Марта Кос поново демантована, Румунија није променила став о „Косову”, нема признања

Casual Observer

Zaslužan član
Poruka
103.887
Тенденциозна изјаве комесарке за проширење ЕУ

Марта Кос поново демантована​

Румунија није променила став о „Косову”, нема признања​


08CFFB93-D7A2-47ED-97BA-A8703D3396D4.jpeg


Четвртак, 07.05.2026. у 20:08
Политика онлајн

Румунија је једна од пет чланица ЕУ која не признаје тзв. Косово, а из Министарства спољних послова те земље је речено да се став Румуније о признању једнострано проглашене независности није променио.

Коментаришући изјаву комесарке за проширење ЕУ Марте Кос о "охрабрујућим знацима" када су у питању пет чланица ЕУ које нису признале тзв. Косово, из МСП Румуније за портал "Косово онлајн" навели су да нису у позицији да коментаришу изјаве чланова Европске комисије или других званичника ЕУ.

"Можемо вас информисати да се став Румуније који се тиче признавања Косова није променио", стоји у одговору МСП Румуније.

Европска комесарка за проширење Марта Кос је 20. априла изјавила да "прати шта се дешава" по питању пет земаља чланица ЕУ које нису признале Косово и да је "развој охрабрујућ", не прецизирајући детаљније шта под тим подразумева.

Кос је то рекла на седници Одбора за спољне послове Европског парламента, одговарајући на питање известиоца за "Косово" у ЕП Риха Тераса шта Европска комисија ради у вези са пет држава које нису признале "Косово" и како би требало да делује у том погледу.

Из МСП Словачке тим поводом навели су за "Косово онлајн" да декларација словачког парламента из 2007. године по питању "Косова" и даље остаје на снази и објаснили да она предвиђа да решавање будућег статуса покрајине мора бити засновано на поштовању легитимних захтева Србије, као и Повеље Уједињених нација и других међународних правних норми.

https://www.politika.rs/scc/clanak/753383/marta-kos-ponovo-demantovana

Saradnoca UDBE na novom zadatku…
 
Тенденциозна изјаве комесарке за проширење ЕУ

Марта Кос поново демантована​

Румунија није променила став о „Косову”, нема признања​


Pogledajte prilog 1896935

Четвртак, 07.05.2026. у 20:08
Политика онлајн

Румунија је једна од пет чланица ЕУ која не признаје тзв. Косово, а из Министарства спољних послова те земље је речено да се став Румуније о признању једнострано проглашене независности није променио.

Коментаришући изјаву комесарке за проширење ЕУ Марте Кос о "охрабрујућим знацима" када су у питању пет чланица ЕУ које нису признале тзв. Косово, из МСП Румуније за портал "Косово онлајн" навели су да нису у позицији да коментаришу изјаве чланова Европске комисије или других званичника ЕУ.

"Можемо вас информисати да се став Румуније који се тиче признавања Косова није променио", стоји у одговору МСП Румуније.

Европска комесарка за проширење Марта Кос је 20. априла изјавила да "прати шта се дешава" по питању пет земаља чланица ЕУ које нису признале Косово и да је "развој охрабрујућ", не прецизирајући детаљније шта под тим подразумева.

Кос је то рекла на седници Одбора за спољне послове Европског парламента, одговарајући на питање известиоца за "Косово" у ЕП Риха Тераса шта Европска комисија ради у вези са пет држава које нису признале "Косово" и како би требало да делује у том погледу.

Из МСП Словачке тим поводом навели су за "Косово онлајн" да декларација словачког парламента из 2007. године по питању "Косова" и даље остаје на снази и објаснили да она предвиђа да решавање будућег статуса покрајине мора бити засновано на поштовању легитимних захтева Србије, као и Повеље Уједињених нација и других међународних правних норми.

https://www.politika.rs/scc/clanak/753383/marta-kos-ponovo-demantovana

Saradnoca UDBE na novom zadatku…
Čekaj, čekaj, ovaj naslov malo vodi krivim putem.
Draga tovarišica Marta je pomnula "ohrabrujuće znake" kada su u pitanju 5 članica EU koje nisu priznale Kosovo, a nije specifično izdvojila Rumuniju. Ovi iz Kosovoonline su kontaktirali ministarstva spoljnih poslova Rumunije i Slovačke i dobili odgovor da promene u stavu nema.
Ostaju 3 komada - Španija, Kipar i Grčka. Prve 2 nema šanse da priznaju zbog sopstvene situacije, ali braća Grci...
Da li bi oni imali neki motiv da to urade? Micotakis je nedavno, krajem aprila, zajedno s Makronom u Atini završio plaćanje za isporuku Rafala i bojnih brodova za grčku vojsku. Da nije možda dobio neki popust? Mislim, poust na količinu.
 
