Quantcast

Medicinski radnici i korona virus

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
55.939
Prva žrtva korone u Leskovcu bivša načelnica infektivnog odeljenja
Leskovac -- Bivša načelnica Infektivnog odeljenja Opšte bolnice u Leskovcu Dušanka Živković preminula je danas tokom lečenja od virusa korona, potvrdila je Beti porodica.
IZVOR: BETA SUBOTA, 11.04.2020. | 18:10

Ona je, kako navodi agencija Beta, preminula u 63. godini u bolnici "Dragiša Mišović" u Beogradu.

Dušanka Živković je bila među prvim od ukupno do sada 32 inficirana lekara u leskovačkoj bolnici i zvanično je prva žrtva korone u Leskovcu i Jablaničkom okrugu
Živkovićeva je bila 20 godina načelnica Infektivnog odeljenja, do 2012. godine.

U Italiji je prekjuce preminuo stoti lekar od virus.

AleksaJ

Veoma poznat
Poruka
10.049
Сви и све се боримо како знамо и умемо.

Нажалост многе и многи су навикли да у тој борби друге ставе испред себе као штит.... а тек ће после ове борбе ... да истрче у прве редове

georgejune

Starosedelac
Poruka
155.796
Bez ljutnje ne znam zasto toliko velicaju lekare sad ,nisam im ja birao poziv i nije ovo jedina opasnost s kojom se nose radeci,ima vesti gde i dalje sikaniraju pacijente i kako umiru na hodniku ne od virusa kom daju prednost,mislim da ne postuju etiku ako je uopste imaju,valjda su rudari izlozeniji vecim opasnostima od dobijanja visokog pritiska od kafa i poklona,od kad znam za sebe od baba i deda,preko rodjaka,keve i mojih iskustava nikad nisam imao pozitivan ishod s lekarima

AleksaJ

Veoma poznat
Poruka
10.049
Bez ljutnje ne znam zasto toliko velicaju lekare sad ,nisam im ja birao poziv i nije ovo jedina opasnost s kojom se nose radeci,ima vesti gde i dalje sikaniraju pacijente i kako umiru na hodniku ne od virusa kom daju prednost,mislim da ne postuju etiku ako je uopste imaju,valjda su rudari izlozeniji vecim opasnostima od dobijanja visokog pritiska od kafa i poklona,od kad znam za sebe od baba i deda,preko rodjaka,keve i mojih iskustava nikad nisam imao pozitivan ishod s lekarima
Па мотивација ..... Таше се .. кажеш браво ... кшта те нешто?!..

Кад ( па и ти ) боље радиш .. када ти неко лупа чврге шљаге ?!

Ево рецимо питање је

зато неко није демотивисао блокаду организовану од таксиста и блокаду организовану од адвоката ?!

У Америци не би могао Њујорк да блокирају таксисти .. ни Берлин ни Беј-Жинг ......

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
55.939
Al kad dodje maca na vratanca ne ides u Kolubaru kod lekara da te leci.
I meni licno smeta da se nekolicina lekara sada hvale i slave, obicno neki direktori nekih bolnica koji
bas i nemaju mnogo veze sa pacijentima, a heroji su svi koji su u bolnicama od nacelnika do cistacice,
a narocito preko tehnickog osoblja jer da njih nema mogli bi ovi sto drve po televizijama da ugase svetlo.

georgejune

Starosedelac
Poruka
155.796
Al kad dodje maca na vratanca ne ides u Kolubaru kod lekara da te leci.
I meni licno smeta da se nekolicina lekara sada hvale i slave, obicno neki direktori nekih bolnica koji
bas i nemaju mnogo veze sa pacijentima, a heroji su svi koji su u bolnicama od nacelnika do cistacice,
a narocito preko tehnickog osoblja jer da njih nema mogli bi ovi sto drve po televizijama da ugase svetlo.
Znam ja da mi nece operaciju izvesti babin kiseli kupus ,ali i dalje ih necu gledati kao spasioce dok oni nas tretiraju kao auto limari

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
55.939
Znam ja da mi nece operaciju izvesti babin kiseli kupus ,ali i dalje ih necu gledati kao spasioce dok oni nas tretiraju kao auto limari
Ma to je strasno, sada je sve posveceno ovom virusu i respiratorima, a ljudi svakog dana i svuda i to ne samo
1 covek, imaju i slogove, infarkte, operacije bubrega, zuci, o raznim karconima i da ne govorim, ali ti ljudi
uopste nisu tema.

