Masovno zaglupljivanje;Metod kontrole,globalni trend ili nesto 3.?

Derer

Buduća legenda
Poruka
43.114
Obichno se kaze"svaka nova generacija je pametnija od stare" ali da li je to bash tako?
Mnogo puta sam se nashao u situaciji da cutke predjem preko stvari koje bi po meni trebale da budu stvar opshte kulture,a ne smatram se posebno uchenom osobom.Na isti nachin recimo moji roditelji su se zgrazavali nad nekim mojim neznanjem stvari koje su oni smatrali opshtom kulturom kao sto se ja zgrazavam nad neznanjem drugih.A i oni opet,nisu neki magistri i dr. nauka nego prosechni fakultetski obrazovani sada vec penzioneri.
Da li je svaka sledeca generacija u stvari gluplja i manje obrazovana od prethodne?
I shto je najjezivije to i nije do obrazovanja,mnoge individue nad kojima se zgrzavam nije da nisu obrazovane,oni imaju empirijsko znanje i chinjenice,ali nachin na koji ih tumache je krajnje lishen apstrakcije,promishljatosti i razumevanja,totalno povrshan,bukvalistichki i tup.Kao da im je intelektualni kapacitet da obrade informacije u nekoj totalno suzenoj svesti lishenoj imaginacije i kritichkog mishljenja.
Da ne spominjem da vecinu ljudi kao da"mrzi da razmishlja" i lakshe im da se povuku u neku ljushturu debilizma i ako imaju kapacitet da ne budu medioktiteti...
Moj zakljuchak je da ljudi progresivno postaju sve gluplji i gluplji,mozda ne toliko po obrazovanju koliko po sklonosti ka apstraktnom mishljenju.Umetnost je mozda najbolji pokazatelj-mnoge stvari koje danas (s pravom) smatraju kvalitetnim doprinosom istoj,sa moje a josh vishe pozicije kako se ide ka josh matorijoj populaciji izgleda ko bukvalistichki bezvredan moleraj.
Kako vi mudri ljudi forumski vidite sebe?Da li ste gluplji od onih pre vas i koliko?

po meni, najpametnija je ona izreka "ne je.be ****** već situacija"
i da izuzmemo vulgarizaciju i kontekst
u suštni sve u životu (od ličnog života do civilizacije)
diktira situacija i stavri se kreću u smerovima
kojima upravljaju stavri koje nisu ni opšte, ni lične, niti mi znamo odakle i kako
ali eto, svaka generacija, na jednom relativno mikroplanu
razvija se kako joj okolnosti nameću i možda manje kako sama nameće okolnosti
kako porediti društvo današnjice, bilo gde ili u nekom razvijenom svetu i društvo pre 30 ili nedajbože više godina
i koji su sad parametri mudrosti i saznanja
e - zato je važno uvekizvlačiti maksimum od situacije
islim relativni maksimum, šta je za koga nivo te najviše vrednosti
ali svako se uvek a danas je to samo vidnije nekgo pre iks vremena
svako migrira u skladu sa okolnostima a ko ne - pojede ih vreme, prostor, trenutak

Zanimljiva tema. U zadnje vreme cesto nailazim na ljude razlicitih profila koji komentarisu pamet ljudi u okolini. Ja licno ne podrzavam takav nacin razmishljanja, tachnije moja prva pomisao kad tako neshto chujem je da stavljam pod pitanje inteligenciju onih koji etiketiraju ljude kao glupe.
Prolazeci kroz razne faze u svim zivotu, a samim tim i razlicita drustva i drustvene profile, vremenom sam izgradila jedan objektivniji stav. Pre nekih 10 - tak godina, verovatno bi se slozila sa tvojim mishljenjem na temi, ali danas tesko...Pre 10 godina, druzila sam se sa ekipom koja je bila vishe u sferi drushtvenih nauka, chitala sam filozofske knjige i razmishljala o svrsi zivota...Iz te perspektive sasvim normalno je bilo da sam svakog ko nije razmishljao na moj nachin smatrala nedovoljno "pametnim"...
Nakon te faze, studiranjem na tehnichkom fakultetu vremenom sam upoznala i druzila se sa drugacijom vrstom ljudi. Medju njima npr. mozda nije bilo onih koji su razbijali istoriju , citali filozofiju, bavili se politikom, i slichnim stvarima...ali su bili izvrsni logichari. matematichari...
I tako dalje, provlaceci se kroz razne strukture drustva, uspela sam da shvatim da nema pravila, ljudi su jednostavno drugaciji, sa drugachijim interesovanjima, i niko od nas nema talenat za sve, niti treba da ga ima.