Nista novo iz EU. Sustinski nije bitno da li je ova ili ona drzava formalnopravno priznala, kada se svi zajednicki organi te iste EU u kojima se donose kljucne politicke odluke ponasaju i rade tako da je "Kosova" odavno priznata.
Ničija nije do zore gorela pa neće ni nemačka, a neće ni njena.
 

Румунија није променила став о „Косову”, нема признања​


Ne vidim kako je to uopšte bitno. Nije valjda da se ložiš da je Kosovo naše?

Bilo bi lepo da naredna vlast otvori pitanje odgovornosti, pa da se pogledaju svi sporazumi koje je pravio Vučić. Čisto da vidimo kako je od potpuno srpskog severa i potpisanog ZSO (što je nasleđeno od Tadića), ostalo da nemamo ništa. Ko je to prodao i u zamenu za šta.
 
Ne vidim kako je to uopšte bitno. Nije valjda da se ložiš da je Kosovo naše?

Bilo bi lepo da naredna vlast otvori pitanje odgovornosti, pa da se pogledaju svi sporazumi koje je pravio Vučić. Čisto da vidimo kako je od potpuno srpskog severa i potpisanog ZSO (što je nasleđeno od Tadića), ostalo da nemamo ništa. Ko je to prodao i u zamenu za šta.
Nego čije je? Pomoću AV-a bi da dokazuješ teorije VeLJike aLJbanije? Providno.
 
Ne vidim kako je to uopšte bitno. Nije valjda da se ložiš da je Kosovo naše?

Bilo bi lepo da naredna vlast otvori pitanje odgovornosti, pa da se pogledaju svi sporazumi koje je pravio Vučić. Čisto da vidimo kako je od potpuno srpskog severa i potpisanog ZSO (što je nasleđeno od Tadića), ostalo da nemamo ništa. Ko je to prodao i u zamenu za šta.
Misliš neka ovakva vlas’? :think:
0E1F6E8F-C490-4C89-97EC-96E4E86176C1.jpeg
 
Nego čije je? Pomoću AV-a bi da dokazuješ teorije VeLJike aLJbanije? Providno.

Ma jok, kakva velika Albanija. Nego me muči znatiželja. Kako je nešto što smo imali (funkcionalan sever i potpisan ZSO) najednom fantomski nestalo za vreme vlasti Vučića. Priznaješ da je čudno. Mislim, trgovina postoji od nastanka sveta. Trguje se sa svim, pa i teritorijama. Recimo daš tertoriju da bi dobio nešto drugo. Samo nije jasno šta je to Srbija dobila. Ovako deluje kao da je Vučić predao teritoriju za benefite koji idu njemu lično. Što baš i nije dobro. Miriše na izdaju. Zato i kažem da bi neka naredna vlast to mogla da istraži. Sporazum po sporazum. Zar se ne slažeš?
 
Nista novo iz EU. Sustinski nije bitno da li je ova ili ona drzava formalnopravno priznala, kada se svi zajednicki organi te iste EU u kojima se donose kljucne politicke odluke ponasaju i rade tako da je "Kosova" odavno priznata.
Tako je, ali se naši rusofili hvataju za sve što mogu ne bi li nečim poduprli svoju propalu priču.
I sami Rusi bi sutra priznali Kosovo kad bi im neko ponudio daim prizna sve što su uspeli da otmu u Ukrajini, samo što takve poonude nema.
 