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
11.071
za te druge doktore nije mi bas sada do price,jer sam licno imao lose iskustvo.Doduse ne sada nego ranije.ali divim se opet ovim koji su svaki dan u ko zna koliko zarazenih sobe i ko zna koliko vremena provode sa njima.

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
55.939
za te druge doktore nije mi bas sada do price,jer sam licno imao lose iskustvo.Doduse ne sada nego ranije.ali divim se opet ovim koji su svaki dan u ko zna koliko zarazenih sobe i ko zna koliko vremena provode sa njima.
Pravo da ti kazem ja im se nesto specijalno ne divim jer u Srbiji bas i nije neka katastrofa, ima jako malo obolelih,
nece da se bakcu " obicnim" bolesnicima, nije mi poznato da su se lekari koji pre podne rade po bolnicama,
a po podne u svojim privatnim bolnicama nesto pretrgli od empatije i dobrovoljnog rada, ja se divim kasirkama
po supermarketima.

JELENA ANELEJ

Početnik
Poruka
13
Pre dva dana imali smo 533 zaražena zdravstvena radnika, a rezultat je u tom trenutku čekalo njih 1.062, dva dana pre toga imali smo 423, što, kada se pogleda da ih sada imamo 557, jasno ukazuje na to da broj zaraženih zdravstvenih radnika u Srbiji raste iz dana u dan.

Ministar zdravlja Zlatibor Lončar juče je govorio o brojkama i kako se na tom planu držimo.

- Imamo 557 zaraženih zdravstvenih radnika. To je 11,43 procenta od ukupnog broja obolelih od korona virusa. To je orijentaciono sličan broj kao u većini drugih zemalja i mi sa tim brojem možemo da funkcionišemo, odnosno da preraspoređujemo kadar i da zdravstvene ustanove mogu da rade - istakao je Lončar.

Mnoge bolnice su postale prava mala žarišta kada je reč o obolelim radnicima. Pitanje stanja zdravstvenih radnika se svakodnevno prati u brojkama.

Boni 84

Iskusan
Poruka
5.219
Čovek kad ovo posluša nije više isti.
U svom zivotu nisam čula ništa strašnije.
Da se deca uzgajaju kao stoka u podzemnim bunkerima, za jelo, sexualno zlostavljanje, njihova krv za izradu droge...
I isti ti koji to rade upravljaju svetom i nude nam vakcine spasa da nas izvuku iz govana u koja su nas pre toga zaronili.
Čovek koji je rekao da je previše ljudi na planeti sad nudi vakcinu koja će spasiti te iste ljude...
Radije bih da umrem kao slobodan čovek nego kao žigosano goveče sa kojim će raditi kako im se prohte. ..

Daj Bože da ih sve pohvataju, a onda nek im sude ljudi kojima su otimali decu.

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
55.939
Čovek kad ovo posluša nije više isti.
U svom zivotu nisam čula ništa strašnije.
Da se deca uzgajaju kao stoka u podzemnim bunkerima, za jelo, sexualno zlostavljanje, njihova krv za izradu droge...
I isti ti koji to rade upravljaju svetom i nude nam vakcine spasa da nas izvuku iz govana u koja su nas pre toga zaronili.
Čovek koji je rekao da je previše ljudi na planeti sad nudi vakcinu koja će spasiti te iste ljude...
Radije bih da umrem kao slobodan čovek nego kao žigosano goveče sa kojim će raditi kako im se prohte. ..

