"Masoni diktiraju revolucije i stvaraju haos i ratove"

  • Začetnik teme Začetnik teme Mingo
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115
Hrvatski autori u knjizi tvrde
"Masoni diktiraju revolucije i stvaraju haos i ratove"

"Masoni i okultisti - graditelji kulture smrti" naziv je intrigantne knjige autora Mladena Jolkića iz Hrvatske koja je predstavljena danas u Sarajevu uz veliko interesovanje javnosti.

110407075.1_mn.jpg

(Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)

Autor donosi pojašnjenje masonskog i okultističkog pokreta, kao kreatora novog svjetskog poretka i kruga ljudi u svim krajevima svijeta koji u svojim rukama drži sve osnovne odrednice ljudske civilizacije, prvenstveno svjetsku ekonomiju, politiku i obrazovanje.

Knjiga osvjetljava poznatu i nepoznatu stranu biografije 66 osoba, svjetski poznatih političara, lidera, naučnika, književnika ili umjetnika koji su od 14. do 21. stoljeća ostavili neizbrisiv trag u historiji čovjeka. Pripadali su masonskim ložama, a u historiji su većina njih zapamćeni kao geniji.

George Bush stariji, F.D. Roosvelt, Sai Baba, Mozart, Goethe, Voltaire, Kemal Ataturk, Josip Broz Tito, Winston Churchill, Franklin Roosvelt, Adolf Hitler, Lenjin, Benjamin Franklin, Karl Marks, Katarina Medici, David Rockfeller, te Charles Darvin, samo su neka od tih imena.

Knjigu su predstavili profesori iz Zagreba - historičar Antun Abramović, ekonomista i teoretičar države Marko Francišković, naučnik, teolog i muzikolog Emil Čić, te autor.

Marko Francišković navodi da knjiga donosi objašnjenja zašto u ekonomiji i politici stvari naizgled izgledaju haotično, iako su u biti programirane i predviđene.

110407075.2_mn.jpg

(Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)

"Masonima odgovara loša ekonomska slika svijeta, jer kako je znanje moć, tako je neznanje nemoć i onaj koji ne zna lakše je porobljen. Siromašni ljudi koji se bore da prežive ne stignu razmišljati o širim svjetskim problemima, jer su zaokupljeni svojom svakodnevnicom, te se njima i lakše upravlja", kazao je on.

Govoreći o masonskom članstvu, Francišković ističe da u Engleskoj taj broj iznosi milion članova, u SAD ih ima četiri miliona, a po cijelom svijetu od 5,5 do 6 miliona članova. On naglašava da je masonerija hijerarijska organizacija, te da je sam njen vrh vrlo uzak.

"Centrala masona je u Londonu - to je Britanska imperija, odnosno britanska kraljevska kuća i ona upravlja svojim podređenima. Svi ostali članovi su potčinjeni Britanskoj kruni. Glavni cilj masona je jedna svjetska država i sinkretizam svih religija sa njihovim božanstvom - velikim arhitektom univerzuma", naveo je on.

Autor je podcrtao da masoni kreiraju sve u današnjem društvu, te da su rijetke države gdje masoni danas nemaju svoje lože, a jedna od njih je Iran. On ističe da masoni određuju sve tokove u našoj povijesti - oni diktiraju revolucije i stvaraju sve ratove, a u njihovim su rukama i sve banke te velike kompanije.

Antun Abramović smatra da su masoni kreatori novog duhovnog svjetskog poretka, s novim pogledom na svijet koji se dijametralno razlikuje od današnjeg. Naglašava da se cijela svjetska historija odvija po određenom poretku koji ima početak i kraj, te cilj koji vodi civilizaciju u određenom smjeru.

Poslije Sarajeva, uslijedit će nekoliko predstavljanja knjige u Hrvatskoj.

(FENA)
 
Da li je ovo istina ili je u pitanju paranoja autora koji iznosi ovo misljenje?Da li jedan Libijski narod zasluzuje da zivi u totoalitarizmu pored mogucnosti da zivi u slobodi i demokraciji i da li jedan narod na Obali Slonovace treba da ima demokraciju i slobodu ili da zivi u bijedi i neznanju.Mislim da tu nema logike da se Masoni toliko brinu o dobrim stvarima u svijetu jer ove revolucije u Islamskim zemljama su bile neophodne tako da ne vidim da se od toga stvara haos i ratovi.Jedino sto mogu reci da je mozda umijesana neka opasna loza a to je u slucaju Palestine koja ne moze dobiti svoju drzavu nego se i Amerika povinuje jednoj maloj drzavi Izraelu.
 
