Međugeneracija: nismo ovako vaspita (va)ni

Antihejter,​

како год, али ТВ нема будућност, то је већ сада паметни ТВ, а у ствари глупи рачунар, а ускоро ће постати све јачи и јачи рачунар, који ће зависити од интернета.

Ево ти пример. Паметни диктатор жвалавко AV, забрани Н1 и Нову на државној кабловској. Случајно је л да ?
А пошто имаш паметни ТВ, лако можеш да нађеш ЈТ канале тих ТВ канала и да гледаш вести и емисије које они аплодују.
Дакле исто као и на телефону, мада он рачуна на старе људе који не знају да користе паметне телефоне и ТВ.

Deca? Deca su izvrnula moralne vrednosti, deca su donela zakon da roditelji više ne smeju da ih pipnu?

Ne razumem te opet. Pre će biti da su oni iznad počeli "Operacija: ispiranje mozga" i to kažem na globalnom nivou.

Не мора да значи. Па наша генерација је усрала ову земљу, јер мрзимо своју домовину. Ок оно кад попију два пива, а у позадини Баја подригује о српству, па дигну три прста, то није патриотизам.

О каквим моралним вредностима можемо ми да причамо, када наша генерација говори о глупостима да нас запрашују са неба, а не виде да смо најзагађенија средина у свету. Кажу каква је ово магла ... па није магла то је смог, није ни смог, то је загађење.

И онда неке џукеле поједу човека, а кучкари запене како је то нормално.

И онда послодавац те држи као роба, синдикат ради за њега, а велики Србин роб каже нема на западу и истоку социјалне правде, овде се једино живи слободно, свуда је корупција рекао ми Вулин на ТВ.

Зато мислим да ће нове генерације бити паметније од наше.
 
Nemaš nijedan lajk. Odnosno, ne vidiš da si promašio temu.
Ti se očigledno super uklapaš u sadašnjosti, ne znam kako si vaspitan, izgleda mi solidno, ne vređaš, ok, ali si drugačiji od nas.
Nisi "međugeneracija", ti nisi glup ali si slep. Jer ne kapiraš koliko je sve otišlo u tri lepe.

Ja radim kao obezbeđenje i bukvalno mogu da me ubiju na radnom mestu a radno mesto mi je da čuvam pare takvih kao što si ti, pa sam malo ogorčen (da se primetiti) ali ne shvataj to lično.

Nadoknađujem tim što imam nešto u glavi.
Да, ја баш живим за лајк и то ми је мерило свега.

Ја се уопште не уклапам у садашњост и хиљаду пута више сам огорчен него што си ти. Твој израз све је отишло у три лепе је превише благ, немам речи да опишем ово наше друштво.

Међутим ти немаш проблем са колективним понашањем друштва, већ са самим собом. Теби је лако. Промени себе и биће ти боље. Ради на себи, образуј се, иди на неки курс, нађи боље плаћен посао и који ти одговара и решен проблем. Научи неки језик.

Моје паре не чуваш, јер људи који имају пара, не висе на форуму, раде паметније ствари, шта год то било паметно за њих и њихов капитал.

Није добро што си огорчен, јер сутра можеш отићи рецимо у Немачку, тамо ћеш тек видети шта су буржују, али нећеш о њима размишљати, јер ћеш имати посао који је добро плаћен и који не угрожава твоју безбедност.

Овде постоји правило или једи го%на са свима који ћуте и једу го%на или иди из ове средине или државе, али нико не жели да промени средину.
Да би то урадио, мораш имати власт, законе и спроводити законе, по цену да отвориш и радне логоре ако треба.
 
To su pretežno pojedinačni slučajevi, ne može se to svesti na globalni napredak.Na našim prostorima to su uglavnom oni što su presekli pa se odselili u inostranstvo, a sa druge strane su postali članovi omržene vladajuće stranke i dobili neke pozicije gde se retko i pojavljuju, a primaju dobre plate za to, znači, stranački profiteri.Ovi ostali i dalje rade za bedni minimalac i trpe mobing.Bar im je obraz čist, ako je to neka uteha.

Ти то гледаш на исувише кратак рок.
Погледај кроз три, четири генерације - напредак је џиновски.
 
Да, ја баш живим за лајк и то ми је мерило свега.

Ја се уопште не уклапам у садашњост и хиљаду пута више сам огорчен него што си ти. Твој израз све је отишло у три лепе је превише благ, немам речи да опишем ово наше друштво.