Daj Bože da ih sve pohvataju, a onda nek im sude ljudi kojima su otimali decu.
Zar ti stvarno mislis da sve sto cujes od nekih opskurnih likova ima bilo kakve veze s mozgom?
Ti isti genijalni ljudi bave se iskljucivo nekakvim satanima po Americi, a jos ako su satani milijarderi,
onda je to zlo, a na pamet im ne padne da otkriju neko zlo i lopine u svojoj sopstvenoj kuci, drzavi.

AleksaJ

Veoma poznat
Poruka
10.049
Валидна процена о медицинским радницама и радницима би била статистика броја преминулих и броја преминулих других

Тиме би видели да ли од 'света'у Србији долази до одступања.

Повећана смртност медицинских радника у било коме систему значи две ствари

Да од целе називне поулације од 10 000 ( број стављен само ради представе ) реално 1 000 је укључено и има додира са

пацијентима свима , па и короном заражених.

У здравственом систему постоје 'заветрине' па стога део лекара лекарки сестара који су 'без заштите '( политичк еодносно родовске )

је буквално више мање силом или плански милон 'изгуран' у прве редове фронта према свим болестима па и корони.

Межу њима има одрежени проценат којима је Хипократ пуно важнији од Хипокрита па

чак иако би били 'на сигурном ' одлучиле су и одлучили да дају допринос или максимум у борби против штетности ...

Друго објашњење повећанога процента је заштита медицинских радника.

У Србију је тек сада стигло 200 000 скафандера ...

Трећи би било мало поузданих тестова односно метода дтекције короничарки и короничара . јер

и без симптома корона је заразна .....

Четврти да лекарска струка је изложена већ многобројним бакцилим апа је стога и подложнија разбољеваљу ....

ranjeni Zoro

Elita
Poruka
21.587
U svim vanrednim situacijama (epidemije, ratovi, katastrofe..) med. radnici upadaju u poseban režim rada, gde se od njih očekuje da daju sve od sebe (za razliku od ugostitelja, obućara, umetnika, administrativaca..koji padaju u neki drugi plan)

da li med. radnici u to upadaju voljno? Sigurno ne.
Sigurno celu situaciju doživljavaju kao teško sranje. Em više nemaju radno vreme, em više nemaju privatan život, em su za sve to jako slabo plaćeni, a nadasve su direktno ugroženi na toj prvoj liniji fronta.

U celom tom stanju-sranju, država mora da spreči da se ne desi ono najgore, a to je panika takvih razmera koja će se oteti kontroli.

Šta bi vi u toj situaciji radili?
Da li bi lagali i prikrivali ili saopštavali ljutu istinu?

Moguće je da je umrlo više mrd. radnika nego se saopštava, ali je isto tako moguće da je umrlo manje građana od samog virusa.

U razvijenom svetu, zdravstvo je manje više užasno, jer se preorijentisalo na tzv "skupe pacijente", a opšta zdravstvena zaštita je zapostavljena.

Kod nas se još uvek provlači "socijalistički" model, nasleđen od Tita, gde je opšta zdravstvena zaštita kakva takva, ali ipak bolje organizovana nego u npr USA ili u severnoj Italiji for that matter.

I pre ove epidemije smo kukali kakvo nam je zdravstvo, kako su lekari svi zapalili u Nemačku i kako še tek da zapale, kako su domovi zdravlja u raspadu...Negde verujem da većina zdravstvenih radnika jedva čeka da ovo stanje prođe pa da pobegnu u tri lepe, ali opet, oni koji su pregurali koronu, ne mogu da prenebregnu činjenicu da su svi ti ljudi bili tu za njih, da su ih tešili, smirivali i ako treba i lagali da će sve da bude okej..
Za njih je to velika stvar, možda najveća koju su ikad doživeli.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.