MEGATREND - POMODARSTVO ILI PRAVI KVALITET ??

  • Začetnik teme anabella.
  • Datum pokretanja
Vidi Lexo da ti kazem ovako. Svuda u svetu su fakulteti pravljeni za ljude koji zele da rade neki obican posao u toj struci a ne za naucnke. Nasi drzavni fakulteti su pravljeni tako da kao da ce svi biti neki veliki naucnici, i svi ce bas jednog dana raditi u NASI ili ne znam gde.

U 21 veku izvoditi funkcije rucno kada postoje programi tipa MAD CAD-a je apsurd i kretenizam po meni. A pogotovu kad vidim nekog ko satima vezba zadatke da bi neki maratonski zadatak resio za 10 minuta jer samo toliko ima i ako napravi 1 gresku mora od pocetka. Pazi ovo je 21-vek!!! OK OK nekome treba i takva matematika da zna da je radi pesaka ali to je 1 eventualno dvoje u generaciji i oni su mozgovi, oni ce sutra u neku nasu, na neke lansirne rampe, neke svemirkse projekte, dzinovske gradnje mostova i ne znam ja sta vec. Ali vecina hoce obican posao u toj struci. I zaista im takve stvari ne trebaju.
 
Aco opet ti o "pešaka izvođenju funkcija" šta bre bulazniš? :lol:
Ti stvarno nisi svestan da matematika ima primenu.

Ja stvarno počinjem da verujem da biste vi svi na ovoj temi u kompletu najviše voleli da vam zalepe diplome za bulju i pošalju vas da kopate bunare godinu dana, pa da se vratite kao stručnjaci, samo da je možak na ispaši.

I još nešto. Svuda u svetu nije samo Amerika. Pa ni samo Amerika i Zapadna Evropa.
 
Evo da se i ja javim...
Ja sam apsolvent na drzavnom fakultetu a u drustvu imam mnogo onih koji su ili zavrsili megatrend ili jos studiraju... Sta da Vam kazem, mislim da Vas megatrend pljacka, prodaje Vam maglu! mnogo puta sam se sokirao kad cujem koliko toga ne znaju ljudi koji studiraju Megatrend. Nije poenta fakulteta da covek bas sve zna napamet, poenta je da zna da neke stvari postoje i kada se primenjuju. Ja sam ucio bezbroj kvantitativnih metoda koje resavaju mnostvo problema u menadzmentu, a ljudi sa megatrenda za vecinu nisu ni culi a kamoli da znaju da ih primene. Mislim da na Megatrendu najvise stradaju ljudi koji su vredni i koji hoce da nauce nesto, jer su manjina... Nadam se da nisam nikoga uvredio... evo da ne ispadne da sam samo kritikovao... Takodje znam da se na megatrendu mnogo vise uci engleski nego na mnogim drzavnim fakultetima... Pozz svima!!!
 
Smatram da materijalni sukob ima i imaće sve veći značaj, jer još uvek nije jasno da smo, mi, kao društvo, u prelazu ka KAPITALIZAM. Niko od Vas "intelektualaca - bubalica" sa državnih fakulteta neće biti sposoban, ili ipak neki manji broj možda i hoće, da se adaptira konkretnim zahtevima poslodavca. Verovatno ću kad završim MTU pokušati kao privatnik, prvo. Kada bih zapošljavao radnika, sigurno je da me ne bih interesovalo sa kog fakulteta dolazi, državnog ili privatnog, nego KAKO ĆE ODRADITI ZADATI POSAO, KOLIKO BRZO I PERFEKTNO!!! Ne mora značiti da neki ljudi sa državnih fakulteta neće biti sposobni da ispune gore navedene kriterijume, ali ukoliko bi mi došla tako neka usijana pametna glava, da mi filozofira i izmišlja hladnu vodu, sigurno da bih joj pokazao gde su izlazna vrata. Nas već sada ne interesuje toliko teorija (koja se, kako se može videti izuzetno puno forsira na državnim fakultetima), nego praktična primena stečenog znanja. Nemojte misliti da sve te formule i definicije koje znate, da će dugo biti skladištene u Vašoj pametnoj glavi, neće!!!
 
