Marihuana... legalizacija?

Legalizacija marijuane?

  • Da

    glasova: 16 57,1%
  • Ne

    glasova: 12 42,9%

  • Ukupno glasova
    28

Pilgrim

Poznat
Poruka
8.936
Reče mi tu jedna osoba na forumu prije neku noć... dečgo ti se drogiraš---baš ovim riječima... pa mi pade na um jedna tema...
Ta famozna biljčica za koju smo svi čuli... jedni su je probali... drugi ne... neki su se smijali a neki navukli žestoku paranoju...
kod nas još nije legalizovana... šta mislite... da li treba legalizovati travu... ?
Da li ste je probali i neko vaše iskustvo... možda nešto jače kao skank ili hašiš?
Evo ja ću prvi... probao sam travu na ekskurziji u srednjoj školi... kupili smo je u Beču...toliko me nokautirala da sam pao u krevet i nisam se budio do sledećeg jutra... tako da i nije neko iskustvo...posle je bilo već malo bolje... ali eto... ne pušim travu nekih 5 godina... zavisnost imam od cigareta... shit... ajde vaša iskustva, navalite
 
Vecina ne definise da li nesto ispravno. Vecina ljudi ne koristi mozak uopste da ozbiljnije razmisli. Cuju jedni od drugih i prihvataju sta drugi misle.
Marihuana se promovise kroz filmove i serije kao nesto normalno dok u realnosti polucija privodi takve ljude i ima racije. Ali toga nema u filmovima jer, to je samo marihuana?

Cim nesto moze da menja stanje svesti, onda nije dobro ili mislis da je svet nebitna kategorija? Blage droge, teze, sve imaju isti princip rada.
 
Vecina ne definise da li nesto ispravno. Vecina ljudi ne koristi mozak uopste da ozbiljnije razmisli. Cuju jedni od drugih i prihvataju sta drugi misle.
Marihuana se promovise kroz filmove i serije kao nesto normalno dok u realnosti polucija privodi takve ljude i ima racije. Ali toga nema u filmovima jer, to je samo marihuana?

Cim nesto moze da menja stanje svesti, onda nije dobro ili mislis da je svet nebitna kategorija? Blage droge, teze, sve imaju isti princip rada.
Druže, jesi probao nekad travu? Otrovniji su cigari, a alkohol da ne spominjemo, on ne mijenja stanje svijesti je li?
 
Vecina ne definise da li nesto ispravno. Vecina ljudi ne koristi mozak uopste da ozbiljnije razmisli. Cuju jedni od drugih i prihvataju sta drugi misle.
Marihuana se promovise kroz filmove i serije kao nesto normalno dok u realnosti polucija privodi takve ljude i ima racije. Ali toga nema u filmovima jer, to je samo marihuana?

Cim nesto moze da menja stanje svesti, onda nije dobro ili mislis da je svet nebitna kategorija? Blage droge, teze, sve imaju isti princip rada.
Сто посто си у праву. Марихуана се промовише у медијима као нешто добро а све у циљу неби ли је легализовали и зарађивали паре на њој. И педерлук се промовише као нешто нормално али ми сви знамо да то није.
 
Kakvom se predstavlja? Vidis da se promovise u filmovima. Harold i kumar se razbijaju od vutre u filmu.

Ako ima benefit u medicini, drzimo se toga. Ne odstupajmo.
Цитирам твој пост са неког мрачног места:
Njegova interesovanja, ono što ga inspiriše slično je stvarima kojima se i ja sam divim. Voli mračne, morbidne stvari, voli horor priče, obožava Edgar Allan Poa. Prosto, postoji nešto u njemu. Znaš kako ja gledam na te stvari? Divim se ljudima koji imaju kvalitete koje mogu pronaći u sebi, u fragmentima.

Вутра би ти помогла да изађеш из тог мрака и заволиш светлост,
веселе ствари, смешне приче, Боб Марлија...
 
Вутра би ти помогла да изађеш из тог мрака и заволиш светлост,
веселе ствари, смешне приче, Боб Марлија...

Imaš standardnu predrasudu da ljudi koji žive u nekom mom svetu imaju problem, da je nama loše, da smo 100% u nekoj depresiji iz koje ne možemo izaći. To uopšte nije tako. Prosto sam kao i svi ljudi, samo drugačijih ukusa i pogleda na svet. Deluju ekstremniji, ali nisam manje srećniji od tebe, verovatno.
 
