Quantcast

Maranatu za sveca

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Sizif

Buduća legenda
Poruka
38.060
FARMACEUT:
Izvini,ne vjerujem ti...
Potresen sam što mi ne veruješ. Ali da ne budem na kraj srca, većina citiranih stvari je iz "remek dela": Kroz tamnički prozor iz 1944-te g.

Ako hoćeš izvorni tekst, nađi prvo izdanje.

Uostalom, kako ga ti veličaš - tako ga je veličao i fašistički (i ultra desničarski) časopis "Obzor", koji o njemu veli da je "književni velikan" i duhovnik "zvezda vodilja u srpskom univerzumu."

Bljak.

gost 4554

Buduća legenda
Poruka
39.133
Sizif:
FARMACEUT:
Izvini,ne vjerujem ti...
Potresen sam što mi ne veruješ. Ali da ne budem na kraj srca, većina citiranih stvari je iz "remek dela": Kroz tamnički prozor iz 1944-te g.

Uostalom, kako ga ti veličaš - tako ga je veličao i fašistički (i ultra desničarski) časopis "Obzor", koji o njemu veli da je "književni velikan" i duhovnik "zvezda vodilja u srpskom univerzumu."

Bljak.

Nikolaj Velimirović JESTE književni velikan i duhovnik-zvezda vodilja u NOVIJOJ SRPSKOJ ISTORIJI... :D
Da nije takova veličina,ne bi bio ni proglašen za Sveca....Čovjek koji je toliko bio proganjan,prvo od fašista,a potom od *********....Da nije bilo predsednika srpske vlade Milana Nedića,koji je za spas Episkopa Žičkog lično urgirao kod najviših predstavnika Njemačke vlasti u Berlinu,Nikolaja ne bi bilo među živim.... :cry:
Mi bi smo ostali bez ogromnog duhovnog blaga koje je ostavio za sobom..... :cry: :cry:
Car Dušan,primjer radi,iako je podigao Pravoslavnu Crkvu na nivo patrijaršije NIJE proglašen za sveca...
Po Kanonima SPC,nije lako postati Svetac... :wink:

Cmoki

Početnik
Poruka
38
Sizif:
FARMACEUT:
Izvini,ne vjerujem ti...

Bljak.

Sizi smiri se. Nije sve tako crno. Kao sto mi rekao maranata kakarijemakarije, iznutra te gricka crvic i neda ti mira, jer smo te svi skuzili da prvo ne verujes u Boga a drugo da si jako blizak satanistma i okultistima. Sigurno si i neki vodja medju njima.

gost 4554

Buduća legenda
Poruka
39.133
Cmoki:
Sizif:
FARMACEUT:
Izvini,ne vjerujem ti...

Bljak.

Sizi smiri se. Nije sve tako crno. Kao sto mi rekao maranata kakarijemakarije, iznutra te gricka crvic i neda ti mira, jer smo te svi skuzili da prvo ne verujes u Boga a drugo da si jako blizak satanistma i okultistima. Sigurno si i neki vodja medju njima.

Da bi se bio i SATANISTA mora se imati svoje mišljenje.... :roll:

Sizif

Buduća legenda
Poruka
38.060
Cmoki:
Kao sto mi rekao maranata kakarijemakarije, iznutra te gricka crvic i neda ti mira, jer smo te svi skuzili da prvo ne verujes u Boga a drugo da si jako blizak satanistma i okultistima. Sigurno si i neki vodja medju njima.
Aaaaahhh... ipak ste me provalili! Priznajem, ja sam prva inkarnacija Anthony La Veya! Damn... :wink:

gost 4554

Buduća legenda
Poruka
39.133
Sizif:
FARMACEUT:
Da bi se bio i SATANISTA mora se imati svoje mišljenje.... :roll:
Da bi nas uvek zasenjivao mudrošću, dovoljno je biti gazdin asistent.

A čiji sam ja to Asistent,ako smijem znati :shock: ....priznajem samo da sam Božiji sluga,a stvarno ne znam kako ste to vi sa Vašim Gospodarom-Sotonom riješili u vašem slučaju,i koje vam je titule isti dodijelio.... :D :wink: :roll:
Samo oprezno....NAJVEĆU titulu SOTONA mora dodijeliti Sizifu jer mu je sujeta velika ko Ajfelov toranj... :D
Ne učini li Sotona tako,i njega će Sizif napustiti,zar ne Sizife.... :D
Opasna je stvar Gordost i sujeta...A Bogu hvala Sizif ne oskudeva u tome... :D :wink:

Den

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
441
MaranAta:
Abdurrahman:
je li to svetac Maran, koji se izrazava s ovakvim rijecima " POTURCENJACE, TURCINE< BALIJO, SEKTASU, DZIHADERU, TURKINJO SKRPSKA, i da vise ne navodim....