Istvan_87, pa ja bas tvrdim da se ljudi sa Megatrenda mnogo teze snalaze na poslu. Ja se ne vredjem kad mi kazes da sam bubalica, ja smatram da nisam, i smatram da imam veliko znanje... Dok god budem vidjao ljude da zavrsavaju Megatrend bez problema a ne znaju nista o toj oblasti koju studiraju (konkretno mislim na finansije, menadzment...) ja necu promeniti stav. Ja sam na mom fakultetu prosecan student, a moje drutvo koje je na Megatrendu, svi imaju visok prosek, a onda kad iskrsne problem na poslu mene pitaju za pomoc. U pravu si kad kazes da ne bi pitao ''sa kog si fakulteta'', slazem se, to se bas i desilo kod jednog poslodavca....sakupio sve koji su kao menadzeri i pitao koji su po vama najreprezentativniji pokazatelji uspesnosti poslovanja, sta je interna stopa povracaja i nesto oko finansijskih izvestaja...ovi sa privatnih su se bledo gledali... i sta ocekujes da je mislim o privatnim fakultetima?? Uzgred moja drugarica je pre neki mesec zavrsila faks i radi u institutu pupin za pocetnu platu 700 eur, radi na obuci za SAP, a ja to kad sam rekao drugarici sa Megatrenda, ona me pitala - a sta je to SAP? eto ti opet mozes reci da sam bubalica ili kako god, ali ja ne vidim KONKRETNO sta je to prednost Megatrenda po tebi, eto reci mi, nemam nameru da se svadjam, evo i moja sestra sad treba da upise faks i opcija joj je i Megarend, kaze ne uci mi se a imacu zavrsen faks...bar je iskrena...
 
Smatram da materijalni sukob ima i imaće sve veći značaj, jer još uvek nije jasno da smo, mi, kao društvo, u prelazu ka KAPITALIZAM. Niko od Vas "intelektualaca - bubalica" sa državnih fakulteta neće biti sposoban, ili ipak neki manji broj možda i hoće, da se adaptira konkretnim zahtevima poslodavca. Verovatno ću kad završim MTU pokušati kao privatnik, prvo. Kada bih zapošljavao radnika, sigurno je da me ne bih interesovalo sa kog fakulteta dolazi, državnog ili privatnog, nego KAKO ĆE ODRADITI ZADATI POSAO, KOLIKO BRZO I PERFEKTNO!!! Ne mora značiti da neki ljudi sa državnih fakulteta neće biti sposobni da ispune gore navedene kriterijume, ali ukoliko bi mi došla tako neka usijana pametna glava, da mi filozofira i izmišlja hladnu vodu, sigurno da bih joj pokazao gde su izlazna vrata. Nas već sada ne interesuje toliko teorija (koja se, kako se može videti izuzetno puno forsira na državnim fakultetima), nego praktična primena stečenog znanja. Nemojte misliti da sve te formule i definicije koje znate, da će dugo biti skladištene u Vašoj pametnoj glavi, neće!!!

Prvo da prevrnem ocima za "pismenost" :roll:, a onda i da dodam da svi "strepimo" od tebe kao konkurencije. Bas si "Bog i batina". :D
 
Pozdravi seku i reci joj da će ukoliko se odluči za bilo koji fakultet MTU ipak morati da uči. Studenti MTU dobijaju (uče) modernije i praktičnije (primenljivije) znanje, imaju mogućnost usavršavanja (master, diplomske, specijalističke studije) na prestižnim fakultetima i univerzitetima Evrope i sveta, kao npr. na Frei Universität-Berlin, University of California, Harvard itd., moderno studiranje - to podrazumeva polaganje određenih ispita na računaru, dostupnu literaturu za izradu seminarskih radova, brzo i prijatno dobijanje svih potrebnih podataka koje će administrativno osoblje pružiti, i mnoge druge mogućnosti, da ne kažem prednosti koje sigurno na državnim fakultetima neće dobiti. MTU je najstariji PRIVATNI UNIVERZITET u Srbiji, imamo preko 27000 studenata, na trećem mestu smo po broju studenata u Srbiji, na prvom mestu po br. stud. je BU, na drugom mestu NSU, a MTU na trećem. Svršeni studenti FPS-MTU su jedni od vodećih stručnjaka u svetu biznisa i bankarstva u Srbiji (naravno ne svi, već oni koji su svojim radom to zaslužili, odn. opravdali ukazano poverenje; i tako bih ti mogao do ujutru....
Verujem je tačno to što ti kažeš za pomenute kolege, da nisu znali neke stvari, ali iskreno ću ti reći - pitao sam dve studentkinje III godine PRAVA BU šta je to pravo, šta je akcija, šta je društveno preduzeće - nisu znale odgovor!!! Dakle, nemoj biti siguran da studenti državnih fakulteta nemaju mana, nisu savršeni ni oni, jer naprosto svuda, kod svakog pojedinca možemo naći "rupu", ali bitno je koliko je taj pojedinac spreman da tu prazninu ili "rupu" u obrazovanju popuni neophodnim činjenicama. Istina, ništa ne možemo generalizovati, individualnost je kako će ko raditi i primenjivati stečeno znanje, ali ja ovde sve vreme govorim o tome kako studenti MTU uče, moderne, praktične, neophodne činjenice i kroz takav način obrazovanja pripremaju se da budu stručnjaci u svojim oblastima, e sad, kako će se ko pokazati nijedna institucija, ni MTU, ni BU ne može garantovati za pojedince. To je nadam se razumljivo svima!!!
 
