Marija Magdalena

Evo jos jedno pitanje:
Da li je tacno da je sam Isus imao u cilju da Marija Magdalena nakon njegove smrti,nastavi ono sto je on zapoceo,a da se to nije dopalo Petru?

A tko je Petar???
Takav nigdje nema u povjesnim izvorima pomeut tim imenom da je postojao mislim sa prikazanim djelima čudesnih iscjeljenja i uskrsavanja ljudi osim na papiru crkvene literature.
ZNači da takav nije bio ni postojao ili je to samo pseudonim za nekoga tko jest postojao koji je imao slična djela.


I tko je Marija Magdalena??
Ni ona nema nigdje pomenuta da je ikada postojala a u NZ piše da je bila financijer pokreta a to u 1st može samo jedna povjesna ličnost da bude ....??

Kad se to dvoje utvrdi + tko je Isus bio onda možemo nastaviti dalje.
Do tada samo nagađati se može.
 
A tko je Petar???
Takav nigdje nema u povjesnim izvorima pomeut tim imenom da je postojao mislim sa prikazanim djelima čudesnih iscjeljenja i uskrsavanja ljudi osim na papiru crkvene literature.
ZNači da takav nije bio ni postojao ili je to samo pseudonim za nekoga tko jest postojao koji je imao slična djela.


I tko je Marija Magdalena??
Ni ona nema nigdje pomenuta da je ikada postojala a u NZ piše da je bila financijer pokreta a to u 1st može samo jedna povjesna ličnost da bude ....??

Kad se to dvoje utvrdi + tko je Isus bio onda možemo nastaviti dalje.
Do tada samo nagađati se može.

Istina je da se moze nagadjati. Ili verovati. Mislim da olako donosis zakljucke da Petar nije postojao.
Naravno da imas napismeno da je postojao sam u hriscanskim spisima, jer ona tada, realno , nije bio vazan covek u Rimu da bi se o njemu pisalo.
Bio je vazan hriscanima, kojih je bilo malo, pogotovo u Rimu. Za Rimljane je bio samo nesto poput "kriminalca", i osudjen je na smrt i to je to.
Postao je vazan kada se hriscanstvo prosirilo, i recimo postalo sluzbena religija, 313. a to je vec 250 godina posle njegove smrti....
Naravno ne mora biti, ljudi veruju da je tako....posto je to bilo pre 2000 godina, bilo koja tvrdnja je tesko dokaziva...
 
A tko je Petar???
Takav nigdje nema u povjesnim izvorima pomeut tim imenom da je postojao mislim sa prikazanim djelima čudesnih iscjeljenja i uskrsavanja ljudi osim na papiru crkvene literature.
ZNači da takav nije bio ni postojao ili je to samo pseudonim za nekoga tko jest postojao koji je imao slična djela.


I tko je Marija Magdalena??
Ni ona nema nigdje pomenuta da je ikada postojala a u NZ piše da je bila financijer pokreta a to u 1st može samo jedna povjesna ličnost da bude ....??

Kad se to dvoje utvrdi + tko je Isus bio onda možemo nastaviti dalje.
Do tada samo nagađati se može.

