Maštanje (projekcije) u ljubavi

Paula

black cat
Moderator
Poruka
9.559
Naslov teme jasan: (engl. fantasizing)
maštate li, nadodajete, veličate li u sebi partnera ili potencijalnog partnera?
Da li ste svesni ko je u stvari on/ona?
Da li ste se nekada razočarali u tu osobu, a ona sama ni kriva ni dužna nađe se u nemilosti, jer... on/ona je sve vreme to što je, a vi....
Ili ste surovi realista?

Da li mistite da ljubav ide uz maštanje ili je ona sasvim suprotna tome?

Stručniji naziv bi bio projekcija - projektuješ svoje želje, misli, nadanja, ...
iskustva?

1656528624270.png

gost 212595

Poznat
Poruka
8.567
Da li samo surovi realisti mogu zaista da VOLE (ne da budu zaljubljeni i slično)
Da li vam se desilo da osobu nastavljate da volite i kada saznate neke ružne stvari, shvatite da on/ona uopšte nije ono... da je sasvim običan stvor :lol:
Nisam surov.
Volim je i dalje:
Jer mi je pomogla da se nadogradim šta je ljubav.
Dala mi je pićke.
Slala mi je seksi slike i sve... :D

Paula

black cat
Moderator
Poruka
9.559
Teško je biti zaljubljen u "običnog stvora" :lol: , pa mora malo da se nakiti. :D

Posle se obični stvor može i zavoleti. :)
A meni se desilo da baš volim, volim još dublje, jednog običnog stvora, ... Mislila sam da je dublji, duhovniji, da me voli. Posle vidim da to što je imao sa mnom imao je i sa drugim ženama ili će tek imati... he he he... I da je možda samo hteo da me kreše, kao i ostale, a ne da mi budemo specijalni itd. I šta? Pa ništa, volim i dalje, prihvatam sve to.
Nema li tu barem malo prave ljubavi? :lol:

Aglaea

Aktivan član
Poruka
1.787
A meni se desilo da baš volim, volim još dublje, jednog običnog stvora, ... Mislila sam da je dublji, duhovniji, da me voli. Posle vidim da to što je imao sa mnom imao je i sa drugim ženama ili će tek imati... he he he... I da je možda samo hteo da me kreše, kao i ostale, a ne da mi budemo specijalni itd. I šta? Pa ništa, volim i dalje, prihvatam sve to.
Ono što osećamo je za nas uvek stvarno. :)

Ako voliš - voliš. :)

Paula

black cat
Moderator
Poruka
9.559
Ono što osećamo je za nas uvek stvarno. :)

Ako voliš - voliš. :)
pa da, samo ti osećaji ne moraju biti baš ljubav ukoliko su deo fantazije samo....
Ali ukoliko ta druga nimalo specijlana osoba hehe oseća da ga volimo i podržavamo, onda tu ima smisla?

Kada volimo nekoga, onda kažu trebalo bi da ta druga osoba oseća nešto dobro da joj dolazi od nas...

gost 212595

Poznat
Poruka
8.567
Ima!
Da li I ja tebe volim ako bih te krenuo?
Volim, jer vidim neku lepotu u tebi...

Aglaea

Aktivan član
Poruka
1.787
pa da, samo ti osećaji ne moraju biti baš ljubav ukoliko su deo fantazije samo....
Ali ukoliko ta druga nimalo specijlana osoba hehe oseća da ga volimo i podržavamo, onda tu ima smisla?

Kada volimo nekoga, onda kažu trebalo bi da ta druga osoba oseća nešto dobro da joj dolazi od nas...
Postoji i neuzvraćena ljubav. Ako nas neko ne voli / ne želi - mislim da mu je sve jedno šta osećamo prema njemu...

Paula

black cat
Moderator
Poruka
9.559
Postoji i neuzvraćena ljubav. Ako nas neko ne voli / ne želi - mislim da mu je sve jedno šta osećamo prema njemu...
Ne mora da mu/joj bude sve jedno...
Ako zaista nekoga volimo taj neko to oseća... iako ga volimo nenametljivo... ako ga stvarno volimo i želimo dobro, osećaće se dobro kad pomisli na nas. Ako to nije sve samo klinačka fantazija već neki npr bivši partner... Neće želeti biti više sa nama, ali će osećati nešto lepo, jer je ipak voljen/voljena

Paula

black cat
Moderator
Poruka
9.559
Zar je bitno?
Ili je to samo trgovina?
upravo

Ide sad From , pitanje otuđenja među ljudima, ali ljubav nije trgovina.

