Медији: ЕУ спрема ултиматум Србији у четвртак

Гамбино

Veoma poznat
Poruka
14.539
Медији: ЕУ спрема ултиматум Србији у четвртак
Представници админситрације у Бриселу у четвртак ће практично уручити ултиматум Србији, пишу медији

ИЗВОР: Б92 УТОРАК, 28.07.2020. | 18:42
Подели

Према информацијама Новости, делегацији Београда која путује на разговоре са Мирославом Лајчаком и представницима пристинских институција у седишту Европске уније биће уручен нацрт свеобухватног споразума који подразумева де факто признање Косова од стране Србије и којим се од наше стране неопозиво захтева да суштински призна једнострано проглашену независност лажне државе

Саговорници из дипломатских кругова тврде да Брисел преко специјалног изасланика Лајчака планира да шефу српског тима Марку Ђурићу преда поверљиви нацрт, са захтевом да исти проследи председнику Србије Александру Вучићу.


"Овај нацрт је ЕУ сачинила без преговора са било којом од страна и злоупотребљавајуци њихово присуство у техничком дијалогу. У тексту се уз захтева да Србија прихвати и чланство Косова у УН и другим међународним организацијама", пренео је добро обавештени извор.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=07&dd=28&nav_category=640&nav_id=1712089

Autor teme u uvodu ispod citirane vesti mora ostaviti i sopstveni komentar koji ima veze sa vešću od bar tri rečenice. Komentar ne mogu biti političke parole. Komentar mora da bude smislen u vezi teme koja je postavljena.
Нека нова правила ...ок.

Изражавам забринутост за ЕУропејску будућност Србије. Ово је нешто што ме је дубоко шокирало, јер бринем за бирачко тело већинске Србије. Мислим да није у реду што нам овако руше ЕУропејски сан о коме смо сви сањали. Мислим да после четвртка ништа неће бити исти, јер ово је горе од пандемије.
Пао сам у депресију, јер се плашим да ће нас запад гурнути у чељусти Русије, а то је моја ноћна мора.
 
Поводом данашње вести коју су пренели медији у Србији, да ли има краја ултиматумима
Србији који стижу из пљачкашке Европе,Европе убица, отимача и доследних лицемера
у погледу међународног права?
Да ли ће Европа икада постати истински цивилизована?


КОЛИКО ЈУЛСКИХ УЛТИМАТУМА УПУЋЕНИХ СРБИЈИ ЈЕ ДОВОЉНО ЕВРОПСКИМ РАЗБОЈНИЦИМА?
telegram1.jpg

1914.

ЕУ СПРЕМА УЛТИМАТУМ СРБИЈИ У ЧЕТВРТАК:
Признајте Косово и омогућите му чланство у УН!

https://www.novosti.rs/c/vesti/poli...-cetvrtak-priznajte-kosovo-omogucite-clanstvo
 
Poslednja izmena:
Медији: ЕУ спрема ултиматум Србији у четвртак
Представници админситрације у Бриселу у четвртак ће практично уручити ултиматум Србији, пишу медији

ИЗВОР: Б92 УТОРАК, 28.07.2020. | 18:42
Подели

Према информацијама Новости, делегацији Београда која путује на разговоре са Мирославом Лајчаком и представницима пристинских институција у седишту Европске уније биће уручен нацрт свеобухватног споразума који подразумева де факто признање Косова од стране Србије и којим се од наше стране неопозиво захтева да суштински призна једнострано проглашену независност лажне државе

Саговорници из дипломатских кругова тврде да Брисел преко специјалног изасланика Лајчака планира да шефу српског тима Марку Ђурићу преда поверљиви нацрт, са захтевом да исти проследи председнику Србије Александру Вучићу.


"Овај нацрт је ЕУ сачинила без преговора са било којом од страна и злоупотребљавајуци њихово присуство у техничком дијалогу. У тексту се уз захтева да Србија прихвати и чланство Косова у УН и другим међународним организацијама", пренео је добро обавештени извор.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=07&dd=28&nav_category=640&nav_id=1712089


Нека нова правила ...ок.

Изражавам забринутост за ЕУропејску будућност Србије. Ово је нешто што ме је дубоко шокирало, јер бринем за бирачко тело већинске Србије. Мислим да није у реду што нам овако руше ЕУропејски сан о коме смо сви сањали. Мислим да после четвртка ништа неће бити исти, јер ово је горе од пандемије.
Пао сам у депресију, јер се плашим да ће нас запад гурнути у чељусти Русије, а то је моја ноћна мора.
Idi begaj, ultimatum. 🙃

Sta cemo sad?
 
РАЗЛИКУЈУ ЛИ СЕ ОНДАШЊИ УЛТИМАТУМИ ЕВРОПСКИХ БАНДИТА ОД ДАНАШЊИХ? :think:
1914.-2020.

