Mealprep (kuhanje za vishe dana)

Ja se vama divim, kod mene ne može ni prasetina da se jede dva dana, čak ni kolači. A volela bi da nije tako. Prva ja ne mogu ništa drugi dan da jedem a i ostali u porodici su takvi.
Sve je stvar navike. Kod mene u kuci se isto nikad nista nije zamrzavalo i uopsteno mi je stran takav model ishrane.


Jedino sto sam kao mala mogla da jedem od juce je bio dedin pasulj. Jela sam ga hladnog iz frizidera.
 
Sve je stvar navike. Kod mene u kuci se isto nikad nista nije zamrzavalo i uopsteno mi je stran takav model ishrane.


Jedino sto sam kao mala mogla da jedem od juce je bio dedin pasulj. Jela sam ga hladnog iz frizidera.

covek jedino mora da umre i nista vise. a sto se tice zamrzavanja, kod mene se nista nije zamrzavalo, baba je kuvala dan za dan. posle je mama kuvala dan za sledeci dan, jer je radila i radnim danima nije mogla da kuva dan za dan, radno vreme od pola osam do pola 4 i dolazila je kuci u pola 5.
kad sam ja bila tinejdzerka, pocela je da kuva na 2 dana (radnim danom i plus za petak, a vikendima regularno dan za dan). kad sam ja preuzela kuhinju...e tad smo poceli da zamrzavamo. prvo obroke za pse (meso, povrce, pirinac), a ubrzo potom sam pocela i za nas da zamrzavam.
ja ne razumem ljude koji ne mogu da jedu jelo od juce, kada je ono nekada i bolje kad odstoji 1 dan.

najduze mi stoji ruska salata. obicno je napravim 30.12. uvece i jede se zakljucno sa 02.01. iduce godine...znaci ruska salata moze da stoji 4 dana bez problema u frizideru. eto ruska salata je nesto sto najduze jedem iz frizidera.

ali generalno ovo spremanje za 7 dana mi ne uliva poverenje. majonez za rusku koristim kupovni, a on je pun aditiva, tako da on vrv odrzava rusku.

ja kad me neko pita dal je jucerasnja sarma sveza pomislim da ta osoba nije normalna kad postavlja takvo pitanje.
 
Ni malo mi se ne svidja da napakujem svega i jedem to 7 dana.
Kao da je veliki posao skuvati nešto. Staviš na šporet i on kuva. Jedem sve od juče osim krompira, a zamrznem višak supe, gulaša i sličnih stvari da imam kad mi se ne kuva ili kad nemam vremena.
Sve neke izmišljotine kao da olakšaju a u stvari je to jako jednolično i kako ja da znam šta će mi se jesti za 5 dana?
 
Ni malo mi se ne svidja da napakujem svega i jedem to 7 dana.
Kao da je veliki posao skuvati nešto. Staviš na šporet i on kuva. Jedem sve od juče osim krompira, a zamrznem višak supe, gulaša i sličnih stvari da imam kad mi se ne kuva ili kad nemam vremena.
Sve neke izmišljotine kao da olakšaju a u stvari je to jako jednolično i kako ja da znam šta će mi se jesti za 5 dana?


on vrv racuna da stedi vreme za pripremu i pranje sudova.
 
kad odem u peMziju vratim kreativnost u kuhinji


recimo kad jurish po celi dan kuhinju koristish da skuvash chaj pred spavanje i ujutro da skuvash kafu
Može tako, mada i sa godinama raste brzina rada u kuhinji.

Tipično razmišljam ovako "super, sad imam 20 minuta extra, mogu klincima da napravim faširane šnicle u paradajz sosu sa krompir pireom i kupus salatu, to najviše vole".
 

Back
Top