Mitternachtsträumer
Veoma poznat
- Poruka
- 12.064
MOSKVA - Predsjednik Rusije Dmitrij Medvedev je tokom današnjeg susreta sa veteranima, uoči proslave Dana pobjede nad fašizmom, 9. maja, naglasio potrebu da povratka "vojno-patriotskog obrazovanja" jer je to od suštinskog značaja za "veliku naciju".
"Kod nas je, nažalost, došlo do opadanja vojno-patriotskog obrazovanje zbog teškoća u našoj zemlji, ali mi smo sada u stanju da nadoknadimo taj nedostatak", rekao je Medvedev, prenjela je televizija.
"To je uvjek dobro za obrazovanje mladih generacija", dodao je on.
"Veoma je važno da se osjećamo kao stanovnici velike i složene zemlje, ali uvjek veličanstvene. Ništa kao to ne ujedinjuje sve ljude", dodao je on.
Naglasivši važnost sjećanja na Veliki otadžbinsk rat - kako se od sovjetskog doba naziva Drugi svetski rat, Medvedev je istakao da treba "organizovati vojno-patriotske igre, dati priliku da se rukom dotaknu mašine i predmeti iz tog vremena".
Pošto je simbolično sa veteranima popio čašu votke, Medvedev, rođen 1965. godine, napisao je u Zlatnu knjigu gostiju Muzeja Oružanih snaga u Moskvi koji je bio domaćin sastanka: "Pobjedili smo jer smo bili jaki i jer je cilj našeg naroda bio pravedan".
http://www.nezavisne.com/novosti/sv...atak-vojno-patriotskog-obrazovanja-88791.html
---------------------------------------------------

Osećam se vojno-patriotski uzvišenim samo kad pomislim na ovo. Neka digne dva prsta (ili možda bolje tri
) svako ko bi istu stvar u Srbiji. 
"Kod nas je, nažalost, došlo do opadanja vojno-patriotskog obrazovanje zbog teškoća u našoj zemlji, ali mi smo sada u stanju da nadoknadimo taj nedostatak", rekao je Medvedev, prenjela je televizija.
"To je uvjek dobro za obrazovanje mladih generacija", dodao je on.
"Veoma je važno da se osjećamo kao stanovnici velike i složene zemlje, ali uvjek veličanstvene. Ništa kao to ne ujedinjuje sve ljude", dodao je on.
Naglasivši važnost sjećanja na Veliki otadžbinsk rat - kako se od sovjetskog doba naziva Drugi svetski rat, Medvedev je istakao da treba "organizovati vojno-patriotske igre, dati priliku da se rukom dotaknu mašine i predmeti iz tog vremena".
Pošto je simbolično sa veteranima popio čašu votke, Medvedev, rođen 1965. godine, napisao je u Zlatnu knjigu gostiju Muzeja Oružanih snaga u Moskvi koji je bio domaćin sastanka: "Pobjedili smo jer smo bili jaki i jer je cilj našeg naroda bio pravedan".
http://www.nezavisne.com/novosti/sv...atak-vojno-patriotskog-obrazovanja-88791.html
---------------------------------------------------

Osećam se vojno-patriotski uzvišenim samo kad pomislim na ovo. Neka digne dva prsta (ili možda bolje tri
) svako ko bi istu stvar u Srbiji. 