Цитирам твој пост са неког мрачног места:
Njegova interesovanja, ono što ga inspiriše slično je stvarima kojima se i ja sam divim. Voli mračne, morbidne stvari, voli horor priče, obožava Edgar Allan Poa. Prosto, postoji nešto u njemu. Znaš kako ja gledam na te stvari? Divim se ljudima koji imaju kvalitete koje mogu pronaći u sebi, u fragmentima.

Вутра би ти помогла да изађеш из тог мрака и заволиш светлост,
веселе ствари, смешне приче, Боб Марлија...
Slušam ja vesele stvari i gledam komedije i serije. Kao i svi drugi. :D
 
Imaš standardnu predrasudu da ljudi koji žive u nekom mom svetu imaju problem, da je nama loše, da smo 100% u nekoj depresiji iz koje ne možemo izaći. To uopšte nije tako. Prosto sam kao i svi ljudi, samo drugačijih ukusa i pogleda na svet. Deluju ekstremniji, ali nisam manje srećniji od tebe, verovatno.
Грешиш у вези предрасуде, све сам то прошао у младости.
Хејви метал, хорор приче, мистична искуства и остала мамбо џамбо
срања. Упознавањем са Хуанитом почиње мој пут ка светлој страни
и потпуно другачијем поимању сопствене егзистенције.
Наравно треба не бити наркоман и имати меру, не мешати са другим
дрогама и алкохолом.
 
Грешиш у вези предрасуде, све сам то прошао у младости.
Хејви метал, хорор приче, мистична искуства и остала мамбо џамбо
срања. Упознавањем са Хуанитом почиње мој пут ка светлој страни
и потпуно другачијем поимању сопствене егзистенције.
Наравно треба не бити наркоман и имати меру, не мешати са другим
дрогама и алкохолом.
Oke, mišljenja nam se razlikuju ali Bože moj, nećemo sad praviti diskusiju oko toga. :D
Ti si srećan, ja sam srećan. To je najbitnije.
 
Заборавих написати да ту благодатну биљку, која својим предивним
снажним мирисом тера комарце и муве али нажалост привлачи полицију,
треба легализовати. Да не причам сад о лепези квалитетних производа
и медицинском учинку исте, кога интересује може се лако ихформисати о томе.
 
Reče mi tu jedna osoba na forumu prije neku noć... dečgo ti se drogiraš---baš ovim riječima... pa mi pade na um jedna tema...
Ta famozna biljčica za koju smo svi čuli... jedni su je probali... drugi ne... neki su se smijali a neki navukli žestoku paranoju...
kod nas još nije legalizovana... šta mislite... da li treba legalizovati travu... ?
Da li ste je probali i neko vaše iskustvo... možda nešto jače kao skank ili hašiš?
Evo ja ću prvi... probao sam travu na ekskurziji u srednjoj školi... kupili smo je u Beču...toliko me nokautirala da sam pao u krevet i nisam se budio do sledećeg jutra... tako da i nije neko iskustvo...posle je bilo već malo bolje... ali eto... ne pušim travu nekih 5 godina... zavisnost imam od cigareta... shit... ajde vaša iskustva, navalite
Probao sam u trecoj godini masinske skole.Imao sam drugara koji je bio rok muzicar.Iako je znao da ja obozavam,dobru narodnu muziku,ali volim i dobar rok.Drugar koji je stanovao u istoj zgradi kod mene i isto isao sa nama u razred i je odemo na tu zurku.Prvo kada smo usli osetili smo jak smrad.Dimilo se,ali ni jedna cigara ne smrdi tako.Nema veze,usli smo i prosetali kroz,ne bas mali stan.Plesali smo sa nekim devojkama koje prvi put vidimo,ali to nije bitno.Vutra je isla u krug,tako da je dosla i do nas.Probao ja i zgrozio se,probao ovaj drugar sto je dosao sa mnom.I njemu nije bilo sve jedno.Doneli smo odluku odmah,da idemo da kupimo pola litre konjaka i sednemo u park da isperemo ukus vutre iz usta.Tako smo i uradili.I sledeci put kada nas je zvao,rekli smo mu da za nas spremi konjak i da mi nismo za vutru.Pusio sam tada 57 slovenacki,nije neka bolja cigareta,ali je za vutru Marllboro.Vise nikad nisam probao.
 
