Međusobna zavisnost i jasne uloge su, ustvari ljubav

I jos nesto da ti kazem,razvod nije polje makova, nema duge i na kraju cup sa zlatom.
Razvod je jedna od najtezih odluka u zivotu, i ja sam cula da postoje ljudi koji se razvode posle 3 meseca,ali licno ne poznajem nikog.Svakome je trebalo dosta,nekom manje, nekom vise.Sto znaci da je bio tu i trudio se najbolje sto je umeo.
Da ne govorim da razvesti se u Srbiji, bez obzira sto je ucestalije,izgleda kao da si uzeo mitraljez i poceo da pucas okolo.Jedna u hiljadu zena je materijalno i stambeno obezbedjena i ima punu podrsku porodice i prijatelja.Prosecnoj pak zeni se zivot pretvori u neprekidnu borbu,sa sobom,sa bliznjima,sa drustvom,sa zivotom,kao da ti treba nekome da se izvinjavas i pravdas sto nesto vise ne mozes.
Porodica jeste najlepsa stvar na svetu.Ali ne po svaku cenu
Koje su to price da 1.dete sme da se maltretira psihicki, po tebi? A prijaviti same seksualno I fizicko zlostavljanje, nisi bre normalna
2.ja sam se razvela I to posle 3 meseca I pisala sam o tome
 
Da odgovorim i na ono "Vi što nemate decu..."
Nemam, i koliko puta sretnem u gradu poznanicu sa djetetom ili dva, i kad mi kaže "Lako je tebi...ti nemaš prikolicu"
Koji je to sebičluk, strašno je samo čuti tako nešto, a MENE osuđujete što NEMAM decu, ne bi me čudilo da se i folirate, ne želim da prevršim meru pa da izvređam nekoga i kažem da ste iste kao i goreopisane kojima su deca "privezak, prikolica, teret...", i DA, dođe mi kad bih mogla JA ( ne socijalna služba jer u njihovo dobrocinstvo ne verujem) da im uzmem to dete i dovedem ga kući.

A gospođa koja se SMEJE primeru koji sam navela (14-godišnji dečak koga majka psihički RASTURA tjerajući ga da satima sa njom obilazi trzne centre) i misli da ako ONA VOLI trzne centre da to nije maltretiranje- sestro, MENI bi bilo maltretiranje, a žena sam (Samo sreća, kakvih zena- lavica- alfa ima, volim što sam žena- brat) a ti se tome smiješ, dođe mi da okačim dotične fotografije, da vidiš koliko je dečak smoren, osim toga ne znam odakle ti uopšte stav da je zlostavljanje vredno pažnje samo seksualno i uopšte fizičko?
Daj kad tako dođete sa nekim POLUZNANJEM stvarno...
A inače takođe basically roditelji su oni koji čak u 95% upropaste nesvesno svoju decu, i taj podatak nisam sad izmislila nego tako, nažalost, jeste.

To k'o ono kad me iznapadaste što sam ateista. A koliko popovai drugih bogomoljaca sa krvavim rukama, ali neću da nastavljam.
 
Da odgovorim i na ono "Vi što nemate decu..."
Nemam, i koliko puta sretnem u gradu poznanicu sa djetetom ili dva, i kad mi kaže "Lako je tebi...ti nemaš prikolicu"
Koji je to sebičluk, strašno je samo čuti tako nešto, a MENE osuđujete što NEMAM decu, ne bi me čudilo da se i folirate, ne želim da prevršim meru pa da izvređam nekoga i kažem da ste iste kao i goreopisane kojima su deca "privezak, prikolica, teret...", i DA, dođe mi kad bih mogla JA ( ne socijalna služba jer u njihovo dobrocinstvo ne verujem) da im uzmem to dete i dovedem ga kući.

Šale se ljudi malo, to su samo reči, bitna su osećanja i vidljiva su, ne mogu se sakriti.

