Meggle napušta Hrvatsku i izaziva kod Hrvata ljutnju i revolt jer odlazi i prenosi tvornicu u Srbiju.

U Hrvatskoj osim turizma propadai nestaje i ono malo industrije što se primječuje u odlasku megglea iz hrvatske u BIH i Srbiju;ali zanimljivo je da hrvati to ne prepoznaju kao ekonomsku logiku već prozivaju vlasnike za nedostatak domoljublja prema njihovoj državi što je po meni znak nezrelosti i jače retardiranosti hrvatskog društva.
Petir o Meggleu: Nemoralno je pod krinkom krize otpustiti ljude pa preseliti u Srbij

MARIJANA Petir, bivša HSS-ovka koja je sada na listi HDZ-a kao nezavisna ušla u sabor, komentirala je odlazak Megglea iz Osijeka i Hrvatske.

Petir kaže da je nemoralno pod krinkom koronakrize otpuštati ljude te seliti u druge zemlje.

"Neprihvatljivo je i nemoralno pod krinkom Covid19 krize provoditi restrukturiranja i otpuštati radnike u Hrvatskoj a potom svoju proizvodnju seliti u BiH i Srbiju. Potrebna je žurna i oštra reakcija na najavu tvrtke Meggle da gasi proizvodnju u Osijeku", napisala je Petir još sinoć.

Nije jasno na kakvu oštru reakciju misli s obzirom da se radi o odluci privatne firme.

Raspravljala na Twitteru

Na pitanje jednog korisnika Twittera zbog čega je ova odluka Megglea nemoralna, Petir je odgovorila propupitanjem.

"Država je osigurala novac za plaće svih onih koji su bili pogođeni #COVID19 tz.da Meggle ne govori istinu. Ne mislite valjda da će u BiH i Srbiji imati bolje uvjete za poslovanje a tamo sele proizvodnju?", napisala je Petir.

Na konstataciju da je sramota da kao saborska zastupnica piše takve stvari, Petir je odgovorila da se birine za ljude.

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA

"Sramota bi bila kada mi ne bi bilo stalo do svih tih ljudi koji su tamo zaposleni i onih koji ovise o mljekari jer žive i školuju djecu od mlijeka koje Meggle od njih otkupljuje. Ja reagiram jer mi je stalo i još uvijek ima vremena da se nešto poduzme. Ne očekujem da to shvatite", napisala je Petir.

I HDZ-ov Anušić govorio o pritiscima na Meggle

HDZ-ov župan Ivan Anušić danas je također govorio o pritiscima na Meggle

"Nisu rekli da se proizvodnja seli u Bihać i Kragujevac, dakle u BiH i Srbiju. Razlozi su vrlo jednostavni - jeftiniji način poslovanja, funkcioniranja, i možda jednostavniji način funkcioniranja. U ovom trenutku te informacije nemam, ali pretpostavljam, s obzirom na to da se proizvodnja seli u te dvije zemlje, da je to-to", Anušićeve riječi prenosi Večernji list.

Onda je još spomenuo mogućnost pritiska na privatnu firmu. Kako će točno raditi pritisak na privatnu firmu, nije pojasnio. No, rekao je da će ih svakako pritisnuti.

"Naravno da mi ne možemo zapovjediti Meggleu gdje će raditi i proizvoditi, ali možemo na drugi način izvršiti pritisak, a to je da Meggle više nije onaj koji se predstavlja u Hrvatskoj, da je to brend koji će očigledno proizvoditi negdje dalje, a ne u Osijeku. Jer, na neki način i kvaliteta je najviše bila naglašavana time da je to domaće mlijeko sa slavonskih i baranjskih polja. E, u ovom slučaju sada ćemo morati malo mijenjati percepciju o proizvodima u Meggleu, i porazgovarati s glavnim šefovima kako misle dalje funkcionirati i raditi u Hrvatskoj. Postoji način kako možemo izvršiti pritisak, a to ćemo svakako i učiniti. Nećemo dopustiti da ovo preko noći nestane jer smo se previše toga tijekom godina nagledali. Traju i pregovori s drugim firmama kako spasiti radna mjesta i preradu mlijeka u Osijeku", rekao je Anušić, prenosi Večernji.

https://www.index.hr/vijesti/clanak...titi-ljude-pa-preseliti-u-srbiju/2199054.aspx
"...