Истина зна да боли синко... А истина је да си:

ПОТУРЧЕНИ СРБИН чији предак је због среброљубља прешао у ту сатанску секту, јер није хтео да плаћа харач.

Остале наводе које си набројао нисам никада рекао, тако да си заправо - ЛАЖОВ. 8)

:D

Makarije-Maksime, opet pricas sta znas. I to sto pricas je po obicaju neistina ili poluistina kojom se sluzis, da bi odbranio tvoje izmisljene teze kao: " чији предак је због среброљубља прешао у ту сатанску секту".

Mozda ovaj mladji narastaj ne zna i nije cuo za termin "danak u krvi" koji su sprovodili turski okupatori nad srpskim zivljem u to vreme. Ne radi se o haracu u novcu koga ti spominjes, vec se radi o mnogo vecoj ceni od novca, naime, radi se o deci!Ti to verovatno znas ali ne spominjes-a mozda i ne znas-ne bi me iznenadilo!
Turci su kupili decu srpskog zivlja do uzrasta od 10 godina, trenirali i obucavali, stvarajuci od njih okrutne vojnike koji su poznati pod imenom "Janicari" koji su kasnije korisceni za borbu upravo protiv svojih oceva! Da bi se tome oduprli, roditelji su svoju decu sakatili i odsecali im usi, nos, sake...da bi zadrzali svoju decu! Jedan od poznatih janicara bio je Mehmed Pasa Sokolovic koji se secao svog srpskog porekla jer je bio uzet u uzrastu od oko 14 godina, ali nikada se nije vratio Pravoslavlju vec je u znak na svoje secanje izgradio cupriju na Drini! Neki roditelji nisu mogli da sakate svoju decu i zbog toga su prihvatali Islam. To je jedan od mnogih razloga zasto su Srbi prihvatali Islam!

Jos jedan razlog: kada bi se momak ozenio devojkom u kraju koji je bio pod Turcima u srezu nad kojim je vlast imao Beg, zakon je bio da je svaka devojka morala da provede prvu bracnu noc sa Begom. Janko Veselinovic je to opisao u romanu Hajduk Stanko.

Bilo je jos okrutnih represalija u cilju da se slomi duh naroda i natera na prihvatanje Islama! Posto ti je toliko stalo do srpstva i Pravoslavlja, da sam na tvom mestu, istrazio bih porodicno stablo!!

Ostaj mi zdravo Maksime!

tanidad

Obećava
Poruka
84
A, dobro si mu to rekao. Verujem da si prethodno procesljao svoje sopstveno stablo i utvrdio da im sad svima sluzis na ponos i diku. Pucaju od srece sto su tako daleko dogurali.
Inace, ova kratka, a poucna beseda o istoriji je mnogima otvorila oci.
Sta da ti kazem, uspeo si u zivotu i dive ti se na sve strane.
Gospode Isuse Hriste, sine Boziji, pomiluj nas gresne.

Den

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
441
tanidad:
A, dobro si mu to rekao. Verujem da si prethodno procesljao svoje sopstveno stablo i utvrdio da im sad svima sluzis na ponos i diku. Pucaju od srece sto su tako daleko dogurali.
Inace, ova kratka, a poucna beseda o istoriji je mnogima otvorila oci.
Sta da ti kazem, uspeo si u zivotu i dive ti se na sve strane.
Gospode Isuse Hriste, sine Boziji, pomiluj nas gresne.

Ti bi mogla da prosetas da Ostroga i nazad i usput da naberes malo sipaka a sta kazes devojcice??

Cmoki

Početnik
Poruka
38
Ma ljudi kakvi Ostrog i branje sipaka usput. Kakvi su sve to bakraci koje ovde pricate i samo se svadjate. Upropastili ste mi temu sebicnjaci.
Ja sam fino pitao da li da izglasamo maranatu aka makarijakakarija za sveca pa da fino potpisemo i posaljemo peticiju. Ako nemoze bas u svece onda neka medaljica na grudi za sve junacke duhovne zasluge koje je ucinio. Nego mislio sam da ga proglasimo za sveca u pljuvanju i blacenju. Tu nema ravna. I na medjunarodnim tamicenima sigurno bi bio prvak.

Incognito

Poznat
Poruka
8.154
Rekoh ja, ali mnogi ne videse slatku ironiju iza svega ovoga...