Ono kako bih ja podelila (shturo) ljude (u skladu sa ovom temom) je na misaoni tip, i prakticni tip. Ne mora svako da misli i ne mora svako da ima zanat u rukama. Ali ni jedna ni druga kategorija se ne moze nazvati glupom.

Mene su u mojoj porodici naucili da pametan covek UVEK pita kada nesto ne zna, i da to nije sramota. Makar to bila i najbanalnija stvar koja je nejasna. Glup covek je onaj covek koji NE ZELI da zna, i takav nece pitati, niti pokusati da sazna.

Tako da iz ove perspektive sada, osudjujem i nemam lepo mishljenje o umno lenjim ljudima.

Mislim da se nismo razumeli ti i ja.
Imam i ja slichna iskustva da "priprosti ljudi" koji su prilichno nisko u socijalnoj lestvici imaju vecu mudrost i zdravorazumsko rasudjivanje od shatro intelektualaca.
Pitanje je,zashto je to tako?
Gde sistem greshi kad proizvodi generacije shkolovanih maloumnika koji veze nemaju o zivotu
Sistem je korumpiran a selekcija ne postoji.Svaka budala moze da dodje do fakultetske diplome samo zato da bi popunila broj a profesori koji predaju nepotrebne predmete imali posao.To se zove autonomij univerziteta.Matori krelci stancuju dipl. debile umesto da idu na biro ili u penziju.

Mislim da se nismo razumeli ti i ja.
Imam i ja slichna iskustva da "priprosti ljudi" koji su prilichno nisko u socijalnoj lestvici imaju vecu mudrost i zdravorazumsko rasudjivanje od shatro intelektualaca.
Pitanje je,zashto je to tako?
Gde sistem greshi kad proizvodi generacije shkolovanih maloumnika koji veze nemaju o zivotu

Uh, jesi ti upravu. Ali ja bi se u ovoj tvojoj izjavi ogranicila na mentalitet i podrucje Srbije.
Mudrost se stice godinama, i dacu sebi za pravo da sebe nazovem eventualno mudrom kad budem u 50+ godinama.

Malo si izmuckao neke pojmove, pa ne znam kako bih odgovorila na to:

1) Priprosti ljudi (mogu biti i intelektualci i na niskoj socijalnoj lestvici)
2) Ljudi na niskoj socijalnoj lestvici (mogu biti i priprosti i intelektualci)
3) Intelektualci (mogu biti i priprosti i na niskoj socijalnoj lestvici)

Generalno, ovaj narod u Srbiji je iznad svega izuzetno iskomleksiran. Neki su iskomleksirani zbog pameti, neki zbog finansija, neki zbog manjka skole...ali to sve zalazi u sferu psihologije...

Gde sistem greshi...Bolje je pitanje gde ne greshi...:)
Pochevshi od sholstva chije je gradivo potpuno zastarelo i neprilagodjeno sadashnjim traznjama trzishta, shtancovanje profila koji su nakon zavrshetka shkole/fakulteta potpuno neupotrebljivi, manjak prakse...itd...
I onda se dichimo kojekakvom pamecu kao narod. Po mom mishljenju nije pamet prochitati biblioteku knjiga, ili imati u glavi "pokretnu biblioteku". Pamet i sposobnost individue je uspeti da upotrebish barem pola od stechenih informacija. S obzirom da se kod nas vishe i dalje ceni teorija neko praksa, tako nam je kako nam je.

A ona ketegorija ljudi koju si ako sam dobro razumela da uporedish...mislim da je u pitanju zivotna shkola...ona je po mom mishljenju najteza ali i najefikasnija...