Ma jok, kakva velika Albanija. Nego me muči znatiželja. Kako je nešto što smo imali (funkcionalan sever i potpisan ZSO) najednom fantomski nestalo za vreme vlasti Vučića. Priznaješ da je čudno. Mislim, trgovina postoji od nastanka sveta. Trguje se sa svim, pa i teritorijama. Recimo daš tertoriju da bi dobio nešto drugo. Samo nije jasno šta je to Srbija dobila. Ovako deluje kao da je Vučić predao teritoriju za benefite koji idu njemu lično. Što baš i nije dobro. Miriše na izdaju. Zato i kažem da bi neka naredna vlast to mogla da istraži. Sporazum po sporazum. Zar se ne slažeš?
Kažeš sporazum po sporazum? Jel su ono vaši partneri 2008. “priznali” tzv. “Kosovo” u granicama koje ti pominješ ili ipak u onim vašim ljubljenim “aVnojevskim”?
 
Tako je, ali se naši rusofili hvataju za sve što mogu ne bi li nečim poduprli svoju propalu priču.
I sami Rusi bi sutra priznali Kosovo kad bi im neko ponudio daim prizna sve što su uspeli da otmu u Ukrajini, samo što takve poonude nema.
Stvarno veruješ da bi zli Russland priznao njemački “avnoj”?
 
А где Марта Кос помиње Румуњску у својој изјави?

Ово је новинарство које људима стави неизговорене речи у уста, а онда оповргне неизговорено,

баш да би се Обзервери из Сопота ложили на лажи.
 
А где Марта Кос помиње Румуњску у својој изјави?

Ово је новинарство које људима стави неизговорене речи у уста, а онда оповргне неизговорено,

баш да би се Обзервери из Сопота ложили на лажи.
Agent Blanka alias Tara.
 
Nego čije je? Pomoću AV-a bi da dokazuješ teorije VeLJike aLJbanije? Providno.

Postoji samo Sporazum 1244 i od sada pa nadalje svaka vlast mora da sprovodi Sporazum 1244.

A svako ko se poziva na to da je nešto neka prošla vlast izdala pa kao mora sada i on da nastavi, je najgori izdajnik i ta igra u Srbiji više ne prolazi, tog koji se poziva na prošle vlasti da su izdale treba osuditi po kratkom postupku. Takva priča o prošlim vlastima mora prestati, jer je Sporazum 1244 tu i jedini zvaničan je sve ostalo ne postoji.

Pošto zvanično postoji jedino Sporazum 1244 i to je u un pravo Srbije, svako ko sabotira sprovođenje 1244 Sporazuma od sada pa na dalje je izdajnik.
To što zapad pokušava da sabotira Sporazum 1244 je ništa samo jer su nemoćni pored Rusije 🇷🇺 i Kine 🇨🇳 bitno je samo tražitiu sprovođenje 1244 što je zvanično pravo Srbije i to će moratri da se sprovede
634485537_17945502696113701_5899515335497425418_n.jpg
 
А где Марта Кос помиње Румуњску у својој изјави?

Ово је новинарство које људима стави неизговорене речи у уста, а онда оповргне неизговорено,

баш да би се Обзервери из Сопота ложили на лажи.
Rumunjsku?!
 
Marta je osoba zapadnih dvostrukih standarda i njene izjave nemaju baš mnogo veze sa mozgom.Pa setimo se samo izjave gde Marta Kos kaže da vidi „nazadovanje Srbije, posebno u delu koji se odnosi na vrednosti o kojima je govorila ranije, vladavini prava, demokratiji, slobodi izražavanja i posebno slobodi medija. A njena EU zabranila ruske medije.A demokratija,a sloboda izražavanja,a sloboda medija,ništa?
 
Ne vidim kako je to uopšte bitno. Nije valjda da se ložiš da je Kosovo naše?
Kosovo jeste nase, dok kod ga se ne odreknemo. Tacno je, nemamo bas puno uticaja tamo u ovim okolnostima, ali doci ce vreme kad ce opet da se dele karte na ovim prostorima, a onda moras nesto da imas u ruci. I da budes jak.
 
Obzerverov i Tihijev FSB se raspada.

Pazi ti na sta su spali, od tema 'EU i Amerika propadaju!!!', do 'EU laze da Rumunija priznala Kosovo!' :hahaha1: :hahaha1:
dzaba smaras. vidis da te svi pametni ignorisu.

ovo tvoje providno trolovanje je svima dosadilo

(ja licno sam po prirodi glup, pa ti pridajem znacaj. tkd ad hominem ti ne vredi preterano za mene :cool: )
 

Back
Top