Mansplaining (musko objasnjavanje zenama)

Umri_muski

Legenda
Poruka
55.022
Mansplaining
Stating accurate, verifiable facts. Especially when these facts are inconvenient to the feminist worldview, or contradict feminist talking points.
It is often used by a feminists who makes an incorrect claim in support of their narrative, and someone responds with something refuting the feminist’s claim, which she (usually it’s a she) cannot counter.
By claiming “mansplaining,” she tries to pretend to have invalidated her opponents claim, even though she has not addressed it at all.
Feminists: Women only make 77% of what men make for exactly the same work! Oh the patriarchy.

Factual Person: No, they don't. That statistic is just for overall median pay of full time workers, and does not account for overtime hours worked, location, experience, degree earned, or even the field someone is working in. Women make less on average because men and women make different career choices, because believe it or not, men and women are different.

Feminist: Stop mansplaining to me! Facts and logic are just oppressive constructs to keep women down!

Medjutim, osnovna definicija man explaininga, tj muskog objasnjavanja je

Mansplaining
When a man explains something to a woman in a patronizing tone as if the woman is too emotional and illogical to understand.
"She got all pissed at me for no reason!" cried Ira, "Accusing me of mansplaining."
Aziz shook his head. "Women! Right?"

U prevodu,
Kad muskarac objasnjava nesto zeni u tonu koji je snishodan ili patronizujuci potcenjivacki, kao da je zena previse emocionalna, nerazumna ili nesposobna da razume.
Ovo je osnovna definicija takvog pristupa objasnjavanju.

Na zalost odmah moram prekrsiti objektivnost i primeniti mansplaining, odnosi se na objasnjavanje a ne na komunikaciju...


Vrlo retko se nailazi na suprotan pojam

womansplaining

Womansplaining
The tendency of some women to mistakenly believe that they automatically know more about any given topic than does a man and who, consequently, proceed to explain to him- correctly or not- things that he already knows.
Man A: When he started womansplaining to me what it really meant to be a man in the 21st century, I got up and left.

Man B: Really, what else could you do?

U prevodu, Tendencija da neke zene pogresno veruju da automatski znaju vise o nekoj temi od muskaraca, pozivajuci se na floskule, pol ili nesto trece, objasnjavajuci tacno ili netacno ono sto vec zna.
U vecini slucajeva pripisuje se feminizmu, i povezuje sa njim.
 
Ono sto ce vecina videti ovde , to je ono sto im je potrebno....
Ali ono sto je bitno reci , tamo gde nije komunikacija u tako zalosnom stanju kao ovde, je da i jedan i drugi nacin ili gest govora imaju foru zvanu kradja zasluga...
To je kad neko izjavi nesto , a onda sagovornik poklopi kao da je on izneo tu ideju.
Ili cesce je kao da su grupno dosli do ideje...
Kod nas to nije toliko bitno posto se ideje ne nagradjuju , ali na zapadu je bitno pa je najcesca upotreba pojma mansplaining upravo da pokaze da zene moraju da se bore da im razni otpad muskarci ne kradu zasluge preko ovog metoda u razgovoru..

Dakle nesto sasvim drugo od onog sto bi balkanac i balkanka pomislila da je najbitnije u vezi ove pojave..

Trikovi frazeologija , tako bih to nazvao , a ne ono sto je rat polova i rodova, sto je kod nas u toku i prisutno..
 
Sažmi brt, nema potrebe da kucaš čaršaf postove
Jel ja opet mora da opletem po tebi.....woman i debilsplaining nece proci kod mene...
Da praksa ne pokazuje po drugim delovima i postovima koliko svesti ne postoji u korisnicima foruma, i vidjeno i kroz moje iskustvu , ne bih ni pisao vise od onog sto je minimalno potrebno inteligentnom coveku..
Ovako moram , da pisem onoliko koliko treba da mi ne bi pisali o ovcama i kengurima u Australiji.

Zato sam i pomenuo debilsplaining.....koji cesto koristim i potreban je....
Skoro svaki moj post bi trebao da pocne izvinjenjem korisnicima sto im remetim bleju i da misle da sve znaju ako napises samo naslov i poslednju recenicu , a ostalo moze da budu @#%@%^@ ^$#$%^$%$#%@#$%@@#%$#$%#%^@%$#@%#%$#%#$%#% znaci..
 