E?
Da li vam je dovoljno kada neko voli vašu sisu i batak, iz sebični razloga - da bi uživao u njima, telesno.
Ili, volite da vas neko veliča kao osobu, da bi uživao u vama, zadovoljan što vas je zaslužio, sebično?
Sve više cenim ovo prvo. Jednostavno je i lepo.
Ovo drugo proističe više iz naše gordosti

Aglaea

Aktivan član
Poruka
1.787
Zar je bitno?
Ili je to samo trgovina?
Nisam sigurna da razumem pitanje...

Možemo mi voleti i uživati u romantičnim osećanjima čak iako druga osoba ne zna da postojimo. Nije to isto kao voleti nekoga sa kim smo u vezi i koga dobro poznajemo. Takva ljubav je dobrim delom zasnovana na fantaziji, ali - osećanja su osećanja. :)

Mislim da je bolje i tako osećati nego biti nesposoban za bilo kakvu ljubav, a to se ljudima ponekad dogodi usled razočaranja. Potpuno se zatvore, postanu hladni, uplašeni i ogorčeni i uskraćeni za mnoga lepa osećanja.

gost 212595

Poznat
Poruka
8.567
Nisam sigurna da razumem pitanje...

Možemo mi voleti i uživati u romantičnim osećanjima čak iako druga osoba ne zna da postojimo. Nije to isto kao voleti nekoga sa kim smo u vezi i koga dobro poznajemo. Takva ljubav je dobrim delom zasnovana na fantaziji, ali - osećanja su osećanja. :)

Mislim da je bolje i tako osećati nego biti nesposoban za bilo kakvu ljubav, a to se ljudima ponekad dogodi usled razočaranja. Potpuno se zatvore, postanu hladni, uplašeni i ogorčeni.
Pa, ne znam.
Možemo voleti nekog kao ideal, ko nas, zaista, nadgrađuje, ili tera da budemo bolji, samo svojim primerom - iako je nedostižan.
A, isto tako:
Možemo biti u bliskoj vezi sa nekim ko nas ograničava i sputava, samo jer nam su nam se 'karte tako podelile', pa ćutimo i trpimo, jer ne znamo za bolje.

Aglaea

Aktivan član
Poruka
1.787
Pa, ne znam.
Možemo voleti nekog kao ideal, ko nas, zaista, nadgrađuje, ili tera da budemo bolji, samo svojim primerom - iako je nedostižan.
A, isto tako:
Možemo biti u bliskoj vezi sa nekim ko nas ograničava i sputava, samo jer nam su nam se 'karte tako podelile', pa ćutimo i trpimo, jer ne znamo za bolje.
U ljubavi su razne kombinacije moguće. :)

srebrna kraljica

sexendragsenrokenrol
Poruka
6.092
Da li samo surovi realisti mogu zaista da VOLE (ne da budu zaljubljeni i slično)
Da li vam se desilo da osobu nastavljate da volite i kada saznate neke ružne stvari, shvatite da on/ona uopšte nije ono... da je sasvim običan stvor :lol:
Da, definitivno se zaista voli kad potpuno realno sagledaš stvari.. Uostalom osnova zdrave ljubavi i jeste upravo to, voleti nekog baš onakvog kakav jeste.
Sva ona ulepšavanja su odlike zaljubljenosti, svode se na lične projekcije kakav bi ti želeo da bude osoba koju bi da voliš što je naravno pogrešno na toliko nivoa .. na kraju ne voliš osobu nego svoju zamisao nje pa pokušavaš ono što se kosi sa zdravim razumom a to je da je menjaš.. Tu se onda ne zna ko je luđi, onaj koji uopšte pokušao drugog da promeni il taj drugi što je pod nekim suludim pritiskom i manjkom samopoštovanja dozvolio da bude promenjen.. U startu bude osuđeno na propast
Dakle, samo najrealnije moguće kao jedino ispravno, voleti nečije i mane i vrline, voleti celo to biće u najdubljem smislu te reči

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.