Sistem je korumpiran a selekcija ne postoji.Svaka budala moze da dodje do fakultetske diplome samo zato da bi popunila broj a profesori koji predaju nepotrebne predmete imali posao.To se zove autonomij univerziteta.Matori krelci stancuju dipl. debile umesto da idu na biro ili u penziju.

Pa to ako samo gledash kod nas.Ali meni se chini kao globalni problem,nije nishta bolje ni na zapadu,samo tamo imash mnogo raslojeniju socijalnu strukturu.Al opet se chini da inteligencija postaje maltene klasna i statusna privilegija bogatih...na nivou drzava.

Uh, jesi ti upravu. Ali ja bi se u ovoj tvojoj izjavi ogranicila na mentalitet i podrucje Srbije.
Mudrost se stice godinama, i dacu sebi za pravo da sebe nazovem eventualno mudrom kad budem u 50+ godinama.

Malo si izmuckao neke pojmove, pa ne znam kako bih odgovorila na to:

1) Priprosti ljudi (mogu biti i intelektualci i na niskoj socijalnoj lestvici)
2) Ljudi na niskoj socijalnoj lestvici (mogu biti i priprosti i intelektualci)
3) Intelektualci (mogu biti i priprosti i na niskoj socijalnoj lestvici)

Generalno, ovaj narod u Srbiji je iznad svega izuzetno iskomleksiran. Neki su iskomleksirani zbog pameti, neki zbog finansija, neki zbog manjka skole...ali to sve zalazi u sferu psihologije...

Gde sistem greshi...Bolje je pitanje gde ne greshi...:)
Pochevshi od sholstva chije je gradivo potpuno zastarelo i neprilagodjeno sadashnjim traznjama trzishta, shtancovanje profila koji su nakon zavrshetka shkole/fakulteta potpuno neupotrebljivi, manjak prakse...itd...
I onda se dichimo kojekakvom pamecu kao narod. Po mom mishljenju nije pamet prochitati biblioteku knjiga, ili imati u glavi "pokretnu biblioteku". Pamet i sposobnost individue je uspeti da upotrebish barem pola od stechenih informacija. S obzirom da se kod nas vishe i dalje ceni teorija neko praksa, tako nam je kako nam je.

A ona ketegorija ljudi koju si ako sam dobro razumela da uporedish...mislim da je u pitanju zivotna shkola...ona je po mom mishljenju najteza ali i najefikasnija...

Prosti ljudi u smislu da nemaju shkole,ne idu u pozorishte,nikad nisu procitali knjigu u zivotu,nemaju maltene ni neko minimalno elementarno obrazovanje,al da tu neku mudrost zivotnu za razliku od recimo raznoraznih profesora koji zive u oblacima kao izolovani od realnog sveta.
I ne vidim shta se svi koji moj vatate za srbiju i to ogavno povrshno tranzicijsko shvatanje da obrazovanje mora da ima upotrebnu funkciju da ti obezbedi kesh i da mu je to jedino merilo vrednosti i uspeha.Ja upshte o tome ni ne govorim.
Pa ljudi se valjda obrazuju i teze intelektu da bi bili bolji od drugih,da se oplemene i imaju bolje i istinitije razumevanje sebe i okoline.
A to koliko je nastavni program losh je diskutabilno...o tome se govorilo i u moje vreme pa su radjene soma reformi a generacije svaka sledeca sve gluplja i gluplja,po americhkom modelu moldovani od jaslica za fizikalisanje maltene.

Pa to ako samo gledash kod nas.Ali meni se chini kao globalni problem,nije nishta bolje ni na zapadu,samo tamo imash mnogo raslojeniju socijalnu strukturu.Al opet se chini da inteligencija postaje maltene klasna i statusna privilegija bogatih...na nivou drzava.

Pa jeste i to istina, ali shvati da je sistem drugachiji imnogo bolje uredjen. Prvo tamo nije potreban toliko intelektualni kadar. Potrebniji su radnici, koji primaju vrlo dobre plate, mogu od njh da zive, i nije im uopste potrebno da zavrsavaju fakultete.
Eventualno zavrse kuseve ukoliko im je to potrebno zbog posla...i zive zivot.

