MEDITACIJA

MaranAta:
Барем признајеш да секте ПРОГРАМИРАЈУ људске мозгове. 8)

Прочитаћеш више о томе на топику "тоталитарне и деструктивне секте" :wink:

Ma ja ovde samo proletim kad je nevreme. Ti si prvi koji samo izvlaci i izvlaci informacije. Imas ih citavo more i to sve negativne tako da ne verujem da to radis iz hobija. To ti je posao. Zato ti jesi DEPROGRAMER. I volis da ima sekti i drugih jer od njih zivih. Reci koliko zaradjujes i da li si stvarno uspesan u poslicu.

eee...bas bih volela da znam kako to meditacija utice na rad hipofize....mislim, stvarno....pitanje vere, religije je licno pitanje svakog od nas i nema potrebe, posebno na jedan tako beskrupulozan nacin, ubedjivati u ispravnost jedne,a neispravnost druge religije, vere, metode ili sta god.

Тачно је да је питање вере ствар личног карактера. Оно што је дужност сваког Хришћанина је да упозори оне за које се види да срљају у погибао. Питање спасења је итекако важно јер оно води у вечни живот. Наравно, атеисти често појма немају о томе. :wink:

MaranAta:
А шта ако ми је ипак хоби ? Да ли ће те то разочарати ? 8)

Плату ћемо сви добити од Оца небеског. :wink:

Izvini sto ti ja opet dosadjujem. Citaj malo po forumu i videces da jedino ti i pravda imate zivce da dugo pisete i uvek kao iz knjige kopirano. Ko da si isao na fakultet za ovo sto pises. Nego pravda bas i nema stila kao ti. No sta jestva. Moj prijatelj je radio za te deprogramere (ti jesi jedan od njih ili si potpuno sandrcnuo) i to onaj prljavi deo kad treba nekoga capiti i zatociti. On hvala bogu cuti o tome kao zaliven jer ti je to sve ilegalno a vraski dobro placeno. Reci otprilike koliko to se kosta i kako se lova prerasporedi. Nemam ja nista protiv vas samo vi diskutujte.

butterfly:
Sestro i sama sam rekla da postoji granica koje se drzim,i sve sto ima veze sa spiritualizmom,npr gatha yoga,me ne zanima! Ma nema svrhe dokazivati nesto nekome ko misli da sve zna, a i nemam vremena za to kao i za citanje poruke od Aljone cije me ubacivanje i pametovanje strasno iritira.Svi ste tako negativni i ili se udruzujete ili napadate nema sredine i rasprave na fin nacin.Izgleda da vam ovaj forum za to i sluzi za izbacivanje negativne energije...pa kad razmislim i nije toliko lose -bolje ovde nego sa nekim dragim vam ljudima...
Ciao

Интересантно је а да ли ми имамо човека које све зна :wink: :arrow: :D :?:

Драго сунашце, па стварно, "нападе", "расправе", "негативне енергије"...мило сунашце, то није тако :D.

То је било речено са љубављу према ти.

Велики поздрав!

butterfly:
Sestro i sama sam rekla da postoji granica koje se drzim,i sve sto ima veze sa spiritualizmom,npr gatha yoga,me ne zanima! Ma nema svrhe dokazivati nesto nekome ko misli da sve zna, a i nemam vremena za to kao i za citanje poruke od Aljone cije me ubacivanje i pametovanje strasno iritira.Svi ste tako negativni i ili se udruzujete ili napadate nema sredine i rasprave na fin nacin.Izgleda da vam ovaj forum za to i sluzi za izbacivanje negativne energije...pa kad razmislim i nije toliko lose -bolje ovde nego sa nekim dragim vam ljudima...
Ciao
Leptiru, nemoj se nervirati. Mir s tobom. Ja sam mislila da je osnovna svrha ovog foruma- razmena iskustava, zato sam 'reagovala" na tvoje povremeno "meditiranje zbog zdravlja", ali vidim da si 100%sigurna u to sto radis i da ti tudje misljenje nije potrebno. E, pa onda izvini zbog mesanja. A ja opet mislim da je dobro cuti ponekad sta drugi misle. Tek toliko da proverimo sebe. Puno srece i zbogom.

