Masakr za koji se malo zna...

Mjöllnir

Domaćin
Poruka
3.501
Na današnji dan, prije 11 godina, snage Hrvatske vojske i Hrvatskog vijeća odbrane okupirale su Mrkonjić Grad. Zapaljene ili porušene 3.644 kuće i 700 stanova, a 6.017 stambenih objekata oštećeno. Uništen cjelokupan stočni fond. U preduzećima opljačkana sva imovina. Mrkonjić Grad tih dana izgledao avetinjski, zavijen u crno Na današnji dan, 10. oktobra 1995. godine, združene oružane snage Hrvatske vojske i Hrvatskog vijeća odbrane okupirale su Mrkonjić Grad.
Poslije jednomjesečnih teških borbi, jedinice Vojske Republike Srpske, koje su branile svoju teritoriju, povukle su se iz okoline grada prema planini Manjači. S vojskom je krenulo i preostalo stanovništvo iz grada, jer je većina grad podno Lisine napustila još 13. septembra, kada je i okupiran najveći dio mrkonjićke opštine. Oni koji su ostali uglavnom nisu preživjeli torturu i zločine hrvatskih vojnika. Kada su se 4. februara 1996. godine, nakon petomjesečnog izbjeglištva vratili na svoja ognjišta, Mrkonjićani su u pravoslavnom groblju pronašli najveću masovnu grobnicu srpskog naroda u Republici Srpskoj. Iz grobnice su ekshumirana tijela 181 ubijenog srpskog civila i vojnika. U manjim masovnim grobnicama na širem području mrkonjićke i susjednih opština pronađena su tijela još 400 žrtava, od kojih je 260 sa područja mrkonjićke opštine."
(Sa zvaničnog sajta mrkonjicgrad.com).


Kada su ustaške snage navalile, u sadejstvu sa Muslimanima , narod je počeo da se povlači.
Znali smo da nam nema života ako dočekamo neprijatelja u svojim domovima.
Ostali su mahom stare osobe, i teško pokretni.
Sve su ih masakrirali
Par rodjaka je došlo za Vojvodinu.
Sve je uništeno što su moji tamo imali.
Sve je opljačkano što se moglo odneti.
Što nije, to je spaljeno.
Nisu se moji dali neprijateljskoj kami.
Nismo prošli kao u WW2
Naučili smo lekciju, a i neprijatelj prokleti ju je naučio u ovom prošlom ratu, barem od mojih.
Zato sam ponosan.
Zato sam srećan.
Moja braća su ovdje.
Moje sestre su ovdje.
Srećan sam zbog toga.
Srećan sam što moji nisu dozvolili da se nadju u tim jamama.
Jaki smo.
Mnogo smo jaki.
Naučili smo lekciju da kada dobiješ šamar, ne okreneš i drugi obraz.
Naučili smo da ne "ko tebe kamenom, ti njega hlebom".
Naučili smo - ili si OVCA ili si VUK.
Nema sredine.
NEMA.

Mrkonjić Grad.
Šipovo.
Trnovo.
Gerzovo.
Baraći.
Jankovići.
Gvozdenci.
Medna.
Podrašnica.
Podbrdo...
..........
TO JE NAŠE!!!
 
Masakr za koji se malo zna...

Na današnji dan, prije 11 godina, snage Hrvatske vojske i Hrvatskog vijeća odbrane okupirale su Mrkonjić Grad. Zapaljene ili porušene 3.644 kuće i 700 stanova, a 6.017 stambenih objekata oštećeno. Uništen cjelokupan stočni fond. U preduzećima opljačkana sva imovina. Mrkonjić Grad tih dana izgledao avetinjski, zavijen u crno Na današnji dan, 10. oktobra 1995. godine, združene oružane snage Hrvatske vojske i Hrvatskog vijeća odbrane okupirale su Mrkonjić Grad.
Poslije jednomjesečnih teških borbi, jedinice Vojske Republike Srpske, koje su branile svoju teritoriju, povukle su se iz okoline grada prema planini Manjači. S vojskom je krenulo i preostalo stanovništvo iz grada, jer je većina grad podno Lisine napustila još 13. septembra, kada je i okupiran najveći dio mrkonjićke opštine. Oni koji su ostali uglavnom nisu preživjeli torturu i zločine hrvatskih vojnika. Kada su se 4. februara 1996. godine, nakon petomjesečnog izbjeglištva vratili na svoja ognjišta, Mrkonjićani su u pravoslavnom groblju pronašli najveću masovnu grobnicu srpskog naroda u Republici Srpskoj. Iz grobnice su ekshumirana tijela 181 ubijenog srpskog civila i vojnika. U manjim masovnim grobnicama na širem području mrkonjićke i susjednih opština pronađena su tijela još 400 žrtava, od kojih je 260 sa područja mrkonjićke opštine."
(Sa zvaničnog sajta mrkonjicgrad.com).