Treba svima da je jasno da ne moze neka drzava tonuti u diktaturi a druge ostale drzave na Zapadu uzivati u slobodi demokracije tako da je normalno dqa se i islamske zemlje zele pretvoriti u slobodne drzave koje ce uzivati u pravdi kao sto to imaju gradjani Francuske i Holandije.Iskreno ja sam za Serijat i za njegovo uvodjenje u sistemu Islamskih drzava jer mislim da je Serijat najbolji pravni sistem i da je dobro da ga uvedu sve Islamske drzave tako da bih zelio vidjeti jedan Iran koji ima demokraciju i visepartijski sistem i cak ima i predsjednicke izbore ali zato ima pravni sistem Serijat tako da bih zelio da u svakoj Islamskoj zemlji Serijat bude postao glavni pravni sistem.Mislim da se polsije ovakvog nacina ratovanja i ovakvog bombardiranja Libije sutra Libija moze pretvoriti u jednu lijepu islamsku drzavu jer pobunjenici mogu usloviti Zapad da ce Libija imati demokraciju ali da nece ukidati Serijat nego ce ga uvesti u p[ravom svjetlu tako da ocekujem da bi tada Libija bila jedna prelijepa Islamska drzava.
 
Treba svima da je jasno da ne moze neka drzava tonuti u diktaturi a druge ostale drzave na Zapadu uzivati u slobodi demokracije tako da je normalno dqa se i islamske zemlje zele pretvoriti u slobodne drzave koje ce uzivati u pravdi kao sto to imaju gradjani Francuske i Holandije.Iskreno ja sam za Serijat i za njegovo uvodjenje u sistemu Islamskih drzava jer mislim da je Serijat najbolji pravni sistem i da je dobro da ga uvedu sve Islamske drzave tako da bih zelio vidjeti jedan Iran koji ima demokraciju i visepartijski sistem i cak ima i predsjednicke izbore ali zato ima pravni sistem Serijat tako da bih zelio da u svakoj Islamskoj zemlji Serijat bude postao glavni pravni sistem.Mislim da se polsije ovakvog nacina ratovanja i ovakvog bombardiranja Libije sutra Libija moze pretvoriti u jednu lijepu islamsku drzavu jer pobunjenici mogu usloviti Zapad da ce Libija imati demokraciju ali da nece ukidati Serijat nego ce ga uvesti u p[ravom svjetlu tako da ocekujem da bi tada Libija bila jedna prelijepa Islamska drzava.

А је л' теби уопште јасно да постулати ДЕМОКРАТИЈЕ у било ком облику немају никакве везе са ИСЛАМОМ - И ДА СУ У ДИРЕКТНОЈ СУПРОТНОСТИ ??? :dash:
 
Јадни Шокци тек сада откривају "рупу на саксији" - у Србији се о утицају масончина пише више од 20 година - али на жалост ЧАК И НА ОВО ПДФ ПОЈАВЉУЈУ СЕ ГЛУПИ ЉУДИ КОЈИ СЕ ТОМЕ ИСМЕВАЈУ иако о масонима и њиховом "раду" појма немају.
 
Hrvatski autori u knjizi tvrde
"Masoni diktiraju revolucije i stvaraju haos i ratove"

"Masoni i okultisti - graditelji kulture smrti" naziv je intrigantne knjige autora Mladena Jolkića iz Hrvatske koja je predstavljena danas u Sarajevu uz veliko interesovanje javnosti.

110407075.1_mn.jpg

(Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)

Autor donosi pojašnjenje masonskog i okultističkog pokreta, kao kreatora novog svjetskog poretka i kruga ljudi u svim krajevima svijeta koji u svojim rukama drži sve osnovne odrednice ljudske civilizacije, prvenstveno svjetsku ekonomiju, politiku i obrazovanje.

Knjiga osvjetljava poznatu i nepoznatu stranu biografije 66 osoba, svjetski poznatih političara, lidera, naučnika, književnika ili umjetnika koji su od 14. do 21. stoljeća ostavili neizbrisiv trag u historiji čovjeka. Pripadali su masonskim ložama, a u historiji su većina njih zapamćeni kao geniji.