Jedan upućeni izvor tvrdi za 24sata da je Meggle vrlo brzo odustao od modernizacije pogona, ako im je ikada to i bila namjera jer su procijenili da im je daleko jeftinije prebaciti proizvodnju u BiH i Srbiju, gdje neće morati zadovoljavati ekološke standarde.
“Meggle je prije šest godina počeo graditi tvornice u Kragujevcu i Bihaću jer oni nisu u EU i ne moraju udovoljavati standardima očuvanja okoliša.
Kada su preuzeli IPK MIA dobro su znali da će im od 2020. trebati pogon za zbrinjavanje otpadnih voda i atest i da bez njega tvornica neće moći raditi. Sve ove godine oni nemaju pročišćivače otpadnih voda i više puta su upozoravani od strane Vodovoda da u Dravu ispuštaju štetne vode zbog čega su 2016. dali izraditi elaborat zaštite okoliša za izgradnju uređaja za predtretman tehnoloških otpadnih voda no, kada su saznali koliko to košta, odustali su od njega. Osim toga, u podrumu tvornice stoji ogromna količina uskladištenog amonijaka koji je otrovan i zabranjen u industriji. Oni su ga morali adekvatno riješiti no, zbog velikih troškova, ni za to nije izrađena strategija“, tvrdi bivši djelatnik osječke tvornice te dodaje kako većina radnika zna za te probleme jer se ta pitanja svako malo postave Upravi..."
https://net.hr/danas/hrvatska/meggl...ornice-u-srbiji-i-bih-i-to-iz-jednog-razloga/

Možda je to razlog?

Ali opet i tome smo sami krivi jer smo sve prodali stranicima. A ni "našim" privatnicima isto nije bolje... Mi smo, kak bi se reklo: " ni v rit, ni mimo". Svim silama smo se trudili ući u EU , a sklop u glavi nam nije baš za EU. A stranci kao stranci, došli su da njima bude bolje, ne nama... Kad nećemo imati i čuvati svoje, tak nam i treba...
 
"...

Jedan upućeni izvor tvrdi za 24sata da je Meggle vrlo brzo odustao od modernizacije pogona, ako im je ikada to i bila namjera jer su procijenili da im je daleko jeftinije prebaciti proizvodnju u BiH i Srbiju, gdje neće morati zadovoljavati ekološke standarde.
“Meggle je prije šest godina počeo graditi tvornice u Kragujevcu i Bihaću jer oni nisu u EU i ne moraju udovoljavati standardima očuvanja okoliša.
Kada su preuzeli IPK MIA dobro su znali da će im od 2020. trebati pogon za zbrinjavanje otpadnih voda i atest i da bez njega tvornica neće moći raditi. Sve ove godine oni nemaju pročišćivače otpadnih voda i više puta su upozoravani od strane Vodovoda da u Dravu ispuštaju štetne vode zbog čega su 2016. dali izraditi elaborat zaštite okoliša za izgradnju uređaja za predtretman tehnoloških otpadnih voda no, kada su saznali koliko to košta, odustali su od njega. Osim toga, u podrumu tvornice stoji ogromna količina uskladištenog amonijaka koji je otrovan i zabranjen u industriji. Oni su ga morali adekvatno riješiti no, zbog velikih troškova, ni za to nije izrađena strategija“, tvrdi bivši djelatnik osječke tvornice te dodaje kako većina radnika zna za te probleme jer se ta pitanja svako malo postave Upravi..."
https://net.hr/danas/hrvatska/meggl...ornice-u-srbiji-i-bih-i-to-iz-jednog-razloga/

Možda je to razlog?

Ali opet i tome smo sami krivi jer smo sve prodali stranicima. A ni "našim" privatnicima isto nije bolje... Mi smo, kak bi se reklo: " ni v rit, ni mimo". Svim silama smo se trudili ući u EU , a sklop u glavi nam nije baš za EU. A stranci kao stranci, došli su da njima bude bolje, ne nama... Kad nećemo imati i čuvati svoje, tak nam i treba...
Pa sta.Bolje to nego da si Slovenac.Sumski kmet.Da si neki Janez Ibrahimovic.
 
