Mars i Venera u Natalnoj karti: tko je nas idealan partner?

Ovo je malo drukcije nego druga tema.

Ja imam Mars u Lavu, u 10.kuci i privlace me Jarci, jer je Jarac 10.znak, znak Jarca. Ne privlace me Lavovi zbog Marsa u Lavu.

Imam Veneru u 8.kuci, privlace me Skorpioni jer je to Skorpionova kuca, ne privlace me Bikovi zbog Venere u Biku.

Videla sam ja ovaj drugi Topic a je to nesto drugo. Nema mnogo zajednickog sa ovim.

Tako nesto sam samo jednom procitala i proverila na sebi i na par drugih osoba. U vecini slucajeva je to istina.

Mozemo mi izmisljati idealne partnere a stvarnost je drukcija.

venus8
 
po toj logici meni odgovaraju skorpije jer mi je mars u osmoj kuci u znaku strelca. to su mi ljudi i govorili.. ko god se razume koliko toliko u astrologiju rekao mi je da meni odgovaraju skorpije (na prvom mestu), rakovi i zemljani znaci... venera mi je u 11. kuci i moja prva ljubav i najduza veza bila je sa jednom vodolijom. ali koliko sam ja skontala venera se gleda za idealne partnerke?
 
Kod mene to uopste ne stima. Meni su i venera i mars zajedno sa suncem u konjukciji u em, I polju em, u Ovnu - nikakd, nikad nisam imala vezu sa tipom Ovna znak / podznak kako god.
Meni se cesto ponavlja Jarac ne sacam se sta je bio u podznaku , ili Blizanac / Rak ali sa Saturnom u padu u raku i I polju.
Imala sam kratku vezu sa Vodolijom, ( sta mozete vise sa jednom Vodolijom ) a vodolijom opet vlada Saturn a nista pod milim bogom od Ovna.
 
Ovo pravilo, izgleda funkcioniše.
Moj Mars je u 4. kući, e sad, ne mogu reći da sam sa Rakovima imala neke značajne veze, ali definitivno, već duže vreme jesam sa jednim Rakom u vezi...Venera mi je u 8. polju, samo sam imala jednu vezu sa Škorpiom...ali Mars u Vagi- ne mogu se nabrojati Vaga u mom životu...kod moje sestre- Mars u 8. polju- udata za Škorpiju i to duplu. :)
 
Mislim da ovo vredi za jedne, za druge ne.

Meni je Mars u 10.kuci, kuci Jarca a Sunce mi je u Biku, pa je normalno da mi Jarci (ovde je dupli znak toga) odgovaraju.

Sa druge strane Venera (nije vazno, sto sam zensko) u 8.kuci Skorpiona znaci da me privlace Skorpioni. Kod mene opet ima dvojno znacenje: moja Venera u Biku u opoziciji sa njegovim Suncem se isto privlace (opozicije su u vecini primera dobre, posebno opozicije dobrih planeta).

Treca stvar ovde je, da imam Sunce u 7.kuci, kuci Vage a podznak sam Vaga: svaka treca osoba koju poznam je Vaga. Sa njima se isto dobro razumem, posebno jer u Vagi imam Jupiter.

venus8
 
Moj Mars je u 10. u Skorpiji, kuca Jarca.. Nisam imala veze sa Jarcevima, doduse privukli su mi paznju par puta.. I utisak je da to ne bi funkcionisalo.. A iskustvo sa Skorpijom (Mars) je bilo fatalno, u najtezem smislu te reci...
Venera u Lavu u 8.- nikada nisam upoznala nijednog Lava... no 8. je kuca Skorpije pa to mozda opet ima veze sa Skorpijama... Mada, znala sam samo jednu Skorpiju...
 
Položaj planete u nekoj kući jeste bitan, ali bitno je i da li kod onih kod kojih ovo pravilo "štima" ima i drugih pokazatelja koji bi uputili na isto ... ako ćemo već da dokazujemo ili opovrgavamo da li je ovo pravilo ili ne.

