Manastir gde životinje pronalaze spas od ljudi

Poruka
7.948
U manastiru Ilinje kod Bogatića otac Isaija čita jevanđelja, a potom sa svojim pomoćnicima pomazuje vernike osvećenim uljem. Među prvima je pomazao slepo mače, dok mu je kod nogu kuca Asija, koju je čovek udario tako jako da je postala invalid.

123605_8_f.jpg



- Punih 12 godina spasavamo životinje i udomljavamo ih. Mnogi vernici dođu autobusima, oduševe se ovim divnim psima i usvoje ih. Neki dođu i po drugog, trećeg... Nažalost, mnogi ljudi iz ovog kraja pse i dalje nazivaju džukelama i ophode se prema njima sa nepoštovanjem. Ili još gore, tuku ih, muče... Misle da je pas za lanac i koru hleba. Kad im više ne trebaju ili kada su na izdisaju, samo ih puste i onda ti isti ljudi dođu u crkvu. To nisu pravi vernici. Pravi vernik neće povrediti drugo biće - mirnim glasom govori otac Isaija, koji je u mantiji mnogo puta išao do "šume smrti", mesta nadomak manastira gde ljudi prosto bace životinje. Kao kesu đubreta. Samo istovare i produže...

- Našli smo mrtvu majku koja je, kako bi zaštitila štence od lovaca, primila metak. Lovcima je u Prnjavoru normalno da ubijaju napuštene pse. Sreća je ipak ta što nas posećuje dosta dece i što je dosta dece koja su ovde dolazila i koja i dalje dolaze u međuvremenu odraslo i sa ljubavlju se ophode prema životinjama. Znaju kako se koji pas zove, koji je bio bolestan, stalo im je. Oni će izrasti u prave ljude - mirnim glasom govori otac.

123603_4_f.jpg


- Niki je pas koji je tako jako udaren u kičmu da više nije mogao hodati. Operisan je tri puta i, na sreću, oporavio se. Ponovo hoda. Ti koji tuku životinje udariće i ženu, dete... To su agresivni, prazni ljudi koji ne znaju kako nešto da dobiju na jedan normalan način, pa primenjuju silu. Žele da pokažu koliko su moćni, a zapravo su najnemoćniji. Slabije od sebe maltretiraju samo kukavice - priča otac Isaija dok mazi pekinezera koji je od udarca nogom ostao bez oka.

123604_7_f.jpg




https://www.republika.rs/lifestyle/...e-manastir-gde-zivotinje-pronalaze-spas-ljudi
 
Divno :heart2:
Da nas je bar više takvih koji će pomoći nedužnim životinjama.
Biti human nije teško :)

Više puta sam na ovom PDFu pisala da sam udomila ženku sa ulice. Puno mi je srce što sam učinila dobro delo. Ona to oseti, voli nas, štiti...
Moje dvorište nije ograđeno, kad neko uđe ona najavi.
 
Poslednja izmena:
Види се да немате појма обоје . Када ти у кућу долази свештеник да свети водицу она благосиља све што чини твоје домаћинство и све твоје домаће животиње и род на њиви. Наравно данас за градско становништво се то се односи на све што је твојој кући или стану.
Не знам како је код католика и протестаната, али код православаца је тако још од времена када смо примили Хришћанство.
 
Види се да ниси прочитао пост. Људи доводе животиње њему. Зашто, сами бог зна.
Mozda zato sto crkva smatra ( hriscanska) da su i zivotinje bozji stvorovi.
Sveti Franja ( San Francisko po kome je i cuveni grad u USA dobio ime)
bio je svetac koji je obozavao zivotinje i propovedao da su i one bozja bica.
Ovaj je 4 oktobar praznik tog sveca pa je zato to dan zivotinja.



I danasnji je Papa uzeo ime bas po ovom svecu koji je i zastitnik zivotinja.
sveti_franjo_asiski.jpg
 
Свети Франциско је био окружен птицама а не џукелама.

Он је Фабрико разговарао са свим животињама , дивљим и питомим . па је тако раговарао и са вуком у планини изнад Асизија од кога су се плашили сељаци.
Види се да ниси прочитао пост. Људи доводе животиње њему. Зашто, сами бог зна.

А можда се код њих не свети водица по кућама Фабрико.
 

Back
Top