Maticna ploca ne vidi Hard Disk

dbgl

Početnik
Poruka
1
Imam Maticnu plocu Foxconn 560A i Hard Disk WD SATAII SE16 Caviar 16MB 500GB. Prilikom prvog startovanja racunara odn. nakon sto je racunar iskljucen i ponovno startovan (ne mislim na restartovanje), javlja se poruka da postoji greska odn. "Disc Boot Failure...". Prilikom ocitavanja podataka o komponentama hard disk se ne vidi.
Medjutim, nakon restartovanja racunara sve je u redu i sistem se podize bez problema.
Isao sam kroza sva podesavanja u BIOS-u ali tu nije bilo problema u postavkama, a i nema problema sa baterijom tj. sve promene u BIOS-u ostaju memorisane. Napomenuo bih da nakon podizanja sistema racunar radi bez ikakvih problema.

Da li bi neko mogao da mi pomogne sa ovim problemom ili da maticnu jednostvno vratim kod prodavca jer verujem da je problem u njoj? Hvala
 
HDD ti ima usporeno vreme startovanja, ako to mozes da odlozis iz BIOSa zavrsice ti posao.Pri restartu HDD se ne restartuje a vec je startovan i BIOS ga prepozna;)

Problem je ako je to pocelo da se javlja u skorije vreme, mozda otkazuje HDD. Proveri SMART parametre.
 

Back
Top