Istoriju uvek pisu pobednici,tako da je moguce da je istina jednostavno izbrisana ili iskrivljena,na onaj nacin kako to odgovara onome ko je pise!Ako nesto ne pise u Bibliji,ne mora znaciti da se nije desilo! Tako je i sa mnogim drugim istorijiskim cinjenicama koje se slucajno otkriju,ako svi dokazi nisu unisteni,pa to baci novo svetlo na neki dogadjaj!
Ako postoji predpostavka,a ona se vekovima tiho provlaci,da su Hrist i Magdalena bili bracni par,zar to ne bi ublazilo Hristovu bozansku ulogu,koju je morao imati da bi se Crkva postavila na tim temeljima?Da se to saznalao,zar ne bi vernici izrazili sumnju u Njegovo bozansko postojanje,i cini mi se da je Crkva tu prepoznala opasnost!Hristovu zrtvu,su iskoristili da postave temelje svoje vladavine,i nista nije smelo smetati tom utemeljenju!Hriscanstvo se temelji na patrijahartu,i zenska uloga je takva da je nema,sem sporadicnih slucajeva,koje su nastale mozda u trenutku slabosti same Crkve!
Zena ni u pravoslavlju ne moze biti poglavar Crkve,a da ne govorim o Katolickoj Crkvi!Postoje zenski manastiri,ali one ne donose nikakve vazne odluke po pitanju Crkve,vec su podcinjene da zive u stalnoj patnji,zbog navodnog Evinog greha,koju opet smislise svestenici!Dakle,zenska jedina uloga je patnja i iskajanje greha,dok su muski svestenici obuceni u svilu i kadifu i u ono vreme,pa i danas!
Odakle sve te price da je Mariji bilo povereno da dalje vodi Hristovu Crkvu,ako tu nema ni zrnca istine?
I na kraju krajeva,ako je postojala,sta se desilo posle s njom?
Cak i epitet koji joj je Crkva dala da je bludnica ide u prilog ponizenja zene,ali da li bi onda jedan Hrist sebe ponizio i bio u ljubavi sa bludnicom?
Mozda je ona bila visokog roda ili obicna sirotica,nije bitno,ali Hrist je voleo nju,a ona je bila pretnja muskoj Crkvi ili?
 
Isus je, zajedno sa apostolima, našao Mariju Magdalenu na Galilejskom jezeru, gde je skočila da se udavi, jer ju je bivši muž oterao sa Magdale, velikog poseda u blizini koga su stekli zajedničkim radom, zbog sluškinje u koju se zaljubio, te da je dao da je siluje cela četa rimskih vojnika kako bi je ponizio i ukaljao joj obraz. Posle tolike sramote nije joj preostalo ništa drugo nego da oduzme sebi život. “Samoubistvo je najveći greh”, kazao joj je Isus. “Baciti život u lice bogu koji ti ga je podario... Ti nisi ništa kriva. A i da si bila kriva, kao bludnica, pa da se pokaješ, opet ne bi bila kriva. A tvoj zabludeli muž zaslužuje da se na njega izlije božji gnev.” Ubedio ju je da ostane sa njim i njegovim apostolima. Ona je po rođenju bila Egipćanka i pripadala je egipatskom kultu boginje Ištar. Isus ju je ritualno preobratio. I nepunih mesec dana kasnije uzeo ju je za ženu.

Marija Magdalena rodila mu je troje dece: kćerku Tamar, Isusa Mlađeg i Josifa. Apostoli su mu zamerali na braku sa grešnicom i prebacivali mu da je voli više od njih koji ga slušaju i slede. On im je odgovorio da je svakom ocu draži sin koji pobegne od kuće, pokaje se i vrati se nazad nego li onaj koji ga poštuje sve dok od toga ima koristi. Isus je uz pomoć hipnoze, kao veliki iluzionista, uspeo da ubedi ljude kako je sposoban za to da čini čuda. Najveća prevara takve vrste dogodila se kada je jedan esen, po imenu Lazar, i sam iluzionista i majstor hipnoze, izveo stari indijski trik sa pauzom u radu srca i disanja, praveći se mrtav, da bi se niotkuda zatim pojavio Isus, dodirnuo ga i rekao mu: “Ustani Lazare!” Ovaj se zatim pridigao i svi očevici su se razbežali panično pričajući kako prorok Isus podiže mrtve. On im je tada obećao da će svi mrtvi sudnjeg dana uskrsnuti. Tako je uveo pojam uskrsnuća. Posmatrajući ljude oko sebe kojima se očigledno sviđalo da svoje male živote provode u blatu, zapitao se da li je moguće da ljudi veruju da je on zaista uskrsnuo mrtvog čoveka samo zato da bi on jednog dana umro prirodnom smrću. I da li je moguće da su toliko glupi da ne zatraže da još nekoga podigne iz mrtvih? Istina, nešto kasnije je takav trik izveo sa još jednom devojčicom, kćerkom jednog brata esena.