A gospođa koja se SMEJE primeru koji sam navela (14-godišnji dečak koga majka psihički RASTURA tjerajući ga da satima sa njom obilazi trzne centre) i misli da ako ONA VOLI trzne centre da to nije maltretiranje- sestro, MENI bi bilo maltretiranje, a žena sam (Samo sreća, kakvih zena- lavica- alfa ima, volim što sam žena- brat) a ti se tome smiješ, dođe mi da okačim dotične fotografije, da vidiš koliko je dečak smoren, osim toga ne znam odakle ti uopšte stav da je zlostavljanje vredno pažnje samo seksualno i uopšte fizičko?
Deca u tim godinama umeju da budu mrgudi, bolje je možda da ga šeta po tržnim centrima, tamo šljašti.
Daj kad tako dođete sa nekim POLUZNANJEM stvarno...
OK
A inače takođe basically roditelji su oni koji čak u 95% upropaste nesvesno svoju decu, i taj podatak nisam sad izmislila nego tako, nažalost, jeste.
Pa da ih čuva neko drugi taj bi ih upropastio mehehehe
To k'o ono kad me iznapadaste što sam ateista. A koliko popovai drugih bogomoljaca sa krvavim rukama, ali neću da nastavljam.
Možeš ti da ne veruješ u Boga, ali Bog postoji i ima plan i za tebe.😈
 
Druze I meni su radili na VMC :)
Tamo rade samo po Katelovoj skali
Ne znam, ali nama su saopstili rezultate, ja imam 157 sto nije nesto mnogo natprosecno, ali valjda dovoljno za ugovorca (ti si vrv radio pred regularni vojni rok? Mozda je zbog toga drugacije)

Da. Nama nisu, ne znam što je to drugačije, možda više i nije, to bilo pre 12 godina il tako nešto. Sećam se samo da smo čekali ispred nekog kabineta, verovatno na neuropsihijatriji, da nas prozovu, daju karton i upute dalje.
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
ako smo spali na nadu kad je u pitanju uspevanje jedne banalnosti za koju bi svaki normalan covek i zena trebalo da budu sposobni, onda je svaka nada izgubljena
Nije "covek i zena", nego "muskarac i zena".
Covek je ljudsko bice.
Mada, secam se vremena kada su voditelji RTSa govorili: "...u saobracajnoj nesreci stradalo je (pa sad broj) ljudi, zena i dece", dok sada govore: "...u saobracajnoj nesreci stradalo je (la sad broj) muskaraca, zena i dece".
Ti nisi namerno hteo da uvredis niti ponizis zene, ali ne zna se da li je gore kada vređate sa namerom ili vam prosto "automatski izleti" jer ste ceo zivot tako "isprogramirani", a sve dok se drzite toga da morate biti makar malo "glavni", koji brak?
Nece vise zene da "ne budu ljudi".
Ne znam da li me ko shvata, mada po drugi put objasnjavam da se brakovi raspadaju zbog pogresnih ocekivanja- musko bi da zena "titra" oko niega (i razocara se), zena bi da se oseti "ravnopravnim partnerom a ne sluskinjom" (i razocara se, takođe).
Ajnštajn je rekao da "brak nije za budale", odnosno brak je vise institucija koja bi trebalo da bude "ortakluk", kao i njegov brak sa Milevom ali gde ja dođoh...
 
ne moze tako da se generalizuje, nisu svi isti. Itekako ima muskaraca koji titraju svojim zenama i oblecu oko njih. Nije u svakom odnosu musko prirodni autoritet. Od svih kategorija muskaraca, meni su najgori mamini sinovi i oni su ti koji najcesce ocekuju da im zena titra. Moj muz, kao i svi, ima dosta mana, ali rucak kuva svakog dana (bolje kuva, jbg 😂), sam sebi pegla stvari, ravnopravno delimo sve ostale obaveze vezane za kucubi decu, osim kupanja dece, jer ih on nikada ne oriba dobro, tako da to uglavnom radim ja. Sigurna sam da ovde ima jos mnogo zena koje nisu ,,krpe’’ i koje sa svojim partnerom saradjuju.

