Medvedev traži povratak vojno-patriotskog obrazovanja

Mitternachtsträumer

Veoma poznat
Poruka
12.064
MOSKVA - Predsjednik Rusije Dmitrij Medvedev je tokom današnjeg susreta sa veteranima, uoči proslave Dana pobjede nad fašizmom, 9. maja, naglasio potrebu da povratka "vojno-patriotskog obrazovanja" jer je to od suštinskog značaja za "veliku naciju".

"Kod nas je, nažalost, došlo do opadanja vojno-patriotskog obrazovanje zbog teškoća u našoj zemlji, ali mi smo sada u stanju da nadoknadimo taj nedostatak", rekao je Medvedev, prenjela je televizija.

"To je uvjek dobro za obrazovanje mladih generacija", dodao je on.

"Veoma je važno da se osjećamo kao stanovnici velike i složene zemlje, ali uvjek veličanstvene. Ništa kao to ne ujedinjuje sve ljude", dodao je on.

Naglasivši važnost sjećanja na Veliki otadžbinsk rat - kako se od sovjetskog doba naziva Drugi svetski rat, Medvedev je istakao da treba "organizovati vojno-patriotske igre, dati priliku da se rukom dotaknu mašine i predmeti iz tog vremena".

Pošto je simbolično sa veteranima popio čašu votke, Medvedev, rođen 1965. godine, napisao je u Zlatnu knjigu gostiju Muzeja Oružanih snaga u Moskvi koji je bio domaćin sastanka: "Pobjedili smo jer smo bili jaki i jer je cilj našeg naroda bio pravedan".

http://www.nezavisne.com/novosti/sv...atak-vojno-patriotskog-obrazovanja-88791.html
---------------------------------------------------
:sad2:

Osećam se vojno-patriotski uzvišenim samo kad pomislim na ovo. Neka digne dva prsta (ili možda bolje tri :lol:) svako ko bi istu stvar u Srbiji. :mrgreen:
 
MOSKVA - Predsjednik Rusije Dmitrij Medvedev je tokom današnjeg susreta sa veteranima, uoči proslave Dana pobjede nad fašizmom, 9. maja, naglasio potrebu da povratka "vojno-patriotskog obrazovanja" jer je to od suštinskog značaja za "veliku naciju".

"Kod nas je, nažalost, došlo do opadanja vojno-patriotskog obrazovanje zbog teškoća u našoj zemlji, ali mi smo sada u stanju da nadoknadimo taj nedostatak", rekao je Medvedev, prenjela je televizija.

"To je uvjek dobro za obrazovanje mladih generacija", dodao je on.

"Veoma je važno da se osjećamo kao stanovnici velike i složene zemlje, ali uvjek veličanstvene. Ništa kao to ne ujedinjuje sve ljude", dodao je on.

Naglasivši važnost sjećanja na Veliki otadžbinsk rat - kako se od sovjetskog doba naziva Drugi svetski rat, Medvedev je istakao da treba "organizovati vojno-patriotske igre, dati priliku da se rukom dotaknu mašine i predmeti iz tog vremena".

Pošto je simbolično sa veteranima popio čašu votke, Medvedev, rođen 1965. godine, napisao je u Zlatnu knjigu gostiju Muzeja Oružanih snaga u Moskvi koji je bio domaćin sastanka: "Pobjedili smo jer smo bili jaki i jer je cilj našeg naroda bio pravedan".

http://www.nezavisne.com/novosti/sv...atak-vojno-patriotskog-obrazovanja-88791.html
---------------------------------------------------
:sad2:

Osećam se vojno-patriotski uzvišenim samo kad pomislim na ovo. Neka digne dva prsta (ili možda bolje tri :lol:) svako ko bi istu stvar u Srbiji. :mrgreen:


Nemoj tako, ipak je kepec priznati vojni stručnjak i strateg... :roll:
 
Jednom komunjare , uvek komunjare .
Немаш право да користиш ту реч она је забрањена прописом крстарице

Русија је и данас јака војна сила а тек што ће бити за пар година,и замислите не иде у Европу или НАТО .Светска сила број један РУСИЈА!
 
Немаш право да користиш ту реч она је забрањена прописом крстарице

Русија је и данас јака војна сила а тек што ће бити за пар година,и замислите не иде у Европу или НАТО .Светска сила број један РУСИЈА!

Komunjare zabranjene propisom krstarice? :lol:
 
Не бих се сложио. Оставило трага вишедеценијско испирање неком утопијом, па мора то мало да се 'погура'.

