Materinstvo kao karijera

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Teza nekih tinejdzera je:
"Kad se oparis, nadjes neku finu koja zarad fine lovice prihvati i seks i da ti radja decicu i tako uzivate oboje"

Delom je nastala iz opazanja da je opsti stav devojaka "uvazavanje" devojke kroz cascenje,usluge,i ostale stvari koje ih cine manje-vise parazitima na neki nacin, a iz muskog ugla luksuzom koji kosta i na koji se trosi nemilice ali mora da se ima sta da se trosi.Zena kao lux roba (vise u smislu povecanih troskova nego u smislu da je roba).

Ali sasvim je moguc ugao gledanja iz ekonomskog ugla.

Pride and prejudies, npr, prikazuje situaciju trazenja povoljne prilike za obezbedjenje ekonomske i zivotne sigurnosti zena u proslosti.Jedan od cinilaca,essets je i materinstvo i deca koju ce izroditi i negovati.

---------------------------------------------------------------
Sa novim ekonomskim poretkom javlja se mogucnost ekonomskog obezbedjenja na povoljniji nacin , cak nekad i od samih muskaraca.
I tu se gubi model materinstva kao karijere, vec ostaje kao opcija, izbor.

I odjednom se javlja prica, primeri iz zivota da je emotivno bitnije imati decu od biti dobra i narocito pozrtvovana majka.
Te na neki nacin usmerenje na intezivni majcinski poriv predstavlja ostatak karijere majke iz doba intezivnog patrijarhata.
Naravno, kao emociju i vaspitanje to nikako ne mozemo uzeti kao ostatak,rudiment proslosti, vec kao oblikovanje i sadrzaj sadasnjosti u toj osobi.
Ali zato kod onih kod kojih se to vise ne javlja kao pojava, ta potreba za materinstvom, vec samo potreba za porodom (nekad cak ni to), i po broju slucajeva gde se to javlja, moze se videti "pomoc" ekonomske nesigurnosti i karijere materinstva iz proslosti u nekadasnjim opstim polnim ulogama i majcinstvu.
---------------------------------------------------------
Onda se i prakticnost kod zena, koja se uzima kao stereotip i dogma, pretvara iz obaveze efikasnosti zbog dece i uslova za decu,odjednom u nesto drugo, u osobinu same zene. To je uprostavanje jer sebicnost kao prirodno utemeljenje radi opstanka vrste stvarno moze ostati dugo u epigenetici, tj genotipu, nagonima, cak i kad nema bioloske potrebe za tim.Bas kao sto je deo prirodnog utemeljenja ostao kod muskaraca.Mozda je ta sebicnost samo duze opstala od potrebe posvecenog materinstva kao nagona.
---------------------------------------------------------
Ovo do sada je bilo uvod u to da sami donesete stav da li je materinstvo nekim zenama karijera ili nagon, a nekim pomoc u tome da budu dobre majke u smislu motiva , jakog ili slabog.

A ostaje pitanje da li treba koristiti i da li je uopste potreban motiv neke sigurnosti (ekonomske ili neke druge) kao pomoc ili usmerenje da zena bude bolja, obrazovanija i posvecenija majka.
Jer hteli to ili ne, danasnje zene su daleko manje obrazovane u smislu majki i materinskog nego i najnepismenija zena u proslosti.Doktorati i titule jesu obrazovanje za tu oblast, ali ne i ovu.

P.S. Postoje drustvene metode za unapredjenje materinstva i uslova za decu, ali u feminizmu se ne praktikuju i cak i brisu i negiraju jer nisu na strani biznis karijera kod zena.
 
Nemoj da me zamaras, ako hoces ucestvuj, mani vise tu srpsku igru stavova.
Tema je jasna, ako hoces temu o ocu i o spermi ti otvori drugu temu pa tamo ako ti se cini da ima veze sa ovom usmeravaj ili citiraj ovu.
Ta igra politicke korektnosti je ustvari igra podobnosti i cenzure.

