Mapa širenja koronavirusa u realnom vremenu sa tačnim brojem žrtava

Novo otkriće naučnika: Koronavirus ipak nije izbio na pijaci u Vuhanu?

Novo istraživanje kineskih naučnik upućuje na realnu mogućnost da novi koronavirus nije počeo da se prenosi s ljudi na ljude na ribljoj pijaci u kineskom gradu Vuhanu, kako se dosad verovalo.

Umesto toga, rezultati sugerišu da se virus počeo da se širi među ljudima na drugoj, nepoznatoj lokaciji, s koje je onda „uvezen“ na pijacu morskih plodova Huanan u Vuhanu, na kojoj se prodaju i razne domaće i divlje životinje, i koja je u međuvremenu zatvorena.

Osim toga, rezultati studije upućuju na to da je zaraza počela da se širi još krajem novembra prošle godine, mnogo ranije nego što se dosad mislilo.

Dotično istraživanje, o kome pišu kineske državne novine na engleskom jeziku Global Times, hongkonški South China Morning Post, ali i zapadni mediji kao što su britanske novine Daily Express i američki portal International Business Times, objavljena je na kineskoj otvorenoj bazi za naučne istraživače China Xiv, prenosi Index.hr.

Zaključci istraživanja koje je sproveo tim naučnika na čelu s dr. Yu Wenbinom baziraju se na rezultatima analize genoma, izvora infekcije i smera širenja 93 uzorka koronavirusa prikupljenih iz 12 zemalja širom četiri kontinenta.

Virus se proširio u dva navrata izvan pijace, u decembru i januaru

Takozvani pacijent nula nije se zarazio na pijaci u Vuhanu, ali je sam tamo zarazio radnike ili prodavce, zaključili su naučnici. Prodavci su onda dalje preneli virus na kupce na prepunoj pijaci, a virus je onda počeo nekontrolisano da se širi po gradu, a zatim i po celoj Kini i, na kraju, po skoro celom svetu.

https://www.krstarica.com/vesti/sve...ronavirus-ipak-nije-izbio-na-pijaci-u-vuhanu/
 
Novo otkriće naučnika: Koronavirus ipak nije izbio na pijaci u Vuhanu?

Novo istraživanje kineskih naučnik upućuje na realnu mogućnost da novi koronavirus nije počeo da se prenosi s ljudi na ljude na ribljoj pijaci u kineskom gradu Vuhanu, kako se dosad verovalo.

Umesto toga, rezultati sugerišu da se virus počeo da se širi među ljudima na drugoj, nepoznatoj lokaciji, s koje je onda „uvezen“ na pijacu morskih plodova Huanan u Vuhanu, na kojoj se prodaju i razne domaće i divlje životinje, i koja je u međuvremenu zatvorena.

Osim toga, rezultati studije upućuju na to da je zaraza počela da se širi još krajem novembra prošle godine, mnogo ranije nego što se dosad mislilo.

Dotično istraživanje, o kome pišu kineske državne novine na engleskom jeziku Global Times, hongkonški South China Morning Post, ali i zapadni mediji kao što su britanske novine Daily Express i američki portal International Business Times, objavljena je na kineskoj otvorenoj bazi za naučne istraživače China Xiv, prenosi Index.hr.

Zaključci istraživanja koje je sproveo tim naučnika na čelu s dr. Yu Wenbinom baziraju se na rezultatima analize genoma, izvora infekcije i smera širenja 93 uzorka koronavirusa prikupljenih iz 12 zemalja širom četiri kontinenta.

Virus se proširio u dva navrata izvan pijace, u decembru i januaru

Takozvani pacijent nula nije se zarazio na pijaci u Vuhanu, ali je sam tamo zarazio radnike ili prodavce, zaključili su naučnici. Prodavci su onda dalje preneli virus na kupce na prepunoj pijaci, a virus je onda počeo nekontrolisano da se širi po gradu, a zatim i po celoj Kini i, na kraju, po skoro celom svetu.

https://www.krstarica.com/vesti/sve...ronavirus-ipak-nije-izbio-na-pijaci-u-vuhanu/
Da, vidim da vam je stalo i do vašeg portala. Al moram da vam priznam da mi je b92 daleko draži. Čak i NOVOSTI. Kao prvo nemate ni odgovarajuće rubrike, a ni lakši pristup ostavljanju komentara, kao ni vrednovanje komentara. To tako danas više ne može!
Uglavnom mi takvi portali više ni nisu na uređaju.
 