Niko od Vas "intelektualaca - bubalica" sa državnih fakulteta neće biti sposoban, ili ipak neki manji broj možda i hoće, da se adaptira konkretnim zahtevima poslodavca.
Čitaš li ti sebe, dijete? :lol:

Elem, ne sumnjam da ćeš izbegavati da zapošljavaš ljude sa državnih fakulteta (vidi mustru, ni fakultet nije završio, a već se stavio u ulogu poslodavca, pa još nama priča o "usijanim glavama" :lol: ), i da će čak jedan razlog biti baš to - usijane glave, gde ćeš ti već sam sebe da, pored njih, vidiš kao podređenog i tvoj ego će dirati to što neko tako, malko upućeniji u materiju, dolazi da ti traži posao..... ako mu daš posao, valjda će videti svu tvoju nesigurnost.

I jedan koristan savet - nemoj da glumiš gazdu čim završiš fakultet, čak ni Megatrend nije toliko dobar da te načini ekspertom posle 3 godine polaganja kolokvijuma od 2-3 stranice..... damn :lol: propašćeš brzinom kojom si završio fakultet.
 
Lexa - ti baš voliš bajke. Tvoja nemoć i kompleksi ti ne dozvoljavaju da živiš normalno, to je ovde svima izrazito jasno, mada mi nije sasvim jasno kako se neko poput tebe i može naći na fakultetu?!!
Nažalost, ovu državu su vodili takvi poput tebe, pa zato i jesmo gde smo. Siguran sam da se neće puno toga promeniti u narednih 100 godina, jer socijalna jednakost koja je ovde propagirana ukorenila se i više nego potrebno. Sve kapitalističke zemlje odavno su shvatile smisao i vrednost brzine dobijanja i praktične primene informacije u radu, jedino mi i još par siromašnih zemalja stvaramo sebi iluzornu nadu da činimo opširnošću (pokušajem sveobuhvatnosti) obrazovni sistem vrednijim.
 
Na zalost Lexa koliko god vas na drzavnim fakultetima nabijaju informacijama, sanse su 5% da ce te znati prakticno da ih iskoristite. To je cinenica.
:lol: Ово је апсолутно нетачно.
Imala sam priliku da obavim jedan neformalan razgovor sa jednim od direktora jedne prilicno jake banke kod nas. I bas sam pitala za razliku izmedju zaposlenih koji su dosli sa privatnih i drzavnih fakulteta i dobila sam sledeci odgovor:

Neke razlike gotovo da i nema, osim sto sa drzavnih fakulteta su vise teoreticari nego prakticari dok je kod zaposlenih koji su zavrsili privatne fakultete obrnuta situacija. Tako da se studenti sa privatnih bolje snalaze od starta nego sa drzavnih. Sa drzavnih dosta pogubljeni kad dodju ali posle nekog perioda se preorijentisu na prakticno tako da vecih problema nema i tu i sve razlike prestaju. Stvar je vise u licnim karakteristikama kao to da li je neko spreman i zainteresovan za rad ili ne. Da imaju cak i radnike sa srednjim skolama koji obavljaju isti posao, pojedinci cak i mnogo bolje nego oni sa fakultetskim diplomama
Не би ме чудило да је тај вајни директор такође завршио неки приватни ''факултет''.:lol:

