Martin Tomski, svet iz mašte

  • Začetnik teme Začetnik teme Nina
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
388.310
Umetnost je svuda oko nas. Svaki novi dan je priča za sebe, a inspiracije za stvaralaštvo umetnici nalaza apsolutno svuda. I što je očaravajuće za nastanak umetničkih dela nije potrebno mnogo novca, već ljubav, trud i neograničeni snovi i mašta. Verovatno je baš ovakvo ili slično zarmišljanje bilo na umu umetniku pod imenom Martin Tomski koji je zaista napravio impozantno umetničko delo od običnog drveta i lasera.

Kako sam umetnik kaže, njegova inspiracija oduvek su bili priroda, crtanje i bajke. Upravo mu je obično drvo bilo potrebno da nastanu oblici koji ostavljaju bez daha. Uz pomoć lasera Martin je isekao stara stabla drveća i pretvorio ih u magičan svet kao iz bajke. Njegov san je bio da stvori svet iz mašte u kome ne važe ljudski zakoni, logika i razmišljanja. Priroda je čoveku večita inspiracija, a oblici nastali od drveta fasciniraju svojim živopisnim izgledom ali i porukama.

Pošto u njegovoj umetnosti dominiraju bića koja možemo naći u prirodi, kao što su ptice, životinje, ribe ali i izumrli dinosaurusi idealni su za kolekcionare
i one koji žele da na maštovit način ukrase svoj dom, vikendicu ili radni prostor.
Martin-Tomski-umetnost.jpg

(wannabemagazine)
 

Back
Top