Marija Šerifović pisala Tadiću

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Beograd -- Marija Šerifović uputila je otvoreno pismo Borisu Tadiću u kome mu se zahvaljuje što je brani "isceniranih napada EK".

Marija Šerifović na mitingu SRS-a (FoNet, arhiva)

"Hvala Vam, gospodine Tadiću, što se borite za moja prava i izdajete naređenja ministrima da me brane od nepostojećih i isceniranih napada Evropske komisije. To nisam tražila od Vas, lepo što se 'trudite'. Ako Vam je do toga, gospodine Tadiću, zaštitite me od svojih", navodi se u pismu Šerifovićeve.

Ona je zapitala predsednika Tadića, zašto dozvoljava da ljudi iz njegovog okruženja i dalje manipulišu njenim rodoljubivim osećanjima zarad lečenja sujete i kompleksa vise vrednosti.

Predsednik Srbije zatražio je u četvrtak, 24. januara od šefa diplomatije Vuka Jeremića da reaguje na najave Evropske komisije da će preispitati da li pobednica "Pesme Evrovizije" Marija Šerifović, zbog podrške Tomislavu Nikoliću, zaslužuje da nosi titulu ambasadora za interkulturni dijalog.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=01&dd=28&nav_category=418&nav_id=282461
 
„Hvala Vam, gospodine Tadiću, što se borite za moja prava i izdajete naređenja ministrima da me brane od nepostojećih i isceniranih napada Evropske komisije. To nisam tražila od Vas, lepo što se 'trudite'. Ako Vam je do toga, gospodine Tadiću, zaštitite me od svojih”, navodi se u pismu Šerifovićeve.

Predsednik Srbije zatražio je u četvrtak, 24. januara od šefa diplomatije Vuka Jeremića da reaguje na najave Evropske komisije da će preispitati da li pobednica „Pesme Evrovizije” Marija Šerifović, zbog podrške Tomislavu Nikoliću, zaslužuje da nosi titulu ambasadora za interkulturni dijalog.

Šerifovićeva je u današnjem pismu zatražila od Tadića da, umesto što poziva ministre, pozove generalnog direktora Radio televizije Srbije Aleksandra Tijanića, koga je optužila da nije ispunio nijedno obećanje.

„Ništa od obećanja koja je izustio Aleksandar Tijanić nisam dobila i nijedno njegovo obećanje dato meni pred odlazak na Eurosong on nije ispunio. Naprotiv - on me je vređao, kako mene tako i mog menadžera, nazivajući nas najpogrdnijim imenima”, dodala je Šerifovićeva.

Ona je ocenila da su njen menadžer i ona „verovatno krivi gospodinu Tijaniću što je Eurosong došao u Beograd, sto je televizija dobila veliku donaciju u opremi”.

„Ja se ponosim sto je pre mog imena na Eurosongu i svuda u mojim intervjuima stajala Srbija, koju kao i svaki pošteni građanin neizmerno volim. U svakom njenom segmentu nedeljivo i celovito”, navodi se u pismu.

Ona je zapitala predsednika Tadića, zašto dozvoljava da ljudi iz njegovog okruženja i dalje manipulišu njenim rodoljubivim osećanjima zarad lečenja sujete i kompleksa vise vrednosti.

„Imam svega 23 godine i vrlo sam potresena, kao i moja porodica, svime sto nam se dešava. Ne mogu da verujem da Vi gospodine predsedniće, zagovarate državu sa demokratskim načelima, a Vi ste prvi koji ih kršite. Ja sam primer toga”, ocenila je Šerifovićeva.

U pismu koje je upućeno i ministru ekonomije i regionalnog razvoja Mlađanu Dinkiću, koji je i predsednik organizacionog odbora Eurosonga Šerifovićeva je dodala da je njena želja i obaveza bila da donese pobedu Srbiji na Eurosongu.

„Vi, gospodine Dinkiću, kao muzićar, trebalo bi da znate koliko je truda, odricanja i napora potrebno za to. Ne tražim ništa, ne tražim nešto što nije moje i što mi ne pripada. Kao predsednik organizacionog odbora Eurosonga, volela bih da poštujete slova moga imena koja stoje pored reči pobednik”, dodala je Šerifovićeva.

Kako je navela, svako ko je na pobednićkom postolju zaslužuje da mu se omogući da se „predstavi svojoj Srbiji i Evropi kao dobar domaćin”, ali da je njoj to pravo oduzeto.

Ne dozvoljavam da mi uzimaju pravo da primim ključeve grada Helsinkija, da ugostim referentnu grupu i izvršnog producenta Eurosonga u Srbiji, da pevam na žrebanju za redosled takmičara, i da svojim nastupom, kao i svaki pobednik do sada, otvorim finale Eurosonga u Beogradu!„, ukazala je Šerifovićeva.