Драги моји соговорници.

Моје мишљење...
... постоје духовни мир.
У овом миру са једној страни - су добра и светла бића (Господ, Анђели, свети људи) и ту је живот, а са другој страни су тамни бића (сатана и њјегови кљеврети) и ту је смрт.
Треће НЕ ПОСТОЈЕ.
Или бело или црвено!
Ако ми нисмо са првој онда ми смо са другој.
Све је једнонаставно.

У главном да би ово не било...у крају...веома КАСНО за промену...

Срдачни поздрав свима!

Алjона:
Драги моји соговорници.

Моје мишљење...
... постоје духовни мир.
У овом миру са једној страни - су добра и светла бића (Господ, Анђели, свети људи) и ту је живот, а са другој страни су тамни бића (сатана и њјегови кљеврети) и ту је смрт.
Треће НЕ ПОСТОЈЕ.
Или бело или црвено!
Ако ми нисмо са првој онда ми смо са другој.
Све је једнонаставно.

У главном да би ово не било...у крају...веома КАСНО за промену...DOBRO BRE,ZENSKA IZ RUSIJE,KAD NAUCHISH SRPSKI JEZIK I KAD SE MALO O`LADISH OD TOG TVOG BOGA JEDINOG A TI ONDA NAPISHI KOJU.STVARNO SI GLUPA K`O DA NE KAZEM SHTA.

Срдачни поздрав свима!

butterfly:
Nisam bas nesto mnogo upucena ali recimo da povremeno meditiram.Trebalo bi cesce ali ja to radim samo onda kad osetim da mi je stvarno potrebno.Nadem neki mirni kutak moja soba ili negde u prirodi udaljeno od ljudi i automobila.Ako je u sobi najvise mi odgovaraju predvecernji sati,sednem na podu,normalno nadem neki stav u kome cu moci da sedim duze vreme a da ne osetim umor ili bol u kicmi.Okrenuta sam prema prozoru nikako prema zidu,i koncentrisem se na disanje jer pravilno disanje je u stvari ono sto nas opusta.Totalno praznjenje pluca i udisanje novog svezeg vazduha pocevsi od dijafragnog pa plucnog i na kraju klavikularnog disanja,ostaviti vazduh 6 sekunde i onda ga izbaciti obrnutim putem,klavikularnim .....a izbacivanje vazduha treba da bude duplo duze od uzimanja vazduha,npr 6-12.Disati tako 20 do 30 minuta je mnogo zdravije i opustajuce nego 6 sati loseg sna,posle kog se budimo umorni i sa glavoboljom.To je to,a ona dublja vrsta meditacije mi je jos uvek ne uspeva.
Sto se vere tice pravoslavka sam i cvrsto se drzim toga ali to me ne sprecava i ne "ogranicava"(kao pojedine na ovom forumu) da prosirujem vidik,normalno do odredene granice.
HEJ BUTTERFLY,ako zelish javi mi se na majamaki7@ptt.yu mislim da imamo temu za `razgovor`.Pozdrav.

Anonymous:
??j???:
????? ???? ???????????.

???? ???????...
... ??????? ??????? ???.
? ???? ???? ?? ?????? ?????? - ?? ????? ? ?????? ???? (??????, ??????, ????? ????) ? ?? ?? ?????, ? ?? ?????? ?????? ?? ????? ???? (?????? ? ??????? ????????) ? ?? ?? ????.
????? ?? ???????.
??? ???? ??? ??????!
??? ?? ????? ?? ????? ???? ?? ??? ?? ??????.
??? ?? ?????????????.

? ??????? ?? ?? ??? ?? ????...? ?????...????? ????? ?? ???????...DOBRO BRE,ZENSKA IZ RUSIJE,KAD NAUCHISH SRPSKI JEZIK I KAD SE MALO O`LADISH OD TOG TVOG BOGA JEDINOG A TI ONDA NAPISHI KOJU.STVARNO SI GLUPA K`O DA NE KAZEM SHTA.

??????? ??????? ?????!

