Manipulacija sa ljubavlju

Čekaj bre
Ako neko ima priliku da nas uslovljava neko iz najbliže okoline kako može biti nebitan za nas? Bitan je itekako, nevažno da li je bitan u pozitivnom ili negativnom konetkstu. Bitan je utoliko pre što je u poziciji da nam postavlja uslove. Ili što smo mi prinuđeni da reagujemo na uslov
Retko ko iskulira ucenjivača, oni se negde sami nameću kao neprikosnoveni autoritet
Izvini, moja greška.. u žurbi nisam sve napisao kako sam mislio. Elem, manipulišu sa nama samo oni koje volimo i koji nam nešto znače.. oni koji su nebitni i prema kojima nemamo prisan odnos, u većini slučajeva nemaju nikakvu šansu da manipulišu sa nama. :think:
 
Još od djetinjstva u nama je usadjen strah od odbacivanja i gubitka ljubavi.. nije da nije.
Iako u najboljoj namjeri, u suštini je greška.. "hajde, radi ono što ti kažem, ako me ne slušaš prestaću pričati sa tobom, neću te voljeti, brinuti..eto,sad više volom tvog brata (ili sestru) od tebe" :roll: Katastrofa, smak svijeta.. u najavi :)
To je svakako manipulacija.. manipulacija sa našim najdubljim osjećanjima ,a to je ljubav. Šta nam znači neko nebitan i njegov odnos prema nama? ..ništa. Ali zato..
"Ako me voliš, onda.." "hajde, znam da to možeš.. učinićeš to za moju ljubav".. "ja tebe volim, al ti..." sa jedne strane smo (pre)srećni jer smo se (po ko zna koji put:mrgreen: ) uvjerili da nas voli, ali.. zašto na taj način zlouopotrebljavati našu bliskost i pozitivan stav?
Da, "volim te", ali samo u odredjenim momentima.. gdje je ono "samo da ti čujem glas" :D
To je samo mali dio manipulisanja sa iskrenom ljubavlju.. moguće da mnogi nisu ni svjesni da je to manipulisanje i u tome ne vide ništa loše. ša mislite? :)
Mislim da sam to kao mali cuo x puta. Ucini to za maminu ljubav, samo ovaj zalogaj npr. 😂 Nije strasno, ali ono. 😂
 
Manipulacija bi bila da navlacis nekoga da ocekuje nesto a to ne dobije a ti izvuces tjar iz toga.
Tipa kazes devojci da ces je odvesti na veceru ako ona spava sa tobom i posle je ne odvedes i kazes: aha mosha upravo s'jela. Doduse, ona je tebe izmanipulisala da moras da je nahranis za seks koji je zapravo obostrano uzivanje. Ko koga tu hebe zapravo se vise ne zna.
 
Nažalost mislim da neke žene nošene mišlju da su mi neke mnogo velike ljubavi, da su tu moju ljubav(ako je bilo) iskoristile kao izgovor za moje proganjanje. Mislim da se i dan danas situacija nije mnogo promenila.
Važnije im je od onoga što ću ja reći, šta će reći moji roditelji, burazer, drugovi... I jednostavno htele bi valjda neki odnos samnom preko drugih ili trećih lica. To je ta vrsta manipulacije ljubavlju tj. osećanjima.
Samo ako su one takve ni ja nisam "za bacanje " Pa svoja osećanja zadržavam samo za sebe. Ponekad se ipak požalim. Mislim da to ipak neki izokrenu(ono što ja kažem) i uvek se pokajem posle toga, stara greška...
 
Još od djetinjstva u nama je usadjen strah od odbacivanja i gubitka ljubavi.. nije da nije.
Iako u najboljoj namjeri, u suštini je greška.. "hajde, radi ono što ti kažem, ako me ne slušaš prestaću pričati sa tobom, neću te voljeti, brinuti..eto,sad više volom tvog brata (ili sestru) od tebe" :roll: Katastrofa, smak svijeta.. u najavi :)
To je svakako manipulacija.. manipulacija sa našim najdubljim osjećanjima ,a to je ljubav. Šta nam znači neko nebitan i njegov odnos prema nama? ..ništa. Ali zato..
"Ako me voliš, onda.." "hajde, znam da to možeš.. učinićeš to za moju ljubav".. "ja tebe volim, al ti..." sa jedne strane smo (pre)srećni jer smo se (po ko zna koji put:mrgreen: ) uvjerili da nas voli, ali.. zašto na taj način zlouopotrebljavati našu bliskost i pozitivan stav?
Da, "volim te", ali samo u odredjenim momentima.. gdje je ono "samo da ti čujem glas" :D
To je samo mali dio manipulisanja sa iskrenom ljubavlju.. moguće da mnogi nisu ni svjesni da je to manipulisanje i u tome ne vide ništa loše. ša mislite? :)
Volim te je izjava koja vazi u momentu kada je izrecena.Ne znaci da ce vaziti ni u bliskoj buducnosti. Emocionalna ucena, i emocionalno ucenjivanje je uvek prisutno kod osoba koje nisu sigurne u sebe, ali je i sredstvo svesne manipulacije da bi se ostvarila (materijalna) dobit.
 