Kad bi te neko bacio sa 18 godina van roditeljske kuce u drugi grad da se snalazis, ne bi ni ti imao vremena da se bavis intelektualnim radom. Tamo fakulteti kostaju jako mnogo, roditelji od rodjenja svog deteta skupljaju za njegovo skolovanje...a samo privilegovani, bogati idu na fakultete.

Sve u svemu, cemu u nekom trenutku vecina nas tezi u zivotu...Da ima svoju kucu/stan, kola, porodicu, eventualno priusti zimovanje i letovanje sebi i porodici...i slicno. Ako to mozes da dobijes bez fakulteta, zasto bi ga zavrsavao?

Mi smo ovde uceni od strane nasih roditelja da cemo ziveti barem kao dobar srednji sloj ako zavrsimo fakultete, ali kao sto i sam mozes da vidis to nije ispravna teorija.

Samo retki ljudi, zaista retki posvecuju svoj zivot nauci, odricu se porodice zarad nauke, i slicno...i to je kategorija koju bih ja sa punim pravom nazvala intelektualci.

A ovo u Srbiji...pa ovde svi ispadose intelektualci, svaki drugi mlad covek ima neku diplomu fakulteta. To je toliko izmesana kategorija ljudi da mislim da je besmisleno o tome i pricati...

Jao sad me podseti na onu kategoriju ljudi koji tripuju da su intelektualci ako upotrebljavaju komlikovane i vecini nepoznate struchne rechi...Od tih mi se posebno povraca...
Dok ceo svet ide ka tome da uprosti nauku, i priblizi je prosecno obrazovanom coveku, u Srbiji i dalje nailazis na komleksase koji se dice komlikovanjem koje isticu kao svoju pamet...

Pa jeste i to istina, ali shvati da je sistem drugachiji imnogo bolje uredjen. Prvo tamo nije potreban toliko intelektualni kadar. Potrebniji su radnici, koji primaju vrlo dobre plate, mogu od njh da zive, i nije im uopste potrebno da zavrsavaju fakultete.
Eventualno zavrse kuseve ukoliko im je to potrebno zbog posla...i zive zivot.

Kad bi te neko bacio sa 18 godina van roditeljske kuce u drugi grad da se snalazis, ne bi ni ti imao vremena da se bavis intelektualnim radom. Tamo fakulteti kostaju jako mnogo, roditelji od rodjenja svog deteta skupljaju za njegovo skolovanje...a samo privilegovani, bogati idu na fakultete.

Sve u svemu, cemu u nekom trenutku vecina nas tezi u zivotu...Da ima svoju kucu/stan, kola, porodicu, eventualno priusti zimovanje i letovanje sebi i porodici...i slicno. Ako to mozes da dobijes bez fakulteta, zasto bi ga zavrsavao?

Mi smo ovde uceni od strane nasih roditelja da cemo ziveti barem kao dobar srednji sloj ako zavrsimo fakultete, ali kao sto i sam mozes da vidis to nije ispravna teorija.

Samo retki ljudi, zaista retki posvecuju svoj zivot nauci, odricu se porodice zarad nauke, i slicno...i to je kategorija koju bih ja sa punim pravom nazvala intelektualci.

A ovo u Srbiji...pa ovde svi ispadose intelektualci, svaki drugi mlad covek ima neku diplomu fakulteta. To je toliko izmesana kategorija ljudi da mislim da je besmisleno o tome i pricati...

