Marame samo za crkvu?

evo šta kaže iguman manastira fenek

Glavno je da ne treba preterivati ni u čemu, ni u preterano slobodnom oblačenju ali ni u preteranoj skrušenosti.

Naravno, nije umesno nositi miniće, imati golišav stomak, razgolićena ramena, preuske farmerke, koje se do skora nisu ni nosile u crkvi. To je jednostvno pitanje dobrog vaspianja i ukusa. Takođe, suknje do poda nisu obavezne, ali bi bile poželjne. Mnogo puta devojke koje tako dođu u crkvu kažu da se osećaju neprijatno i maramom ili suknjom pokušavaju da poprave svoj stajling.

Oko marame se često vodi i najveća polemika, da li bi trebalo žene da je nose ili ne?

„Ovaj običaj, zasnovan je na rečima Svetog apostola Pavla, koji je, proučavajući ortodoksne hrišćane, zapisao sledeće: „Svaka žena koja se gologlava moli Bogu sramoti svoju glavu, isto tako i muškarac, ako se pokrivene glave moli Bogu sramoti se. Žene bi u crkvama, a naročito u manastirima trebale da maramom pokriju kosu. Naravno nije obavezno, ali bi bilo lepo“.
Da bogu smeta moja glava, napravio bi me sa maramom. Nek mi neko
pokaže tapiju na Boga, pa ću da ga poslušam.

Meni je samo merak da vi haljine za crkvu nabavite. :kafa:
aj jednu ladnu limunanu na moj račun
355000192_1l.jpg

Da bogu smeta moja glava, napravio bi me sa maramom. Nek mi neko
pokaže tapiju na Boga, pa ću da ga poslušam.
Osvrnula BiH se na sve žene svetice u crkvi i pokušala da nalikujem. Nikada u crkvu više neću nositi pantalone, a na ulici je mens'world, pa tako mora. Maramu mi nije teško staviti, ali zašto da odskačem od drugih kao da sam mnogo bolja? Eto, tako.

Ma tebi je izgleda vrućina.. :lol: pa me ništa ne razumeš..
Farmerice su deo mode.

Kakve suknje do poda bi bile poželjne, kad to nije nikada bio deo naše
nošnje? Šta izmišljaju nešto bezveze.. Ako hoće i da vrate staru modu,
o suknjama do poda nema ni govora..
Pa vratila se i sta fali.
99 evra cena.

Prilozi

• Eleh-Maxi-rokmetsplit-Shestories.nl_2_263fcec8-fb1a-41c2-a4af-b0ee42d8e998_1080x.jpg
    Eleh-Maxi-rokmetsplit-Shestories.nl_2_263fcec8-fb1a-41c2-a4af-b0ee42d8e998_1080x.jpg
    151,4 KB · Pregleda: 3
Ma tebi je izgleda vrućina.. :lol: pa me ništa ne razumeš..
Farmerice su deo mode.

Kakve suknje do poda bi bile poželjne, kad to nije nikada bio deo naše
nošnje? Šta izmišljaju nešto bezveze.. Ako hoće i da vrate staru modu,
o suknjama do poda nema ni govora..
žena u crkvu za vreme liturgije nije radi sebe pokrivena od glave do pete, nego radi muškaraca, nama je dovoljno da vidimo list i da nam se raspali mašta naročito na takvom mestu.
kada bi imala muški mozak bilo bi ti mnogo jasnije to pitanje :D

žena u crkvu za vreme liturgije nije radi sebe pokrivena od glave do pete, nego radi muškaraca, nama je dovoljno da vidimo list i da nam se raspali mašta naročito na takvom mestu.
kada bi imala muški mozak bilo bi ti mnogo jasnije to pitanje :D
Onda vama da se uvedu zatamnjene naočare ili da morate da žmurite u crkvi.
Ko ima problem, taj neka ga i rešava.

Back