Međunarodna inicijativa pokrenula peticiju protiv rudnika Rio Tinta u Srbiji: Potpise dalo više od 240 hiljada ljudi

Džudi S

Ističe se
Moderator
Poruka
2.967
Molim vas da potpišete peticiju i da je podelite ukoliko koristite Fejsbuk, mrežu X i ostale društvene mreže.

Hvala unapred.

https://nova.rs/vesti/drustvo/onlaj...a-do-sada-potpisalo-vise-od-240-000-gradjana/

Ovo je direktan link do peticije

https://action.wemove.eu/sign/2023-03-stop-rio-tinto-EN
podržavam, ali sve i da milion ljudi potpiše i to da odu kod notara da overe potpis za peticiju, vlast bi peticijom obrisala d*pe! *ebe im se za peticije, *ebe im se za narod! jel su imali 200.000 ljudi na ulicama, blokade puteva, proteste, pa nikom ništa!
"peticija protiv Rio Tinta" je mogla prošle da bude izglasana na izborima, ali je debilni narod većinom odlučio da podrži vlast, tako da posle *ebanja nema kajanja...
sve peticije su nažalost besmislene, samo gubljenje vremena! :confused:

tin.jpg

Jel ima negde da potpišemo peticiju za Rio Tinto mi što smo "za".

Takozvana "peticija protiv peticije", ili "tuk na luk"
iz kojih razloga si ZA to da Rio Tinto kopa po Srbiji?
koliko sam inforimsan, sve sto bi Srbija dobila je nekih 300 miliona € od rudne rente i to podeljeno na mnogo narednih godina.
to i nisu neke pare i neka preterana korist za Srbiju u zamenu o ono sto ce im Srbija dati.
ili ti vidis tu neku vecu korist?

Vi što ste za, prvo napravite sebi jednu ovakvu planetu, pa onda ako hoćete
možete i da je uništite. Ono što ne umete da napravite, a funkcioniše odlično,
ne dirajte.

:cmok2:

iz kojih razloga si ZA to da Rio Tinto kopa po Srbiji?
koliko sam inforimsan, sve sto bi Srbija dobila je nekih 300 miliona € od rudne rente i to podeljeno na mnogo narednih godina.
to i nisu neke pare i neka preterana korist za Srbiju u zamenu o ono sto ce im Srbija dati.
ili ti vidis tu neku vecu korist?
Ma jok, nego samo volim kad su svi "za" da budem "protiv".

Naopaka krv valjevska.

Vi što ste za, prvo napravite sebi jednu ovakvu planetu, pa onda ako hoćete
možete i da je uništite. Ono što ne umete da napravite, a funkcioniše odlično,
ne dirajte.

:cmok2:
Ma ne možemo mi ništa planeti. Što bi rekao George Carlin, "the planet is fine, the people are fucked"

Možemo da uništimo uslove za naš život. Kada kažem ovakva planeta,
mislim na sve što na njoj postoji, uključujući i uslove za život.

Ili se igrajte na Marsu.
Ma šalim se ja malo. Litijumske baterije će ionako brzo izmoditi kad dođu grafenske, vodonične ćelije, alu-jonske... a s njima i potražnja za litijumom.

Što bih ja rekao - ako je litijum tako otrovan, i ako ga ima tako puno u okolini, što se bune ovi ako neko dođe i pokupi pa odnese sav taj otrov.... :mrgreen:

Ma šalim se ja malo. Litijumske baterije će ionako brzo izmoditi kad dođu grafenske, vodonične ćelije, alu-jonske... a s njima i potražnja za litijumom.

Što bih ja rekao - ako je litijum tako otrovan, i ako ga ima tako puno u okolini, što se bune ovi ako neko dođe i pokupi pa odnese sav taj otrov.... :mrgreen:
Nije otrov kada se nalazi na svom mestu.

Ova vlast mora da padne, inace cemo nestati sa lica zemlje.
To se ne rešava promenom vlasti. Sećam se da su u jednoj kampanji davno
galamili protiv uvođenja bus plus-a. Narod se toliko zapalio, da su žute smenili
sa vlasti i dođoše sns-ovci. I šta su uradili? Uveli bus plus, naravno. :lol:

Za ovo samo ekloški protesti. A političari koji bi da se ogrebu za pažnju u toj
priči da se oteraju sa protesta.

Poslednja izmena:
Vidim da postoje još dve teme o Rio Tintu.

потписао али нема много вајде од ње

Ima. Treba uzeti učešće na protestu, ili na protestima protiv Rio Tinta.