Pa ja nešto ne vidim da se Rusi trude da raskrste sa svojim utopijskim ispiranjem mozga. Pre bih rekao da ovakvim stvarima žele da ga intenziviraju.
 
MOSKVA - Predsjednik Rusije Dmitrij Medvedev je tokom današnjeg susreta sa veteranima, uoči proslave Dana pobjede nad fašizmom, 9. maja, naglasio potrebu da povratka "vojno-patriotskog obrazovanja" jer je to od suštinskog značaja za "veliku naciju".

"Kod nas je, nažalost, došlo do opadanja vojno-patriotskog obrazovanje zbog teškoća u našoj zemlji, ali mi smo sada u stanju da nadoknadimo taj nedostatak", rekao je Medvedev, prenjela je televizija.

"To je uvjek dobro za obrazovanje mladih generacija", dodao je on.

"Veoma je važno da se osjećamo kao stanovnici velike i složene zemlje, ali uvjek veličanstvene. Ništa kao to ne ujedinjuje sve ljude", dodao je on.

Naglasivši važnost sjećanja na Veliki otadžbinsk rat - kako se od sovjetskog doba naziva Drugi svetski rat, Medvedev je istakao da treba "organizovati vojno-patriotske igre, dati priliku da se rukom dotaknu mašine i predmeti iz tog vremena".

Pošto je simbolično sa veteranima popio čašu votke, Medvedev, rođen 1965. godine, napisao je u Zlatnu knjigu gostiju Muzeja Oružanih snaga u Moskvi koji je bio domaćin sastanka: "Pobjedili smo jer smo bili jaki i jer je cilj našeg naroda bio pravedan".

http://www.nezavisne.com/novosti/sv...atak-vojno-patriotskog-obrazovanja-88791.html
---------------------------------------------------
:sad2:

Osećam se vojno-patriotski uzvišenim samo kad pomislim na ovo. Neka digne dva prsta (ili možda bolje tri :lol:) svako ko bi istu stvar u Srbiji. :mrgreen:

Za nas Srbe , veliki otadzbinski rat je bio WW! od 14 do 18 . godine .
Obrazovanje mladih genrac ija o tome je sturo i jadno . Voleo bih zaista da je drugacije .
 
naviklo to ideološku indoktrinaciju od najranijih dana

Нерадо али се слажем. :lol:

Pa ja nešto ne vidim da se Rusi trude da raskrste sa svojim utopijskim ispiranjem mozga. Pre bih rekao da ovakvim stvarima žele da ga intenziviraju.

Ух бре Митре колико грешиш. Нормално да ће да славе дан победе над германима иако је победа била са звездом на капи али погледај званичне податке колико данас комунисти имају процената. Незваничне боље да ти не помињем...:lol:
 
У Русији се формира Општеруски Народни Фронт
Тагови: Политика, Коментари, Русија


8.05.2011, 18:20


Формиран је координациони савет Општеруског народног фронта (ОНФ). Он ће заседати једном месечно, његови учесници ће бити усредсређени на свежим идејама о будућности земље. То је било објављено у суботу, 7. маја, приликом сусрета лидера Јединствене Русије Владимира Путина с руководиоцима друштвених организација.

Предлог Владимира Путина о формирању Општеруског народног фронта – организације која би ујединила оне, који нису чланови неке политичке странке, а који нису равнодушни према судбини Русији, где би они могли равноправно, независно од политичких определења, разматрати будућност земље и припрему за изборе у парламент. То је важно, јер су избори важан догађај у животу земље.

Могућност да се пружи утицај на развој земље ван партијских спискова, изазвала је велики одјек у друштву. Није прошао ни дан, када су идеје за развој те иницијативе почеле да стижу од бизнис-заједнице, синдиката, невладиних организација. Рецимо, шеф Трговинско-индустријске коморе Сергеј Катирин је рекао да у раду ОНФ морају да учествују организације не само федералног нивоа, већ и регионалног. Према налогу Путина ће организација рада оделења тог фронта у центру и на терену почети одмах.

Још један задатак је да се одреди механизам селекције учесника седница да би напредовали управо агилни људи чије ће идеје допринети узајамном разумевању између бизниса и власти.



Могућност учешћа бизнис-удружења у формирању програма, предизборне платформе Јединствене Русије и могућногст делегирања кандидата за посланике следеће Државне думе – све то чини дијалог бизниса и власти предвидљивим и отвореним.