Kao sto vidis, stvar nije u kvantitetu vec u kvalitetu. Privatni fakulteti se brze zavrsavaju zato sto nisu prenatrpani nepotrebnim informacijama i sto na privatnim fakultetiam te uce kako da resis problem, znaci kako koristeci razne pomagala da resis problem umesto sto zatrpavas svoj mozak sa gomilom informacija koje na kraju nisi ni siguran da ces znati da upotrebis na pravi nacin. E u tome je sustinska razlika izmedju privatnih i drzavnih.
Нед'о Бог да се крене у отварање медицине приватне или неке грађевине...биће мртвих Сунце ти калајсано.:roll:

Drugo, ne mozes ti da sudis i procenjujes koliko je neko dobar iz matematike ili sl. Ne znam koji fakultet studiras ali na Megatrendu se radi takav matematicki program koji ti je neophodan za osnovne stvari, sta sad treba da nas izmrcvare sa tom matematikom ko vas a ustvari nam uopste ne treba to u zivotu. E i u tome je razlika. E zato ja ne volim drzavne fakultete, jer psihicki ubijaju sto gradivom sto ponasanjem profesora a sve to skoro nizasta.
Не праве се факултетски програми за џабе тако да не може свако да студира.
Мисли о томе!

Evo ja sam na Megatrendu, na poslednjem ispitu, usmenom, dobila 9 i to jer sam zasluzila i svako ko je slusao sa strane mogao je da vidi da je apsolutno zasluzena. I profesor je davao sve ocene po zasluzi i padali su oni koji nisu imali pojma, tako da mislim da je krajnje glupo govoriti da se na privatnim samo prepisuje i to pod blagoslovom profesora i tako polazu ispiti. A korupcije najmanje (ne kazem da nema) ima na privatnom fakultetu, ta titula se dodeljuje drzavnim, tako da nas sve lepo postedi takvih napada.

Pozdav svima i nadam se da ce se ovakva diskusija konacno zavrsiti.
Па ни на државном факултетима се не пада тектако.
То су празне приче.
Никад у животу нисам пала испит, јер сам знала колико знам, а колико не знам.
Па јкад знам да нисам адекватно научила, не бламирам се излажењем на испит.

Поздрав и теби и надам се да се нећеш разочарати због завршеног приватног факултета. Долази време у коме ће се ценити знање.;)
 
"Нед'о Бог да се крене у отварање медицине приватне или неке грађевине...биће мртвих Сунце ти калајсано."

Pa malo malo pa neko umre zbog medicinara i to ovih sto su zavrslili drzavni fakultet, malo malo pa imate clanak u novinama "Lose postavili tubus", "Ugusili dete na operaciji", "Umrla posle operacije cukljeva"...pazite svi su oni zavrsili drzavni medicinski fakultet.

Ima jedna doktorka oftamolog a radima je 15 godina u opstoj praksi nas kucni prijatelj koja zna da kaze "SACUVAJ ME BOZE DOKTORA KOJI SVE ZNAJU"

Niko ne moze da zna celu medicini i to su cinjenice, zato i postoje specijalizacije.

A lekarske greske se kod nas desaaju zato sto usled prenatrpanosti viskom nepotenih informacija studenti zaborave ono bitno i onda izadju sa fakulteta ko tabula raze

I ZATO STO SU SVI UBEDJENI DA SVE ZNAJU!!!
 
"Нед'о Бог да се крене у отварање медицине приватне или неке грађевине...биће мртвих Сунце ти калајсано."

Pa malo malo pa neko umre zbog medicinara i to ovih sto su zavrslili drzavni fakultet, malo malo pa imate clanak u novinama "Lose postavili tubus", "Ugusili dete na operaciji", "Umrla posle operacije cukljeva"...pazite svi su oni zavrsili drzavni medicinski fakultet.

Ima jedna doktorka oftamolog a radima je 15 godina u opstoj praksi nas kucni prijatelj koja zna da kaze "SACUVAJ ME BOZE DOKTORA KOJI SVE ZNAJU"

Niko ne moze da zna celu medicini i to su cinjenice, zato i postoje specijalizacije.