Ja ne znam da li ću moći da idem, zbog zdravlja, ali mislim da je veoma važna brojnost na tim protestima.

Ako budemo sedeli u kući i samo slušali vesti o dešavanjima...onda ništa..

Litijumske baterije će ionako brzo izmoditi kad dođu grafenske, vodonične ćelije, alu-jonske... a s njima i potražnja za litijumom.

Mislim da se to već desilo...ali to ne zanima našu vlast, ne zanima ni građane...

Za ovo samo ekloški protesti. A političari koji bi da se ogrebu za pažnju u toj
priči da se oteraju sa protesta.

Dobro. Samo imam dva pitanja:

1. Ko će prijaviti skup ili skupove policiji?

2. Ko će biti odgovoran za sve što može da se desi na protestu?

Političke stranke koje se bave ekologijom imaju poslaničke mandate u Skupštini.

Ekološka udruženja sarađaju po ovom ozbiljnom pitanju sa političkim strankama.

Zašto bi Ćuta ili Srđan Milivojević bili problem na tom skupu? I Boško Obradović, Janko Veselinović, Vladimir Gajić?

Nisam videla da li su se po pitanju Rio Tinta oglasili Đilas, Ponoš, Pavle Grbović.

Možda ne žele da se izjasne i ne žele da stoje pored Milivojevića, Ćute, Boška, Vladimira Gajića, Janka Veselinovića?

veca je steta od koristi, samo lobisti imaju vajde, rio tinto aljeku pare na racun, pa onda moze, zato on i ne odustaje, boli ga bas uvo za narod, kome ce da zamaze oci - kao sto narodu guli kozu s ledja, e tako ce i zemljistu, ono se prosto ljusti i truje, a trosi se voda enormno bez koje se ostaje garantovano.​

According to a report by Friends of the Earth (FoE), lithium extraction inevitably harms the soil and causes air contamination. As demand rises, the mining impacts are “increasingly affecting communities where this harmful extraction takes place, jeopardising their access to water,” says the report.​

Where did the myth of Lithium being super toxic come from?

Lithium itself isn't toxic, but the mining and processing of it is

South America's 'lithium fields' reveal the dark side of our ...1719027156993.png

Poslednja izmena:

The Social and Environmental Impacts of Lithium Mining

Borrum Energy Solutions
https://borrumenergysolutions.ca › blogs › blog › the-s...

Feb 24, 2023 — In addition, mining lithium can disrupt wildlife habitats and cause soil erosion, leading to long-term ecological damage

The spiralling environmental cost of our lithium battery ...

WIRED
https://www.wired.com › Business › WIRED on Energy

Aug 5, 2018 — According to a report by Friends of the Earth, lithium extraction inevitably harms the soil and causes air contamination.

Lithium Liabilities: The untold threat to water in the rush ...

Cronkite News
https://cronkitenews.azpbs.org › lithium › stories › lithiu...

Jan 25, 2024 — Scientists say, at many lithium mines around the world or in the U.S., overpumping underground, salty brine water can have devastating impacts.

Environmental Impacts of Lithium Mining and Extraction

lithiumharvest.com
https://lithiumharvest.com › knowledge › environmenta...

Soil Contamination: During the extraction process, chemicals used to separate lithium from the ore can seep into the soil, causing soil contamination.

Dobro. Samo imam dva pitanja:

1. Ko će prijaviti skup ili skupove policiji?

2. Ko će biti odgovoran za sve što može da se desi na protestu?

Političke stranke koje se bave ekologijom imaju poslaničke mandate u Skupštini.

Ekološka udruženja sarađaju po ovom ozbiljnom pitanju sa političkim strankama.

Zašto bi Ćuta ili Srđan Milivojević bili problem na tom skupu? I Boško Obradović, Janko Veselinović, Vladimir Gajić?

Nisam videla da li su se po pitanju Rio Tinta oglasili Đilas, Ponoš, Pavle Grbović.

Možda ne žele da se izjasne i ne žele da stoje pored Milivojevića, Ćute, Boška, Vladimira Gajića, Janka Veselinovića?
Kada je bilo koji političar odgovarao zbog nečega što se desilo na protestu? :dontunderstand:
A skup može da prijavi bilo ko.

Nemam pojma ko su ljudi koje si nabrojala. :kafa: I ne znam šta bih dalje o
ovome mogla da pričam. Nego čisto da podignem temu jer svako malo bega na
drugu stranu.

Ima. Ljubljenje donjih leđa gospon hilu je svakog frajdeja od 10 do 11h u prostorijama us ambacy in belgrejd.

Preneće hilko pozdrave lično gosn tintoretiju

Back