U pravu si strasno je dosadna,mene prosto mrzi da citam njene poruke pa da onda tumacim sta je to htela da kaze a ima je svugde,nazalost!Mislim da ima neki problem devojka i,ako je ono njena forografija,vidi se da je nesrecna iz ociju joj curi tuga..

??j???:
butterfly:
Ciao

???????????? ?? ? ?? ?? ?? ????? ?????? ???? ??? ??? :wink: :arrow: :D :?:

????? ???????, ?? ???????, "??????", "????????", "????????? ????????"...???? ???????, ?? ???? ???? :D.

?? ?? ???? ?????? ?? ??????? ????? ??.

?????? ???????!

Aljona..kada bih ja otvorila svoje srce na ovom svetu ne bi bilo mesta za vazduh...imam ja i previse ljubavi,tvoja mi ne treba.I nemoj molim te ti nekog da ucis sta je ispravno a sta ne,naucila sam to od svojih roditelja.Valjda mi je ta majka,koja je jos kao mala postila po nekoliko nedelja i znala sve praznike.....,naucila necemu?
Podelicu jedan delic od naucenog sa tobom,to je jedna lepa molitva koja tera snove,a ti kao pravoslavka verovatno znas da nam snovi ,uglavnom,dolaze od necastivog.Jer tada je najlakse upravljati ljudima.
Legoh spati Boga zvati
Bog se desi na nebesima
nebesi se otvorise
baba deva rodi sina Krstitelja
Krsti Boze moje mesto gde ja spavam
da ne sanjam.

Zar nije divna!
Ali ljudi draga moja ne trebaju da budu tako ograniceni,svi mi imamo iskusenja a kada to pobedimo nasa vera postaje jos jaca

Aljona je jedna od najfinijih osoba na forumu. Ali kad prospe neki sentiment pa si sunasce, srculence, dragi besednik pa oprosti mi izvini bla bla bla meni smesno. Mnogi bogme ovde komentarisu stvari o kojima pojma nemaju ili samo povrsno znaju pa se to i Aljoni ne moze uzeti za veliko zlo. Caos.

Драги Госте, Лептирице и SanSebastijanе.
Стварно, много вам хвала на ваши реће :!: И то је драго за ме...
Много опрости, Госте, на моји погрешака. Надам се научити се добро и право писати на Српском. То је мој омиљен језик и сада га учим. И хвала ти много на "глупост" стога то је велико леко за...гордост.
Сунашце, Лептирице, све најбоље и хвала ти на разговор :!:

Низак свима вама поклон и срдачни поздрав!

"butterfly"
- U pravu si strasno je dosadna,mene prosto mrzi da citam njene poruke pa da onda tumacim sta je to htela da kaze a ima je svugde,nazalost!Mislim da ima neki problem devojka i,ako je ono njena forografija,vidi se da je nesrecna iz ociju joj curi tuga.
- :) Искрено, срце, могу ти казати да ја сам веома срећан човек :D стога имам све шта хочу. Али у праву си имам неки проблем - мој грех...И то ми је понекад велика мука...
Шта се тиће моја очева онда то је једнонаставно резултат мога рада и студирања...ја сваки дан доста мало спавам и стога то је мој замор :) Маштам имати само један дан кад би ја спавала 8-9 сати :) Надам се одморати ћу у следућој године :)
- Aljona..kada bih ja otvorila svoje srce na ovom svetu ne bi bilo mesta za vazduh...imam ja i previse ljubavi,tvoja mi ne treba.
- Било би, било би :)
- I nemoj molim te ti nekog da ucis sta je ispravno a sta ne...
- Не учим, само говорим своје мишљење.
- naucila sam to od svojih roditelja.
- Не, моји родитељи су неверници.
- Valjda mi je ta majka,koja je jos kao mala postila po nekoliko nedelja i znala sve praznike.....,naucila necemu?
Podelicu jedan delic od naucenog sa tobom,to je jedna lepa molitva koja tera snove,a ti kao pravoslavka verovatno znas da nam snovi ,uglavnom,dolaze od necastivog.
- Имамо снови од Бога и снови од нечастивог, у праву си. Али ако знам да верници спавају у главном без сновима.
- Jer tada je najlakse upravljati ljudima.
- У смислу, опрости...?
- Legoh spati Boga zvati
Bog se desi na nebesima
nebesi se otvorise
baba deva rodi sina Krstitelja
Krsti Boze moje mesto gde ja spavam
da ne sanjam.
- :) Амин.
- Zar nije divna!
- Дивна је. Добро је да ти не заборавила њју.
- Ali ljudi draga moja ne trebaju da budu tako ograniceni,svi mi imamo iskusenja a kada to pobedimo nasa vera postaje jos jaca.
- Поздрав!

butterfly:
Anonymous:
??j???:
????? ???? ???????????.