A lekarske greske se kod nas desaaju zato sto usled prenatrpanosti viskom nepotenih informacija studenti zaborave ono bitno i onda izadju sa fakulteta ko tabula raze

I ZATO STO SU SVI UBEDJENI DA SVE ZNAJU!!!

Те лекарске грешке нису доказане, ни у једном од наведених случајева.
А медицина је опширна веома и логично је да је немогуће све знати, ни не треба свако све да зна, али мора да има одређену ширину да би могао адекватно да поставља дијагнозе.

Ово важи за све факултете, не само медицину.
Видиш, за Американце који имају узак систем образовања,кажу да су најбољи доктори.:roll:
А сваки наш доктор кад оде тамо згрози се над њиховим незнањем. Да немају развијену технику, људи би им умирали због грипа.
Све што не може да се дијагностикује уређаијима, они не умеју да реше. Али се штите протоколом лечења, који ако испуниш, не може ти нико ништа, јачи си од судбине....у Америци умире много више људи код доктора, него овде, само, као што рекох- протокол.:idea:

Е сад, то што је код нас дошло лудо време и што нам је држава комплетно урушена, то није многло а да се не одрази и на школство.
Напротив, држава кад се урушава, креће се управо одатле, а ти приватни факултети су одраз тога.8)
 
Те лекарске грешке нису доказане, ни у једном од наведених случајева.
А медицина је опширна веома и логично је да је немогуће све знати, ни не треба свако све да зна, али мора да има одређену ширину да би могао адекватно да поставља дијагнозе.

Ово важи за све факултете, не само медицину.
Видиш, за Американце који имају узак систем образовања,кажу да су најбољи доктори.:roll:
А сваки наш доктор кад оде тамо згрози се над њиховим незнањем. Да немају развијену технику, људи би им умирали због грипа.
Све што не може да се дијагностикује уређаијима, они не умеју да реше. Али се штите протоколом лечења, који ако испуниш, не може ти нико ништа, јачи си од судбине....у Америци умире много више људи код доктора, него овде, само, као што рекох- протокол.:idea:

Е сад, то што је код нас дошло лудо време и што нам је држава комплетно урушена, то није многло а да се не одрази и на школство.
Напротив, држава кад се урушава, креће се управо одатле, а ти приватни факултети су одраз тога.8)

Vidi ovako mi mozda na studijama idemo u neku sirinu. Ali je odgovorno tvrdim da uzmem sada studenta 5 godine medicine ili stomatologije i krenem da ga pitam lance iz biohemije, hemijske formule benzina, nafte i koje cega, da mu dam da prepoznaje histoloske preparate pod mikroskopom da ne bi zna da zine, ne bi pojma imao.

Lepo je to sto nako zna da ispise hemijske formule anafalaktickog soka, sto je ucio kod istog koje jedinjenje sa kojim reaguje, pod kojim uglom je koji atom, sta se oksidje sta redukuje, to je vrlo lepo i sto zna da prica sat vremena. Ali na veliku zalost kad se anafalakticki desi tu su u pitanju minuti a ne sati, tako da sve te formule, uglovi atoma, jedinjenja i slicne napotrepstine ne vrede pet para. Ili znas da das terapiju za 3 minuta i spases zivot ili ne znas. Onaj nesretnik od tvog hemijsko biohemjskog filozofiranja od jedan sat nema nista dok ti isfilozofiras, ispises formule, postavis atome i molekule pod odgovarajuci ugao on je vec odavno mrtav.
 
Vidi ovako mi mozda na studijama idemo u neku sirinu. Ali je odgovorno tvrdim da uzmem sada studenta 5 godine medicine ili stomatologije i krenem da ga pitam lance iz biohemije, hemijske formule benzina, nafte i koje cega, da mu dam da prepoznaje histoloske preparate pod mikroskopom da ne bi zna da zine, ne bi pojma imao.

