MASTER STUDIJE

Sto jes' jes'. :)
Da li master studije podrazumevaju odredjeni broj mesta za budzet ili studenti to sami finansiraju?
Neki kazu da se moze biti na budzetu, neki kazu da ne moze..

zavisi od faxa do faxa. najcesce se placa. najcesce su to lake studije. manje vredne od magistrature i najcesce su bespotrebne. uglavnom retko se trazi master bolonjski i sami profani kazu da je to cesto samo bacanje para.
 
zavisi od faxa do faxa. najcesce se placa. najcesce su to lake studije. manje vredne od magistrature i najcesce su bespotrebne. uglavnom retko se trazi master bolonjski i sami profani kazu da je to cesto samo bacanje para.

Ali da bih nastavila dalje skolovanje, meni je potreban master, ili gresim? I sta kad zavrsim osnovne studije u trajanju od 3 godine, idem dalje na master ili nesto sto se isplati?
 
Uf, kod nas u zemlji mora sve da bude kompliovano i nesigurno.......drugacije ne moze.
Kazite mi, da li neko zna nesto o ovakvom slucaju......
Zavrsila sam informatiku (po Bolonji, 4 god.) na TF u Zrenjaninu. Sad bih da se prekvalifikujem za profesora matematike. Na kom fakultetu bi to bilo najjednostavnije izvesti? Uz najmanju razliku ispita, ili master (ako mogu da upisem posle ovoga na nekom matematickom faksu)?
 
There are in excess of a bunch of reasons why Mazen Omar will head a German school in September, rather than the UK, and Brexit tops the rundown. For the Egyptian young person, the vulnerability over Britain's choice to study of medicine in germany leave the European Union, worries over a potential financial downturn, confinements on global understudies looking for work upon graduation and even Germany's quickly maturing populace drove him to pick the Technical University of Munich.
 

Back
Top