Jednog jutra Marija Magdalena pošla je na pijacu. Nije mnogo prepešačila a put su joj preprečili konji i straža. Iz kola joj se obratila kraljica Irodijada: “Jesi li ti žena onog proroka Isusa iz Nazareta?” Dobivši potvrdan odgovor, pozvala ju je da pođe s njom. Na putu do kraljevske palate pokazala joj je prišteve koji su joj izašli po rukama i celom telu. Ona je videla samo ruke. Da, kraljica je bolovala od sifilisa. Kraljica je bila žrtva Irodove sklonosti ka mnoštvu konkubina i opšteg nemorala na dvoru. Rekla joj je da je od nekih ljudi čula da i ona može da leči bolesne i ponizno ju je zamolila da joj zaceli rane. Bila je ljuta kao ris saznavši da ona nema moći kao njen muž i da joj ne može pomoći. A bilo ju je sramota da se pokazuje pred tuđim mužem ili da se u narodu pročuje od čega boluje. Isterala ju je iz kola, kao uličnu protuvu, na samom prilazu dvoru. Marija Magdalena molila se bogu da je ne dodirne, jer se ta opaka bolest mogla preneti i dodirom. Možda je to bio razlog što je samo nekoliko dana kasnije naložila svojoj kćerki da od oca zatraži glavu Jovana Krstitelja, zatvorenog zbog toga što je svojim javnim nastupima vređao kralja Iroda i njegov poredak.

Marija Magdalena je sa prozora, zajedno sa Isusom, posmatrala “suđenje Isusu”, odnosno čoveku koji je razapet umesto njega – Simonu od Kirene, kasnije nazvanom Simon Čudotvorac. Raspeće je namerno izvedeno na dan kad je trebalo da s edogodi potpuno pomračenje Sunca, da bi prost narod pomislio da je to još jedno čudo. I Isus i Marija Magdalena bili su prisutni na Golgoti kada se dogodilo raspeće. Nakon što su vojnici nalili uspavljujuće sredstvo na krpicu kojom su namazali usne Simonu Čudotvorcu, koji je ličio na Isusa kao da mu je bio brat blizanac, i ovaj utonuo u san, svi su se razišli. Marija Magdalena je nanela rane Isusu Hristu na rukama i nogama da bi apostoli mislili da je on bio razapet na mučeničkom stubu.

Ispratila je Isusa do svemirskog broda kojim su ga annunaki odneli u svemir, gde je u stanju hibernacije, čekajući Novi svetski poredak... sa decom i Isusovom majkom Marijom iskrcala se na Rt Katara,. Nedaleko od današnjeg Tulona... Njihovi potomci osnovali su dinastiju Burbona, koja se orodila sa svim evropskim kraljevskim porodicama, naravno i Habsburzima, čije je kopile bio čovek koga smo znali pod imenom Josip Broz Tito, koji je daleki Isusov potomak.
 
Isus je, zajedno sa apostolima, našao Mariju Magdalenu na Galilejskom jezeru, gde je skočila da se udavi, jer ju je bivši muž oterao sa Magdale, velikog poseda u blizini koga su stekli zajedničkim radom, zbog sluškinje u koju se zaljubio, te da je dao da je siluje cela četa rimskih vojnika kako bi je ponizio i ukaljao joj obraz. Posle tolike sramote nije joj preostalo ništa drugo nego da oduzme sebi život. “Samoubistvo je najveći greh”, kazao joj je Isus. “Baciti život u lice bogu koji ti ga je podario... Ti nisi ništa kriva. A i da si bila kriva, kao bludnica, pa da se pokaješ, opet ne bi bila kriva. A tvoj zabludeli muž zaslužuje da se na njega izlije božji gnev.” Ubedio ju je da ostane sa njim i njegovim apostolima. Ona je po rođenju bila Egipćanka i pripadala je egipatskom kultu boginje Ištar. Isus ju je ritualno preobratio. I nepunih mesec dana kasnije uzeo ju je za ženu.

