"Marš na Drinu" koji nam nije bilo dozvoljeno da čujemo

ajde ne kaki , rat je samo posledica pogrešne politike pet godina unatrag , kada su slovenci izašli iz cankarjevoga doma 86-e sa zaključkom da oni oće da se odvoje iz yugoslavije , da su tada krenuli egovori o mirnom razilasku ne bi ni bilo rata , a ne svi su odigrali na nacionalnu kartu i narednih 4-5 godina punili svima uši "kako ćemo mi ovo i ono ako neko pokuša nešto" , svuda je to prošlo samo ne u vojvodini zato je i bila yogurt revolucija da bi se ona uklonila kao prepreka pred rat i otela se sva njena imovina.
Pet godina su političari duvali svima priču o nacijama i igrali na kartu kako svi koljemo jedni druge da bi im na kraju to i uspelo i svi mi smo odigrali tu priču tačno onako kako su je oni i zamislili , a sada ovde sede neki i prodaju priču "ej nije to tako bilo oni su nas iz čista mira" , ma da pričam ti priču gde goveda riču
И то је то.
 
Pa, ne bi se ni podelila u više država, nego bi bili stvoreni kantoni po većinskom nacionalnom ključu. I kako god, svako mirno rešenje bilo bi bolje od rata. Rešenje, bar za sprečavanje rata i početak pregovora o krajnjem ustrojstvu je postojalo, i Alija ga je prihvatio. I, ne samo prihvatio, nego i potpisao, a sutradan povukao potpis.

Zašto misliš da bi to tada bilo moguće, a nije moguće danas kad su etnički definirane teritorije i nema nikakve prepreke da se to kantonalno uređenje i uradi i sačuva cjelovitost?
 
Tužno je to što to nisu komunisti branili, već isključivo srpski idioti i poltroni. Deda mi je rekao kad je neki e sad mu ni ime ne znam, naš čovek Šumadinac, u Orašcu nakon oslobođenja, skinuo "srpski" sa natpisa "Prvi srpski ustanak". Pa su sa spomenika u Aranđelovcu skinuli dvoglavog orla i stavili buktinje, a o skidanju krstova sa crkava da ne pričama, a jel postojala takva naredba iz vrha partije? NE! Isključivo srpski idiotizam i poltronstvo!

Pa htjeli Titu da se uvuku u zna-se-već-šta.... :mrgreen: I bili deset puta gori od Tita...
 
Zašto misliš da bi to tada bilo moguće, a nije moguće danas kad su etnički definirane teritorije i nema nikakve prepreke da se to kantonalno uređenje i uradi i sačuva cjelovitost?

Iz više razloga... Mnogo grobova koji ne daju da se zaboravi šta je bilo. Drugo, sada svako od njih ima dijametralno suprotne poglede na svoj položaj na teritoriji koja se zove Bosna i Hercegovina.
Naravno da podela i sada može da se napravi, i da se to pitanje za sva vremena zatvori. Srbi da čine sa Srpskom šta im je volja, Hrvatima da se vrati Herceg-Bosna s kojom bi i oni činili šta im je volja. A, turci da žive u svojoj džamahirijici kako god hoće. Ako budu civilizacijski jako odstupali od Evrope, ogradili bismo ih visokim zidom, i to je to. Nema potrebe za novim ratom. E, sad, Srbi i Hrvati se ne bi bunili protiv ovakvog rešenja, ali turci sebe smatraju nekakvim srednjevekovnim autohtonim narodom, kome su i ime izmislili u skladu sa delom teritorije, jer još nije smišljena hercegovačka nacija, i oni bi da imaju celu BiH, jer Srbe i Hrvate smatraju strancima.

Pošto je to smešna i nefunkcionalna država, koju 2/3 stanovništva ne želi da prihvati kao svoju, kad tad će morati doći do razlaza, i to predviđam, na inicijativu zapada, kako ne bi došlo do novih sranya. R. Srpska sigurno dobija nezavisnost, ali kako će Hrvati da se izbore za svoje, ne znam. Neko rešenje će se morati naći, jer će kad tad planuti ponovo, pogotovo u Hercegovini.
 
Kad je moj Kum ,bio u vojsi u tuzli , vodio je radio stanicu , Jednom prilikom je pustio Mars Na Drinu ,
Odmah je uhapsen . I to ne od oturica i ustaskih gomana , nego od strane rodjaka sa sela ,,,, bezbednjaka , jugllovena na srpskog porekla .

