Materijalisti, skrtice i slicni

Lollol

Poznat
Poruka
9.450
Po vasem misljenju ko su materijalisti i skritice i sta se mota u glavama tih ljudi?

Prva asocijacija kada mi neko pomene materijaliste je neka osoba koja se ne zadovoljava nicim drugim osim firmiranom odecom, iPhonom i sl.
Kao da su u fazonu, imam skuplje stvari, koje vrede vise, samim tim i vredim vise kao osoba.

Skrtice su po mom misljenju slicne manje-vise, jer sto veca gomila para, to sigurna glava, nije fokus da neko vredi vise i da to pokazuje time sto cuva novac, vec da se tako iz nekog razloga oseca sigurno.

Sta vi kazete?

Po vasem misljenju ko su materijalisti i skritice i sta se mota u glavama tih ljudi?

Prva asocijacija kada mi neko pomene materijaliste je neka osoba koja se ne zadovoljava nicim drugim osim firmiranom odecom, iPhonom i sl.
Kao da su u fazonu, imam skuplje stvari, koje vrede vise, samim tim i vredim vise kao osoba.
Materijalista je covek koji zna da ima samo jedan zivot i trudi se da ga sto bolje prozivi , odnosno da uziva u "ovozemaljskim" carima (materijalnim stvarima ) ... Daje se raznim porocima , kupuje sebi firmiranu odecu , ne zato sto misli da vredi vise od lika koji ima obicnu odecu , nego zato sto jednostavno moze da je priusti .... Hoce sve naj za sebe ( razlikovati od skrtosti) , jer misli da sve to zasluzuje.
Obicno vodjeni nekom visom istinom o drustvu iz koje vuce snagu za svoju zivotnu filozofiju .

Stipsa ne voli da deli svoje i daje drugima, slično kao sebičan. Ne mora biti ni materijalista, ni štedljiv (kad je on u pitanju).
Materijalista najviše od svega voli ono materijalno, opipljivo, to ga više od drugih stvari čini srećnim. Ne mora biti ni stipsa ni štedljiv.
Štedljiv za razliku od stipse daje i deli ali pomalo, umereno, i sebi i drugima. I nema veze sa materijalistom, mada nije isključeno.
Meni lično, najlošiji su materijalisti, jer ne mogu da shvate nematerijaliste. Stipse ako se prihvate kao takve i ne očekuje ništa od njih, mogu biti i ok. Štedljivi su potpuno ok i na mestu, osim krajnosti kad imaju mnogo a stisnuti su do preterivanja, to već podseća na stipse.

Skrtice su po mom misljenju slicne manje-vise, jer sto veca gomila para, to sigurna glava, nije fokus da neko vredi vise i da to pokazuje time sto cuva novac, vec da se tako iz nekog razloga oseca sigurno.

Sta vi kazete?
Materijalisti su ljudi kojima je materijalna vrednost iznad svih duhovnih vrednosti "Pare,pare,pare....volim samo pare..."
Skrtice su sebicni ljudi koji misle samo da njima bude dobro,stekaju lovu-cicije,cepidlake....
Negativci su obe kategorije ljudi.

Sta vi kazete?

svi smo mi i materijalisti i shkrtice, kako za koga i kako kada.

shkrtost je uglavnom kvalifikacija nekoga shodno ochekivanjima pojedinca ili mase.

Back