Marija Magdalena rodila mu je troje dece: kćerku Tamar, Isusa Mlađeg i Josifa. Apostoli su mu zamerali na braku sa grešnicom i prebacivali mu da je voli više od njih koji ga slušaju i slede. On im je odgovorio da je svakom ocu draži sin koji pobegne od kuće, pokaje se i vrati se nazad nego li onaj koji ga poštuje sve dok od toga ima koristi. Isus je uz pomoć hipnoze, kao veliki iluzionista, uspeo da ubedi ljude kako je sposoban za to da čini čuda. Najveća prevara takve vrste dogodila se kada je jedan esen, po imenu Lazar, i sam iluzionista i majstor hipnoze, izveo stari indijski trik sa pauzom u radu srca i disanja, praveći se mrtav, da bi se niotkuda zatim pojavio Isus, dodirnuo ga i rekao mu: “Ustani Lazare!” Ovaj se zatim pridigao i svi očevici su se razbežali panično pričajući kako prorok Isus podiže mrtve. On im je tada obećao da će svi mrtvi sudnjeg dana uskrsnuti. Tako je uveo pojam uskrsnuća. Posmatrajući ljude oko sebe kojima se očigledno sviđalo da svoje male živote provode u blatu, zapitao se da li je moguće da ljudi veruju da je on zaista uskrsnuo mrtvog čoveka samo zato da bi on jednog dana umro prirodnom smrću. I da li je moguće da su toliko glupi da ne zatraže da još nekoga podigne iz mrtvih? Istina, nešto kasnije je takav trik izveo sa još jednom devojčicom, kćerkom jednog brata esena.

Jednog jutra Marija Magdalena pošla je na pijacu. Nije mnogo prepešačila a put su joj preprečili konji i straža. Iz kola joj se obratila kraljica Irodijada: “Jesi li ti žena onog proroka Isusa iz Nazareta?” Dobivši potvrdan odgovor, pozvala ju je da pođe s njom. Na putu do kraljevske palate pokazala joj je prišteve koji su joj izašli po rukama i celom telu. Ona je videla samo ruke. Da, kraljica je bolovala od sifilisa. Kraljica je bila žrtva Irodove sklonosti ka mnoštvu konkubina i opšteg nemorala na dvoru. Rekla joj je da je od nekih ljudi čula da i ona može da leči bolesne i ponizno ju je zamolila da joj zaceli rane. Bila je ljuta kao ris saznavši da ona nema moći kao njen muž i da joj ne može pomoći. A bilo ju je sramota da se pokazuje pred tuđim mužem ili da se u narodu pročuje od čega boluje. Isterala ju je iz kola, kao uličnu protuvu, na samom prilazu dvoru. Marija Magdalena molila se bogu da je ne dodirne, jer se ta opaka bolest mogla preneti i dodirom. Možda je to bio razlog što je samo nekoliko dana kasnije naložila svojoj kćerki da od oca zatraži glavu Jovana Krstitelja, zatvorenog zbog toga što je svojim javnim nastupima vređao kralja Iroda i njegov poredak.

Marija Magdalena je sa prozora, zajedno sa Isusom, posmatrala “suđenje Isusu”, odnosno čoveku koji je razapet umesto njega – Simonu od Kirene, kasnije nazvanom Simon Čudotvorac. Raspeće je namerno izvedeno na dan kad je trebalo da s edogodi potpuno pomračenje Sunca, da bi prost narod pomislio da je to još jedno čudo. I Isus i Marija Magdalena bili su prisutni na Golgoti kada se dogodilo raspeće. Nakon što su vojnici nalili uspavljujuće sredstvo na krpicu kojom su namazali usne Simonu Čudotvorcu, koji je ličio na Isusa kao da mu je bio brat blizanac, i ovaj utonuo u san, svi su se razišli. Marija Magdalena je nanela rane Isusu Hristu na rukama i nogama da bi apostoli mislili da je on bio razapet na mučeničkom stubu.

Ispratila je Isusa do svemirskog broda kojim su ga annunaki odneli u svemir, gde je u stanju hibernacije, čekajući Novi svetski poredak... sa decom i Isusovom majkom Marijom iskrcala se na Rt Katara,. Nedaleko od današnjeg Tulona... Njihovi potomci osnovali su dinastiju Burbona, koja se orodila sa svim evropskim kraljevskim porodicama, naravno i Habsburzima, čije je kopile bio čovek koga smo znali pod imenom Josip Broz Tito, koji je daleki Isusov potomak.