slazem se da mi vuchemo repove komunizma ali ti si se uvatila dela moje teme koji je maltene meni bar nevazan
ja ne govorim o socijalnim problemima srbije i reformi obrazovnog sistema
ovo je pdf filozofija,da sam hteo pretezno o tome ishao bih na dom i porodicu,politiku itd.
meni se chini da opshti nivo kritichkog mishljenja u chovechanstvu i neke opshte sklonosti ka apstraktnom i originalnom nestaje
i to veze nema sa obrazovnim sistemom samo u srbiji,ima mozda sa njegovim falinkama kao i u ostalim obrazovnim sistemima
normalno da ne mgou niti trebaju svi da budu intelektualci,ali i kod onih koji treba,imaju predispozicije i pare da plate i kroz obrazovanje prodube svoje kapacitete,kod njih kao da postoji degradacija
obrazovanje u tom smislu,a ne da ti omoguci lep i ugodan zivot,obrazovanje kao institucionalni put u samousavrshavanje
normalno da je lepo da drushtvo ima dovoljan broj stolara i molera koji mogu lepo da zive i idu na letovanje,ali ako su i ti stolari i moleri kao i visoko obrazovani na nekom uzasno niskom nivou opshte kulture van svoje uze struke,to je isto jako opasno za bilo koje drushtvo,jer shto je prosek gluplji to je ljudima lakshe manipulisati
sad,da li je to planski i upravljano(teorija zavere),devolucija prirodna ili neshto peto to sam i pitao

Poslednja izmena:
Pa zavisi iz kog ugla gledash apstraktno razmishljanje. Ono za sta je nekad bilo porebno, a kroz sta su se prozimale sve nauke pre njihovog odcepljenja je folozofija.

Sada u 21 veku, apstraktno razmishljanje je veoma zastupljeno i potrebno za nauku ali u nekom drugom obliku...tehnickom rekla bih...Pocev od kvantne fizike...
Originalan biti u 21 veku je mesto rezervisano za retke pojedince, jer ko god napravi nesto, pitanje je samo trenutka kada ce isplivati nesto slicno ili isto iz proslosti...

Nego, cini mi se da sam ja ipak "ispala iz fazona" za ovaj podforum, i da ne mogu da dam dovoljno dobar odgovor na ovu temu...Sve sto pomislim svodim na prakticnu primenu, trazim logiku....sto i nije ono sto ti ocekujes kao odgovor...

slazem se da mi vuchemo repove komunizma ali ti si se uvatila dela moje teme koji je maltene meni bar nevazan
ja ne govorim o socijalnim problemima srbije i reformi obrazovnog sistema
ovo je pdf filozofija,da sam hteo pretezno o tome ishao bih na dom i porodicu,politiku itd.
meni se chini da opshti nivo kritichkog mishljenja u chovechanstvu i neke opshte sklonosti ka apstraktnom i originalnom nestaje
i to veze nema sa obrazovnim sistemom samo u srbiji,ima mozda sa njegovim falinkama kao i u ostalim obrazovnim sistemima
normalno da ne mgou niti trebaju svi da budu intelektualci,ali i kod onih koji treba,imaju predispozicije i pare da plate i kroz obrazovanje prodube svoje kapacitete,kod njih kao da postoji degradacija
obrazovanje u tom smislu,a ne da ti omoguci lep i ugodan zivot,obrazovanje kao institucionalni put u samousavrshavanje
normalno da je lepo da drushtvo ima dovoljan broj stolara i molera koji mogu lepo da zive i idu na letovanje,ali ako su i ti stolari i moleri kao i visoko obrazovani na nekom uzasno niskom nivou opshte kulture van svoje uze struke,to je isto jako opasno za bilo koje drushtvo,jer shto je prosek gluplji to je ljudima lakshe manipulisati
sad,da li je to planski i upravljano(teorija zavere),devolucija prirodna ili neshto peto to sam i pitao
Što te sugovornica ne razume?
Pa ,odgovor na tvoje tematsko pitanje je baš u vašoj razlici...
Naime,ti si introvert,a ona ekstrovert.Ti gledaš svet u sebi,ona objektivistički-iz sebe...K.G.Jung tako naziva dva osnovna psihološka tipa (uz još četiri podtipa).
Pa su ti svi objektivisti (ekstroverti) površni i priprosti...Ako ne misle "duboko" kroz sebe u svojoj "suštini" i implikacijama o nekom problemu,več ga rešavaju brzo i lako
s ajn,cvaj,draj, i tako da je rešenje primenjivo-odmah imaš utisak da su to mogli i bolje ,ali su debilni i ne mogu to da vide...:mrgreen:
Ali nisu ! ! ! Samo su drukčiji-objektivisti koji ne zadiru u srž problema več ,pravilno,validne atribute dovode u traženi algoritam te se stvari same uklapaju kao puzle-samo škljocne!!!:lol:
Ili izdeduciraju nabrzinu atribute kao parametre i dogiju od cvaj und cvaj =fir...:mrgreen:
Tako da svet ideja može da popričeka Svetog Nikadija...:hahaha:
Ne,nisu objektivisti glupi...Poznato je ,naprotiv,da su najinteligentniji na planeti-ekstroverti...
Mada je bilo izuzetnih mudraca među introvertima:Platon,Spinoza (genije),Berkli,Kant,Šopenhauer...
A kosmički civilizacijski skok izneli ekstroverti:Euklid,Arhimed,Kopernik,Lajbnic,Bekon (genije)Kont,Ajnštajn,Bor i plejada inženjera NASA...
Nešto je manje introverta od ekstroverta,šta treba tumačiti zahtevima uvežbanosti življenja sa stalnim inoviranjem tehničko-tehnološkim
upotrebnim pomagalima koji su svojevrsne proteze savremenog čoveka...Samo se to menja u ljudskoj civilizaciji,ali ne mislim da je to
presudno.Jači umovi se lako izbore s novotarijama i uvek imaju "fore" za filozofiju i suštinskije pristupe...A rađa se veći broj genijalnih...
Samo-nisu izražajni-kolektivitet je dominantniji kroz dominaciju kapitala...Jednom rečju:ELITA.