Ona je navela da nema ništa protiv da bilo ko od njenih kolega učestvuje na Eurosongu i bude domaćin u Srbiji, ”kao što je sada Željko Joksimović, ali pre toga treba da pobedi na Eurosongu, i da on dovede Evropu u Srbiju„.

”Ovakvim stavom RTS-a i mog kolege, mislim da je izvršena manipulacija kao i krađa mog uspeha u ime Srbije na Eurosongu. Meni je Srbija jedina otadzbina, rezervnu nemam. Od mojih stavova i uverenja nikada neću odustati. Evropu sam osvojila, zajedno sa svojim narodom koji je svim srcem bio uz mene, ali nikad se neću na uštrb svog nacionalnog bića - istoj i prodati!„, napisala je Šerifovićeva.

Ona je navela da se nada da će boreći se za iskreniju i pošteniju Srbiju ponovo steći oduzeto pravo da bude - pobednik Eurosonga i domaćin Eurosonga u Srbiji.”
 
.....ko prati muziku i razume se u nju dobro zna da je ona prepevala albansku "ndarja"-u, sto u stvari u politickom jeziku znaci otcepljenje.....i tacno ce biti pevana u srbiji kada se kosovo otcepi....nagrada za pevaca nije bogznakoja kada se uzme u obzir da je citava srbija proslavila "ndarju"...odn. "otcepljenje"......inace albanska pevacica je prekopirala nekada davno otpevanu kantri pesmu, ali to je druga prica........srbija u stvari slavi otcepljenje kosova preko imena koje i jeste muslimansko.....kinez koji odraste u srbiji jeste srbin, a ako nije onda smo rasisti.....e moja demokratijo.......:razz::razz::razz:
 
.....ko prati muziku i razume se u nju dobro zna da je ona prepevala albansku "ndarja"-u, sto u stvari u politickom jeziku znaci otcepljenje.....i tacno ce biti pevana u srbiji kada se kosovo otcepi....nagrada za pevaca nije bogznakoja kada se uzme u obzir da je citava srbija proslavila "ndarju"...odn. "otcepljenje"......inace albanska pevacica je prekopirala nekada davno otpevanu kantri pesmu, ali to je druga prica........srbija u stvari slavi otcepljenje kosova preko imena koje i jeste muslimansko.....kinez koji odraste u srbiji jeste srbin, a ako nije onda smo rasisti.....e moja demokratijo.......:razz::razz::razz:

odakle ti ovo?
 
.....ko prati muziku i razume se u nju dobro zna da je ona prepevala albansku "ndarja"-u, sto u stvari u politickom jeziku znaci otcepljenje.....i tacno ce biti pevana u srbiji kada se kosovo otcepi....nagrada za pevaca nije bogznakoja kada se uzme u obzir da je citava srbija proslavila "ndarju"...odn. "otcepljenje"......inace albanska pevacica je prekopirala nekada davno otpevanu kantri pesmu, ali to je druga prica........srbija u stvari slavi otcepljenje kosova preko imena koje i jeste muslimansko.....kinez koji odraste u srbiji jeste srbin, a ako nije onda smo rasisti.....e moja demokratijo.......:razz::razz::razz:

Нема никакве везе шиптарска песма са Маријином.
 
Posto je isti naziv ili slican ali sa istom potkom teme danas premesten na lepljivu a ova traje...........pa da i ovde malo dopunim vec dat komentar.
Pozdrav i nista zlonamerno.

Bilo "ko" da uputi pismo bilo "kome"ovakvog ili mu slicnog sadrzaja iz "obicnog zivota", (ako je upuceno ?, mada i govor menadzera M.S. pretoceno u slova moze biti pismo zvucnog efekta) ovakvog sadrzaja, podrazumeva podsticaj na duboko razmisljanje o vrednostima onih sto "me" ili "ga" okruzuju a i onog sto ih ima u okruzenju sa pitanjem :LUTAM LI PUTEVIMA ( sto nije nista lose-naprotiv) I OSTAVLJAM LI PUT ZA SOBOM ?...e tu ili to.......................
 
Ma lupa covek...provocira.....nije na odmet da malo procacka usi, pa saslusa tu pesmu koju je spomenuo i uporedi sa pesmom Molitva...:roll:

bila je tema, i pored toga sto ima dodirnih "tacaka", autorica pesme je izjavila da postoje merodavni organi koji ce saslusati pesmu i doneti svoj sud. hocu reci da sama pevaljka nije komentarisala slicnost ili napala maju zbog plagijata. i prevod je rastanak a ne otcepljenje.
 