:eek: Zanimljivo vidjenje :)
 
Isus je, zajedno sa apostolima, našao Mariju Magdalenu na Galilejskom jezeru, gde je skočila da se udavi, jer ju je bivši muž oterao sa Magdale, velikog poseda u blizini koga su stekli zajedničkim radom, zbog sluškinje u koju se zaljubio, te da je dao da je siluje cela četa rimskih vojnika kako bi je ponizio i ukaljao joj obraz. Posle tolike sramote nije joj preostalo ništa drugo nego da oduzme sebi život. “Samoubistvo je najveći greh”, kazao joj je Isus. “Baciti život u lice bogu koji ti ga je podario... Ti nisi ništa kriva. A i da si bila kriva, kao bludnica, pa da se pokaješ, opet ne bi bila kriva. A tvoj zabludeli muž zaslužuje da se na njega izlije božji gnev.” Ubedio ju je da ostane sa njim i njegovim apostolima. Ona je po rođenju bila Egipćanka i pripadala je egipatskom kultu boginje Ištar. Isus ju je ritualno preobratio. I nepunih mesec dana kasnije uzeo ju je za ženu.

Marija Magdalena rodila mu je troje dece: kćerku Tamar, Isusa Mlađeg i Josifa. Apostoli su mu zamerali na braku sa grešnicom i prebacivali mu da je voli više od njih koji ga slušaju i slede. On im je odgovorio da je svakom ocu draži sin koji pobegne od kuće, pokaje se i vrati se nazad nego li onaj koji ga poštuje sve dok od toga ima koristi. Isus je uz pomoć hipnoze, kao veliki iluzionista, uspeo da ubedi ljude kako je sposoban za to da čini čuda. Najveća prevara takve vrste dogodila se kada je jedan esen, po imenu Lazar, i sam iluzionista i majstor hipnoze, izveo stari indijski trik sa pauzom u radu srca i disanja, praveći se mrtav, da bi se niotkuda zatim pojavio Isus, dodirnuo ga i rekao mu: “Ustani Lazare!” Ovaj se zatim pridigao i svi očevici su se razbežali panično pričajući kako prorok Isus podiže mrtve. On im je tada obećao da će svi mrtvi sudnjeg dana uskrsnuti. Tako je uveo pojam uskrsnuća. Posmatrajući ljude oko sebe kojima se očigledno sviđalo da svoje male živote provode u blatu, zapitao se da li je moguće da ljudi veruju da je on zaista uskrsnuo mrtvog čoveka samo zato da bi on jednog dana umro prirodnom smrću. I da li je moguće da su toliko glupi da ne zatraže da još nekoga podigne iz mrtvih? Istina, nešto kasnije je takav trik izveo sa još jednom devojčicom, kćerkom jednog brata esena.

Jednog jutra Marija Magdalena pošla je na pijacu. Nije mnogo prepešačila a put su joj preprečili konji i straža. Iz kola joj se obratila kraljica Irodijada: “Jesi li ti žena onog proroka Isusa iz Nazareta?” Dobivši potvrdan odgovor, pozvala ju je da pođe s njom. Na putu do kraljevske palate pokazala joj je prišteve koji su joj izašli po rukama i celom telu. Ona je videla samo ruke. Da, kraljica je bolovala od sifilisa. Kraljica je bila žrtva Irodove sklonosti ka mnoštvu konkubina i opšteg nemorala na dvoru. Rekla joj je da je od nekih ljudi čula da i ona može da leči bolesne i ponizno ju je zamolila da joj zaceli rane. Bila je ljuta kao ris saznavši da ona nema moći kao njen muž i da joj ne može pomoći. A bilo ju je sramota da se pokazuje pred tuđim mužem ili da se u narodu pročuje od čega boluje. Isterala ju je iz kola, kao uličnu protuvu, na samom prilazu dvoru. Marija Magdalena molila se bogu da je ne dodirne, jer se ta opaka bolest mogla preneti i dodirom. Možda je to bio razlog što je samo nekoliko dana kasnije naložila svojoj kćerki da od oca zatraži glavu Jovana Krstitelja, zatvorenog zbog toga što je svojim javnim nastupima vređao kralja Iroda i njegov poredak.