"...

Jedan upućeni izvor tvrdi za 24sata da je Meggle vrlo brzo odustao od modernizacije pogona, ako im je ikada to i bila namjera jer su procijenili da im je daleko jeftinije prebaciti proizvodnju u BiH i Srbiju, gdje neće morati zadovoljavati ekološke standarde.
“Meggle je prije šest godina počeo graditi tvornice u Kragujevcu i Bihaću jer oni nisu u EU i ne moraju udovoljavati standardima očuvanja okoliša.
Kada su preuzeli IPK MIA dobro su znali da će im od 2020. trebati pogon za zbrinjavanje otpadnih voda i atest i da bez njega tvornica neće moći raditi. Sve ove godine oni nemaju pročišćivače otpadnih voda i više puta su upozoravani od strane Vodovoda da u Dravu ispuštaju štetne vode zbog čega su 2016. dali izraditi elaborat zaštite okoliša za izgradnju uređaja za predtretman tehnoloških otpadnih voda no, kada su saznali koliko to košta, odustali su od njega. Osim toga, u podrumu tvornice stoji ogromna količina uskladištenog amonijaka koji je otrovan i zabranjen u industriji. Oni su ga morali adekvatno riješiti no, zbog velikih troškova, ni za to nije izrađena strategija“, tvrdi bivši djelatnik osječke tvornice te dodaje kako većina radnika zna za te probleme jer se ta pitanja svako malo postave Upravi..."
https://net.hr/danas/hrvatska/meggl...ornice-u-srbiji-i-bih-i-to-iz-jednog-razloga/

Možda je to razlog?

Ali opet i tome smo sami krivi jer smo sve prodali stranicima. A ni "našim" privatnicima isto nije bolje... Mi smo, kak bi se reklo: " ni v rit, ni mimo". Svim silama smo se trudili ući u EU , a sklop u glavi nam nije baš za EU. A stranci kao stranci, došli su da njima bude bolje, ne nama... Kad nećemo imati i čuvati svoje, tak nam i treba...
Moguće da je točno, ali razlog je isti: jeftinije im je
 
Da su dosli i za vreme mog oca,dosli su,pusteni da poharaju srpska preduzeca,niko se nije tome usprotivio ni tada ni sada.To je jedan uzas i veleizdaja a odgovorne treba najteze kazniti.
Онда би морали да буду похапшени скоро сви политичари...
Мислим, не противим се, само треба заиста имати чињенице. Наша привреда је пропала 90тих јер је имала барем СФРЈ тржиште, а многе фирме су и извозиле. Онда је то све нагло престало - те фирме нису биле самоодрживе. Знатан део њих је после 2000. пропао или продат, са идејом да раде макар нешто. Све ми се чини да се неки буне не узимајући чињенице у обзир.
А и свет се променио. Сада већ давне 1990. године овде ниси имао скоро ништа из Кине, а погледај шта је уследило. Из угла наших произвођача је то заиста кафастрофа, где је пуштање Кинеза узрок.
 
Točno tako. Kad mi nećemo sami čuvati svoje, zašto bi oni? Ista stvar je sa INA-om, Željezarama, TDR-om, brodogradnjama i svime... Uostalom lakše je uvest nego proizvest, zar ne? Živio HDZ! Imamo Hrvatsku!
Ma gle, di je problem? 160 ljudi privatne firme dobilo otkaz? Pa?
Uzmi auto i vozi Uber ako ne znaš ništa drugo
 
Ma gle, di je problem? 160 ljudi privatne firme dobilo otkaz? Pa?
Uzmi auto i vozi Uber ako ne znaš ništa drugo
Problem? Jesi li se ti borio za ovakvu Hrvatsku u ratu? Ovakva Hrvatska je ono što si htio kad si išao u rat? Vozi Uber? Pa vozi ga po Zagrebu. A ostatak Hrvatske? Ili se slažeš da je Hrvatska samo ono što se vidi sa Sljemena i to ne za baš lijepog dana?
 
Problem? Jesi li se ti borio za ovakvu Hrvatsku u ratu? Ovakva Hrvatska je ono što si htio kad si išao u rat? Vozi Uber? Pa vozi ga po Zagrebu. A ostatak Hrvatske? Ili se slažeš da je Hrvatska samo ono što se vidi sa Sljemena i to ne za baš lijepog dana?