Међутим ти немаш проблем са колективним понашањем друштва, већ са самим собом. Теби је лако. Промени себе и биће ти боље. Ради на себи, образуј се, иди на неки курс, нађи боље плаћен посао и који ти одговара и решен проблем. Научи неки језик.

Моје паре не чуваш, јер људи који имају пара, не висе на форуму, раде паметније ствари, шта год то било паметно за њих и њихов капитал.

Није добро што си огорчен, јер сутра можеш отићи рецимо у Немачку, тамо ћеш тек видети шта су буржују, али нећеш о њима размишљати, јер ћеш имати посао који је добро плаћен и који не угрожава твоју безбедност.

Овде постоји правило или једи го%на са свима који ћуте и једу го%на или иди из ове средине или државе, али нико не жели да промени средину.
Да би то урадио, мораш имати власт, законе и спроводити законе, по цену да отвориш и радне логоре ако треба.
Živim u Bugarskoj, govorim 4 jezika, imam porodicu i potomstvo. Do 2019. sam živeo u Srbiji.
Eto ti kad sam ti toliko interesantan.
Pogrešio si u proceni ali veći je problem zašto ti imaš potrebu da znaš moj život.
Drugo- pravdaš se. Ni to me ne zanima. Samo pokazuješ da si "bela ovca", ja sam crna ovca, jbg.

Ako sad možemo da se vratimo na temu, bilo bi lepo.
 
Unapred u smislu unapređenje tehnologije i tehnike.
Unazad u smislu degradacije čoveka. Nikad se nije manje koristio mozak.

Ма какви,
без мозга и знања не можеш ни бургер у Меку да наручиш !

Деградација наступа тек онда кад немаш кинту на картици,
а дивљење околине када превариш дисплеј
и празном картицом наручиш клопу ...

Тражи се мозак, ооо како да не !
 
Родителји су у већини случајева егоисти и траже неку захвалност за васпитанје своје деце , што је апсурд
Да не причамо о родителјима терористима који своје неостварене амбиције истеруј преко деце ( Ужас најгоре врсте )
Ја сам најсретнији човек кад ми дете каже " не требаш ми више , желим да сам самосталан " Тад знам да је мој посао ту завршен
Могу се наћи само у близини ако затреба
Увек у срцу остаје онај леп осећај да си створио нешто лепо , паметно и способно за самосталан живот
Ја већ одавно знам да " летим " , али они неће летети мојим летом
Научен сам да санјам , али они сигурно неће санјати моје снове
Научен сам да живим , али они сигурно неће живети мој живот
Једино шта ме теши и причинјава задоволјство је :
У сваком лету, у сваком животу,у сваком сну увек ће остати траг наученог пута
И захвалан сам на томе
 
Међутим ти немаш проблем са колективним понашањем друштва, већ са самим собом. Теби је лако. Промени себе и биће ти боље. Ради на себи, образуј се, иди на неки курс, нађи боље плаћен посао и који ти одговара и решен проблем. Научи неки језик.
E a ovo mi je najjače na forumu, od muke se i nasmejah :lol: kad ti neko priča kakav si, koji je tvoj problem a eto doživeh i lako rešenje :lol:
 
Poslednja izmena:
Родителји су у већини случајева егоисти и траже неку захвалност за васпитанје своје деце , што је апсурд
Да не причамо о родителјима терористима који своје неостварене амбиције истеруј преко деце ( Ужас најгоре врсте )
Ја сам најсретнији човек кад ми дете каже " не требаш ми више , желим да сам самосталан " Тад знам да је мој посао ту завршен
Могу се наћи само у близини ако затреба
Увек у срцу остаје онај леп осећај да си створио нешто лепо , паметно и способно за самосталан живот
Ја већ одавно знам да " летим " , али они неће летети мојим летом
Научен сам да санјам , али они сигурно неће санјати моје снове
Научен сам да живим , али они сигурно неће живети мој живот
Једино шта ме теши и причинјава задоволјство је :
У сваком лету, у сваком животу,у сваком сну увек ће остати траг наученог пута
И захвалан сам на томе
Kakav lep post. 👍
 
Не постоји човек без проблема !

Читам и онај британски принц мисли да је рођен
да би старијем брату и престолонаследнику
евентуално донирао органе у случају потребе ! :eek:

Мој савет:
- Не патите више него што треба, "где год си ниси сам !"
- Не гурајте децу од себе, нађите начин да на комотан начин живите са њима заувек (заборавите на америчко одбацивање одрасле деце)
- Запамтите, све што ти треба је љубав (контакт) !
 