Marija Magdalena je sa prozora, zajedno sa Isusom, posmatrala “suđenje Isusu”, odnosno čoveku koji je razapet umesto njega – Simonu od Kirene, kasnije nazvanom Simon Čudotvorac. Raspeće je namerno izvedeno na dan kad je trebalo da s edogodi potpuno pomračenje Sunca, da bi prost narod pomislio da je to još jedno čudo. I Isus i Marija Magdalena bili su prisutni na Golgoti kada se dogodilo raspeće. Nakon što su vojnici nalili uspavljujuće sredstvo na krpicu kojom su namazali usne Simonu Čudotvorcu, koji je ličio na Isusa kao da mu je bio brat blizanac, i ovaj utonuo u san, svi su se razišli. Marija Magdalena je nanela rane Isusu Hristu na rukama i nogama da bi apostoli mislili da je on bio razapet na mučeničkom stubu.

Ispratila je Isusa do svemirskog broda kojim su ga annunaki odneli u svemir, gde je u stanju hibernacije, čekajući Novi svetski poredak... sa decom i Isusovom majkom Marijom iskrcala se na Rt Katara,. Nedaleko od današnjeg Tulona... Njihovi potomci osnovali su dinastiju Burbona, koja se orodila sa svim evropskim kraljevskim porodicama, naravno i Habsburzima, čije je kopile bio čovek koga smo znali pod imenom Josip Broz Tito, koji je daleki Isusov potomak.

Lepo si poceo,al de nadje Tita za kraj!? :zcepanje::klap:
 
Istoriju uvek pisu pobednici,tako da je moguce da je istina jednostavno izbrisana ili iskrivljena,na onaj nacin kako to odgovara onome ko je pise!Ako nesto ne pise u Bibliji,ne mora znaciti da se nije desilo! Tako je i sa mnogim drugim istorijiskim cinjenicama koje se slucajno otkriju,ako svi dokazi nisu unisteni,pa to baci novo svetlo na neki dogadjaj!
Ako postoji predpostavka,a ona se vekovima tiho provlaci,da su Hrist i Magdalena bili bracni par,zar to ne bi ublazilo Hristovu bozansku ulogu,koju je morao imati da bi se Crkva postavila na tim temeljima?Da se to saznalao,zar ne bi vernici izrazili sumnju u Njegovo bozansko postojanje,i cini mi se da je Crkva tu prepoznala opasnost!Hristovu zrtvu,su iskoristili da postave temelje svoje vladavine,i nista nije smelo smetati tom utemeljenju!Hriscanstvo se temelji na patrijahartu,i zenska uloga je takva da je nema,sem sporadicnih slucajeva,koje su nastale mozda u trenutku slabosti same Crkve!
Zena ni u pravoslavlju ne moze biti poglavar Crkve,a da ne govorim o Katolickoj Crkvi!Postoje zenski manastiri,ali one ne donose nikakve vazne odluke po pitanju Crkve,vec su podcinjene da zive u stalnoj patnji,zbog navodnog Evinog greha,koju opet smislise svestenici!Dakle,zenska jedina uloga je patnja i iskajanje greha,dok su muski svestenici obuceni u svilu i kadifu i u ono vreme,pa i danas!
Odakle sve te price da je Mariji bilo povereno da dalje vodi Hristovu Crkvu,ako tu nema ni zrnca istine?
I na kraju krajeva,ako je postojala,sta se desilo posle s njom?
Cak i epitet koji joj je Crkva dala da je bludnica ide u prilog ponizenja zene,ali da li bi onda jedan Hrist sebe ponizio i bio u ljubavi sa bludnicom?
Mozda je ona bila visokog roda ili obicna sirotica,nije bitno,ali Hrist je voleo nju,a ona je bila pretnja muskoj Crkvi ili?

Nisi ti mene shvatila draga ja želim da kažem da ako ćemo povjesnim putem istraživanja da pronađemo tjek onda je nepohodno pratiti što dokazi kaažu a to je moguće preko paralelnih izučavanja svega dostupna.