Lepo je to sto nako zna da ispise hemijske formule anafalaktickog soka, sto je ucio kod istog koje jedinjenje sa kojim reaguje, pod kojim uglom je koji atom, sta se oksidje sta redukuje, to je vrlo lepo i sto zna da prica sat vremena. Ali na veliku zalost kad se anafalakticki desi tu su u pitanju minuti a ne sati, tako da sve te formule, uglovi atoma, jedinjenja i slicne napotrepstine ne vrede pet para. Ili znas da das terapiju za 3 minuta i spases zivot ili ne znas. Onaj nesretnik od tvog hemijsko biohemjskog filozofiranja od jedan sat nema nista dok ti isfilozofiras, ispises formule, postavis atome i molekule pod odgovarajuci ugao on je vec odavno mrtav.

Ацо, ово је тема о знању које пружају приватни факултети.;)

Друго, слажем се да постоје предмети на сваком државном факултету који су беспотребни, као нпр. поменута биохемија на медицини и стоматологији.
Али, општи предмети морају постојати, јер се на основу нечега мора извршити селекција ''ко може и јесте за студије, а ко не може и није за студије''.
А ове приватне факултете може да заврши свко коме падне на памет.

Управо та опширност је нешто што служи као процена за то да ли је неко капацитет за праве студије.
Разумеш ли?

Питам се, зашто сви пропали студенти државних факултета одлазе на приватне?
Вероватно зато што су у ствари паметнији и способнији од оних који те државне факултете из цуга завршавају? Или је у питању идење линијом слабијег отпора?


п.с. да не би било забуне, овде говорим о студентима који немају залеђину у виду мама и тата професора на факултету на коме су се задесили, него о нама који смо поштено радили и одрадили.
Те ''везаре'' су нека друга прича.;)
 
Vidi ovako mi mozda na studijama idemo u neku sirinu. Ali je odgovorno tvrdim da uzmem sada studenta 5 godine medicine ili stomatologije i krenem da ga pitam lance iz biohemije, hemijske formule benzina, nafte i koje cega, da mu dam da prepoznaje histoloske preparate pod mikroskopom da ne bi zna da zine, ne bi pojma imao.

Lepo je to sto nako zna da ispise hemijske formule anafalaktickog soka, sto je ucio kod istog koje jedinjenje sa kojim reaguje, pod kojim uglom je koji atom, sta se oksidje sta redukuje, to je vrlo lepo i sto zna da prica sat vremena. Ali na veliku zalost kad se anafalakticki desi tu su u pitanju minuti a ne sati, tako da sve te formule, uglovi atoma, jedinjenja i slicne napotrepstine ne vrede pet para. Ili znas da das terapiju za 3 minuta i spases zivot ili ne znas. Onaj nesretnik od tvog hemijsko biohemjskog filozofiranja od jedan sat nema nista dok ti isfilozofiras, ispises formule, postavis atome i molekule pod odgovarajuci ugao on je vec odavno mrtav.

Anafilakticki. :roll:
 
Vidi ovako mi mozda na studijama idemo u neku sirinu. Ali je odgovorno tvrdim da uzmem sada studenta 5 godine medicine ili stomatologije i krenem da ga pitam lance iz biohemije, hemijske formule benzina, nafte i koje cega, da mu dam da prepoznaje histoloske preparate pod mikroskopom da ne bi zna da zine, ne bi pojma imao.
Ae još jednom.

Ne znam kompletnu tablicu integrala napamet jer sam to relativno davno učila, ali je dovoljno da malo ždraknem i da se setim kako se koristi..... Osim toga, "ne znam kompletnu" ne znači da ne znam ništa.

Znam neke osnovne formule napamet, Pitagorinu :D i kvadrat binoma, slične gluposti, jer za rešavanje zadataka je naprosto strašno ždrakljati po sveskama svaki put kada naiđeš na šablon-formulu, osim toga - kako ćeš znati da je prepoznaš, uopšte?

Poenta: ti bi sada da mi 10 godina (od 6-og osnovne) non-stop ponavljamo Pitagorinu teoremu, jer je to valjda jedino što će ostati u glavi i što će nam biti od koristi, a ostatak matematike da preskočimo, jer se svaki budući zadatak rešava tako što se nadovežemo na 4 formule koje bismo naučili napamet, pa što da se patimo kad je ionako to sve jedan veliki šablon (lako, šta li?)? :lol: Gospode...

Naravno, napravi paralelu i sa medicinom, slobodno.....
 