"Uvijek sam al nikad do kraja" ("Haustor")
Slažem se sa celim postom. Razumem te, takođe.
Izgleda da smo obojica "međugeneracija", najteže je sebe prevaspitati ako si već zreo i oblikovan čovek.
Ovo je druga planeta, ovo sad što se dešava, ja priznajem da mi je bilo lepše kad sam bio na neki način slep kod očiju.
Sad vidim, koliko mi je dozvoljeno da vidim a ni to mi se ne sviđa- najblaže rečeno.
Takođe strahujem negde u dubini duše šta će biti iako pokušavam da potisnem to osećanje- ne ide, ne može tako, nije rešenje "zabiti glavu u pesak", to ostavlja posledice, nedostaje mi možda lošije vreme ali zdraviji nervni sistem.
 
"Uvijek sam al nikad do kraja" ("Haustor")
Slažem se sa celim postom. Razumem te, takođe.
Izgleda da smo obojica "međugeneracija", najteže je sebe prevaspitati ako si već zreo i oblikovan čovek.
Ovo je druga planeta, ovo sad što se dešava, ja priznajem da mi je bilo lepše kad sam bio na neki način slep kod očiju.
Sad vidim, koliko mi je dozvoljeno da vidim a ni to mi se ne sviđa- najblaže rečeno.
Takođe strahujem negde u dubini duše šta će biti iako pokušavam da potisnem to osećanje- ne ide, ne može tako, nije rešenje "zabiti glavu u pesak", to ostavlja posledice, nedostaje mi možda lošije vreme ali zdraviji nervni sistem.
Nesme čovek da se drži kruto svojih stavova , naučenog i proživljenog
Mišljenja i ponašanja moraju biti sklona analiziranju i promenama
Ako to ne umeš i ne naučiš , stagniraš u razvoju -duhnovnom
Može se lako i brzo desiti da budeš pročitan od mladjih i ignorisan
Ne zaboravi da si ti luk , a oni strela !
Da će oni dobaciti dokle ti samo možeš da sanjaš
No kako rekoše stari mudraci " Bog ljubi strele ali voli i luk iz koga su odapete "
Sve je to njegovih ruku delo
 
ne ide, ne može tako, nije rešenje "zabiti glavu u pesak", to ostavlja posledice, nedostaje mi možda lošije vreme ali zdraviji nervni sistem.

Ако волиш да све видиш онако како је (мада то никада није могуће)
следећи пут када на плажи угледаш презгодну дјеву
сети се и визуелизуј њену унутрашњост - јер то је права истина о њој !

Гомила меса, костију, гована, пишаће, несварене хране ... умотане у прелепу кожу.
Каква превара ! :bljak:

Такође, а у циљу излечења од идеје "истинитог погледа на свет и живот",
није лоше кад будеш јео торту да помислиш
да ли је посластичар опрао руке по изласку из ве цеа.

Исто тако препоручујем да пијући неки важан лек имаш на уму
да су га правили људи искључиво због зараде
и да их потпуно боли раца за тебе лично !

Терај тако све док ти не буде "горе",
тј док се не вратиш наивности и глупој вери у људе, живот, љубав ...
 
Mene je u jednom trenutku bila uhvatila velika žalost i tuga kada sam videla kako se svet menja i kako ono što je nekada bilo pohvalno postaje nepoželjno. Oduvek sam bila osoba koja voli da sve sagledava iz različitih uglova i perspektiva. Živela sam i u kulturi vrlo različitoj ne samo od naše, nego i evropskih, što mi je dosta razvilo sposobnost prilagođavanja i prihvatanja različitog. Takođe mi je pomoglo da shvatim relativnost mnogih stvari, da mnogo manje kritikujem, mnogo manje osuđujem, a pogotovo da ne prihvatam crno-beli svet u bilo kom smislu.

Nekada sam mislila da je to pozitivna osobina. I drugi su tako mislili. A sada sve više nailazim na ljude isključivih, okoštalih stavova, koji svako propitkivanje istih doživljavaju kao povod da te smeste u kutiju sa nekom od nalepnica koju su za "takve" osmislili i užasno su ljuti ako si previše fluidan (ako podjednako dovodiš u pitanje i njihove, ali i ideje suprotne od njihovih), pa to ne mogu.