George Bush stariji, F.D. Roosvelt, Sai Baba, Mozart, Goethe, Voltaire, Kemal Ataturk, Josip Broz Tito, Winston Churchill, Franklin Roosvelt, Adolf Hitler, Lenjin, Benjamin Franklin, Karl Marks, Katarina Medici, David Rockfeller, te Charles Darvin, samo su neka od tih imena.

Knjigu su predstavili profesori iz Zagreba - historičar Antun Abramović, ekonomista i teoretičar države Marko Francišković, naučnik, teolog i muzikolog Emil Čić, te autor.

Marko Francišković navodi da knjiga donosi objašnjenja zašto u ekonomiji i politici stvari naizgled izgledaju haotično, iako su u biti programirane i predviđene.

110407075.2_mn.jpg

(Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)

"Masonima odgovara loša ekonomska slika svijeta, jer kako je znanje moć, tako je neznanje nemoć i onaj koji ne zna lakše je porobljen. Siromašni ljudi koji se bore da prežive ne stignu razmišljati o širim svjetskim problemima, jer su zaokupljeni svojom svakodnevnicom, te se njima i lakše upravlja", kazao je on.

Govoreći o masonskom članstvu, Francišković ističe da u Engleskoj taj broj iznosi milion članova, u SAD ih ima četiri miliona, a po cijelom svijetu od 5,5 do 6 miliona članova. On naglašava da je masonerija hijerarijska organizacija, te da je sam njen vrh vrlo uzak.

"Centrala masona je u Londonu - to je Britanska imperija, odnosno britanska kraljevska kuća i ona upravlja svojim podređenima. Svi ostali članovi su potčinjeni Britanskoj kruni. Glavni cilj masona je jedna svjetska država i sinkretizam svih religija sa njihovim božanstvom - velikim arhitektom univerzuma", naveo je on.

Autor je podcrtao da masoni kreiraju sve u današnjem društvu, te da su rijetke države gdje masoni danas nemaju svoje lože, a jedna od njih je Iran. On ističe da masoni određuju sve tokove u našoj povijesti - oni diktiraju revolucije i stvaraju sve ratove, a u njihovim su rukama i sve banke te velike kompanije.

Antun Abramović smatra da su masoni kreatori novog duhovnog svjetskog poretka, s novim pogledom na svijet koji se dijametralno razlikuje od današnjeg. Naglašava da se cijela svjetska historija odvija po određenom poretku koji ima početak i kraj, te cilj koji vodi civilizaciju u određenom smjeru.

Poslije Sarajeva, uslijedit će nekoliko predstavljanja knjige u Hrvatskoj.

(FENA)

Слободно зидарство није окултно друштво али јесте езотеријско (езотеричан-унутрашњи пут).
Карл Маркс није заведен ни у једној ложи, то бар није познато историчарима слободног зидарства, Чарлс Дарвин исто али су њему деда, отац и син били слободни зидари тако да постоји вероватноћа да јесте али материјалних доказа нема.
Чини ми се из штампе да је књига писана поблицистички а не уско стручно, мада док се не прочита рано је доносити икакве судове, али чудно је то да аутор не зна ко су стварно били чланови слободног зидарства а ко нису, мада поред масонских организација постоје и тзв. парамасонске организације тј. братства.
 
Е мој Минго ти још не знаш како хрвати истину зборе?
Кад они нешто кажу то је истина 100% ,то не може да омане!
Него да се осврнем на тенму,какви црни масони?
Ратове у Ираку и Авганистану изазвали су господари нафте из Тексаса,а то су породица Џорџа Буша и још неки амерички тајкуни који имају компаније које се баве прерадом и продајом нафте.
Ирачких извора су се дочепали,а у авганистану нису ни стигли да буше јер талибани им не дају на миру ни у клозет да иду а камоли да раде нешто софистицираније као што је вађење нафте!
Америчке компаније су у Авганистану открили нове резерве нафте и руде минерала и метала,тако да нису они џабе потезалу у ту вукојебину,све ће то ујка сем да наплати!
Нема масона немој да те лажу,то само похлепни тајкунини харају светом,то је нешто као код нас Мишковић и Беко само много горе и на глобалном нивоу!:mrgreen:
 

Back
Top