Probao sam u trecoj godini masinske skole.Imao sam drugara koji je bio rok muzicar.Iako je znao da ja obozavam,dobru narodnu muziku,ali volim i dobar rok.Drugar koji je stanovao u istoj zgradi kod mene i isto isao sa nama u razred i je odemo na tu zurku.Prvo kada smo usli osetili smo jak smrad.Dimilo se,ali ni jedna cigara ne smrdi tako.Nema veze,usli smo i prosetali kroz,ne bas mali stan.Plesali smo sa nekim devojkama koje prvi put vidimo,ali to nije bitno.Vutra je isla u krug,tako da je dosla i do nas.Probao ja i zgrozio se,probao ovaj drugar sto je dosao sa mnom.I njemu nije bilo sve jedno.Doneli smo odluku odmah,da idemo da kupimo pola litre konjaka i sednemo u park da isperemo ukus vutre iz usta.Tako smo i uradili.I sledeci put kada nas je zvao,rekli smo mu da za nas spremi konjak i da mi nismo za vutru.Pusio sam tada 57 slovenacki,nije neka bolja cigareta,ali je za vutru Marllboro.Vise nikad nisam probao.
То сте налетели на некакву крџу, шиптарску балегару.
Да би спречили откривање због снажног мириса у време
цветања сељаци је поваљају по земљи и са трактора затрпају
балегом. Тај производ нема веза са марихуаном. Као код сваке
биљке производ зависи од третмана па чак и музике коју им пушташ.
 
Ako sam dobro razumeoo, ovi su hteli na mala vrata da legalizuju ( plašeći se da ne izgube utrku sa komšijama) i to bez tendera i licence pa zato i propadoše.
No u svakom slučaju - sam za opštu zabranu u celom svetu , a opet oni koji to koriste u medicinske svrhe kažu da je ta gmo neefikasna .
 
Marihuana je najblaže i najslabije halucinogeno sredstvo. Efekat se primećuje nakon nekoliko udahnutih dimova, dostižući maksimum nakon 15-30 minuta. Delovanje jedne ispušene cigarete traje dva do tri sata. Popijena ili pojedena, marihuana ispoljava efekat nakon pola sata sa dužinom trajanja tri do šest sati.
Nekada delovanje liči na početne efekte alkoholnog pijanstva. Aktivni sastojak droga, THC, koji se nakon ulaska u telo, nošen krvotokom, veže za kanabinoidne receptore u mozgu. Najviše ovih receptora se nalazi u delovima mozga zaduženih za pamćenje, razmišljanje, koncentraciju, percepciju, osećaj zadovoljstva, koordinaciju pokreta. Zato se javljaju problemi u kratkotrajnom pamćenju, smanjena sposobnost koncentracije i učenja, promenjena percepcija stvarnosti i to naročito vremena (osoba ima utisak da vreme protiče sporije), povišenje senzibiliteta - naročito kada se radi o bojama, ukusu i muzici, zatim poremećaji ravnoteže i koordinacije pokreta, a pri uzimanju većih količina kanabisa može doći i do snažnih halucinacija. Rad srca je ubrzan, krvni pritisak povišen. Javlja se sušenje usta, oči su crvene sa proširenim zenicama.

Što se tiče uticaja na raspoloženje i ponašanje, konzumiranje marihuane izaziva euforiju sa hiperaktivnošću, pojačanom govorljivošću, osećajem bezbrižnosti uz bezrazložno smejanje, ali isto tako može izazvati anksioznost i napade panike, a halucinacije mogu biti izrazito neugodne i zastrašujuće.

Nakon završetka delovanja korisnik pada u stanje pospanosti. Nakon prestanka efekata može se javiti amotivacijski sindrom - nedostatak bilo kakvog interesa i motivacije. Tolerancija na ove droge se ne razvija. Pri dužem uzimanju javlja se umerena psihička zavisnost, a kod korisnika dolazi do gubitka inicijative, neaktivnosti, nesanice ili redukovane dužine spavanja. Prisutna je nebriga za spoljni izgled, ličnu higijenu i odevanje, a rasuđivanje i pamćenje je delimično oštećeno.

Onaj ko redovno puši marihuanu ima respiratorne probleme slične onima koje imaju pušači duvana: svakodnevno kašljanje i iskašljavnje šlajma, simptome hroničnog bronhitisa i česte prehlade. Osim prisustva THC-a, količina katrana koji udahnu pušači marihuane i nivo karbon monoksida koji se apsorbuje su tri do pet puta veći nego kod pušača duvana. Dugotrajno pušenje marihuane izaziva oštećenje ili uništenje plućnog tkiva što dovodi do abnormalne funkcije pluća.
Sažeto rečeno , to je psihotropna supstanca i tu prestaje svako opravdanje za njenu upotrebu.
 
не мојте се играти са животом и одобравати легализацију опијата,
јер менаџмент државе србије има задатак а сузбија становништво,
у том циљу марихуана је само њима лакши пут да то одраде.
 

Back
Top