A ja mislim da i telac vidi da je ŽENSKI ELEMENAT od kada je kršćanstvo došlo potupuno izbačen iz svjeta i da je debalans nastao.
I to je jedan isto dokaz da nešto fali u toj cjeloj priči.
No pošt si se ti bazirala na fizičkim djelovanjima zato sam ti i rekao kako ćemo doći do ti lica koja nisu lako prepoznatljiva iz povjesti a bila jesu.
Osoba iz 1st koja je finanicrala pokret oslobođenje ja bila kreljevske krvi i imaju evidenti i ime joj je Helena.
Helena je živjela u kuli dvorcu za koju je riječ MAGDALA istovjetan.
spoji Helenu+ Magdala i dobijemo zna se..

Ima još toga....
 
Poslednja izmena:
Nisi ti mene shvatila draga ja želim da kažem da ako ćemo povjesnim putem istraživanja da pronađemo tjek onda je nepohodno pratiti što dokazi kaažu a to je moguće preko paralelnih izučavanja svega dostupna.

A ja mislim da i telac vidi da je ŽENSKI ELEMENAT od kada je kršćanstvo došlo potupuno izbačen iz svjeta i da je debalans nastao.
I to je jedan isto dokaz da nešto fali u toj cjeloj priči.
No pošt si se ti bazirala na fizičkim djelovanjima zato sam ti i rekao kako ćemo doći do ti lica koja nisu lako prepoznatljiva iz povjesti a bila jesu.
Osoba iz 1st koja je finanicrala pokret oslobođenje ja bila kreljevske krvi i imaju evidenti i ime joj je Helena.
Helena je živjela u kuli dvorcu za koju je riječ MAGDALA istovjetan.
spoji Helenu+ Magdala i dobijemo zna se..

Ima još toga....

Upravo to ZENSKI ELEMENT je nestao nasilno,ravnoteze nema,i dok se ona ponovo neuspostavi,mrznja vlada ovim svetom!
Minus predugo nadjacava plus,a i sa matematickog,naucnog ili prosto zivotnog pogleda,mora dovesti na pozitivnu nulu!Kako?-Tesko!
 
Tačno. S tim što se piše NE USPOSTAVI a ne NEUSPOSTAVI. Ravnoteža je uspostavljena, ali je ne primećuješ. U Banjaluci na jednog muškarca ide osam žena. Ima dosta samih muškaraca, dok sve žene rade one stvari. Objasni kako i sa kim.

Ljubim ja tebe na lekciji iz pravopisa!:kiss:
Ne mislim ja na tu ravnotezu,a jasno je i tebi o cemu govorim,samo....
Ravnoteza moci mora buti uspostavljena,a to znaci izjednacavanje plusa sa minusom,tj postizanje pozitivne nule!
Na drugoj temi govori se o materijarhatu,i to je ekstremizam isto koliko i patrijarhat!A Katolicka Crkva sebi dopusta da se uplice u njihove stvari!Dakle,opet odmeravanje moci!Ali nisam ni za jednu od tih opcija,vec za zlatnu sredinu!
 
Poslednja izmena:
Evo jos jedno pitanje:
Da li je tacno da je sam Isus imao u cilju da Marija Magdalena nakon njegove smrti,nastavi ono sto je on zapoceo,a da se to nije dopalo Petru?
Odakle ti to?

Marija Magdalena je bila bludnica koja se pokajala za svoje grehe, Kojoj je Isus oprostio grehe u ime Oca i koja je postala Isusov ucenik...

Luka 8
1 Nedugo nakon toga pošao je od grada do grada i od sela do sela, propovijedajući i objavljujući dobru vijest o kraljevstvu Božjem. S njim su bila dvanaestorica

2 i neke žene koje su bile izliječene od zlih duhova i bolesti: Marija nazvana Magdalena, iz koje je bilo izašlo sedam demona,

3 zatim Ivana, žena Herodova nadstojnika Huze, te Suzana i mnoge druge žene, koje su im služile svojom imovinom.
 
Poslednja izmena:
Odakle ti to?

Marija Magdalena je bila bludnica koja se pokajala za svoje grehe, Kojoj je Isus oprostio grehe u ime Oca i koja je postala Isusov ucenik...

