Mas: Izbori treba da budu raspisani kako predviđa Ustav

NE-ZGODAN

Poznat
Poruka
7.555
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...ba+da+budu+raspisani+kako+predviđa+Ustav.html

BEOGRAD 19. 04. 2011
TANJUG
Mas: Izbori treba da budu raspisani kako predviđa Ustav

Nemački ambasador u Srbiji Volfram Mas izjavio je danas da izbori u Srbiji treba da budu raspisani onako kako predviđa Ustav
"Pravila poltičkih procesa u Srbiji jasno su definisana Ustavom i odgovarajućim zakonima. Time je određeno i pod kojim okolnostima mogu ili moraju biti održani parlamentarni izbori", rekao je on za današnji "Pres".
Mas smatra da je "zbog velikih izazova s kojima je Srbija suočena prilikom savladavanja ekonomske situacije i u procesu približavanja EU, hitno potrebno da se vreme i energija potpuno fokusiraju na ispunjavanje ovih ciljeva".
Nemački ambasador u Srbiji zaključio je i da je za demokratiju neophodno da utvrđena pravila igre budu poštovana.

Cisto da se zna (ako neko nezna) ko u Srbiji odlucuje kad se raspisuju izbori....
 

Back
Top