???? ???????...
... ??????? ??????? ???.
? ???? ???? ?? ?????? ?????? - ?? ????? ? ?????? ???? (??????, ??????, ????? ????) ? ?? ?? ?????, ? ?? ?????? ?????? ?? ????? ???? (?????? ? ??????? ????????) ? ?? ?? ????.
????? ?? ???????.
??? ???? ??? ??????!
??? ?? ????? ?? ????? ???? ?? ??? ?? ??????.
??? ?? ?????????????.

? ??????? ?? ?? ??? ?? ????...? ?????...????? ????? ?? ???????...DOBRO BRE,ZENSKA IZ RUSIJE,KAD NAUCHISH SRPSKI JEZIK I KAD SE MALO O`LADISH OD TOG TVOG BOGA JEDINOG A TI ONDA NAPISHI KOJU.STVARNO SI GLUPA K`O DA NE KAZEM SHTA.

??????? ??????? ?????!

U pravu si strasno je dosadna,mene prosto mrzi da citam njene poruke pa da onda tumacim sta je to htela da kaze a ima je svugde,nazalost!Mislim da ima neki problem devojka i,ako je ono njena forografija,vidi se da je nesrecna iz ociju joj curi tuga..
Leptiru i ostali,
Jako ste nabusiti i neprijatni. Da ste stvarno pravoslavci kako govorite i da imate puno srce ljubavi, kako tvrdite, pa ne bi bili tako drski i imali bi daleko vise postovanja i strpljenja sa drugima. Ako ne razumete Aljonin srpski, ucite ruski...ili nemojte komentarisati tako ne-hriscanski.Svi moramo malo da se ucimo pristojnosti.
Bez ljutnje, zbogom.

Драга Сестро, :D хахахахха мислим да "Алјонин српски" је неко know-how :D Можда треба да ићи и узети неку licence за га :D Шала :D

:D Срдачни поздрав!

Алjона:
Драга Сестро, :D хахахахха мислим да "Алјонин српски" је неко know-how :D Можда треба да ићи и узети неку licence за га :D Шала :D

Aljonice, sasvim dobro govoris srpski jezik koji je ujedno jako tezak. Ne uzbudjuj se zbog ovog peckanja od strane raznih nestpljivih...to je dobro radi naseg smirenja. Samo ti nastavi da radis svoj posao. Zelim ti lep dan.

Sestra1:
Алjона:

Aljonice, sasvim dobro govoris srpski jezik koji je ujedno jako tezak. Ne uzbudjuj se zbog ovog peckanja od strane raznih nestpljivih...to je dobro radi naseg smirenja. Samo ti nastavi da radis svoj posao. Zelim ti lep dan.

Хехеј, сунце драго, па да тешко ми је, на пример, времена у Српском, стога ви имате неколико, а ми имамо само 3 :wink: :arrow: :D .
Ево...моји Срби-пријатељи :D "се мучају" са мној :D
Надам се да од ме ће бити нешто добро.

Хвала ти! Срећно!

LJUDI,POTPUNO SE UDALJISTE OD ZADATE TEME.ZASTO NE RASPRAVLJATE `KRIVE DRINE`NA NEKOM DRUGOM MESTU ILI PROSTO RAZMENITE ADRESE PA SE PLJUJTE KOLIKO VAM VOLJA.
DAKLE,MEDITACIJA...
SHTO SE TICHE ALJONE,NISHTA TI JA NJU NE RAZUMEM..ALI ZA TRUD DA NESHTO DOKAZE(???)OD MENE-SVAKA JOJ CHAST.

Back