Luka 8
1 Nedugo nakon toga pošao je od grada do grada i od sela do sela, propovijedajući i objavljujući dobru vijest o kraljevstvu Božjem. S njim su bila dvanaestorica

2 i neke žene koje su bile izliječene od zlih duhova i bolesti: Marija nazvana Magdalena, iz koje je bilo izašlo sedam demona,

3 zatim Ivana, žena Herodova nadstojnika Huze, te Suzana i mnoge druge žene, koje su im služile svojom imovinom.

Ova tvoja teorija je iz Biblije?A sta ako je Magdalena tu s razlogom opisana kao bludnica,ne bi li se zena ponizila?Sta ako ona nije bila bludnica,vec zena koju je muz maltretirao,kao sto je slikovito svoje vidjenje opisao Ordacni?
I dan danas imamo slicne slucajeve u porodicama u kojima je muz taj koji maltretira,a svoju zenu blati pred svetom,ne bi li opravdao svoje ponasanje!?
 
To je podvodnistvo,a ne hriscanaska pomoc!Ako te neko ubedi da si gresnica,a ti ces "iskupiti"svoj greh tako sto ces dati svoju imovinu,to je,draga moja,velika prevara!A i sta ce svestenstvu materijalno bogatstvo,ako je Hrist propovedao duhovnost?
tebi je pomaganje poodvodnistvo :huh:

svatsta :sad2:

ko govori o davanju imovine, rekla sam pomoc...

ti ne umes da citas

a takodje mislis da nije dobro davati?

Osim ako si sebicna.
 
Bio je vazan hriscanima, kojih je bilo malo, pogotovo u Rimu. Za Rimljane je bio samo nesto poput "kriminalca", i osudjen je na smrt i to je to.
Bili bio ljubazan da ovu tvrdnju nečim potkrepiš, naročito imajući u vidu sledeće:

Hrišćanska mitologija tvrdi da su i Petar i Pavle pogubljeni od strane Nerona 29. juna 64. godine, u toku progona hrišćana. Međutim, egzekucija onih hrišćana koji su proglašeni krvim u vezi požara je izvršena krajem jula i početkom avgusta 64. godine. Pre i posle toga nije bilo nikakvih represalija prema bilo kojoj grupi hrišćana, bilo gde na teritoriji rimske imperije, bar za vladavine imperatora Nerona.

Koji zapravo zvanični stav hrišćanskih crkava u vezi smrti sv. Petra?
Rimokatolička crkva tvrdi da se o njegovoj smrti ne zna:
Although the fact of St. Peter's activity and death in Rome is so clearly established, we possess no precise information regarding the details of his Roman sojourn.
...
The task of determining the year of St. Peter's death is attended with similar difficulties.

izvor:
http://www.newadvent.org/cathen/11744a.htm
Protestanske crkve jednim delom smatraju da je apostol Petar zaista živeo i propovedao u Rimu (apostol Marko mu je služio kao prevodilac), ali da je umro na nekom drugom mestu, a drugim delom smatraju da je samo posetio Rim u više navrata, a da je umro negde na Istoku.

Dakle, ne zna se ni kada ni kako je apostol Petar skončao.

Zbog čega je hrišćanima bitno dokazati da je apostol Petar stradao pod Neronom?
Zato što rimski papa računa svoju liniju vlasti upravo od svetog Petra, a znajući da je apostol Petar bio u sukobu sa apostolom Pavlom i da su njih dvojica predvodili različite grupacije ranih hrišćana, kasniji su hrišćanski istoriografi učinili sve što su mogli kako bi zaživela tradicija o sv. Petru i Pavlu, koji su radili zajedno na osnivaju Vatikana, iako je to u suprotnosti sa istorijskim činjenicama.
No, hrišćanska tradicija ne haje za činjenice, nego pokušava da makar u smrti združi Petra i Pavla, učini od njih mučenike za veru, stradale od strane omiljenog hrišćanskog arhineprijatelja - Nerona.
Puka propaganda, ništa više.



Marija Magdalena je bila bludnica
Gde ovo piše u Novom zavetu? :ceka:
 
Poslednja izmena:

Back
Top