Mealprep (kuhanje za vishe dana)

ja praktikujem, ali ja skuvam npr. 4 jela i cim se ohlade zamrzavam...znaci ne vuce mi se hrana po frizideru po 3 dana, nego odmah u zamrzivac. jela sa krompirom, pecurkama i spanacem ne zamrzavam, to spremam dan za dan. ali ima toliko jela koja se mogu zmarznuti. to vise praktikujem zimi, nego leti. leti obicno veliki deo punjene paprike zamrznem, jer to uvek kuvam na vise. hrani s epri tom ne menja ukus, jer ta promena ukusa potice od toga sto im se hrana prvo vukla po frizideru, pa kad nisu znali sta ce sa njom- zamrznu.
 
ja sad npr. kuvam corbu od raznog povrca i mesa. meso cu na kraju da usitnim (kad se skuva) i deo cu da zamrznem, a deo da ostavim za sutra. uz salatu kompletan obrok.

nekad samo zamrznem razne potaze, pa spremim meso brzinski plus salata.
 
ja praktikujem, ali ja skuvam npr. 4 jela i cim se ohlade zamrzavam...znaci ne vuce mi se hrana po frizideru po 3 dana, nego odmah u zamrzivac. jela sa krompirom, pecurkama i spanacem ne zamrzavam, to spremam dan za dan. ali ima toliko jela koja se mogu zmarznuti. to vise praktikujem zimi, nego leti. leti obicno veliki deo punjene paprike zamrznem, jer to uvek kuvam na vise. hrani s epri tom ne menja ukus, jer ta promena ukusa potice od toga sto im se hrana prvo vukla po frizideru, pa kad nisu znali sta ce sa njom- zamrznu.


a ovo ovako sa votjem i salatama ?

na shta to lichi ?
 
Некад су постојала 2 јела:
- пасуљ, тј грах на србском
- купус, сладак или кисели

Све се то јело уз обиље кромпира, проје, рена, белог мрса, масти, сланинце, јаја, чварака....и тако цео живот.
Само та 2 јела. са пролећа би се још јео грашак и боранија, и то је све.

И свако јело се кувало за 3-4 дана барем. Хлебац се пекао за 7 дана, најмање.
Ни сарма се није завијала, каква црна сарма, ко ће да завија 1000 сарми за 15 људи за 5 дана?!
Људима је живот био занимљивији, и мање су се бавили храном него ми сада, очигледно.
 
one jeftine plasticne posude sa poklopcem,kuvana jela,pasulj,kupus,prebranac,sarme,p.paprike odmah cim se ohlade u te posude pa u zamrzivac.obavezno oznaci sadrzaj.znaci kuvam kilo pasulja,nesto pojedem,pola u prebranac samo sa lukom a pola za corbas pasulj sto ostane zamrznem.i tako imas 5-6 jela raznih.krompir izbegavam,nije za zamrzivac.
 
one jeftine plasticne posude sa poklopcem,kuvana jela,pasulj,kupus,prebranac,sarme,p.paprike odmah cim se ohlade u te posude pa u zamrzivac.obavezno oznaci sadrzaj.znaci kuvam kilo pasulja,nesto pojedem,pola u prebranac samo sa lukom a pola za corbas pasulj sto ostane zamrznem.i tako imas 5-6 jela raznih.krompir izbegavam,nije za zamrzivac.

šta još smrzavaš?
 
a ovo ovako sa votjem i salatama ?

na shta to lichi ?

glupo je. moze u veliku teglu da pomesa sve sto je suvo tipa ovas, bademi, orasi, suvo grozdje, jecam, urme, cak i kocke crne cokolade i za dorucak izvadi kolko mu treba, isece one jagode iz ruke tjah bez daske, jer mu ne treba kilo jagoda i sipa ona mleka i jogurte. zaista nisam jela tako nesto sto stoji nedelju dana. e sad ja ga nisam slusala sta prica, kod nas u nekim ugostiteljskim objektima dodaju u rusku salatu malo konzervansa tako da ona traje duze. mozda radi nesto slicno. :think:

generalno, sve sto je on spremio meni je glupo da spremam za 7 dana, kad su to uglavnom jela od 30 minuta...vrv ima masinu za sudove i stedi je. :lol:

ja kad zamrzavam, zamrzavam jela tipa supe, corbe, potaze, pasulj, grasak, kupus u svim oblicima, boraniju, gulas, paprikas sa noklicama, ali bez noklica, muckalicu, becarac, cufte u paradajz sosu, sarmice od zelja sam zamrzavala.
 
Понешто замрзнем. Значи када не стигнеш да скуваш а када немаш времена ни у ресторан да одеш. Увек имам замрзнуту, процеђену домаћу супу, па само додам кнедле, резанце, тарану... Из кесице не подносим а када си болестан и немаш снаге она диже из мртвих.
 

Back
Top