Mastektomija i kako se nositi stim?

Pa zar je bitno? Ako nesto znaci zensko sam.. Malo se bavim to temom, za početak
Naravno da je bitno.
Kao neko ko sedi u onkološkom konzilijumu i bavim se patologijom dojke znam kad je potrebna mastektomija i da se danas automatski ugrađuje implant ženema ako se operišu na IORS-u i Bežanijskoj Kosi.
Tako da je mastektomija stvar koja je vrlo izvodljiva danas bez većih posledica po izgled žene i psihu.
 
Naravno da je bitno.
Kao neko ko sedi u onkološkom konzilijumu i bavim se patologijom dojke znam kad je potrebna mastektomija i da se danas automatski ugrađuje implant ženema ako se operišu na IORS-u i Bežanijskoj Kosi.
Tako da je mastektomija stvar koja je vrlo izvodljiva danas bez većih posledica po izgled žene i psihu.
Hvala sto ste se javili na moju novo otvorenu temu. Slažem se da ne mora biti većih posledica, ali činjenica je da ta bitka, da tako kažem ostavi svoj trag. Kako unutra tako i spolja. Upoznala sam mladu ženu, ne puno mlađu od mene, ali bila je sva u ožiljci a. Meni j ebilo neprijatno gledajući je, a njoj ni malo, ona je iz te bitke izasla kao pobednik, i imala j epun života u sebi i u ocima, i u osmehu! Zanima me stav drugih žena, predpostavljam d asu iskustva veoma različita.
 
Naravno da je bitno.
Kao neko ko sedi u onkološkom konzilijumu i bavim se patologijom dojke znam kad je potrebna mastektomija i da se danas automatski ugrađuje implant ženema ako se operišu na IORS-u i Bežanijskoj Kosi.
Tako da je mastektomija stvar koja je vrlo izvodljiva danas bez većih posledica po izgled žene i psihu.
Danas je relativno lakše...
Ali šta da rade one žene koje su operisane pre par godina, 10, 15, 20...zašto one nemaju pravo na besplatnu rekonstrukciju...
 
Brojke ukazuju da je ovo "malo" jače od pandemije tzv. Kovida. Strasno je sto svaka peta žena nosi bombu u grudima, sto živi sa tim saznanjem, sto istu tu bombu prenosi na svoje dete... O tome se malo ćuti, i samo se stim "živi". Bitno je nositi masku?! Svaka cast svakoj ženi koja prođe kroz pakao, gde se pod nož stavlja sopstvena ženstvenost i lepota?! A posle da se nosi kao da se nista nije desilo, da bude Žena i psihički jaka????
 

Back
Top