Volim te je izjava koja vazi u momentu kada je izrecena.Ne znaci da ce vaziti ni u bliskoj buducnosti. Emocionalna ucena, i emocionalno ucenjivanje je uvek prisutno kod osoba koje nisu sigurne u sebe, ali je i sredstvo svesne manipulacije da bi se ostvarila (materijalna) dobit.
Potvrdjujem.. baš kao kada vaš partner učini nešto što vas razljuti i šta ne odobravate, kao na pr.. iskazuje neosnovanu ljubomoru, brzo vam govori da je njegovo ponašanje takvo samo zato što vas neizmjerno voli?
 
hahaha
ja pola stvari ovde napisanih ne razumem
nikad se ne svađam sa partnerima, ni malo ni slatko, kada do toga dođe to je potpuni kraj.
Tako lako? uff. teško mi je to čak i napisati, ali.. sticajem okolnosti znam žene koje (vjerovatno i sada :roll:)su fizički maltretirane ali, što je čudno, ne traže razvod niti bježe iz takvog odnosa,, tj nasilja???
 
Tako lako? uff. teško mi je to čak i napisati, ali.. sticajem okolnosti znam žene koje (vjerovatno i sada :roll:)su fizički maltretirane ali, što je čudno, ne traže razvod niti bježe iz takvog odnosa,, tj nasilja???
ne znam, teško je o tome pričati: nesamostalnost?

Nije lako. Nego prosto sam neki flegmatik/melanholik, ne reagujem nikada odmah, ni brzo. Samo mislim i posmatram kada se nešto dešava.. što neke ljude navede na to da će tako doveka moći. Zatim otvorim razgovor o tome, i ako ne uspe ništa. E da, onda se neki čude, ali tu je kraj.
 
Potvrdjujem.. baš kao kada vaš partner učini nešto što vas razljuti i šta ne odobravate, kao na pr.. iskazuje neosnovanu ljubomoru, brzo vam govori da je njegovo ponašanje takvo samo zato što vas neizmjerno voli?
Da bi neko mogao osetiti ljubomoru, on prvo mora voleti. Zbog toga je ljubomora jedno od prirodnih osećanja u odnosu
Ijubavi. Tačno je da se Ijubomora, za razliku od zavisti s kojom se često meša, javlja samo u odnosu ljubavi, ali ne postoji nikakva veza izmedu intenziteta Ijubavi i intenziteta ljubomore. Pa ipak neki ljudi veruju da ovakva veza postoji, tako da pojavu svoje ili partnerove ljubomore shvataju kao kvalitativan i kvantitativan "dokaz" ljubavi.
Ljubomora je vrsta straha koji subjekt oseća kada procenjuje da bi voljena osoba mogla zavoleti nekog trećeg. Dakle, za ljubomoru je potrebno troje
 
Tako lako? uff. teško mi je to čak i napisati, ali.. sticajem okolnosti znam žene koje (vjerovatno i sada :roll:)su fizički maltretirane ali, što je čudno, ne traže razvod niti bježe iz takvog odnosa,, tj nasilja???
nisi-me-tukao-dva-mes.jpg
 
Da, ako sam ne vidi.. dok je vrijeme, inače to je posle nepopravljivo tj kasno za sve.
Pa ne mislim da treba sam da vidi. Nismo mi rođeni sa sveznanjem, posebno ne o onome sa čim se ni sami nismo susreli pa nemamo iskustva. Kažem ja sve, nego je pitanje koliko neko sluša. Kažem, ali nisam ekplozivna da vičem, niti volim ono kada neko usput nešto dobaci. U svemu je pitanje koliko smo kompatibilni kao osobe. Bilo je osoba sa kojim sam se volela kojima nije bilo potrebno nešto mnogo da se priča, osetili bi mene i moje nezadovoljstvo neči, a i ja sama kažem, ne mislim da treba ćuteti i u sebe slagati. NEgo, prosto ljudi slični nama će shvatiti, ako im je stalo pričaćemo o tome, a oni koji ništa ne razumeju i nisu za mene? Probala sam ja i to, možeš da dubiš na glavi, ali ne vredi. JEdnostavno, kao kada držiš časove matiša, neki skapiraju, a neki nikad. Ovo je naravno dublje, nije samo racio u pitanju. Prosto, shvatiš iz iskustva kada vredi ulagati, a kada je besmisleno.
 

Back
Top