Осим тога, ОНФ је добра шанса за оне ко размишља о учлањивању у партију Јединствена Русија, али све до сада се због нећег није одлучио за такав корак, - каже посланик Државне думе, лидер покрета Млада Русија Максим Мишченко.



Учланио сам се у ту странку, када сам већ био посланик Државне думе. Свестан сам да за људе, који реално желе да раде у странци, то није једноставан корак. Зато је једноставније преко института присталица прво да се сарађује са странком у неким заједничким пројектима, тек после тога дође у странку ради тога да би је реорганизовао изнутра.

Експерти сматрају да ће идеја Путина повољно утицати на рејтинг Јединствене Русије, али тешко да ће привући критичаре странке власти, - сматра заменик председника Руске друштвене организације Демократски избор Сергеј Жаворонков.



Код нас, као и у практично свакој земљи, изражена је потражња за трима идеологијама: левичарском социјалистичком, десничарском либералном и националистичком. Нама кажу: урадићемо тако да би представници све три идеолгије могли да гласају за Јединствену Русију. Реалност је таква да неће идеолошки оријентисани људи гласати за Јединствену Русију.

Међутим, нико не оспорава да ће идеја ОНФ мобилисати грађанско друштво, - сматра генерални директор Института примењене политике Олга Криштановска.



Не верујем да ће се грађанско друштво томе одазвати. Међутим, јаке, моћне недржавне организације испољавају велико интересовање према тој идеји. Чини ми се да ће се многи са задовољством прикључити да би подржали снаге стабилности.

Главно је да се не би ОНФ претворио у предизборни дискусиони клуб, - истакао је Владимир Путин. На изборима се живот не завршава. Конкретне идеје, који би истакли учесници ОНФ, морају да буду оваплоћене у даљем развоју Русије.
 
Napokon ! :D

Bravo za Rusiju ! :klap:

Inace nije bas da nisu imali tu vrstu obrazovnja i razlicite vojno partiotske pokrete - od poketa mladih pa do veteranskih udruzenja - ali je Predsednik ocito mislio na jos siri i masovniji front .

Rusija je ogromna i velicanstvena drzava neuporedive vojne tradicije i tako mora da ostane . Jedino mi nije jasno sto se ,, evropejci ,, bune , pa nije rekao da na svakoj drugoj kuci ili satoru treba da se viori drzavna zastava - kao u americi .. ili da deci u osnovnoj skoli casovi treba da pocinju himnom - kao u americi ...

Cak nije ni rekao da ce humanitarno bombardovati par ,, drzava odmetnika ,, , kao sto rade amerka i EU.... :(
 
Napokon ! :D

Bravo za Rusiju ! :klap:

Inace nije bas da nisu imali tu vrstu obrazovnja i razlicite vojno partiotske pokrete - od poketa mladih pa do veteranskih udruzenja - ali je Predsednik ocito mislio na jos siri i masovniji front .

Rusija je ogromna i velicanstvena drzava neuporedive vojne tradicije i tako mora da ostane . Jedino mi nije jasno sto se ,, evropejci ,, bune , pa nije rekao da na svakoj drugoj kuci ili satoru treba da se viori drzavna zastava - kao u americi .. ili da deci u osnovnoj skoli casovi treba da pocinju himnom - kao u americi ...

Cak nije ni rekao da ce humanitarno bombardovati par ,, drzava odmetnika ,, , kao sto rade amerka i EU.... :(

"Evropejcima" je smešno to što Ameri spontano kupuju zastave i kače ih na svoje kuće i pevaju himnu i kad treba i kad ne treba, dok Rujama treba obrazovanje po tom pitanju. Znaš? :lol:
 
А шта ће да им предају тамо у оквиру морално-политичког рада.
Како препознати праву кожу и крзно и познате западне брендове, кад крену у "крвнички" шопинг у Париз и свака клинка са 40 сома долара џепарца..?
 
"Evropejcima" je smešno to što Ameri spontano kupuju zastave i kače ih na svoje kuće i pevaju himnu i kad treba i kad ne treba, dok Rujama treba obrazovanje po tom pitanju. Znaš? :lol:

Znam - vidim kako se po evropi bune zbog ucesca njihove vojske u ratovima protiv Srbije , Iraka , Avganistana , Libije , Obale Slonovace , .... :lol:
 
Немаш право да користиш ту реч она је забрањена прописом крстарице

Русија је и данас јака војна сила а тек што ће бити за пар година,и замислите не иде у Европу или НАТО .Светска сила број један РУСИЈА!

Komunista je ubedjenje, ********* je karakterna osobina :mrgreen:
 

Back
Top