Quantcast

Mapa širenja koronavirusa u realnom vremenu sa tačnim brojem žrtava

Ivan

Domaćin
Administrator
Poruka
4.339
Novo otkriće naučnika: Koronavirus ipak nije izbio na pijaci u Vuhanu?

Novo istraživanje kineskih naučnik upućuje na realnu mogućnost da novi koronavirus nije počeo da se prenosi s ljudi na ljude na ribljoj pijaci u kineskom gradu Vuhanu, kako se dosad verovalo.

Umesto toga, rezultati sugerišu da se virus počeo da se širi među ljudima na drugoj, nepoznatoj lokaciji, s koje je onda „uvezen“ na pijacu morskih plodova Huanan u Vuhanu, na kojoj se prodaju i razne domaće i divlje životinje, i koja je u međuvremenu zatvorena.

Osim toga, rezultati studije upućuju na to da je zaraza počela da se širi još krajem novembra prošle godine, mnogo ranije nego što se dosad mislilo.

Dotično istraživanje, o kome pišu kineske državne novine na engleskom jeziku Global Times, hongkonški South China Morning Post, ali i zapadni mediji kao što su britanske novine Daily Express i američki portal International Business Times, objavljena je na kineskoj otvorenoj bazi za naučne istraživače China Xiv, prenosi Index.hr.

Zaključci istraživanja koje je sproveo tim naučnika na čelu s dr. Yu Wenbinom baziraju se na rezultatima analize genoma, izvora infekcije i smera širenja 93 uzorka koronavirusa prikupljenih iz 12 zemalja širom četiri kontinenta.

Virus se proširio u dva navrata izvan pijace, u decembru i januaru

Takozvani pacijent nula nije se zarazio na pijaci u Vuhanu, ali je sam tamo zarazio radnike ili prodavce, zaključili su naučnici. Prodavci su onda dalje preneli virus na kupce na prepunoj pijaci, a virus je onda počeo nekontrolisano da se širi po gradu, a zatim i po celoj Kini i, na kraju, po skoro celom svetu.

https://www.krstarica.com/vesti/sve...ronavirus-ipak-nije-izbio-na-pijaci-u-vuhanu/

alfalogo

Veoma poznat
Poruka
14.622

Novo istraživanje kineskih naučnik upućuje na realnu mogućnost da novi koronavirus nije počeo da se prenosi s ljudi na ljude na ribljoj pijaci u kineskom gradu Vuhanu, kako se dosad verovalo.

Umesto toga, rezultati sugerišu da se virus počeo da se širi među ljudima na drugoj, nepoznatoj lokaciji, s koje je onda „uvezen“ na pijacu morskih plodova Huanan u Vuhanu, na kojoj se prodaju i razne domaće i divlje životinje, i koja je u međuvremenu zatvorena.

Osim toga, rezultati studije upućuju na to da je zaraza počela da se širi još krajem novembra prošle godine, mnogo ranije nego što se dosad mislilo.

Dotično istraživanje, o kome pišu kineske državne novine na engleskom jeziku Global Times, hongkonški South China Morning Post, ali i zapadni mediji kao što su britanske novine Daily Express i američki portal International Business Times, objavljena je na kineskoj otvorenoj bazi za naučne istraživače China Xiv, prenosi Index.hr.

Zaključci istraživanja koje je sproveo tim naučnika na čelu s dr. Yu Wenbinom baziraju se na rezultatima analize genoma, izvora infekcije i smera širenja 93 uzorka koronavirusa prikupljenih iz 12 zemalja širom četiri kontinenta.

Takozvani pacijent nula nije se zarazio na pijaci u Vuhanu, ali je sam tamo zarazio radnike ili prodavce, zaključili su naučnici. Prodavci su onda dalje preneli virus na kupce na prepunoj pijaci, a virus je onda počeo nekontrolisano da se širi po gradu, a zatim i po celoj Kini i, na kraju, po skoro celom svetu.

https://www.krstarica.com/vesti/sve...ronavirus-ipak-nije-izbio-na-pijaci-u-vuhanu/
Da, vidim da vam je stalo i do vašeg portala. Al moram da vam priznam da mi je b92 daleko draži. Čak i NOVOSTI. Kao prvo nemate ni odgovarajuće rubrike, a ni lakši pristup ostavljanju komentara, kao ni vrednovanje komentara. To tako danas više ne može!
Uglavnom mi takvi portali više ni nisu na uređaju.

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
53.595

Taj pacijent nula nepoznat je kao sto je momentalno i u Italiji nepoznat, Kinezi sada pokusavaju da nam objasnjavaju kako je
OK da se jedu gmizavci i neke druge retke, divlje zveri koje veterinar nikada nije ni video niti to u Kini uopste i postoji.
Tako je bilo sa SARS virusom, tako je sada sa ovim virusom.

difrent from others...

Veoma poznat
Banovan
Poruka
11.759
ja sam se nakupovao konzervi, krompira i kafe.
a fala bogu rakije imam pun ****** pa cu uvek imati za menjazu :cool:
a krenuo sam vec i drva da kradem za sledecu zimu

mogu misliti kakve ce se otimacine dogoditi kada nem se vrate prazni rafovi :zper:

jerbo narod koji je navikao da patrotizam ispoljava sa kosovo za patike,laktanje za tresnje i ostale balkanske stvari, tamo se moze ocekivati dobar shit u slucaju ekonomske krize

msm, ocekujte slobodno neku ekonomsku krizu, fingiranu ili ne

radeta62

Buduća legenda
Poruka
30.219
Moja mama je 35god bila medicinska sestra+imamo puno kućnih prijatelja iz medicine od imunologa do virusologa, kardiologa itd.

Svi oni kažu da se radi o jačem virusu koji na žalost kosi najvise ljudi u Kini,a da se radi o nekom drugom virusu ceo svet bi zahvatio taj vrius.
Nes, sta ti kaze mama i njeni prijatelji jel ovaj virus izasao iz neke laboratorije?

a bre Milun

Elita
Poruka
15.987
Mani se bre vise od mrtvih od kuge i spanske musice, to je nekada bilo, danas imamo problem sa ovim virusom.
Ja nikada nisam dobila grip od svojih bliznjih, nekih kolega na poslu ili ljudi iz autobusa, prodavnice.
A za ovaj korona virus sam ipak skepticna, a skeptican je i kineski predsednik koji ne zeli da pruzi ruku ni zdravima
jer se i ne zna ko je zdrav, a ko je bolestan.
pa eto..........morali su i nas da zaraze..........da ne bi nekom palo na pamet de je cilj samo KINA.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.