"Marš na Drinu" koji nam nije bilo dozvoljeno da čujemo

aaaaaaa :cepanje: mogu zamisliti, a oni se jadni obradovali, uzivjeli se u svirku :mrgreen:



Nego Don, uvodni ti je smarajuce dug, istrosih baterije na svom starom dobrom Logitechu skrolajuci bzvz.

Tema i nije tebi namenjena, pa ne treba ni da se petljaš tamo gde ti nije mesto. Mada, kada bolje razmislim, nije baš da ti sasvim nije mesto na ovoj temi, jer tvoje pradede su zaslužne za događaj koji je nadahnuo kompozitora Stanislava Biničkog da komponuje ovu melodiju u slavu srpskim junacima i pobednicima na Ceru. Jer, pazi... da tvoje pradede, pripadnici "vražije divizije", nisu pre cerske bitke načinili onolike pokolje po Mačvi, da se i sam Poćorek zgražavao nad njima, i time naljutili Srbe do ludila, te ovi nisu razmišljali kolika je sila pred njima, nego samo vapili za osvetom, možda bi ishod bitke bio i drugačiji.

Ipak, kada bolje razmislim, ostani na temi!
 
Macvi? :think: Tesko da su moji bili tamo, ali moze bit' svasta.. cak i da jesu, Sarajlijo, zaboravljas da su i tvoji bili sa ove strane z:mrgreen:

Ne, Bogme, nego su bili sa ove strane, i to baš Mačvani. Pradeda mi je bio prvopozivac, i tukao se sa "plavima" na Ceru. Tek mnogo godina kasnije moj ćale je napustio Mačvu, i otišao da živi u Sarajevo. A, i oni Srbi koji su bili sa te strane nisu pravili zulume nad svojim narodom, nego su koristili svaku priliku da prebegnu na drugu stranu fronta, pa čak i mnogi Hrvati, koji su Srbe smatrali braćom, a ne Švabe.
 
Dokle ide ludilo u ovom narodu

Film sniman 1964 za vreme TITA i prikazivan ko zna koliko puta na TV-u za vreme istog tog tita.

Dokle ide nepismenost u ovom narodu?

Lepo napisano, nije zabranjivano, ali nije ni dozvoljavano da se ta muzika interpretira bilo gde i bilo kada. A, tema je, inače, još jednom da naglasim za one koji slabije kapiraju, da se nije znalo, jer je neko sprečavao da se zna, da je ta melodija bila izuzetno popularna i iinterpretirana po belom svetu, čak i od onih muzičara koji su i ovde bili popularni, kao što su Shadows, ali niko nikada nie pustio tu njihovu numeru.
 
Dokle ide nepismenost u ovom narodu?

Lepo napisano, nije zabranjivano, ali nije ni dozvoljavano da se ta muzika interpretira bilo gde i bilo kada. A, tema je, inače, još jednom da naglasim za one koji slabije kapiraju, da se nije znalo, jer je neko sprečavao da se zna, da je ta melodija bila izuzetno popularna i iinterpretirana po belom svetu, čak i od onih muzičara koji su i ovde bili popularni, kao što su Shadows, ali niko nikada nie pustio tu njihovu numeru.
To sto je tvoja keva nepismena ( a i ti sa njom) ne znaci da su sve


Jugoton-LSY-61433.jpg


5 PESMA NA ALBUMU MARS NA DRINU!!!!!!!!!!!! JUGOTON 1977

LAZOVI ,JADNI STE JADNI
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
Ybt, dokle je doslo na ovom forumu, lik se sprda na racun vlastite matere :mrgreen: Odlazim odavde...

Ne podsmevam se. Moja mater nije imala ništa protiv da rađa Srbe, isto kao što ni moja žena (Mađarica) nije imala ništa protiv da rađa Srbe. Hbg, druže, iz nekog razloga nas vole katolkinje, i da nam rađaju decu, a ti dokuči zašto.
 

Back
Top