Pa i Putin je drugar sa Mesketom cak mu i ordenje i medalje deli pa vi i dalje masturbirate na njega :lol:

А тадић како је тек се залепио за путина у Москви:lol:. Кад сам ја лажове написао да је путин супер? Написао сам да је мање зло од запада и једини савезник Србији. путин хапси Руске националисте и Руске официре да би удомољио чеченским терористима. путин није идеалан, али је једини избор за Србију. Од запада само штете, а од Русије са путином има вајде итекако Србија. То се већ и остварило са потписивањем о гасу са путином.
 
bila je tema, i pored toga sto ima dodirnih "tacaka", autorica pesme je izjavila da postoje merodavni organi koji ce saslusati pesmu i doneti svoj sud. hocu reci da sama pevaljka nije komentarisala slicnost ili napala maju zbog plagijata. i prevod je rastanak a ne otcepljenje.

Da si pravi albanezo znao bi da u politickom jeziku to bas znaci otcepljenje.pesma je malo umotana u ljubav.ukljuci mozak.samo banujete zalosne istine
 
Marija lepo peva,ali to nije preduslov za bavljenje politikom(bar ne neophodan),te je njeno pristupanje radikalnoj stranci samo marketinski potez i to ne los.
Njen menadzer ima sukob sa Tijanicem iliti u prevodu -udario balvan u balvan.
Samo je nesreca u tome sto Tijanic ubada extra inteligentno,bezobrazno ali inteligentno,a uz to ima i nacionalni servis da ga koristi za pljuvacinu do mile volje.
Al, sta ces moze mu se!!! :) :) :)

Ne znam sto Marija pise Tadicu,valjda da bi podgrejala atmosferu pred drugi krug.Sve je prelepo rezirano ,pocinje ova strka da mi lici na profesionalno rvanje.
Oni glume da se biju,a publika zaurlava sa svojih sedista,a posle cemo svi kuci na svoje radne zadatke! :wink:
 
bila je tema, i pored toga sto ima dodirnih "tacaka", autorica pesme je izjavila da postoje merodavni organi koji ce saslusati pesmu i doneti svoj sud. hocu reci da sama pevaljka nije komentarisala slicnost ili napala maju zbog plagijata. i prevod je rastanak a ne otcepljenje.

Pa devojka je kulturna...zasto bi se pravdala nekome kad nema razloga za to...uostalom ako pesma ima 8 istih taktova ( nek me neko ispravi ako gresim ) kao neka druga pesma, to jos uvek nije plagiat....

Zavist nema granica...;)

P.s. najbolje je da sve pesme ovog sveta preslusaju merodavni organi, jer svaka druga pesma lici na neku...
 
Beograd -- Marija Šerifović uputila je otvoreno pismo Borisu Tadiću u kome mu se zahvaljuje što je brani "isceniranih napada EK".

Marija Šerifović na mitingu SRS-a (FoNet, arhiva)

"Hvala Vam, gospodine Tadiću, što se borite za moja prava i izdajete naređenja ministrima da me brane od nepostojećih i isceniranih napada Evropske komisije. To nisam tražila od Vas, lepo što se 'trudite'. Ako Vam je do toga, gospodine Tadiću, zaštitite me od svojih", navodi se u pismu Šerifovićeve.

Ona je zapitala predsednika Tadića, zašto dozvoljava da ljudi iz njegovog okruženja i dalje manipulišu njenim rodoljubivim osećanjima zarad lečenja sujete i kompleksa vise vrednosti.

Predsednik Srbije zatražio je u četvrtak, 24. januara od šefa diplomatije Vuka Jeremića da reaguje na najave Evropske komisije da će preispitati da li pobednica "Pesme Evrovizije" Marija Šerifović, zbog podrške Tomislavu Nikoliću, zaslužuje da nosi titulu ambasadora za interkulturni dijalog.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=01&dd=28&nav_category=418&nav_id=282461



Da je imala pameti da se ne meša u politiku, mnogo bi bolje prošla. A ovako....

Meni je ona ok, svaka čast za nastup na Eurosongu, ali baš zato što je u ime svih Srba pobedila na takmičenju, nije trebalo da se politički angažuje i daje podršku ni jednom kandidatu.

Morala je znati da u ovoj situaciji u Srbiji, nije mogla da prodje bez posledica, kom god kandidatu da je dala podršku.

Mogu samo da zamislim kakve bi reakcije radikala bile da je dala podršku Tadiću. Ne bi moglo da se živi od njih.

A ovaj tekst je, u njeno ime, lično napisao Aleksandar Vučić, smem da se opkadim.:lol:
 

Back
Top