Сталкер
Elita
- Poruka
- 23.163
Arsize: Srbija na pravom putu evropskih integracija
BEOGRAD - Veliki majstor slobodnozidarske obedijencije Veliki orijent Francuske (VOF) dr Gij Arsize izjavio je danas u Beogradu da je VOF u mogućnosti da prenese svoje stavove visokim evropskim zvaničnicima, i da je u sasvim otvorenim razgovorima sa njima, ukazano da je Srbija na pravom putu evropskih integracija.
On je na eksluzivnoj konferenciji za novinare u Nebojšinoj kuli, podno Kalemegdana, rekao da se prošle godine u Briselu sastao sa predsednikom Evropske komisije Žoze Manuelom Barozom, koji je okupio oko sebe liberalne "nedogmatske" obedijencije da bi čuo, kako je rekao, njihovo mišljenje o određenim konrektnim pitanjima.
Arsize je rekao da je to bio samo jedan u nizu sastanaka koje VOF ima sa zvaničnima Evrope i sveta, na kome je razmatrano više tema, a jedna od važnijih je bila posledice ekonomske krize i načini njenog humanog rešavaja i marginalizacije na svetskom nivou.
Veliki majstor je rekao da su u okviru razgovora o generalnom stanju ljudskih prava i sloboda u Evropi, na inicijativu VOF-a, Barozu detaljno izneti stavovi o stanju u jugoistočnoj Evropi, posebno o situaciji u Srbiji, Makedoniji i Bugarskoj gde su prisutne i lože te obidijencije.
On smatra da zemlje koje žele da se priključe Evropskoj uniji imaju različite kulture i identitete. "Kako je došlo vreme da se svi ujedinimo svaka zemlja koja želi da postane članica EU treba da sačuva svoj identitet i svoju kulturu što je duže moguće, da je praktično nikada ne izgube", izneo je Arsize stav VOF-a.
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/240878/Arsize-Srbija-na-pravom-putu-evropskih-integracija
BEOGRAD - Veliki majstor slobodnozidarske obedijencije Veliki orijent Francuske (VOF) dr Gij Arsize izjavio je danas u Beogradu da je VOF u mogućnosti da prenese svoje stavove visokim evropskim zvaničnicima, i da je u sasvim otvorenim razgovorima sa njima, ukazano da je Srbija na pravom putu evropskih integracija.
On je na eksluzivnoj konferenciji za novinare u Nebojšinoj kuli, podno Kalemegdana, rekao da se prošle godine u Briselu sastao sa predsednikom Evropske komisije Žoze Manuelom Barozom, koji je okupio oko sebe liberalne "nedogmatske" obedijencije da bi čuo, kako je rekao, njihovo mišljenje o određenim konrektnim pitanjima.
Arsize je rekao da je to bio samo jedan u nizu sastanaka koje VOF ima sa zvaničnima Evrope i sveta, na kome je razmatrano više tema, a jedna od važnijih je bila posledice ekonomske krize i načini njenog humanog rešavaja i marginalizacije na svetskom nivou.
Veliki majstor je rekao da su u okviru razgovora o generalnom stanju ljudskih prava i sloboda u Evropi, na inicijativu VOF-a, Barozu detaljno izneti stavovi o stanju u jugoistočnoj Evropi, posebno o situaciji u Srbiji, Makedoniji i Bugarskoj gde su prisutne i lože te obidijencije.
On smatra da zemlje koje žele da se priključe Evropskoj uniji imaju različite kulture i identitete. "Kako je došlo vreme da se svi ujedinimo svaka zemlja koja želi da postane članica EU treba da sačuva svoj identitet i svoju kulturu što je duže moguće, da je praktično nikada ne izgube", izneo je Arsize stav VOF-a.
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/240878/Arsize-Srbija-na-pravom-putu-evropskih-integracija





Ovo je za debelu analizu! 
мало мало па се за неког испостави да је секташ или масон.