Međunarodni sud u Hagu traži nalog za hapšenje Netanjahua i lidera Hamasa zbog ratnih zločina

Grom_sa_neba!

Buduća legenda
Poruka
25.255
E da vidimo sada hoće li i on završiti u Hagu poput balkanskih kasapina... ili je to samo za stoku trećesvetašku a ne za američko cveće... ovaj čuj mene, narod izabrani :mrgreen:
Amerikanci ih neće pritiskati kao SRJ a i kada bi krenuli tim putem okrenuli bi se istoku. Imaju tu prednost da nisu okruženi zapadom.

Слика у тексту је најјача!

profimedia-0865575154.webp

Зашто би га дали?

Амери не признају Међународни кривични суд.
Budući predsednik SAD Donald Trump: "Izrael je vrlo, vrlo važan saveznik SAD i mi ćemo ih zaštititi 100% — 100%!"
:mrgreen:

Netanjahua ne bi isporučio ni najveći njegov mrzitelj opozicije da dodje na vlast.

I to je istina...
Ali videces kako ce oni testirati zemlje sa njegovom posetom...
Tipa preko Mosadovca Marka Đuriça zakaže posetu Srbiji...
A jos Marko sad Ministar spoljnih poslova Srbije...
I tako ce trenirati zemlje sa isforsiranim posetama...

I onda ce se npr Srbija izblamirati po n-ti put jer je isporucila svog predsednika svojevremeno..., a nece smeti tudjeg...

...

Da li Amerikanci imaju obavezu izručenja ICC-u optuženih? Ne, oni ne priznaju taj sud i nisu potpisnica Rimakog statuta kao ni sam Izrael, međutim drugih 120 država jesu i one imaju obavezu hapšenja i izručenja.

Da li je ICC nadležan za zločine Izraela nad Palestincima? Jeste jer je Palestina potpisnica od 2015. godine jurisdikcije ICC.

Dakle, Netanjahu i Galat neće smijeti putovati u 120 država uključujući EU.

Da li Amerikanci imaju obavezu izručenja ICC-u optuženih? Ne, oni ne priznaju taj sud i nisu potpisnica Rimakog statuta kao ni sam Izrael, međutim drugih 120 država jesu i one imaju obavezu hapšenja i izručenja.

Da li je ICC nadležan za zločine Izraela nad Palestincima? Jeste jer je Palestina potpisnica od 2015. godine jurisdikcije ICC.

To je bila teorija i za Putina pa nešto sumnjam da bi ga bilo ko hapsio.

Znači ako stupe na teritoriju bilo koje države koja priznaje juristikciju suda mogu biti uhapšeni?

Back