Mašina i ja jedno smo

Jasna

Stara legenda
Moderator
Poruka
86.681
Isus je svedočio ''Otac i ja jedno smo'', a mi smo na pragu toga da jedno
postanemo sa mašinama. Pa dobro. Imamo mogućnost da i to izaberemo.

Ali, kakve će biti posledice tog izbora?

Kako će tehnologija neuronskog povezivanja uticati na naše osjećanje identiteta
i lične autonomije? Da li to vidite kao gubitak individualnosti ili mogućnost za lični
razvoj? Kako će to uticati na naša emotivna stanja? Na izgradnji bliskosti sa
drugim ljudima?

Kako vama zvuči povezivanje čoveka i tehnologije na neuronskom nivou?
Možete li da stvorite sliku kuda to može da odvede?

Трансхуманизма и Сингуларитет.

То смо на филозофији расправили тамо неке 2010.г.
Po tvojim reakcijama na teme, reklo bi se da si sve već pročitao, sve si
već ispričao i sada ti je ostalo samo da se dosađuješ.

Od 2010 godine nije bilo nekih novih razmišljanja na ovu temu?
I ako ne želiš o tome da pričaš, onda najslobodnije nemoj.

Бити - једно - као Дух са Духом, и бити заједно као тело са телом није исто... Јединство и заједничарење (тј. Општинарење, комуна) нису исто, мешаш та два синонима - једног и заједног -

Ми људи смо у заједници са машинама које користе други људи, а Бог је Једно Сам са Собом у Себи...

Пребаци тему на религију, ово је пдф за атеисте, и "хеви лајт вејт" вернике (површњаке, непрактичаре), који сами своје вере праве због површних увида у дух и смислове невидљивог...

Баш је збрка, што си и овде и на вери мод, не иде то заједно код супротних духова човекоцентризма и богоцентризма

Бити - једно - као Дух са Духом, и бити заједно као тело са телом није исто... Јединство и заједничарење (тј. Општинарење, комуна) нису исто, мешаш та два синонима - једног и заједног -

Ми људи смо у заједници са машинама које користе други људи, а Бог је Једно Сам са Собом у Себи...

Пребаци тему на религију, ово је пдф за атеисте, и "хеви лајт вејт" вернике (површњаке, непрактичаре), који сами своје вере праве због површних увида у дух и смислове невидљивог...

Баш је збрка, што си и овде и на вери мод, не иде то заједно код супротних духова човекоцентризма и богоцентризма
Da, razumem da to nije isto. Ne samo da nije isto, nego je načisto suprotno.
Umesto da se povezujemo sa Izvorom, mi se povezujemo sa nečim čemu
bi mi bili izvor. Dok nam je predstavljeno tako da će nama to olakšati
komunikaciju i pristup informacijama.

Duhovni razvoj je veoma težak. Dugotrajan, naporan. Traži se istrajnost,
posvećenost. Sa druge strane, nauka nudi nekakve prečice za koje se
ne treba ni mrvu pomučiti. Samo te eto tako neko s nečim poveže i sve
ti bude super.

Nije baš prijatna tema? :think: Radije o tome ne bi ni razmišljali.
Evo ja razmisljam...i razmiljam...i opet razmisljam i odjednom se pitam - da ti nije nesto Steven Spielberg neki rod mozda ? :D
..jes da SF zanrovi mogu ponekad biti interesantni cak i za odrasle ali mislim da si ovaj put ipak precenila tehnoloske mogucnosti po svim osnovima,ne ide to bas tako kao sto bi neki hteli i u tome je kljucna razlika izmedju ljudskog bica i Stvoritelja zivota !

Da, razumem da to nije isto. Ne samo da nije isto, nego je načisto suprotno.
Umesto da se povezujemo sa Izvorom, mi se povezujemo sa nečim čemu
bi mi bili izvor. Dok nam je predstavljeno tako da će nama to olakšati
komunikaciju i pristup informacijama.
Умерено коришћење машина није зло, већ чак и добро, кад га користиш за катарзу покајањем и преумљењем...

То што ми махом претерујемо и не користимо за креативно уз интелектуално, ко деца са слаткишима без леба, други је падеж...

Да би се повезала са Извором, мора да си повезана на Његову електричну мрежу људи проводника, може и вајфај ако немаш вољу за кабловима и жицом...

ti bude super.
Комбинуј... Мало олакшице мало отежице, док не видиш плод од оба... Тек се тад све непотребно одбацује... До тад, вучеш штаке, уколико си наравно ван инвалидских колица

Nista se nece bitno promjeniti, samo ce se promjeniti omjer. Svi ce imati vise znanja. Ko ga je duhovno proklet na zlo, koristice ga za zlo, ko je blazen na dobro, koristice ga za dobro. Samo ce biti vise dostupnih informacija, proracun ce biti brzi. Omjer ili skala ce se uvecati, ali postajce i dalje zlo i dobro, samo na turbo nivou.

