Quantcast

MANIC: GDE GA LOVITE I SA CIME ?

spaske

Početnik
Poruka
2
manica obicno ima na mestima:

sa puno kamena, sa velikom dubinom, u podlokanim obalama...

probajte ispod mostova!

dobijao sam ih na 3 tehnike:

namenski vertikal dziging filetom: bukvano pod nogama, na 2 metra od obale, na dubini od oko 1.5 - 2 m, po mraku. ima klizeceg olovao od 10tak grama veze se predvez od 10cm sa jednom jednokrakom velicine oko 1, i namamci filetom od bele ili glavoca ("pesh")
uglavnom sitniji komadi, na mestima gde matica dere o kamenitu obalu POCINJE SA MRAKOM I RADI PERIODICNO

dubinka: na kedera na oko 10m od obale, opet kamen i panjevi, u rupama, prakticno smudjarsk mesta... ulov jos za dana moze da se desi

"muvanje" kederom, sistem koji koristim za smudja, dobio sam u vecernjim casovima najveceg do sada, oko 1kg, na mozda i 30tak metara od obale...

u novom sadu ga pecaju na parce, dubinkom, teskim priborom zbog teskog terena (kamen, struja) i somovski dalekih zabacaja...

bistro!

djsasha

Početnik
Poruka
25
manica obicno ima na mestima:

sa puno kamena, sa velikom dubinom, u podlokanim obalama...

probajte ispod mostova!

dobijao sam ih na 3 tehnike:

namenski vertikal dziging filetom: bukvano pod nogama, na 2 metra od obale, na dubini od oko 1.5 - 2 m, po mraku. ima klizeceg olovao od 10tak grama veze se predvez od 10cm sa jednom jednokrakom velicine oko 1, i namamci filetom od bele ili glavoca ("pesh")
uglavnom sitniji komadi, na mestima gde matica dere o kamenitu obalu POCINJE SA MRAKOM I RADI PERIODICNO

dubinka: na kedera na oko 10m od obale, opet kamen i panjevi, u rupama, prakticno smudjarsk mesta... ulov jos za dana moze da se desi

"muvanje" kederom, sistem koji koristim za smudja, dobio sam u vecernjim casovima najveceg do sada, oko 1kg, na mozda i 30tak metara od obale...

u novom sadu ga pecaju na parce, dubinkom, teskim priborom zbog teskog terena (kamen, struja) i somovski dalekih zabacaja...

bistro!

Tako je majstore !

Ja sam ga pecao zimi u Beceju na Tisi ispod brane, na dubinku. Za mamac smo stavljali parcice mesa od neke bele ribe. Jos uvek imam osusenu glavu jednog od oko 1 kg.

2000. godine se hvatao usred leta u NS nizvodno od srusenog "Zezelja". Udarao je i na voblere i na twistere, a hvatali su ga na parce uz samu obalu na 20-50cm dubine i to usred bela dana. Gledao sam kako su sa stapicima od 1m i isto toliko najlona dzigovali po rupama u kamenju izmedju varalicara. I peglali su ih po 20-30kom. Neverovatno nesto.

Kada ga uhvatis, izudaras ga po stomaku drskom noza i dzigerica mu nabubri jedno 5 puta. Ako ih dosta nahvatas, eto tiganja punog dzigerice.

Poslednja izmena:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.