Sa svih strana te zatrpavaju poželjnim stavovima i mišljenjima, a istovremeno ti govore kako si slobodan i treba da budeš svoj. :D

Sve više imam utisak da ničije mišljenje nije važno, da je mnogo važnije biti idejno podoban, tj. trčati za vozom ideja koji se zahuktava i stalno usput menja, a ti pokušavaš da držiš korak, jer ono što je neprihvatljivo danas, biće poželjno sutra i ako samo na kratko skreneš pogled i ne uhvatiš na vreme najnoviju promenu - bićeš ostavljen ili možda čak i pregažen.

Često na internetu vidim ljude srednjih godina i starije koji se više ne snalaze u novom društvu, iako pokušavaju. Trude se da budu u toku i savremeni, ali društvo ponekad od njih traži da napuste ono što su decenijama prihvatali kao ispravno i - muče se. Pogotovo je teško ljudima koji su sebe još pre desetak godina smatrali liberalnim i tolerantnim kada shvate da su dosegli svoje granice i da ne mogu više da ih šire ili da društvo od njih očekuje da pod krinkom slobode postanu isključivi.

Mislim da se stoga dosta ljudi povlači u sebe, sve manje iznosi svoje mišljenje i sve manje deli sebe sa drugima.
 
Pogotovo je teško ljudima koji su sebe još pre desetak godina smatrali liberalnim i tolerantnim kada shvate da su dosegli svoje granice i da ne mogu više da ih šire ili da društvo od njih očekuje da pod krinkom slobode postanu isključivi.
Све је то лични доживљај стварности и непосредног окружења.
Ја познајем тотално супротне људе, који су били конзервативни ксенофоби пре 10ак и више година, али који су под притиском друштва морали да постану искључиви либерали, односно да носе такву маску.

Међутим када живиш у токсичној средини, мислим буквално токсичној средини, онда није више битно да ли су људи фашисти или комунисти, да упростимо екстреме, да ли су склони индивидуалистичкој или колективној идологији живљења, битно је само очистити средину од отрова.
 
Не може да се угаси нешто што већ годинама не постоји. То је као да ти неко каже престани да слушаш радио и да пушташ музику са грамофона. Али ја грамофон нисам видео нигде осим у филмовима, као и радио.

Ја сам ТВ избацио пре 15 година, а не припадам новој генерацији, једноставно то је превазиђени медиј, који још увек служи као замена за велике мониторе, јер је јефтинији за гледање филмова са нета.
Manje kablova i vetji ekran. TV ima svoju praktichnu svrhu josh. No pod ono, ugasi TV, mislio sam na propagandu i kanale koji ti pune glavu
sa trendovima...
 
Ево ти пример. Паметни диктатор жвалавко AV, забрани Н1 и Нову на државној кабловској. Случајно је л да ?
А пошто имаш паметни ТВ, лако можеш да нађеш ЈТ канале тих ТВ канала и да гледаш вести и емисије које они аплодују.
Nije zabranio, niko ih ne sprechava da puste ne internetu stream, ali djavola, morash da calnesh pare za EON
box :P
 
Da vidimo sta ustvari ucite decu....

Da budu lopovi , dupeuvlakaci, da ebu sve sto stignu , da kradu na veliko , da ne budu ciganija, tj da kradu na malo....
Da budu agresivni , da budu bezobrazni , da otimaju tudju prostor bez obzira da li je misljenje i ideja dobra ili losa.
Dobar ti je post, ali zašto "vi"? MI, JA se slažem sa tobom čemu ONI uče današnju decu, zato sam i otvorio temu. Opisao si današnje ljude i ja više ne znam kako da se postavim. Što rekoh u prvom postu, rođen sam i vaspitavan za svet koji više ne postoji.
Možda nikada nije ni postojao, možda je ovo sad sve zapravo iskrenije, možda je ovo pravo lice a ono iz prošlosti maska, vaspitanje i jeste na neki način "dresura" ali barem znaš rutinu, kako da se postaviš a sad je haos. Ne zna se više ništa.
 
Možete im pričati šta god hoćete.
Radiće ono što vide da radite.
Nisu krivi roditelji.
Nisu kriva deca.
Kriva je levča
Ne znam, možda sitnice ali pre će raditi ono što vidi da svi rade. Dodaj inat u tinejdžerskom uzrastu i eto propasti.
Međutim, tema nije o odgoju naše dece, nego o nama koji smo, kako rekoh u uvodnom postu "vaspitani za svet koji više ne postoji".
 

Back
Top