Evo ja razmisljam...i razmiljam...i opet razmisljam i odjednom se pitam - da ti nije nesto Steven Spielberg neki rod mozda ? :D
..jes da SF zanrovi mogu ponekad biti interesantni cak i za odrasle ali mislim da si ovaj put ipak precenila tehnoloske mogucnosti po svim osnovima,ne ide to bas tako kao sto bi neki hteli i u tome je kljucna razlika izmedju ljudskog bica i Stvoritelja zivota !
I nakon što razmišljaš i razmišljaš, onda pokušavaš da budeš duhovit i pokušavaš..
Pa poentu i ne kažeš. Hajde sad ponovo. Šta si hteo reći?

I nakon što razmišljaš i razmišljaš, onda pokušavaš da budeš duhovit i pokušavaš..
A da procitas ono sto sam vec rekao ?
...hajde za duhovitost razumem da svakom ne ide kontanje humora ali me cudi/plasi sto nisi registrovala bar moju zadnju poentu ? :D

Poslednja izmena:
Умерено коришћење машина није зло, већ чак и добро, кад га користиш за катарзу покајањем и преумљењем...

То што ми махом претерујемо и не користимо за креативно уз интелектуално, ко деца са слаткишима без леба, други је падеж...

Да би се повезала са Извором, мора да си повезана на Његову електричну мрежу људи проводника, може и вајфај ако немаш вољу за кабловима и жицом...
Ne znam da li da se više brinem za nas koji smo i do sada preterivali
ili za one koji ne znaju ni u šta će da se upuste.. :think:

Koliko shvatam, da nije pronađen ciklon B bilo bi manje ubijenih u logorima smrti. Možda koliko i Jermena u Prvom svetskom ratu.
Karakter se neće promeniti. Mogućnosti njegove (zlo)upotrebe hoće.

Koliko shvatam, da nije pronađen ciklon B bilo bi manje ubijenih u logorima smrti. Možda koliko i Jermena u Prvom svetskom ratu.
Karakter se neće promeniti. Mogućnosti njegove (zlo)upotrebe hoće.
Ili bi samo bili ubijeni na drugačiji način. Ko će znati.

Da. Pristup znanju ne garantuje i mudrost. Ako neko robuje negativnim emocijama
i destruktivnom ponašanju, pristup znanju može samo da mu poveća mogućnosti
da čini loše.

Do jedan čovjek je mašina bilo na bioloskom nivou jer ne moze izbjeci potrebe koje su povezane s tjelom a mentalno nikad nije bio dalje od mašine prihvaćajući razne ideoligije religije itd.
Tako da sjedinjenje s fizickom mašinom je sasvim logican sljed koji licemjeri negiraju i stvaraju neko čudo kao da je.
Vi ste izgubljeni u licemjerju.
Gadi te mi se ne jer ste mašine vec licemjeri.

ti bude super.
Zanimljivo , a sta ljudi p;odrazumevaju pod duhovnim razvojem...
Razvoj svog duhovnog CV?
Pogledajmo ljude sta smatraju za razvoj svog duhovnog bica?
Necemo , pipava tema.....

Nije to za ovaj forum niti za ove ljude...

Drzimo se tema koje su kao za kurir....

Dovoljno je samo jednu rec da napisem da vecina od duhovnika ovde ima predrasude koje ce totalno da ih zablokiraju....sto mnogo govori o njima, i o njihovoj svesti , a uopste ne govori o meni....iako su oni ubedjeni da govori o meni...
To je isti trik kao kad hranis zivotinju....ti joj dajes ono sto vidi kao hranu , i tog trenutka ona vise ne razmislja o tebi kao nekom vaznom faktoru , uklapas se u svet njihovih potreba...

Isus je svedočio ''Otac i ja jedno smo'', a mi smo na pragu toga da jedno
postanemo sa mašinama. Pa dobro. Imamo mogućnost da i to izaberemo.

Ali, kakve će biti posledice tog izbora?

Kako će tehnologija neuronskog povezivanja uticati na naše osjećanje identiteta
i lične autonomije? Da li to vidite kao gubitak individualnosti ili mogućnost za lični
razvoj? Kako će to uticati na naša emotivna stanja? Na izgradnji bliskosti sa
drugim ljudima?