A ako ti slucajno bas nije toliko jasno , podji od sebe i misljenja zena koje poznajes pa vidi koliko one u danasnjem medijskom prostoru smatraju da je uloga oca u roditeljstvu, a koliko u smislu love,donosenja sa pijace i popravki po kuci.
 
Ne, nego te usmeravam da ono sto ti nije jasno oblikujes u drugu temu....onda ce ti iz razlika tema biti jasnije...

Види, Паче, родитељство је процес у којем учествују ДВЕ особе - отац и мајка! ;)Људи још увек нису научили да се размножавају простом деобом :mrgreen: , тако да је одлука о родитељству - одлука оца и мајке, а не само мајке (изузимамо случајеве ако отац испари или ако мајка рађа сама, на своју руку, без конултације са оцем :roll:).
Такође, родитељство као процес захтева ангажовање оба родитеља, то није ствар која је везана само за особе женског пола!
Због тога те питам зашто из приче о родитељству искључујеш другу страну - очеве?
 
hellen, zanemari rodne uloge muškarca, nema ih previše i nisu se vremenom nešto ozbiljnije ni menjale..(srbija je siromašna, pa šta i etiopija je..).što se ne može reći za žene i konkretno vaspitnu ulogu naspram preuzetih drugih uloga....
 
Види, Паче, родитељство је процес у којем учествују ДВЕ особе - отац и мајка! ;)Људи још увек нису научили да се размножавају простом деобом :mrgreen: , тако да је одлука о родитељству - одлука оца и мајке, а не само мајке (изузимамо случајеве ако отац испари или ако мајка рађа сама, на своју руку, без конултације са оцем :roll:).
Такође, родитељство као процес захтева ангажовање оба родитеља, то није ствар која је везана само за особе женског пола!
Због тога те питам зашто из приче о родитељству искључујеш другу страну - очеве?

Zato sto si se bas ti naljutila na mene kad sam ti rekao da za zdrav psiholoski razvoj treba dete da vaspitavaju oba roditelja i da jedan ne moze da prikaze bipolarni nacin razmisljanja detetu.Dirnuo sam tvoje slabo mesto i ispalo je ono sto je ispalo...
Ovde me ne interesuje tvoja situacija i to kad jedan od roditelja nije prisutan, vec situacija kad su prisutni oba, koliko uopste postoji i koliki je motiv materinstva kod zena....
Nije kod svih sve sto se javlja nagon, vec tu ima i ove pomenute karijere i eto moje teme.
Tu medjutim nema mesta za tvoju temu....ni milimetar.
 
..da sumiram, a ti me ispravi ako sam loshe razumela:

..nekada su zene obezbedjivale ekonomsku i zivotnu sigurnost materinstvom,
a danas ne moraju tako, pa iako rode - nisu nikakve majke? :neutral:
..a zadrzale su samo sebichnost i praktichnost, od svega shto materinstvo chini? :eek:
 
Zato sto si se bas ti naljutila na mene kad sam ti rekao da za zdrav psiholoski razvoj treba dete da vaspitavaju oba roditelja i da jedan ne moze da prikaze bipolarni nacin razmisljanja detetu.Dirnuo sam tvoje slabo mesto i ispalo je ono sto je ispalo...
Ovde me ne interesuje tvoja situacija i to kad jedan od roditelja nije prisutan, vec situacija kad su prisutni oba, koliko uopste postoji i koliki je motiv materinstva kod zena....
Nije kod svih sve sto se javlja nagon, vec tu ima i ove pomenute karijere i eto moje teme.
Tu medjutim nema mesta za tvoju temu....ni milimetar.

:eek:

Ти си ме, канда, помешао са неким....:confused:

Али, овде не говоримо о васпитавању детета, колико сам схватила ти говориш о ''мајчинству'' (родитељству) а васпитавање је само један део родитељства...
 
Sve je ovo spam teme....zato sto hocete da strpate sve u kontekst, kontekst koji vam odgovara.