Ацо, ово је тема о знању које пружају приватни факултети.;)

Друго, слажем се да постоје предмети на сваком државном факултету који су беспотребни, као нпр. поменута биохемија на медицини и стоматологији.
Али, општи предмети морају постојати, јер се на основу нечега мора извршити селекција ''ко може и јесте за студије, а ко не може и није за студије''.
А ове приватне факултете може да заврши свко коме падне на памет.

Управо та опширност је нешто што служи као процена за то да ли је неко капацитет за праве студије.
Разумеш ли?

Питам се, зашто сви пропали студенти државних факултета одлазе на приватне?
Вероватно зато што су у ствари паметнији и способнији од оних који те државне факултете из цуга завршавају? Или је у питању идење линијом слабијег отпора?


п.с. да не би било забуне, овде говорим о студентима који немају залеђину у виду мама и тата професора на факултету на коме су се задесили, него о нама који смо поштено радили и одрадили.
Те ''везаре'' су нека друга прича.;)

Pa super onda, znaci na osnovu toga da li je sposoban da nabuba gomilu nepotrebstina odredjuje se da li je sposoban da studira i da li ce jednog dana biti dobar lekar. COOL.

U svetu se takva evaluacija posebno za medicinu radi tako sto izaberu 200 kandidata na osnovu testova tj. bodova za upis. Zatim svi oni idu pred komisiju sastavljenu od strucnjaka psihologa, psihijatara koja sa njima prica i pravi psihicku evaluaciju. I na kraju se bira 10-20 kandidata za studije. Izmedju ostalog se gleda i kakav je covek, njegovi motivi za upis, koliko je human.....
 
Jao divno zaista..... yel proveravaju i da li ima crnca među precima?

Vidi tako se radi svuda u svetu, u normalnim zemljama. A oni su daleko ispred nas!!!

Svako moze da sedi ko budala i 20 sati na dan buba gomilu nepotrebnih informacija ali ako nema eticnost, kucno vaspitanje, humanost u sebi nikad nece biti dobar lekar niti stomatolog, a to se ne uci na fakultetu.

A takvi koji su startu nemaju tu eticnost, humanost i kucno vaspitanje se na zapadu ne primaju na medicinske fakultete.

I to je njima glavni pokazatelj jesi li ili nisi za studije medicinskih nauka.
 
Vidi tako se radi svuda u svetu, u normalnim zemljama. A oni su daleko ispred nas!!!
Da napravimo razliku između razvijene zemlje i one koja ima dobar sistem školovanja. Naime, ti bi kanda tvrdio da se ljudska inteligencija bolje ispoljava u razvijenim zemljama, te da je njihov stepen razvoja ono što ukazuje na to da im je i obrazovni sistem najbolji od sve dece.

I onda se buniš kada neko napiše da Megatrend osuđuje prema tome što je velika prolaznost, ovo čak i dobrim delom ima smisla, ali ta priča iz citata je..... ne znam ni šta da kažem.

 
Forma_Ideale - nemam nameru da ti se ni ovim ni bilo kojim drugim putem suprotstavljam. Očigledno je da si ti neki propali student koji ima dovoljno vremena da sedi za računarom i proziva ljude, ali šta da se radi, neko mora i time da se bavi. Žao mi te je, iskreno :-(!!!

Pogodio si k`o prstom. Prototip sam propalog studenta... U roku (sa dobrim prosekom) i o trosku drzave zavrsavam fax koji sam oduvek htela. Zali me, slobodno. :D
 
Lexa sto nasi studenti medicine ne idu da polazu test za dobijanje americke lekarske licence kad smo mi tako genijalni i kada su nam fakulteti tako dobri???

Evo za sve koji nisu znali test ima tri dela USMLE1 USLME2 i klinicki deo. Mozete da polazete sve od jednom a mozete i po delovima, USMLE1 posle prve tri godine USMLE2 posle zadnje tri. Centar za testiranje je u Madjarkoj. Test je oko 500 eura sto i nije neka lova. Za zadnji treci ako dogurate dotle moracete u ameriku tamo polazete prakticni deo na pacijentima.

Evo dao sam supet ideju. Sta kosta. Ako su vec svi sa drzavnih tako genijalni, odvojite 3-4 dana odete u madjarku i uradite test. Nista vas ne kosta da imate i Americku licnecu mozda sutra pozelite da brisete iz zemlje Srbije.
 

Back
Top