Dakle, da krenemo od uvodnog posta i primera koje je venus8 dala - ako je Mars u 10. kući a osoba jeste sklona muškarcima jarčevskog tipa, onda moramo pogledati ima li za to još pokazatelja u natalu ili ne. Recimo, jedno je ako takva osoba (sa Marsom u 10. kući) ima još i Saturn u 5. ili 7. kući, ili pak ima Jarca na vrhu neke od ovih kuća, ili Saturna u konjunkciji sa vladarem 5. i 7. kuće ili uopšte uzevši bilo koji drugi faktor koji bi ukazao na to da je ona prosto sklona takvima - a drugo je ako na primer ničega od toga nema, pa onda slobodno i možemo pripisati njenu sklonost baš tom Marsu u 10. kući.
Nadam se da ste razumeli šta sam htela da kažem. :)
Naravno isto važi i za položaj Venere kod muškaraca.

Inače, položaj Marsa/Venere u nekoj kući će pre opisati oblast života kroz koju nam se taj neko pojavljuje nego sam karakter, pa ako je Mars u 11. kući kod žene onda ona muškarce upoznaje recimo preko prijatelja, u društvu, ako je u 3. onda u komšiluku, preko brata/sestre, na kraćem putu, ako je u 9. u inostranstvu ili dužem putu i sl. Isto važi i za Veneru kod muškaraca (naravno ako samo njih posmatramo kao signifikatore partnera, ovo je krajnje pojednostavljeno a inače naravno gledamo i 5., 7. kuću tj vladare i sl.).
 
Elle,

Ja imam Marsa (vladara 7.kuce) u 10.kuci i trebalo bi da upoznam nekoga na poslu. Upoznala sam ih dosta na poslu (turizam) a nije bas nista bilo nesto posebno.

Vaznije osobe sam srela na ulici (da ne bi krivo razumela - tamo gde sam pre stanovala, ispred zgrade); u disko-baru (dnevnom); u skoli stranih jezika. Dvoje spada u 3.kucu a ja nemam nista u 3.kuci, osim sto mi je vladar 3.kuce, Jupiter u 1.kuci.

Tako da neko pravilo i ne postoji. Napisala sam ovo, jer sam procitala u jednoj knjizi, da gledamo kucu gde je Mars (slucajno vladar moje 7.kuce) i tamo nam je kao idealan partner. Kod mene je to istina jer sam Bik (idealan partner za mene je Jarac). To ne znaci, da vredi za ostale.

Lep pozdrav!
 
Meni je venera u 9-toj u ovnu,a mars u sedmoj u jarcu.Ovnovima i strelcima nisam imala vezu nit me privlače.Prvi put sam pre godinu dana imala vezu jarcem,lepo idealno ali je nedavno puklo bez svađa,samo čutanjeE ni ja nisam sigurna u ove teorije,međutim Emily je u pravu.Možda me tip osobe jarca strašno privlači slaže se s takvim karakterom,ali misli,da tu igraju ulogu i položaji natanih planeta u obe karte,pa treba razmotriti i dejvison i solar oba partnera pa tek onda da zaključimo.
 
...hmmm...moj Mister Mars je u Lavu u 5. polju-nikada me nisu privlacili Lavovi-ni u znaku ni u podznaku ali sam zato SVE svoje decake upoznala u nekom klubu,kaficu,diskoteci,jednom recju na mestima za zabavu...i jednog u prodavnici nakita u kojoj sam radila,dok sam pila kafu u kaficu preko puta te radnje,znaci sve u skladu sa 5. kucom...e sad,kao sto rekoh,decaci nisu bili Lavovi ali su tako izgledali:D
...a Venerica u Skorpiji u 7. polju-to vec ima nekog smisla-bilo je par Fatalnih i svi su imali AC u Skorpiji...
...a nije mi jasno kako to da sam oduvek privlacila muskarce sa Venerom u Raku???
 

Back
Top