora ili dok sam bio student - ispita, obavezno slušam muziku koja me "vozi". :lol:
ne volim liftove i velike visine ali sebi uvek kazem ok..traje kratko i proci ce
 
ne volim liftove i velike visine ali sebi uvek kazem ok..traje kratko i proci ce
Podseti me na svoje iskustvo od pre par godina iz Kuće straha u Beču.
U toj kuči, penješ se mračnim uzanim stepeništem na kojem je poneka čkiljava svetiljka, sve uz jezive krike i zvuke.
Kada dođeš na vrh stepeništa, čeka te lift.
Ulaziš, vrta se zatvaraju, lift ogromnom brzinom ' propada' uz zvuke lomljenja stakla ( lift je stakleni).
Nezaboravno iskustvo.
 

Back
Top