Posto sukobljavanje stavova ne donosi nista, jer stavovi ostaju stavovi,a izgleda je kasno za analiticku diskusiju, to ce na dejstvo doci ona tema o cenzuri preko rodne percepcije.

Jel ovo tema u kojoj zene osecaju da bi mogle da daju nesto konstruktivno?
Ili cisto da se slucajno ne kaze nesto sto se moze shvatiti ruzno , a o njima je.

Nebitno....sta god.
Tema je namenjena muskarcima, temu razumeju muskarci, zene su uvek nevine, i glupe kad im zatreba, tako da ne pokusavamo da im nametnemo neko misljenje.

Ah da, sad cemo da trazimo nekog muskog pola, da ga izjednacimo sa muskarcem i da trazimo od njega izjavu da ni on nije razumeo, i sve tako nadalje u istom mentalnom sistemu razmisljanja.
 
Da ja vratim na normalni tok....

Da li je ovo primer da zene smatraju da je radjanje i hranjenje i sve sto treba da znaju , njima urodjeno znanje?
Koliko su pedagoskih , fizioloskih, specijalizovanih knjiga procitale o obrazovanju dece, rastu dece, bolestima i zdravlju kod dece? Vise od 20, vise od broja zenskih casopisa?
Kolikom broju zena je stvarna motivacija materinstva zelja da ostave gene, koliko da imaju nesto svoje, koliko da imaju sa cime da se maze, kao kucnog ljubimca, koliko njih dete shvataju kao tacku na karijeru, "sad sam sve uradila sta treba".ili najbolje , koliko njih ima decu jer ima potrebu da osecaju ljubav (skoro isto kao zamorce, samo zamorce za stimulisanje i upijanje emocija, ).
Nijedna , sve su andjeli, a pravi odgovor nije ovde ponudjen, bira se po potrebi.
I eto , ispade ono sto su osecale od pocetka, apsolutno ispravno , da je cilj teme da ih se spusti, da ih neko pobedi, nadjaca.

Ja ne znam da pricam o problemu ako zakljucak mora da bude takav da ne zavisi od uzroka, vec od interesnih grupa koje mogu biti povredjene.
 
Primetio sam ja cesto puta da ljudi kao da su drogirani ovde na forumu...

Ovo nije tema o roditeljstvu, ovo je tema o materinstvu kao karijeri, rodnim ulogama koje su u vezi sa tim, ali uopste nema kljucnih dodirnih tacaka sa roditeljstvom osim sto vi u glavi asocirate rec materinstvo i rec roditeljstvo...

Pokazite se kad je u pitanju roditeljstvo na drugoj temi, a ne stalno da ispada da muskarci koji forsiraju porodicu ustvari zakidaju zenu za njenu karijeru...bar je dosada tako uvek bivalo u temama.
Ovo nije tema o tome...i sve ovo je spam i to nameran.
 
Tema je namenjena muskarcima, temu razumeju muskarci, zene su uvek nevine, i glupe kad im zatreba, tako da ne pokusavamo da im nametnemo neko misljenje.

Ah da, sad cemo da trazimo nekog muskog pola, da ga izjednacimo sa muskarcem i da trazimo od njega izjavu da ni on nije razumeo, i sve tako nadalje u istom mentalnom sistemu razmisljanja.

..e, sad, dalje nisam ni ja sasvim razumeo, ali objasniće patak jednostavnim rečima, nadamo se svi, na šta je tačno ovde mislio...

.. :neutral:
.. ili je moonja mushkog pola ali se ne moze izjednachiti sa mushkarcem..?
(..inache - jedino mushko na ovoj temi..jel da rachunam postavljacha?)

..ajde patak josh prostije? :)
 
Primetio sam ja cesto puta da ljudi kao da su drogirani ovde na forumu...

Ovo nije tema o roditeljstvu, ovo je tema o materinstvu kao karijeri, rodnim ulogama koje su u vezi sa tim, ali uopste nema kljucnih dodirnih tacaka sa roditeljstvom osim sto vi u glavi asocirate rec materinstvo i rec roditeljstvo...