Ja se slazem!!!
 
Чекати странце као што се чека киша није баш нека савршена економска политика.

Мало чекаш, мало додоле ...
Одувек је тако било, не мож' боље - тржиште је чудо !
 
Чекати странце као што се чека киша није баш нека савршена економска политика.

Zanima me zasto ti gledas na ovo kao 'cekanje', meni se cini da Srbija bas ima agresivan i aktivan nastup za privlacenje investitora.
Jedino da ih jos klepi toljagom i dovuce u Srbiju
 
Zanima me zasto ti gledas na ovo kao 'cekanje', meni se cini da Srbija bas ima agresivan i aktivan nastup za privlacenje investitora.
Jedino da ih jos klepi toljagom i dovuce u Srbiju

Зато што сматрам да је у животу боље ослањати се на сопствене снаге и урадити колико можеш, него чекати да дође неко са стране и донесе нешто.
 
Појмови "има лопова" или "уништена индустрија" не садрже ниједну чињеницу.

Децембра 2002. године је у Србију дошао Меркатор (Словенци).

Идеа је код нас од 2005. године (Хрвати)
Ако се добро сећам, баш тада је Дивцу забрањено да купи Књаз Милош. Фирма је продата странцима и променила власника још пар пута.

Па ако имаш неку чињеницу, само напред.
Vlade nije hteo da se učlani u ŽUTU ekipu državomuza.
Pa su ga ispalili.
Knjaza su kupili za sebe,višestruka promena vlasništva jasno govori o čemu se radi.
Da se kladimo da su DOS-ovci vlasnici ove Aranđelovačke zlatne koke ?

Prevejani su to mangupi bili i ostali, ti ŽUTI ?
 
Vlade nije hteo da se učlani u ŽUTU ekipu državomuza.
Pa su ga ispalili.
Knjaza su kupili za sebe,višestruka promena vlasništva jasno govori o čemu se radi.
Da se kladimo da su DOS-ovci vlasnici ove Aranđelovačke zlatne koke ?

Prevejani su to mangupi bili i ostali, ti ŽUTI ?
Divac je najgori smrad i izdajnik koji je potpomogao nezavisnom Kosovu, to svi znaju
 
Borili su se za samostalnu RH i AVNOJ granicama, pa nije valjda da to ne znaš.

Džaba vam sva ta borba braćo rvati, kratko vam je trajala ta vaša NEOVISNA republika ?
Nema više neovisnosti, sad ste pod NATO šapom.
I kao svaka vazalna provincija, dužni ste da šaljete sinove na NATO ratišta ?
Imate sreće što se istočni front smirio, inače bi ste bili zatrpani limenim sanducima.

Zanima me samo koja zastava se nalazi preko sanduka, kad ga iznose iz aviona, rvatska ili NATO-va?

Zna li neko da nam kaže?
 
Džaba vam sva ta borba braćo rvati, kratko vam je trajala ta vaša NEOVISNA republika ?
Nema više neovisnosti, sad ste pod NATO šapom.
I kao svaka vazalna provincija, dužni ste da šaljete sinove na NATO ratišta ?
Imate sreće što se istočni front smirio, inače bi ste bili zatrpani limenim sanducima.

Zanima me samo koja zastava se nalazi preko sanduka, kad ga iznose iz aviona, rvatska ili NATO-va?

Zna li neko da nam kaže?

Koja god da je meni sve jedno.
 
Točno tako. Kad mi nećemo sami čuvati svoje, zašto bi oni? Ista stvar je sa INA-om, Željezarama, TDR-om, brodogradnjama i svime... Uostalom lakše je uvest nego proizvest, zar ne? Živio HDZ! Imamo Hrvatsku!
Imate je malo morgen, NATO je tamo titular, nema ni pišanja bez Stoltenbergovog znanja.
Mada svi znamo, Stoltemberg je samo jedna figura, iza koje se kriju moćnici Duboke Države.
Likovi koji uzimaju sve što se može uzeti, žurka je tek počela.

Megle beži jer neće da plaća reket ovim ljudima iz senke.
 

Back
Top