Manjak inzenjera i radnika zaustavlja nove investicije

Nisu u pitanju plate. U pitanju je vlast idiota i neznalica nad postenim radnim ljudima, koji se tako bolesni sile, bahate, i pokusavaju na prevare i ucene da navaraju naivne da rade za njih za dzabe. Nikakve plate oni da daju nece. To samo zaboravis!
Ja bih u "nisu u pitanju plate" iza "nisu" ubacila "samo" , dakle "nisu samo plate u pitanju", a naravno da su i plate.
Plate idu u sklopu sa ostalim, kreće od vladajuće "elite" i nekompetentnih partiokratskih poslušnika, pa nadalje, čitav kapitalistički sistem feudalnog tipa.
 
Jok, ove redovne, što ih plaća budžet.
Te što si nabrojao plaća klijentela.
Pa jeftinije je skolovanje u Becu nego u BG, redovnim studentima...
U nemackoj je cini mi se besplatno studiranje, ne znam, isto u nekim drzavama beneluxa...
U sustini kad pogledas cene osim u USA gde je skupo skolovanje, u EU je skolovanje skoro svuda jeftinije nego u Srbiji.
A to zato sto kazete trziste, pa kud se ovi nasi da zavrse sa tim glavicama skole tj chkole a sa nista para i malo drljanja po privatnim posedima profana ili privatnim stanovima i krevetima..

Kazu ETF.....samo cuti i nek je zdravlja...sve je podlozno opstoj politici u drzavi, pa i ETF (cak spada u prvih 4 koji su ispolitizovani...)
 
Manjak radne snage znaci da ce se plate povecavati. Sta se bunis!? Znaci postoji potraznja za proizvodnjom, novac dolazi, radna snaga je takodje u potraznji, plate se penju. Ali vi bi se radije bunili i urlali o budalastinama umjesto da ste sretni sto potraznje ima, ima posla. Ima Posla! To je bozji blagoslov!

A onda se bunite jer ima posla, a malo vam para. Vazda je malo. Pa sta vi mislite je li nekom Seiku malo?! Jeste! I njemu je malo. Radite ljudi, radite, i namicite kolko mozete. I budite sretni da se radi, da kapa.
Sta cete kad ne bude kapalo?! Stas onda!? Moraces trest kukolj da od boba kruh napravis! Moraces ubijat komsije da ih pojedes, ili ces prerezat vene!

Kojom proizvodnjom ? Tema "Manjak inzenjera i radnika zaustavlja nove investicije" zvuči kao da proizvodnje neće biti.
Naravno da nije lijepo kad radiš , a za rad primaš socijalnu pomoć. Nekako je destimulirajuće.
A ove parole što si ih izbacio, zvuče kao da robu podižeš radni elan.
 
Pa jeftinije je skolovanje u Becu nego u BG, redovnim studentima...
U nemackoj je cini mi se besplatno studiranje, ne znam, isto u nekim drzavama beneluxa...
U sustini kad pogledas cene osim u USA gde je skupo skolovanje, u EU je skolovanje skoro svuda jeftinije nego u Srbiji.
A to zato sto kazete trziste, pa kud se ovi nasi da zavrse sa tim glavicama skole tj chkole a sa nista para i malo drljanja po privatnim posedima profana ili privatnim stanovima i krevetima..

Kazu ETF.....samo cuti i nek je zdravlja...sve je podlozno opstoj politici u drzavi, pa i ETF (cak spada u prvih 4 koji su ispolitizovani...)
Moz da budne.
Ono sto ja govorim je da drzavne skole treba da skoluju kadar koji drzavi treba.
Pa nemoj biti rob, nemoj radit. Da vidimo kako ces prezivit.
Budi gazda.
 
Većina ljudi sa kojima sam pričao nema veliki problem sa visinom primanja kao takvom.

Problem je atmosfera koja vlada na radnim mestima. Partokratija, klanovi, šefovi koji sa nekima govore a nekima ne govore, smicalice, podvale, podmetanje noge. Ekipa 1, Ekipa 2, Ekipa 3.

Zatim mizerni uslovi rada. Mizoginija, kupleraj, haremi na poslu.

Generalna nesigurnost, zagađenost, loša infrastruktura. Šta mi znači pristojan posao kad jedem otrovano, dišem otrovano, svaki dan gledam sivilo i tužna, smrknuta lica? Kad moram da platim 2000 evra operaciju kad slomim nogu ili 500 evra u državnoj ustanovi da OP lepo prodje ali posle ležim u sobi u kakvoj ležim?

