pa i rusi su chechenu dali da stvori, malte ne, personalnu islamsku dzamahiriju zarad prihvatanja, nadalje mirnog, ruskog suvereniteta tamo.
situacija, naravno, nije za poredjenje, ali je u pitanju princip- da prema cilju gledas i sredstva.
u krajnjem, jeftinije je i delotvornije, ako je to moguce, podmiriti i potplatiti muftiju nego potencijalno imati nestabilnost i konflikt.
naravno, pravo resenje ce biti kad taj propali region i njegovi gradjani, kao i mnogi drugi delovi srbije, budu videli neke pare, shto ova drzava ne moze da omoguci sada.
najgluplje je hapsiti muftiju. koliko plitko toliko i nerealno i savrsen uvod za dalje nevolje.