Manjak inzenjera i radnika zaustavlja nove investicije

300.000 minimum, u tim selendrama ima napustenih kuca, stanova nema..
Za 300.00 kredita mora da ima u banci 20%, a toje 60.000.
Znaci sve je lupetanje od nemila do nedraga.

Ma milion minimum. 😆😆😆
Da ne bih ulazio u previše detalja, prvi stan je u gradu od 600.000 stanovnika. Stan ima 52 kvadrata, plaćen je oko 140.000. Čovek je već imao keša, kredit je iznosio 50000. Zatvorio je kredit nakon 4 godine.
Drugi stan, u gradu od 1.500.000 stanovnika je mnogo veći, 93 kvadrata, plaćen je 470.000. Uzeo je kredit na 30 godina.

U oba slučaja je uzeo stariji stan. Za ovaj manji je doveo ekipu iz Srbije koja ga je komplet renovirala za petinu cene koju bi tražio Nemac. Drugi stan još nije renovirao, ali ima podstanare.

Inače, kvadrat za nov stan u tom većem gradu je 8-9 soma evra. Naravno da nije lud da to uzima.
 
nije on glup, već je to jedan veoma izuzetan lik, iako nije Srbin...stigao je 1992 kao azilant, Rom po nacionalnosti...kada je dobio radne papire, jedan od retkih koji se odrekao socijale, počeo je da radi...uglavnom je stanovao po državnim subvencionisanim stanovima, pa nije se mnogo uzbuđivao oko stanarine...ima dva stana u Kruševcu i desetak apartmana u jednoj srpskoj banji, to je rezultat njegovog arbajtovanja...on radi u jednom hotelu, a žena kao medicinska sestra...sin mu se prošle godine zaposlio, a ćerka ima još jednu godinu studiranja medicine u Nemačkoj i biće lekar...A TO ŠTO SI POMENUO, DA TAJ LIK KUPUJE DRUGI STAN U NEMAČKOJ, A TEK JE 6 GODINA...tu nešto ne štima...za svaku nekretninu mora učešće...u Nemačkoj nemaš solidan stan ispod 150 000 evra, sem u nekim selendrama

Štima druže. Imaju tamo odlične prihode. Oni su od onih što su i u Srbiji imali para, ali ono moderno je ići napolje.
 
Ma milion minimum. 😆😆😆
Da ne bih ulazio u previše detalja, prvi stan je u gradu od 600.000 stanovnika. Stan ima 52 kvadrata, plaćen je oko 140.000. Čovek je već imao keša, kredit je iznosio 50000. Zatvorio je kredit nakon 4 godine.
Drugi stan, u gradu od 1.500.000 stanovnika je mnogo veći, 93 kvadrata, plaćen je 470.000. Uzeo je kredit na 30 godina.

U oba slučaja je uzeo stariji stan. Za ovaj manji je doveo ekipu iz Srbije koja ga je komplet renovirala za petinu cene koju bi tražio Nemac. Drugi stan još nije renovirao, ali ima podstanare.

Inače, kvadrat za nov stan u tom većem gradu je 8-9 soma evra. Naravno da nije lud da to uzima.
Za to renoviranje od strane srpskih specijalaca treba imati nerve, ja nemam niti me to zanima.
Ljudi koji ozbiljno rade ( a ovi iz teksta trebalo bi da su takvi) u zivotu ne dolaze na ideju ( jer i vremena nemaju) da
se bave prerpdajom stanova i iznajmljivanjem, a to znaci da neko ovde masno laze.
 
Za to renoviranje od strane srpskih specijalaca treba imati nerve, ja nemam niti me to zanima.
Ljudi koji ozbiljno rade ( a ovi iz teksta trebalo bi da su takvi) u zivotu ne dolaze na ideju ( jer i vremena nemaju) da
se bave prerpdajom stanova i iznajmljivanjem, a to znaci da neko ovde masno laze.
Ljudi koje pominjem se i ne bave preprodajom. A ideja u vezi iznajmljivanja je jednostavna: dok se ne presele u veći grad iznajmljuju veći stan. Kada budu želeli da se presele, renoviraće veći, preseliti se u njega, a manji dati na iznajmljivanje.
Na taj način će kada otplate drugi stan imati 2 nekretnine čija vrednost samo raste. Prosek je 5-6% godišnje.
Kada odu u penziju mogu da biraju gde će da žive, a imaće osiguran još jedan pasivan prihod.
Najgluplja stvar koju većina naših ljudi uradi je da kao Zlatkov drug investiraju u Srbiju i to u manje mesto koje nije Beograd/Novi Sad/Zlatibor. To je siguran gubitak teško stečenog kapitala, jer je demografija loša.
 
Ma milion minimum. 😆😆😆
Da ne bih ulazio u previše detalja, prvi stan je u gradu od 600.000 stanovnika. Stan ima 52 kvadrata, plaćen je oko 140.000. Čovek je već imao keša, kredit je iznosio 50000. Zatvorio je kredit nakon 4 godine.
Drugi stan, u gradu od 1.500.000 stanovnika je mnogo veći, 93 kvadrata, plaćen je 470.000. Uzeo je kredit na 30 godina.

U oba slučaja je uzeo stariji stan. Za ovaj manji je doveo ekipu iz Srbije koja ga je komplet renovirala za petinu cene koju bi tražio Nemac. Drugi stan još nije renovirao, ali ima podstanare.

Inače, kvadrat za nov stan u tom većem gradu je 8-9 soma evra. Naravno da nije lud da to uzima.

Trik je u ovome sto sam podebljao - znaci VEC JE IMAO KES. Otprilike 100.000 eur ako si dobro sve napisao.