Pokazite se kad je u pitanju roditeljstvo na drugoj temi, a ne stalno da ispada da muskarci koji forsiraju porodicu ustvari zakidaju zenu za njenu karijeru...bar je dosada tako uvek bivalo u temama.
Ovo nije tema o tome...i sve ovo je spam i to nameran.

sta ti zapravo podrazumijevas pod tim...svojim...materinstvom?
trudnocu...+/- cin rodjenja...? naime, ovo...kasnije je...roditeljstvo...
kod vecine sisavaca...zivuljki, daPace, tako i kod covjeka...u tom procesu ulogu igraju i muzjak i zenka...svatko na svoj nacin, ali je igraju...

e, sad
ako pitas da li je nekim zenama roditeljstvo...karijera, a dijete "projekt"...vjerojatno jeste
i izgleda da za muzjaka u tom maniru koji...potenciras (?) nema vece srece od financiranja trofejne supruge u njenoj...karijeri...majke...
pa sta? ...ko voli nek izvoli....

iskreno, ja o roditeljstvu ama bas nista ne znam, kao ni o materinstvu...iz prve ruke
e, sad...ne znas ni ti...+ ces za potonje vazda ostati uskracen...biologija, jbga...

sto se spama i teorije zavjere suprotivu Patkom tice...mojne se toliko tripujes, Tita ti...
 
Poslednja izmena:
да ле се жене, тамо у америци, што носе туђу оплођену јајну ћелију, могу сматрати окорелим каријеристима?
и како се каже женски каријериста, каријеристкиња???
 
Jel ja dolazim na vase teme da kazem da lupate kad raspravljate da li je pored dvadeset alki narukvica 21 potrebno da bude metalna, srebrna, "joj kako je ova dobra, ona ce da da celom nizu upecatljivost" i slicno.

Kad ja ne razumem svhru necega, ja se tu ne petljam.
Cisto sumnjam da je ijedna zena koja se ovde javila ista razumela od teme.
Ne, zato sto su toliko lukave da su naslutile da je nesto sto bi ugrozilo trenutno idilicno razmisljanje koje imaju o nekoj oblasti,a svi znamo kako se ponasaju zene kad im rusis iluzije, bore se zestoko protiv toga.
Ali ja ne zelim zenama da rusim iluzije, zato ova tema nije na psihologiji vec na muskom kutku.

Ako ne postoji mesto gde ce muskarci komunicirati na netu svojim jezikom, svojom logikom , svojim normama sta je prihvatljivo ili ne, a da ne budu cenzurisani ili okarakterisani kao "glupo, nerazumski,seljacki,itd" oni ce to ciniti van ovog kanala komunikacije, i ovde ce ostati samo oni koji umeju da eufemisticki komuniciraju, ostali ne.

Materinstvo kao karijera nekad i sad, je sasvim legalno postavljeno pitanje, kao i obrnuto pitanje, mimikrijsko pomaganje muskim zeljama za pojacanim pozrtvovanjem majki kroz koriscenje stereotipa o danasnjem materinstvu kao karijeri.

Tema ce ili proci ili pasti na cenzuri onoga o cemu pisem, rodna cenzura danasnjice u medijima, bez obzira na fizicki pol pojedinaca.
 
..ti stvarno mislish da tvoje teme propadaju zbog cenzure..? :)
..lepo rekoshe - "mushki kutak" je odumro onog trenutka kada je na prvoj strani
bilo vishe patkovih tema nego ostalih.. :)

..evo - komuniciraj..mozda pronadjesh josh nekog "odvaznog"
koji ce se sloziti sa tobom da je za uterivanje pozrtvovanog materinstva u zenu-majku
najbolji put da joj zavrnesh slavinu finansijske sigurnosti.. :)
..pa ce dobiti josh jednu narukvicu za onaj niz onog trenutka kada na
tvom testu polozi poznavanje josh jedne knjige o pedagogiji, odgoju i ishrani deteta.. :)
 

Back
Top