Kad je moj pokazao plocu , koju je dobio iz komande ... Orkesstar JNA , a dirigent neki hrvat , koji je narodni heroj , odmah su ga pustli .
 
Poslednja izmena:
Kad je moj Kum ,bio u vojsi u tuzli , vodio je radio stanicu , Jednom prilikom je pustio Mars Na Drinu ,
Odmah je uhapsen . I to ne od oturica i ustaskih gomana , nego od strane rodjaka sa sela ,,,, bezbednjaka , jugllovena na srpskog porekla .

Kad je moj pokazao plocu , koju je dobio iz komande ... Orkesstar JNA , a dirigent neki hrvat , koji je narodni heroj , odmah su ga pustli .

Dokaz više glede toga da niste imali razloga onako se opirati raspadu takve tvorevine!!!
 
Dokaz više glede toga da niste imali razloga onako se opirati raspadu takve tvorevine!!!

Ta je tvorevina uJajcu sklapana na stetu Srba , a i raspadaa se na stetu Srba . Jos da se niu banili ovi nerecni Srbi koji su imli nesrecu da su sa tritorije NDH , bi bi opet negde digli jedan Jasenovac i jednu Gradisku .
Srecom , bar toga su se spasli . Al za zlocin i genocid ,ste ostali nekaznjeni .
 
Ta je tvorevina uJajcu sklapana na stetu Srba , a i raspadaa se na stetu Srba . Jos da se niu banili ovi nerecni Srbi koji su imli nesrecu da su sa tritorije NDH , bi bi opet negde digli jedan Jasenovac i jednu Gradisku .
Srecom , bar toga su se spasli . Al za zlocin i genocid ,ste ostali nekaznjeni .
Toliko emocija u jednom postu uz odsutnost osjećaja za realnosti... Po tebi tu tvorevinu su u Jajcu vjerojatno su sklapale uskrsle žrtve Beleiburga ha???
 
E pa, nisi u pravu poturice...
Mogla si se makar potruditi i nauciti turski.

Islam se ,posrbrice, širi na arapskom jeziku , a u tvom jeziku imaš obilje turcizama.
Tvoj stav prema muslimanima je posljedica dijelom šovinizma kojim su ti preci izloženi u procesu posrbljavanja ,
dijelom potrebe da se pokažete kao lojalni Srbi ..
 
Nikad i nigde to nisam rekao.Mi samo ne shvatamo vrednost i moć novca.
Mislim da si u krivu jer niko u svojoj povijesti nije tako često, a tako loše novčio glave sopstvenih vođa kako su to činili Srbi. Kod vas ispada da je sve na prodaju (bez zle namjere). Sve dakle ima svoju cijenu, uvijek se na početku, kao to vi znate kazati, "tvrdi poazar" i politički oponira, ali na kraju ko god stigne prodaje budzašto. Niko vam za takvo ponašanje nije kriv. Ispada da vam je sve "svetinja" dok ne biva potrebno da je drgačije ili dok neko to ne naplati na lični račun!


A ono što sam rekao za raznorazne Hrvate da su kroz istoriju bili koljači i ubice stoji.

Lični stav, i to ekstremno isključiv!
 
Mislim da si u krivu jer niko u svojoj povijesti nije tako često, a tako loše novčio glave sopstvenih vođa kako su to činili Srbi. Kod vas ispada da je sve na prodaju (bez zle namjere). Sve dakle ima svoju cijenu, uvijek se na početku, kao to vi znate kazati, "tvrdi poazar" i politički oponira, ali na kraju ko god stigne prodaje budzašto. Niko vam za takvo ponašanje nije kriv. Ispada da vam je sve "svetinja" dok ne biva potrebno da je drgačije ili dok neko to ne naplati na lični račun!

To gore što si napisao stoji za naše političare,ali oni većinom nisu ni ljudi a ni Srbi.I ne postoji demokratija,oni biraju sami sebe.
 
Ja mislim da je onda radila autocenzura.....

Bilo je i toga, sigurno. Trebalo je imati muda pa pustiti na igranci muziku koja nije zabranjena, ali zbog koje bi te neko od drugova u kožnim mantilima mogao upitati: "A, jel, ti, derane... zašto puštaš baš tu numeru? Od toliko stranih pesama, ti si našao baš tu. To sigurno nije slučajno."
 

Back
Top