Moja teorija je da covek moze da se snadje u 97% slucajeva kada ima svoju nekretninu, problem je kada si podstanar - pricam i iz licnog iskustva, izmedju ostalog. A da bi kupio nekretninu moras da imas kes, cak i za kredit, a u Srbiji je upravo to problem - steci pocetni kes. Da budemo realni, to je uvek najveci problem bilo gde, ali u Srbiji i okolnim zemljama je posebno tesko jer su mala primanja a nekretnine bas i nisu jeftine (u svakom slucaju nisu srazmerne platama).

Inace se potpuno slazem sa tobom da je cist gubitak novca investirati tesko zaradjen gastarbajt-kapital investiranjem u nekretninu u Srbiji ako to nije u nekom velikom gradu.
 
Ljudi koje pominjem se i ne bave preprodajom. A ideja u vezi iznajmljivanja je jednostavna: dok se ne presele u veći grad iznajmljuju veći stan. Kada budu želeli da se presele, renoviraće veći, preseliti se u njega, a manji dati na iznajmljivanje.
Na taj način će kada otplate drugi stan imati 2 nekretnine čija vrednost samo raste. Prosek je 5-6% godišnje.
Kada odu u penziju mogu da biraju gde će da žive, a imaće osiguran još jedan pasivan prihod.
Najgluplja stvar koju većina naših ljudi uradi je da kao Zlatkov drug investiraju u Srbiju i to u manje mesto koje nije Beograd/Novi Sad/Zlatibor. To je siguran gubitak teško stečenog kapitala, jer je demografija loša.

Ma ja mislim da ziv covek vise ne gradi nista po Srbiji niti namerava da se vraca.
U pravu si Miki, mnogi se kaju sto na vreme nisu kupili nekretninu, sada su cene otisle u nebo.
 
Pa jeftinije je skolovanje u Becu nego u BG, redovnim studentima...
U nemackoj je cini mi se besplatno studiranje, ne znam, isto u nekim drzavama beneluxa...
U sustini kad pogledas cene osim u USA gde je skupo skolovanje, u EU je skolovanje skoro svuda jeftinije nego u Srbiji.
A to zato sto kazete trziste, pa kud se ovi nasi da zavrse sa tim glavicama skole tj chkole a sa nista para i malo drljanja po privatnim posedima profana ili privatnim stanovima i krevetima..

Kazu ETF.....samo cuti i nek je zdravlja...sve je podlozno opstoj politici u drzavi, pa i ETF (cak spada u prvih 4 koji su ispolitizovani...)
Da da, sve je to bajno u EU. Kao prvo što u gro zemalja unije školovanje nije standardizovano. Znači nije ko kod nas što neko iz tamo neke vukojebine isto ima mogućnosti da završi šta hoće. U EU ako nemaš tu šansu da ideš u određene škole možeš da se pozdraviš sa visokim obrazovanjem.
 
Da da, sve je to bajno u EU. Kao prvo što u gro zemalja unije školovanje nije standardizovano. Znači nije ko kod nas što neko iz tamo neke vukojebine isto ima mogućnosti da završi šta hoće. U EU ako nemaš tu šansu da ideš u određene škole možeš da se pozdraviš sa visokim obrazovanjem.
I tako sad ovi što su odlepršali iz komunističkog školovanja, oni se sad nešto diče. A kako rekom, velika ih većina uopšte ne bi bili u prilici da nešto završe da su bili na omiljenom im zapadu.
 
Trik je u ovome sto sam podebljao - znaci VEC JE IMAO KES. Otprilike 100.000 eur ako si dobro sve napisao.

Moja teorija je da covek moze da se snadje u 97% slucajeva kada ima svoju nekretninu, problem je kada si podstanar - pricam i iz licnog iskustva, izmedju ostalog. A da bi kupio nekretninu moras da imas kes, cak i za kredit, a u Srbiji je upravo to problem - steci pocetni kes. Da budemo realni, to je uvek najveci problem bilo gde, ali u Srbiji i okolnim zemljama je posebno tesko jer su mala primanja a nekretnine bas i nisu jeftine (u svakom slucaju nisu srazmerne platama).

Inace se potpuno slazem sa tobom da je cist gubitak novca investirati tesko zaradjen gastarbajt-kapital investiranjem u nekretninu u Srbiji ako to nije u nekom velikom gradu.
vidi ovako...morao je da kupi stan, nema gde da živi, kada dolazi u Kruševac...drugi stan je kupio za sina i snajku...ljudi vole svoj rodni grad i dolaze redovno kada su odmori...što se tiče placa u banji, to je njegova supruga nasledila...a kasnije su počeli sa zidanjem apartmana
 
Pa bolje su preko i da plate. Onda ja tebe da pitam zasto bi se vratili u drzavu treceg sveta?
Bolje su plate samo za neskolovanu radnu snagu, valjda je jasno koji posao ti obavljas i koji ovde nije placen, jer vas ima mnogo takvih.
Dobar inzenjer je i u Srbiji dobro placen osim sto mora da bira opciju sve mu je drugo bolje nego u inostranstvu.
Nase skolovanje je postalo netrazeno, jer je unisteno losim kadrom.
 
Bolje su plate samo za neskolovanu radnu snagu, valjda je jasno koji posao ti obavljas i koji ovde nije placen, jer vas ima mnogo takvih.
Dobar inzenjer je i u Srbiji dobro placen osim sto mora da bira opciju sve mu je drugo bolje nego u inostranstvu.
Nase skolovanje je postalo netrazeno, jer je unisteno losim kadrom.
Како си то закључио?
Добар инжињер у Америци има неких 10000 долара месечно. Нек га живот кошта 9000 опет му остане 1000. И тај кусур је мисаона именица за многе у Србији.
Шта је то боље у Србији?
 

Back
Top