Najvise se iznerviram kada muskarac opere sudje, a zena je u fazonu:,,Pomogao mi je.’’ Niko nikome ne POMAZE oko kuce i dece, to su obaveze oba partnera.. E, sad, to sto nekada zene nisu radile u tolikom broju, pa je nekako bilo logicno da se vise pozabave kucom, to je druga stvar. Iako ni to ne znaci da je muskarac svega oslobodjen. Slobodno moze da oriba wc solju, rasiri ves ili nahrani dete, kada se odmori od posla 😎
 
A jel ima kućni pomoćnik?
Ozbiljno pitam jer su u suštini to jako male pare, teško da bi taj posao radio neki muškarac :lol:
Male pare? Moja tetka cisti apartmane i stanove tako ljudima po par puta nedeljno 450din sat, a ona je jos i jeftina. Obicno je sat 500tinjak din. Razbija se od posla. Da su male pare, svi bi imali pomocnicu/pomocnika
 
  • Tužan
Reactions: DUH
Ova jedna što je ja znam je plaćena 7 do 10 eura po satu
Samo stan plaća 350 € mesecno, i da jede i eventualno da se obuče, radi neredovno i sve u svemu izađe na 700 do 800 eura
U Austriji je, tamo je otišla prošle godine
Nema 'leba od toga...eno smršala je, ne liči ni na šta
To bi trebalo da je i više plaćeno i više cenjeno
Ženama domaćicama da se skine kapa i ukaže poštovanje, a ove rent- a- kućni poslovi da se, bre, plaćaju više...
Nego svi ionako zloupotrebljavaju tuđu muku i nesreću, i znaju da će uvek naići neka jadnica koja ako mora radiće i 12 sati dnevno za 6 eura po satu...
Žene bi kao prvo trebalo da nauče da imaju nekakvu "donju liniju" i da se ne spuštaju ispod, pa makar crkle. (Kao što su muškarci davno postavili granice, i posle neko kaže da muškarci nisu pametniji)
 
Pa, za nas standard nikako 400/500 din po satu nije malo, ako racunas da se dnevnice krecu od 1000 do 2000 din gore dole.
Ja, nekako, iz tvojih postova osecam kao da bas mrzis muskarce, bas si nesto ogorcena. Ispravi me, ako gresim. Ja vise mana mogu naci prosecnoj zeni, nego prosecnom muskarcu. Ako nista drugo, svakako vise idu srcem kroz zivot i manje su lukavi i proracunati od zena
 
  • Zapanjen
Reactions: DUH
Mene zamalo pre 2 meseca nisu izbacili sa Biroa zato što sam odbila posao od 500 dinara po satu.
Bolje džabe ležati nego džabe raditi, i neću iz inata i to je ono "E makar crkla".
Ja imam više para kad ne radim nego kad radim :lol: to svima pričam, niko mi ne veruje :lol:
Evo sad sam na primer "na crno" u jednom hotelu gde sam "nevidljiva", na recepciji kao rade dvoje, u suštini su lutke u izlogu, ovo nije baš ni legalno pored toga što je na "crno", ali svako jutro izađem sa finim kešićem, to će da drži neko vreme dok ne naiđe nešto drugo i tako dalje.
Govorim 3 jezika, 7 razumem a da radim za 500 dinara po satu, e pa neće da može...
Osim jezika, slikam. Nisam Mone, ali jednu sliku prodam za 35 hiljada minimum.
Snalazim se, oduvek sam.
 
Ja, nekako, iz tvojih postova osecam kao da bas mrzis muskarce, bas si nesto ogorcena. Ispravi me, ako gresim.
KUKUUUU zar takav utisak ostavljam?!
Ja muškarcima ZAVIDIM, ja imam "muški mozak", šta ćeš, nisam "dovršena" :lol:
(U smislu da je svaki fetus prvo Ž, nisu mi se možda spustili testisi, pa ostadoše jajnici, ali zato mozak radi apsolutno muški način. Dobro, minus hormoni, minus ogorčenost, nekih 70, 80% razmišljam "muški".
Nikad u životu nisam bila ljubomorna na neko žensko, moja ljubomora je isključivo prema muškarcima pa si zato možda stekla utisak da ih MRZIM, tanka je linija između ta dva osecanja
 

Back
Top