Novo otkriće naučnika: Koronavirus ipak nije izbio na pijaci u Vuhanu?

Novo istraživanje kineskih naučnik upućuje na realnu mogućnost da novi koronavirus nije počeo da se prenosi s ljudi na ljude na ribljoj pijaci u kineskom gradu Vuhanu, kako se dosad verovalo.

Umesto toga, rezultati sugerišu da se virus počeo da se širi među ljudima na drugoj, nepoznatoj lokaciji, s koje je onda „uvezen“ na pijacu morskih plodova Huanan u Vuhanu, na kojoj se prodaju i razne domaće i divlje životinje, i koja je u međuvremenu zatvorena.

Osim toga, rezultati studije upućuju na to da je zaraza počela da se širi još krajem novembra prošle godine, mnogo ranije nego što se dosad mislilo.

Dotično istraživanje, o kome pišu kineske državne novine na engleskom jeziku Global Times, hongkonški South China Morning Post, ali i zapadni mediji kao što su britanske novine Daily Express i američki portal International Business Times, objavljena je na kineskoj otvorenoj bazi za naučne istraživače China Xiv, prenosi Index.hr.

Zaključci istraživanja koje je sproveo tim naučnika na čelu s dr. Yu Wenbinom baziraju se na rezultatima analize genoma, izvora infekcije i smera širenja 93 uzorka koronavirusa prikupljenih iz 12 zemalja širom četiri kontinenta.

Virus se proširio u dva navrata izvan pijace, u decembru i januaru

Takozvani pacijent nula nije se zarazio na pijaci u Vuhanu, ali je sam tamo zarazio radnike ili prodavce, zaključili su naučnici. Prodavci su onda dalje preneli virus na kupce na prepunoj pijaci, a virus je onda počeo nekontrolisano da se širi po gradu, a zatim i po celoj Kini i, na kraju, po skoro celom svetu.

https://www.krstarica.com/vesti/sve...ronavirus-ipak-nije-izbio-na-pijaci-u-vuhanu/

Taj pacijent nula nepoznat je kao sto je momentalno i u Italiji nepoznat, Kinezi sada pokusavaju da nam objasnjavaju kako je
OK da se jedu gmizavci i neke druge retke, divlje zveri koje veterinar nikada nije ni video niti to u Kini uopste i postoji.
Tako je bilo sa SARS virusom, tako je sada sa ovim virusom.
 
ja sam se nakupovao konzervi, krompira i kafe.
a fala bogu rakije imam pun ****** pa cu uvek imati za menjazu :cool:
a krenuo sam vec i drva da kradem za sledecu zimu

mogu misliti kakve ce se otimacine dogoditi kada nem se vrate prazni rafovi :zper:

jerbo narod koji je navikao da patrotizam ispoljava sa kosovo za patike,laktanje za tresnje i ostale balkanske stvari, tamo se moze ocekivati dobar shit u slucaju ekonomske krize




msm, ocekujte slobodno neku ekonomsku krizu, fingiranu ili ne
 
Moja mama je 35god bila medicinska sestra+imamo puno kućnih prijatelja iz medicine od imunologa do virusologa, kardiologa itd.

Svi oni kažu da se radi o jačem virusu koji na žalost kosi najvise ljudi u Kini,a da se radi o nekom drugom virusu ceo svet bi zahvatio taj vrius.
Nes, sta ti kaze mama i njeni prijatelji jel ovaj virus izasao iz neke laboratorije?
 
Mani se bre vise od mrtvih od kuge i spanske musice, to je nekada bilo, danas imamo problem sa ovim virusom.
Ja nikada nisam dobila grip od svojih bliznjih, nekih kolega na poslu ili ljudi iz autobusa, prodavnice.
A za ovaj korona virus sam ipak skepticna, a skeptican je i kineski predsednik koji ne zeli da pruzi ruku ni zdravima
jer se i ne zna ko je zdrav, a ko je bolestan.

pa eto..........morali su i nas da zaraze..........da ne bi nekom palo na pamet de je cilj samo KINA.
 

Back
Top