Quantcast

Maskirana knjiga

KvadArt

Početnik
Poruka
5
Hej, u pitanju je zanimljiva igrica za koju se nadam da ce biti prihvacena. Igrica se sastoji u izbacivanju osnovnog zapleta iz nekog poznatog( filozofskog) dela koje se zatim korektno preprica, otezavajuci prepoznavanje teksta, sta vise ostavljuci nedoumicu o kom delu je uopste rec...naslov bi trebao da bude ne prepoznatljiv i da udalji citaoca od tacnog odgovora...
Nadam se da ste raspolozeni za ovu vrstu druzenja...
Evo moje price!

Jedan obican zivot
Strog, mozda i cepidlaka, nikoga nije postedeo kritike, ali nikada nije izrekao dve kriticke opaske odjednom. Kako je imao vrlo izrazeno osecanje duznosti i postovao formu, da bi bio potpuno siguran u ono sto tvrdi, cekao je da prvo napravi kategoricki skok. Mozda je njegov nacin bio sematizovan ali bio je sposoban za sintezu i zahtevao da es stvari saopstavaju samo na pravom mestu i u pravo vreme. Ostali su govorili da je bio praznoglav, ali on je vodio racuna o svemu sto ga je okruzivalo, samo nije hteo da radi nista naslepo.Iako je priznao da voli malo da digne nos, na kraju je pokazao da poseduje praktican duh i razum.

Ocekujem da pokusate i pogodite o kom delu se radi, takodje i neku od vasih pricica...

P.S. I jos jednom nadam se da se necete uvrediti sto se tema nalazi kao podtema na Filozofiji...mislim da se na pravom mestu i nasla... moja prva prica se bazira na delu filozofa...naravno! ;)

Perzefona

Zainteresovan član
Poruka
114
Hej nece li valjda ovo biti neka od onih tema koje se retko posecuju, jer se pojedini jednostavno ne usude da zakljuce!
Apelujem na sve znance filozofskog stiva :), pojavite se, vi, tako jaki na recima!!!!
Hej, ljudiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!
;)

KvadArt

Početnik
Poruka
5
Prezvefona je upravu..TRI KANTOVE KRITIKE!
Ali, vidim da nema mnogo zainteresovanih, a i ja sam bio dugo otsutan, pa mislim i oni koji su hteli...odustali su!
Ali, ako neko i zeli dalje da se 'igra', hajde!
Ja ZA!!! ;)

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.