medicinski fakultet-Nis

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Sterka©

Početnik
Poruka
41
nekoliko pitanja : 1.sta se boduje za upis na medicinui kako(ja sam gimnazijalac ako to nesto znaci-prirodno matematicki smer)? 2.znate li koliko se prima studenata , minimalni broj poena ili ako zna neko gde na Net-u ima to vezano za Medicinski Fakultet u Nisu(mucio sam se ali nisam uspeo da nadjem)? 3.Sta bi trebalo od prilike da se provezba za prijemni?
Unapred Hvala.
 
Ja sam zavrsila studije u Beogradu ali sve ti je to isto.Iz gimnazije nosis uspeh sve 4 godine,na prijemnom se polaze biologija i hemija,i to se sabira.U Beogradu postoje informatori sa pitanjima sa prijemnog iz predhodnih godina.Uglavnom nabubas biologiju i hemiju,ono sto si ucio u gimnaziji.Medicinski fakultet u Beogradu ima sajt www.med.bg.ac.yu-tu ces naci sve o studijama pa mozda i adresu niskog medicinskog fakulteta.Puno srece!
 
Kad smo vec kod medicine u Nisu, zanima me da li stvarno toliko mora da se streba kao sto pricaju, da li je najkorumpiraniji fax u Srbiji(to kaze moja sestra inace student Tehnoloskog u BG) i jel uopste postoji neko ko bi mi preporucio to da studiram???
Sta biste vi na mom mestu odabrali-molekularnu biologiju u BG ili medicinski u Nisu???
 
Da mora da se uci,mora ali to ti je isto i u BGD i NI.A sto se tice korumpiranosti,samo ti bubaj i ne brini o onima sto potplacuju profesore.
Ne znam kako zive molekularni biolozi ali doktori i to mladi zive ocajno,plate su jad i beda.
 
Pa nije bas isto u NI i BG.Moja sestra je prosle godine upisivala fakultet, nije znala sta ce do marta meseca i kuca nam je bila prenatrpana brosurama, spiskovima sa predmetima i sl.U Bg ima manje ispita ali je naravno teze,ima latinski.U Nisu nema latinski.Razlikuju se i jos neki predmeti.A sto se plate tice-koja je plata velika?Moji keva i cale zavrsili ETF pa dzaba im to sad kad nema nista od plate.Zato se i najvise dvoumim za medicinu.Dugo traje, a plata mala.Molekularna biologija traje 4 godine.Mada imam tetku ginekologa koja se nikad nije pozalila na platu.
 
Jao dete moje,nemas ti pojma sta je medicina.Latinski je ispit koji se da bez ucenja jer ti je to znanje iz gimnazije.Lako ces ti sa latinskim,problemi su tek kasnije od 2 god pa nadalje.Gledaj da upises nesto sto volis i sa cim mozes da nadjes posao jer dzaba ti pare ako treba da radis nesto gde se ne nalazis.A pare u medicini,ne mogu svi da budu ginekolozi.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top