Kada su ustaške snage navalile, u sadejstvu sa Muslimanima , narod je počeo da se povlači.
Znali smo da nam nema života ako dočekamo neprijatelja u svojim domovima.
Ostali su mahom stare osobe, i teško pokretni.
Sve su ih masakrirali
Par rodjaka je došlo za Vojvodinu.
Sve je uništeno što su moji tamo imali.
Sve je opljačkano što se moglo odneti.
Što nije, to je spaljeno.
Nisu se moji dali neprijateljskoj kami.
Nismo prošli kao u WW2
Naučili smo lekciju, a i neprijatelj prokleti ju je naučio u ovom prošlom ratu, barem od mojih.
Zato sam ponosan.
Zato sam srećan.
Moja braća su ovdje.
Moje sestre su ovdje.
Srećan sam zbog toga.
Srećan sam što moji nisu dozvolili da se nadju u tim jamama.
Jaki smo.
Mnogo smo jaki.
Naučili smo lekciju da kada dobiješ šamar, ne okreneš i drugi obraz.
Naučili smo da ne "ko tebe kamenom, ti njega hlebom".
Naučili smo - ili si OVCA ili si VUK.
Nema sredine.
NEMA.

Mrkonjić Grad.
Šipovo.
Trnovo.
Gerzovo.
Baraći.
Jankovići.
Gvozdenci.
Medna.
Podrašnica.
Podbrdo...
..........
TO JE NAŠE!!!

Каква ужасна трагедија и како ужасан злочин - И НИКО НИШТА...

Испада да људима једино остаје ДА УЗМУ ПРАВДУ У СВОЈЕ РУКЕ... овако не вреди, помрећемо сви чекајући некакву "правду" а ње "нема ни од корова" поред оваквих наших битанги на власти.
 
Тужилаштво Хашког трибунала је пре 10-15 дана донело завршну реч у суђењу за хрватске злочине у БиХ у којој се закључује да је учешће хрватске војске у рату у БиХ било у функцији стварања велике Хрватске.Спремите тужбе и одштетне захтеве.
 
Каква ужасна трагедија и како ужасан злочин - И НИКО НИШТА...

Испада да људима једино остаје ДА УЗМУ ПРАВДУ У СВОЈЕ РУКЕ... овако не вреди, помрећемо сви чекајући некакву "правду" а ње "нема ни од корова" поред оваквих наших битанги на власти.


Ni opozicija nije ništa bolja. Sudeći po boldovanom :lol:
 
Тужилаштво Хашког трибунала је пре 10-15 дана донело завршну реч у суђењу за хрватске злочине у БиХ у којој се закључује да је учешће хрватске војске у рату у БиХ било у функцији стварања велике Хрватске.Спремите тужбе и одштетне захтеве.

Tužba je sastavljena odavno,iz Haga je poslata za Sarajevo gdje skuplja prašinu...
 
Tužba je sastavljena odavno,iz Haga je poslata za Sarajevo gdje skuplja prašinu...
Не,не.Треба направити појединачне одштетне захтеве кад пресуда постане правоснажна и послати хрватској држави.Ако буду отезали одштетни захтеви се шаљу суду за људска права у Стразбуру који би у овом случају решавао на основу пресуде Хашког трибунала и све у корист оштећених.Значи,право на одштету ће имати родбина свих оних који су страдали у деловима БиХ у којима је дејствовала хрватска војска.
 
Nismo prošli kao u WW2
Naučili smo lekciju, a i neprijatelj prokleti ju je naučio u ovom prošlom ratu, barem od mojih.
Zato sam ponosan.
Zato sam srećan.
Moja braća su ovdje.
Moje sestre su ovdje.
Srećan sam zbog toga.
Srećan sam što moji nisu dozvolili da se nadju u tim jamama.
Naučili smo lekciju da kada dobiješ šamar, ne okreneš i drugi obraz.
Nema sredine.
NEMA.

:ok: И ја сам срећан због тога и поносан на вас.
 
Poslednja izmena:
Kada su ustaške snage navalile, u sadejstvu sa Muslimanima , narod je počeo da se povlači.
Znali smo da nam nema života ako dočekamo neprijatelja u svojim domovima.
Ostali su mahom stare osobe, i teško pokretni.
Sve su ih masakrirali...
ЊИМА НЕКА ЈЕ ЛАКА ЦРНА ЗЕМЉА И ВЕЧНИ ПОКОЈ,
А МИ...!?
МИ САМО ДА НЕ ЗАБОРАВИМО!
 
Strašno što se ovaj zločin ne pominje u našim medijima pre svega 'B92'' a pominje se stalno Zvornik gde je broj mrtvih muslimana isti ili manji.Bezuman i nepotreban upad hrvatskih snaga.

Ма ја се чудим како је тема оволико опстала и на форуму!?
Мис'им нема смисла да деранжирамо нашу тисућљетну браћу,
да их оваквом "пропагандом" провоцирамо и вређамо на њиховом форуму!
 
У шта да се жртве уздају, мртва уста не говоре, а преживели слабо кога занимају.
И поред свега, верујем у то да је правда спора, али достижна...
Naravno.I nije uvek u obliku u kom se dogodio zločin...Mislim da će svako dobro ili loše koje je bilo koji pojedinac ili neka grupa počinio bilo gde biti u nekoj formi vraćeno...Tako da ni ovaj zločin neće ostati nekažnjen.
 

Back
Top