Poslednja izmena:
Što te sugovornica ne razume?
Pa ,odgovor na tvoje tematsko pitanje je baš u vašoj razlici...
Naime,ti si introvert,a ona ekstrovert.Ti gledaš svet u sebi,ona objektivistički-iz sebe...K.G.Jung tako naziva dva osnovna psihološka tipa (uz još četiri podtipa).
Pa su ti svi objektivisti (ekstroverti) površni i priprosti...Ako ne misle "duboko" kroz sebe u svojoj "suštini" i implikacijama o nekom problemu,več ga rešavaju brzo i lako
s ajn,cvaj,draj, i tako da je rešenje primenjivo-odmah imaš utisak da su to mogli i bolje ,ali su debilni i ne mogu to da vide...:mrgreen:
Ali nisu ! ! ! Samo su drukčiji-objektivisti koji ne zadiru u srž problema več ,pravilno,validne atribute dovode u traženi algoritam te se stvari same uklapaju kao puzle-samo škljocne!!!:lol:
Ili izdeduciraju nabrzinu atribute kao parametre i dogiju od cvaj und cvaj =fir...:mrgreen:
Tako da svet ideja može da popričeka Svetog Nikadija...:hahaha:
Ne,nisu objektivisti glupi...Poznato je ,naprotiv,da su najinteligentniji na planeti-ekstroverti...
Mada je bilo izuzetnih mudraca među introvertima:Platon,Spinoza (genije),Berkli,Kant,Šopenhauer...
A kosmički civilizacijski skok izneli ekstroverti:Euklid,Arhimed,Kopernik,Lajbnic,Bekon (genije)Kont,Ajnštajn,Bor i plejada inženjera NASA...
Nešto je manje introverta od ekstroverta,šta treba tumačiti zahtevima uvežbanosti življenja sa stalnim inoviranjem tehničko-tehnološkim
upotrebnim pomagalima koji su svojevrsne proteze savremenog čoveka...Samo se to menja u ljudskoj civilizaciji,ali ne mislim da je to
presudno.Jači umovi se lako izbore s novotarijama i uvek imaju "fore" za filozofiju i suštinskije pristupe...A rađa se veći broj genijalnih...
Samo-nisu izražajni-kolektivitet je dominantniji kroz dominaciju kapitala...Jednom rečju:ELITA.

Praktichnost i tip lichnosti veze nema sa ovim...chak ni u tehnichkim naukama.Da je paktichnost motor razvoja mi bi praktichno u 19.v unapredili korishcenje uglja i niko se ne bi ni setio fosilinih goriva ili elektriciteta.
A to da je ajnshtajn bio praktichar lol...vecu glupost odavno ne prochitah.Teorija relativiteta stvarno ima praktichnu primenu.