Inace, zene istoricari kazu da se ovaj pojam mansplaining koristi vec 200 godina za pojavu svakog nadmenog govora nekoj osobi....tj da je uzet kao bezrodan....medjutim u novije vreme je ocigledno da se razdvaja znacenje i da postoje obe varijante, jer su im zbog prirode korisnika razlicite instrumentalizacije...
Otud mansplaining od strane zene nije isto sto i womansplaining...
 
Nema veze toliko sa muskom logikom....to je nada koju imaju oni muskarci koji su muskarci samo po delicu izmedju nogu..(stvarno najozbiljnije receno nema veze sa muskom logikom, u daljini se moze reci a ima veze sa stavovima muskaraca, ali to nije veza sa muskom logikom)

Npr, cesta zloupotreba ili upotreba mansplaininga i womansplaininga je to sto se za informacije u prevozu , aerodromima i stanicama koristi zenski glas, a za naredbe muski glas...
To ima veze sa reakcijama a ne sa pozicijom govornika...
Tj primeceno je da korisnici vise slusaju i da je cujan u pozadini zenski glas, i kad ne obracaju paznju opet pohvataju info, a da mnogo ozbiljnije prihvataju komande koje stizu od muskog glasa, da ne ulazim zbog cega...
Medjutim, tekst je pisan istim nacinom te nije u pitanju ni mansplaining ni womansplaining...
Iako instrumentalno gledano , to je cisti primer mansplaininga....koriscenje muskog glasa kao izvora vece submisivne energije..
 
Meni to nikad nije bilo jasno zašto pojedini muškarci podcenjuju intelegenciju i sposobnost žena pa misle da znaju ili mogu nešto bolje od njih samo zato što imaju drugačije polne organe...
I još mi je čudnije kad neko krene da se vređa kad žena,koja očigledno zna malo više od njega ili ima više iskustva i krene da mu objašnjava šta treba da radi zato što vidi da se on ne snalazi...ili još čudnije da se vređa kad neka žena krene da mu ispravlja greške kao da mu je odsekla onu stvar...
 
Mozda izgleda vama da je tema o skartu , muskom i zenskom, medjutim nije.
To jeste pristup srba, da sve gledaju kroz skart ili kroz andjela....muskog ili zenskog...
A zato im nacini ponasanja ostanu kao sto su navikli a navikli su u okruzenju od 2 ili 3 coveka, osoba, pa tu svasta ispadne....

I onda imamo masovno ponasanje koje prikazuje sve kao ruralce, ma gde god da su se rodili...jednostavno principi ponasanja i razmisljanja su im da postoje samo 4 osobe u okruzenju.

To se vidi kod ovih na vlasti, ruralci, kad planiraju planiraju samo jedan ili dva nacina razmisljanja i ponasanja...dva slucaja a ne studiju slucaja.....to je za njih isto...a pristup je isti samo jos radikalniji kod ostalih....ima da bude onako kako ja kazem i tacka....

Zato je nestao pristup pristojnog odnosa prema musteriji , gde se nudi i tretira razlicitim opcijama gde bira jednu od....Cak je i kod birokratije nekad, u SFRJ, u pojedinim gradovima bilo takvog pristupa izbora..
Da ne poverujete, ali u MUP u jednom gradu stoje napravljene table, gde je lepo rasporedjeno za svaku opciju i podopciju kako se i sta ispunjava...Znaci sta treba i primer za novu licnu kartu, za pasos, za vozacku , za medjunarodnu , za razlicite vrste gradjana, sve moguce kombinacije. Umesto staklenih saltera, tu su svuda table, plus je ostavljena mogucnost popune od strane kiosk prodavca koji prodaje formulare za sve opcije ako su potrebni (sad vise ne)

To su recidivi drugacijeg mentaliteta, bolje organizacije i ideje da svet postoji i mimo nas jedinih...
Ali ako se svi drze da svet postoji samo zbog njih, onda je uvredljivo ako neko drugi misli da su ograniceni i eto problema...
Jeftinije je imati sistem gde su svi isti i nalik dominantnom...cela zemlja nalik jednom politicaru
 

Back
Top