Пуних месец дана након Сарајевског атентата Аустроугарска је претила и притискала Србију. Србија је за то време скупљала међународну подршку и покушавала да убеди Аустроугарску да није имала ништа са догађајима у Сарајеву. А онда је стигао овај документ познат као „Јулски ултиматум“.
Аустроугарску ноту Србији у којој се наводи шта држава треба да уради у истрази поводом атентата у Сарајеву, предао је посланик барон Владимир фон Гизл 23. јула 1914. у поподневним часовима заступнику српског председника владе Лазару Пачуу, министру финансија.
Одговор је тражен, како је изричито стајало у документу, у року од 48 часова.
Данас знамо да је у Бечу и Берлину све већ одавно било спремно и да је аустроугарски цар Франц Јозеф још пре атентата у Сарајеву наредио немачким истраживачким подморницама које су биле на Саверном полу, да се врате јер се у Европи „спрема рат“.
У оном тренутку, бар у Београду, вероватно се веровало да се још нешто може учинити.

Већ познати саучесник у злочинима над Србима, поново је активан:
7262_lajcak-foto-tanjug_f.jpg
 
Ako ti je neka uteha, tvoj voljeni *******i će reći Da.
Ако каже НЕ, следе санкције и Мурта ће добити снажну подршку да га смени, ако каже ДА, онда ће га Хортијевци јурити по улицама, а ви му нећете помоћи, без обзира што је урадио нешто за шта Мурта није имао муданца да уради.
 
Европа је и прецивилизована, Европа у свом пуном смислу. Зато и пропада. Кад цивилизација досегне свој максимум она крене да пропада. Зато би се можда требало и преиспитати шта је то максимум коме цивилизована нација тежи? Ако је то пропаст, то свакако није нешто успешно.
 
Европа је и прецивилизована, Европа у свом пуном смислу. Зато и пропада. Кад цивилизација досегне свој максимум она крене да пропада. Зато би се можда требало и преиспитати шта је то максимум коме цивилизована нација тежи? Ако је то пропаст, то свакако није нешто успешно.

Maksimum ne postoji.
 
Mogu da ga popuše sa tim ultimatumom!
У оно време, (1914) чак је и британски државни секретар за спољне послове сер Едвард Греј,
читајући ултиматум, рекао аустроугарском амбасадору да је то
„најужаснији документ који је једна држава икада уручила некој другој држави“.

Он није знао да се Европа ЛИЦЕМЕРА И ПРЕВАРАНАТА на томе неће зауставити!
 
Европа је и прецивилизована, Европа у свом пуном смислу. Зато и пропада. Кад цивилизација досегне свој максимум она крене да пропада. Зато би се можда требало и преиспитати шта је то максимум коме цивилизована нација тежи? Ако је то пропаст, то свакако није нешто успешно.
Има ли у ДАНАШЊЕМ УЛТИМАТУМУ САТАНИСТИЧКЕ СИМБЛИКЕ?
Српска депеша послата је 25. јула.
Аустроугарски одговор уследио је 28. јула.
(на данашњи дан)
У обичном телеграму стигла је вест да ова царевина Краљевини Србији објављује рат.
 
Meni stavrno nije jasno,zasto se kolege forumasi,toliko zeste,na tu Evropsku zajednicu ! Niko nas ne prisiljava da udjemo u EU.Mi kmecimo da hocemo
unutra,ali,necemo da prihvatimo uslove ulaska u taj evropski klub drzava. U redu.Mi mrzimo sve evropske zemle.U redu,nama ne odgovaraju uslovi,
koje treba ispuniti,da bi se u taj Klub uslo. Pa kazimo jasno i glasno:Gospodo evropljani.Mi se ne osecamo kao evropljani,niti nam odgovara vas
nacin zivota.Mi evo svecano izjavljujemo,NECEMO da udjemo u tu vasu takvu kakanu evropu. E,to je posteno.Onda se treba okrenuti od evrope,
i zamoliti brata Kineskog Predsednika,da nas primi kao jednu od provincija Kine.E tada bi nasi nacionalisti u Srbiji,bili zadovoljni.Ovako,sve mi se cini
(mozda gresim) da bi se mi kecali al.......da nam ne udje............
 
Meni stavrno nije jasno,zasto se kolege forumasi,toliko zeste,na tu Evropsku zajednicu ! Niko nas ne prisiljava da udjemo u EU.Mi kmecimo da hocemo
unutra,ali,necemo da prihvatimo uslove ulaska u taj evropski klub drzava. U redu.Mi mrzimo sve evropske zemle.U redu,nama ne odgovaraju uslovi,
koje treba ispuniti,da bi se u taj Klub uslo. Pa kazimo jasno i glasno:Gospodo evropljani.Mi se ne osecamo kao evropljani,niti nam odgovara vas
nacin zivota.Mi evo svecano izjavljujemo,NECEMO da udjemo u tu vasu takvu kakanu evropu. E,to je posteno.Onda se treba okrenuti od evrope,
i zamoliti brata Kineskog Predsednika,da nas primi kao jednu od provincija Kine.E tada bi nasi nacionalisti u Srbiji,bili zadovoljni.Ovako,sve mi se cini
(mozda gresim) da bi se mi kecali al.......da nam ne udje............
Hoće evropske pare a neće evropska pravila. :lol:
 

Back
Top