Ma da mi organizujemo fond da mu platimo smestaj u nekoj poznatoj ustanovi poput Laze Lazarevica, i da mu kupimo novu kosuljicu... :lol:

Neke ljude (e sad, neki ljudi mozda shvate to kao uvredu da nazovem takve ljudima) zaista treba drzati podalje od drugih... Nista licno, ali eto, MaranAta meni odaje utisak osobe koja bi mogla da se svrsta u tu grupu...

Cmoki

Početnik
Poruka
38
Incognito:
Rekoh ja, ali mnogi ne videse slatku ironiju iza svega ovoga...

Ma da mi organizujemo fond da mu platimo smestaj u nekoj poznatoj ustanovi poput Laze Lazarevica, i da mu kupimo novu kosuljicu... :lol:

Neke ljude (e sad, neki ljudi mozda shvate to kao uvredu da nazovem takve ljudima) zaista treba drzati podalje od drugih... Nista licno, ali eto, MaranAta meni odaje utisak osobe koja bi mogla da se svrsta u tu grupu...

Ne ne ne on nije lud. Naprotip jako nacitan sa vrlo dobrom bazom podataka. Nego karakter pljuc pljuc pljuc jaci od svega.

Cmoki

Početnik
Poruka
38
Sizif:
Cmoki:
Kao sto mi rekao maranata kakarijemakarije, iznutra te gricka crvic i neda ti mira, jer smo te svi skuzili da prvo ne verujes u Boga a drugo da si jako blizak satanistma i okultistima. Sigurno si i neki vodja medju njima.
Aaaaahhh... ipak ste me provalili! Priznajem, ja sam prva inkarnacija Anthony La Veya! Damn... :wink:

Dobro dobro nisi ti tako los. Neverujem da bi ovde iko bio bolji moderator od tebe, jer ti si najneutralniji kako mi se cini. Drugi bi svi vukli na svoju stranu. Nego reci nam sta je sa Aljonom nema je pa je nema. Jeste li raskinuli? Sta li se to desava sa vama pa nje odavno nema?

rdeki

Elita
Poruka
17.948
FARMACEUT:
Samo oprezno....NAJVEĆU titulu SOTONA mora dodijeliti Sizifu jer mu je sujeta velika ko Ajfelov toranj... :D
Opasna je stvar Gordost i sujeta...A Bogu hvala Sizif ne oskudeva u tome... :D :wink:

Matej 7.1.: Ne sudite da vam se ne sudi.

gost 4554

Buduća legenda
Poruka
39.133
rdeki:
FARMACEUT:

Matej 7.1.: Ne sudite da vam se ne sudi.

Ovo nije osuda,već samo konstatacija.... :D

mangas

Zainteresovan član
Poruka
125
Kad bi mene neko pito za nesto ja bi dao predlog maranata da vodimo pravo u bolnicu jer coveku treba da se pomogne
nedaj boze sto si dao maranatu a mozes svakom da das
nego da se vidi neki dobar oktor ako moze da mu pomogne ako slucajno nemoze daj te i vi neki predlog

nije_lako

Elita
Poruka
21.494
mangas:
Kad bi mene neko pito za nesto ja bi dao predlog maranata da vodimo pravo u bolnicu jer coveku treba da se pomogne
nego da se vidi neki dobar oktor ako moze da mu pomogne ako slucajno nemoze daj te i vi neki predlog
Ja sam za ali pod uslovom da mu TI budeš cimer!!! :lol:

gost 4554

Buduća legenda
Poruka
39.133
nije_lako:
mangas:
Ja sam za ali pod uslovom da mu TI budeš cimer!!! :lol:

I da puste MaranAtu.pošto je čovjek normalan....a da zadrže Mangasa za vjeki vjekova... :shock: Šta da radi čovjek sam u ludari cijeli život.... :shock:

mangas

Zainteresovan član
Poruka
125
farmaceut jesili to pokuso da budes smijesan mrco
vidis i ovaj nije mi lako nesto boluje

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
vi srbi ste kolektivno smijesni
Nije sad to da ste sami sebi smijesni nego i mene nasmijavate
samo napred

nije_lako

Elita
Poruka
21.494
mangas:
farmaceut jesili to pokuso da budes smijesan mrco
vidis i ovaj nije mi lako nesto boluje

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
vi srbi ste kolektivno smijesni
Nije sad to da ste sami sebi smijesni nego i mene nasmijavate
samo napred
Ma i ti si smiješan brate Srbine! Jest da klanjaš a mi se krstimo ... ali geni su brate presudni, što jest jest! :wink:

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.