Poslednja izmena:
Nesto 3.

Derere, niko ti nije kriv sto ne citas knjige.

A sad ozbiljno - to zavisi od generacije do generacije, od genetskih predispozicija, sklonosti i obrazovanja. Nema veze sa prosloscu i sadasnjoscu, ali slazem se da se takvi umovi kao Dostojevski vise nece ponoviti niti se ponavljaju.

A nije ni cudo kad zivimo u potrosackom drustvu, gde nije normalno da postoji izbor veci od 5 artikala niti je normalno da (na internetu) bude dostupno sve. Cak je i naucno dokazano da culo mirisa ne raspoznaje nista iznad 4 mirisa. To zaglupljuje ljude i otupljuje mozak, pretvara ljude u bezlicnu masu i poslusnike nesvesne svojih postupaka.

Poslednja izmena:
.. ja ne vidim sebe kao glupog .. iako .. moram priznati .. da se gledam izvana .. vidio bi .. sebe kao glupog .. pa i ne zamjeramo onima .. koji me vide kao glupog ..
.. sto posto sam siguran .. da je prije mene bilo isto glupih ljudi .. .. a biće ih .. ako bog da .. i poslije mene .. .. ja se nadam.. ****** miša .. da je raj stvoren za taj .. moj .. tip gluposti ..

Poslednja izmena:
najvaznije objektivno osobina je donosenje ispravnih odluka na osnovu malo i nedovoljno dostupnih informacija
ljudi koji brzo donose odluke ostavljaju UTISAK da se sposobni da donose ispravne odluke na osnovi malo i nedovoljno dostupnih informacija..ponekad je i donesu naravno sto je posledica pre srece nego sposobnosti..iz cega je izaslo da je najvaznije u zivotu biti talican.."rodi me majko srecnog pa me baci za plot"

Nesto 3.

A sad ozbiljno - to zavisi od generacije do generacije, od genetskih predispozicija, sklonosti i obrazovanja. Nema veze sa prosloscu i sadasnjoscu, ali slazem se da se takvi umovi kao Dostojevski vise nece ponoviti niti se ponavljaju.

A nije ni cudo kad zivimo u potrosackom drustvu, gde nije normalno da postoji izbor veci od 5 artikala niti je normalno da (na internetu) bude dostupno sve. Cak je i naucno dokazano da culo mirisa ne raspoznaje nista iznad 4 mirisa. To zaglupljuje ljude i otupljuje mozak, pretvara ljude u bezlicnu masu i poslusnike nesvesne svojih postupaka.
Hajde da mu ne zamerimo što nije čitao "Psihološke tipove" K.G.Junga...Mnogi ovde nisu,a trebali jer Jung nije samo jedan od trojice velikana i pionira
moderne psihijatrije i psihologije ,već i poput Jaspersa ,psiholog-filozof...Doduše ,naginjao idealizmu,ali slobodno mogu reči da je to bilo samo koliko
je neophodno...Neka pročita -za drugi put-lakše ćemo raspraviti problem...:mrgreen:
A za Dostojevskog nisi u pravu-taj je više zamutio nego zabistrio...:lol:
Lako je u ona romantična vremena bilo biti mudrac...Dovoljno je bilo da si plemić i pošalju te u neku glupu školu i evo...Među onim divusima golub-poštar...:lol:
Danas mali genije krene da razbija matu,a ono mu uvale lapić i počne još mali da odvaljuje za Mikrosoft,Epl i ko zna kog gejmove za veliku kintu i više nema nazad-zgrabe ga
te firme i izstipendiraju i ode...
Što je to svet "bez duše","isprazan","potrošački","devijantan" to su samo atributi iz kog će več nastati nešto novo...
Poznato je da napredak stiže u talasima...Trenutno smo u dnu talasa...
Samo da nas ne poklopi ! ! !:hahaha:

Nesto 3.

znachi,zavisi od nechega,pojma nemam chega,ali jeste!
dzinijus

Back