Zatim, mnogi ljudi osećaju pritisak porodice, komšija, rođaka, okoline. "Ženi se, udaje se, kad će beba, idi kod Oca Tihijana na Planinu da ti čita da zatrudniš, i jedi nutri bulet ruski hleb". "A šta danas kuvaš, šta je to u čorbi?"

Nedemokratsko, konzervativno, mračno društvo. Veoma mračno i pesimistično, koje koristi svaku tvoju slabost protiv tebe.

Da su samo plate problem, a ovo ostalo manje izraženo, ljudi bi ostajali. Bilo bi motivacije, bilo bi inspiracije. Ovako samo odmahneš rukom i bežiš.
 
Većina ljudi sa kojima sam pričao nema veliki problem sa visinom primanja kao takvom.

Problem je atmosfera koja vlada na radnim mestima. Partokratija, klanovi, šefovi koji sa nekima govore a nekima ne govore, smicalice, podvale, podmetanje noge. Ekipa 1, Ekipa 2, Ekipa 3.

Zatim mizerni uslovi rada. Mizoginija, kupleraj, haremi na poslu.

Generalna nesigurnost, zagađenost, loša infrastruktura. Šta mi znači pristojan posao kad jedem otrovano, dišem otrovano, svaki dan gledam sivilo i tužna, smrknuta lica? Kad moram da platim 2000 evra operaciju kad slomim nogu ili 500 evra u državnoj ustanovi da OP lepo prodje ali posle ležim u sobi u kakvoj ležim?

Zatim, mnogi ljudi osećaju pritisak porodice, komšija, rođaka, okoline. "Ženi se, udaje se, kad će beba, idi kod Oca Tihijana na Planinu da ti čita da zatrudniš, i jedi nutri bulet ruski hleb". "A šta danas kuvaš, šta je to u čorbi?"

Nedemokratsko, konzervativno, mračno društvo. Veoma mračno i pesimistično, koje koristi svaku tvoju slabost protiv tebe.

Da su samo plate problem, a ovo ostalo manje izraženo, ljudi bi ostajali. Bilo bi motivacije, bilo bi inspiracije. Ovako samo odmahneš rukom i bežiš.
Tvom dedi je bilo lakse pod Hitlerom, cenis?
 
Nema posla za sve iškolovane inženjere. Takva je politika svih vlasti od pada komunizma. A s obzirom da su i žene počele masovno da se upisuju u škole koje su tradicionalno bile muške samo je naznaka da možda treba menjati oblasti inženjerstva za koje se školuju.
Inzinjer manipulativne manuelne mehanike...
Ili specijalista oralno implozivnih procesa...
 
Nema posla za sve iškolovane inženjere. Takva je politika svih vlasti od pada komunizma. A s obzirom da su i žene počele masovno da se upisuju u škole koje su tradicionalno bile muške samo je naznaka da možda treba menjati oblasti inženjerstva za koje se školuju.
Ima posla.Problem je radna snaga.
Naslov teme je vest iz novina koja govori o nedostatku radne snage.
 
Tvom dedi je bilo lakse pod Hitlerom, cenis?
Hitler je trajao 4 godine, i znalo se da to ne može da potraje. To je bila jasna priča- znao je zašto je loše i šta treba da se uradi da bi bilo bolje. To je bila temperatura +42.

Ali sad te stvari nisu jasne. Društvo je prosto... Posrnulo. Lagana temperatura od 37.7 koja ne reaguje na lekove i koja nikad neće spasti, a organizam polako ali sigurno pati.
 
По занимању сам инжењер електротехнике.
Кад покуцам на врата неке фирме, питају ме колико имам радног стажа.
Ја одговорим да немам стажа, и они ми кажу довиђења.
Треба им неко са барем 3-5 година искуства.

Питам се само где да стекнем то искуство. Једино у државној фирми, али оне су пуне снс-оваца. Можеш да се запослиш, али да радиш са лопатом.
 
По занимању сам инжењер електротехнике.
Кад покуцам на врата неке фирме, питају ме колико имам радног стажа.
Ја одговорим да немам стажа, и они ми кажу довиђења.
Треба им неко са барем 3-5 година искуства.

Питам се само где да стекнем то искуство. Једино у државној фирми, али оне су пуне снс-оваца. Можеш да се запослиш, али да радиш са лопатом.
Na žalost je tako,ali ti ni ne znaju šta je nulta faza.
 

Back
Top