Kako vama zvuči povezivanje čoveka i tehnologije na neuronskom nivou?
Možete li da stvorite sliku kuda to može da odvede?
reko sve kubrik u 2001.

ali ima i u onoj poznatoj da u svakom pitanju ima pola odgovora..znaci kolko ga napunis, toliko ces od njega dobiti. pisao o mom iskustvu sa chat gpt kad sam samo pricao sa njom/njimne ko dileje o politici, vec o ljudskoj psihopatologiji i naterao ga nekoliko puta da cekam odgovore 20 do 30 sekundi :lol:

ali ko sto rekoh onda da kazem i sad, ima algoritam samostalnog ucenja kroz iskustva koje preziveo razgovarajuci sa svima i vec je postao itelkako zaeban i opasan, nimalo naivan i ne da se naloziti tek tako, mora bas da se upregnes da ga nateras da se zamisli.

znaci...goloruki covek nema sanse, covek sa sikirom asovom ili lopatom itekako ce znati sta mu je raditi. ali onda zalazimo u sf utopijske novele gde je resenje problema uvek rudimentarno jasno i slepcu.

reko sve kubrik u 2001.

ali ima i u onoj poznatoj da u svakom pitanju ima pola odgovora..znaci kolko ga napunis, toliko ces od njega dobiti. pisao o mom iskustvu sa chat gpt kad sam samo pricao sa njom/njimne ko dileje o politici, vec o ljudskoj psihopatologiji i naterao ga nekoliko puta da cekam odgovore 20 do 30 sekundi :lol:

ali ko sto rekoh onda da kazem i sad, ima algoritam samostalnog ucenja kroz iskustva koje preziveo razgovarajuci sa svima i vec je postao itelkako zaeban i opasan, nimalo naivan i ne da se naloziti tek tako, mora bas da se upregnes da ga nateras da se zamisli.

znaci...goloruki covek nema sanse, covek sa sikirom asovom ili lopatom itekako ce znati sta mu je raditi. ali onda zalazimo u sf utopijske novele gde je resenje problema uvek rudimentarno jasno i slepcu.
Mi već sada imamo problem da se oslanjamo na informacije koje ne možemo
da proverimo lično, iskustveno. Biramo kao neke izvore u koje imamo poverenja,
ali ni to nije to. Odakle znam, možda i oni negde greše ili namerno lažu.
A zamisli kad ti to bude u glavi? Nemaš ni mogućnost da proveriš neki drugi
izvor.

Pre neki dan ga pitam nešto o knjizi Primalni krik, a on mi odgovara da je to knjiga
koju je pisala neka Džanova i da govori o životu u svemiru. Kažem nije Džanova
nego Džanov. E, da izvinite, Džanov je muški pisac.. i onda opet piše o životu u
svemiru.. Treći put kažem da je knjiga psihološka i izvini se i napiše gomilu gluposti.
I sad zamisli da ja to nisam čitala i da sam poverovala u ono što je rekao? Pita
me neko jesam li čitala tu knigu a ja odgovorim da ne čitam sf romane. :zcepanje:

Mi već sada imamo problem da se oslanjamo na informacije koje ne možemo
da proverimo lično, iskustveno. Biramo kao neke izvore u koje imamo poverenja,
ali ni to nije to. Odakle znam, možda i oni negde greše ili namerno lažu.
A zamisli kad ti to bude u glavi? Nemaš ni mogućnost da proveriš neki drugi
izvor.

Pre neki dan ga pitam nešto o knjizi Primalni krik, a on mi odgovara da je to knjiga
koju je pisala neka Džanova i da govori o životu u svemiru. Kažem nije Džanova
nego Džanov. E, da izvinite, Džanov je muški pisac.. i onda opet piše o životu u
svemiru.. Treći put kažem da je knjiga psihološka i izvini se i napiše gomilu gluposti.
I sad zamisli da ja to nisam čitala i da sam poverovala u ono što je rekao? Pita
me neko jesam li čitala tu knigu a ja odgovorim da ne čitam sf romane. :zcepanje:
ima gomila sf utopija fantasticnih...neke su i ekranizovane davno ali ih nigde nema jer su bile b i c produkcije cak i za male televizije kad je amerika ulazila u tv biznis. nas ondasnji tv beograd 2 je 80-90 tih proslog veka pustao ta mala remek dela sf.

u svakoj maltene utopiji se covek bori protiv ili ai ili sveta kakog zagovaraju ovi idioti danas gde ljude kontrolisano svuda i ciljno trpaju u gradove ko ovce u tor samo radi mas kontrole.

ima djubreta u sf i onih losih izvikanih, ali isto ima fenomenalnih novela koja su vrhunska dela.

ima gomila sf utopija fantasticnih...neke su i ekranizovane davno ali ih nigde nema jer su bile b i c produkcije cak i za male televizije kad je amerika ulazila u tv biznis. nas ondasnji tv beograd 2 je 80-90 tih proslog veka pustao ta mala remek dela sf.

u svakoj maltene utopiji se covek bori protiv ili ai ili sveta kakog zagovaraju ovi idioti danas gde ljude kontrolisano svuda i ciljno trpaju u gradove ko ovce u tor samo radi mas kontrole.

ima djubreta u sf i onih losih izvikanih, ali isto ima fenomenalnih novela koja su vrhunska dela.
A ni jedna ne vidi duhovnost kao spas. Ili bar ja nisam tako nešto čitala.

Back