Manipulacija skromnih mozgova

Han Pritcher

Elita
Banovan
Poruka
16.622
Počeo mesec, dinar prestao da pada
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=12&dd=01&nav_id=476340

naslov na b92 naravno.
manipulatori rachunaju da njihovi proeuroski pacenici sa farme ne znaju da sem evra postoje i druge valute.
A stvari ovako stoje, dinar je u odnosu na shvajcarski franak, dolar, kanadski dolar i australijski dolar izgbiu na vrednosti oko 5% ovog meseca dok se evro bori sa duznickom krizom u zemljama evropske unije.

ochekujem da ce uskoro kao reper da uzimaju dolar al onaj mugabeov.
tu ce dinar da belezi rekordne uspone

stratesku robu, energente kupujemo u dolarima iskljucivo, dugove vracamo u dolarima takodje.

nas dug je porasao time, takodje i nasi energenmti ce doziveti korekciju uskoro.

a dinar je super prema evru, lep naslov
 
Poslednja izmena:
evro prema dolaru:

chrtsrv.dll
 
Pitanje je sta ce biti i sa evrom.

Pise se da su Nemci nezadovoljni sto su morali da spasavaju Madjare, Grke,a vec cekaju Portugal i jos neki drugi pa se ozbiljno razmislja da se Nemci, Francuzi i jos par bogatih izdvoje monetarno iz EU sa svojom valutom, a da ova boranija ostane na evru i bude pod stalnom pretnjom monetarne propasti.
 
Pitanje je sta ce biti i sa evrom.

Pise se da su Nemci nezadovoljni sto su morali da spasavaju Madjare, Grke,a vec cekaju Portugal i jos neki drugi pa se ozbiljno razmislja da se Nemci, Francuzi i jos par bogatih izdvoje monetarno iz EU sa svojom valutom, a da ova boranija ostane na evru i bude pod stalnom pretnjom monetarne propasti.

svasta moze da bude, ameri nece umeti da spasu valutu iznutra pa ce probati da syebu preostalu konkurenciju, tako da za svet nema izbora nego da prihvati americku stampariju novcA.
u tom sluchaju, dinar i pored dvocifrene inflacije ce da belezi rekorfni rast u odnosu na prsnuti evro :)
naravno, benzin, grejanje i za njima svi proizvodi u srbiji ima da odu u nebesa ionako, evro nije reper i tek nece biti
 

Back
Top