Mediteranska kuća poput skulpture savremene umetnosti

  • Začetnik teme Začetnik teme Nina
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
388.208
N2-kuća-u-Španiji-kuća-na-Majorki-Caballero-Colon-Architects-bela-mediteranska-kuća-minimaliza...jpg


Na strmom, stenovitom brdu prekrivenom mediteranskom vegetacijom Majorke, kreirana je kuća koja je nalik skulpturama savremene umetnosti, a potpisuje je Caballero Colon Architects.

Ova vila se prostire na 240m2 a dizajnirana je kao četiri skulpturalne kutije složene pod uglom, jedna na drugu poput tetrisa. Ono što ovu kuću čini dodatno posebnom jesu prozori celom širinom ovih ''kutija'' koji ističu vidikovac ka zalivu Caniamel, čineći arhitekturu vile i njen pejzaž ispreplentanim kao neraskidiva celina. Vili na brdu pristupa se na dva načina: vijugastim stepenicama ili korišćenjem lifta u podnožju koji vodi direktno do glavnog ulaza.

Svi prozori u ovom delu kuće su pokretni, transformišući dnevnu sobu i trpezariju u prostor na otvorenom, odakle se može pristupiti predivnom infinity bazenu.

Kuca je moderna , zanimljiva i lepa , volim otvoren prostor i velike prozore na kuci ali ne volim da je sve na izvolte
Po meni svaka kuca treba da ima i svoju intimu.
 

Back
Top