Mamuti ce opet hodati zemljom :)

rokavec

Ističe se
Poruka
2.144
Evo texta sa neta...

Japanski naučnik Akira Iritani, sa univerziteta u Kjotu, veruje da će mu jedna nova tehnika kloniranja omogućiti da u roku od četiri do pet godina klonira mamuta.

U okviru eksperimenta nalik na onaj iz filma "Park iz doba Jure", Iritani namerava da kasnije ove godine otputuje u Sibir kako bi uzeo uzorak mekog tkiva jednog mamuta, koji već 5.000 godina leži u smrznutoj zemlji, preneo je Glas Amerike.

Dugodlaki mamuti, koji su izumrli pre 5.000 godina, nastanjivali su velike oblasti na severu Azije.

Iritani namerava da iz jedne od ćelija izoluje DNK i ubaci ga u oplodjeno jajašce indijskog slona, kako bi ženka slona donela na svet klonirano mladunče. Procedura ranije nije bila moguća, jer je dugotrajno smrzavanje razaralo žive ćelije. Ali jedan drugi japanski naučnik je razvio tehniku pomoću koje je uspeo da klonira miša od tkiva zamrznutog pre 16 godina.

Izgledi da se klonira mamut mnogo su bolji od izgleda za kloniranje dinosaurusa. Mamuti su izumrli pre 5.000 godina, pa je moguće naći upotrebljivo tkivo, dok su dinosaurusi izumrli pre 65 miliona godina i postoje samo njihovi fosilni ostaci.


Ocekujem vase strucne i manje strucne komentare :)
 
Možda da kloniraju dinoasauruse mesoždere, pa da nas pojedu.
Ne shvatam svrhu, osim same sujete: uspeo sam!

Ma ne... nije to ... prvo. naplatice taj svoj projekat, milioni ljudi ce dolaziti u zoo vrt da vide mamuta jer je stvarno atraktivno videti toliku zivotinju pa josh izumrlu! drugo. Nauka napreduje a ozivljeni mamuti ce je unaprediti jer ce naucnici sirom sveta moci da izucavaju izumrlu vrstu... ima toga josh , ne rade Japanci bezveze :)
 
Videćemo da li će uspeti, naučnici su sa kloniranjem živog bića imali puno problema dok nisu uspeli - ovca Dolly, tek posle nekoliko stotina pokušaja. A rezultat i nije bio baš impresivan, ovca je starila mnogo brže nego što bi trebalo.

Ovde imaju još veći problem, kloniranje iz mrtvog tkiva, šta znam, možda im i uspe, ali neće biti lak put do toga.
 
nije pitanje samo mamuta vec i kloniranje nekih velikih naucnika koji su odavno umrli npr Nikolu Teslu, Anstajna,.... zamislite svet sa tim ljudima koji su pre mnogo mnogo godina bili toliko napredni zamislite sta bi postigli sa danasnjom tehnologijom koga briga za mamuta vec su tu ogromne stvari u pitanju to bi znacilo vecni zivot za neke bogatase jos kad bi nasli nacin da presade svest a kako sam cuo rade i na tome ..... bice neki ljudi besmrtni
 
nije pitanje samo mamuta vec i kloniranje nekih velikih naucnika koji su odavno umrli npr Nikolu Teslu, Anstajna,.... zamislite svet sa tim ljudima koji su pre mnogo mnogo godina bili toliko napredni zamislite sta bi postigli sa danasnjom tehnologijom koga briga za mamuta vec su tu ogromne stvari u pitanju to bi znacilo vecni zivot za neke bogatase jos kad bi nasli nacin da presade svest a kako sam cuo rade i na tome ..... bice neki ljudi besmrtni

Reputacija za tebe... Lepa i nadahnuta poruka... slazem se sa tobom ali moras da znas da to sve ide postepeno... Prvo mamuti pa onda ljudi :)

Josh jedna stvar Teslu nikada nece moci da kloniraju jer je kremiran NAZALOST ...

AJde pricaj nam malo o presadjivanju svesti :) PLIZZZ :)
 
pa neznam da li ste gledali film "6th day" posle snimanja tog filma rodila se ideja da se napravi skener mozdanih talasa i memorije koji moze da prebaci kratkorocnu memoriju iz jednog mozga u mozak klona odnosno prazan mozak do sad su napredovali dotle da mogu da dobiju neke nejasne slike koje covek video u zanjih par minuta pa planiraju da urade nesto kao poligraf sto je sad tako nesto u buducnosti da urade sa tim skenerom za sad dobro napreduju ali ocekuje se da u narednih 10 do 20 godina usavrse presadjivanje ljucke memorije i snimanje iste na jedan disk to nama za sad izlgeda kao SF ali pogledajte realne i dosadanja otkrica koja su postigli ja verujem da ce nasa pokolenja to i da dozive
 
pa neznam da li ste gledali film "6th day" posle snimanja tog filma rodila se ideja da se napravi skener mozdanih talasa i memorije koji moze da prebaci kratkorocnu memoriju iz jednog mozga u mozak klona odnosno prazan mozak do sad su napredovali dotle da mogu da dobiju neke nejasne slike koje covek video u zanjih par minuta pa planiraju da urade nesto kao poligraf sto je sad tako nesto u buducnosti da urade sa tim skenerom za sad dobro napreduju ali ocekuje se da u narednih 10 do 20 godina usavrse presadjivanje ljucke memorije i snimanje iste na jedan disk to nama za sad izlgeda kao SF ali pogledajte realne i dosadanja otkrica koja su postigli ja verujem da ce nasa pokolenja to i da dozive

To me podseca na AVATAR :) presadjivanje svesti u klona... ALI VECNI ZIVOT ..... KAKO JE TO DO JAJAJAJAJAJAJA :):):)
 
nije pitanje samo mamuta vec i kloniranje nekih velikih naucnika koji su odavno umrli npr Nikolu Teslu, Anstajna,.... zamislite svet sa tim ljudima koji su pre mnogo mnogo godina bili toliko napredni zamislite sta bi postigli sa danasnjom tehnologijom koga briga za mamuta vec su tu ogromne stvari u pitanju to bi znacilo vecni zivot za neke bogatase jos kad bi nasli nacin da presade svest a kako sam cuo rade i na tome ..... bice neki ljudi besmrtni

E pa Tesla je kremiran, njega nece moci ni za milion godina..Ali lepo razmisljanje :)
 
Ovo je možda najbolja vest koju sam pročitao u skorije vreme i jedna od dobrih strana izučavanja tehnika kloniranja. Kako neko gore pomenu, na redu su dinosaurusi pa ljudi. Međutim, dinosaurusi teško da će ikad biti klonirani jer je veoma mala šansa da se ikada nađe komletan upotrebljiv genom. Naprosto suviše je vremena prošlo. Sa mamutima je druga priča. Njihovi ostaci su cca 10000 godina stari, a pogodno ji to što su neprekidno duboko smrznuti.

Ovca Doli je naravno najpoznatiji klon, međutim od nje na ovamo, tehnike klonirnanja su znatno uznapredovale, pa su šanse da se javi defektan embrion znatno umanjene. Ipak ta šansa i dalje nije beznačajna pa se eljudski klonovi i tamo gde je dozvoljno uništavaju posle 10-15 dana starosti. Inače kloniranje ljdskog embriona nije ništa novo, a mahom se vrši sa ciljem izučavnja matičnih ćelija...
 
sto se dinosaurusa tice sigurno mogu da naprave dnk od vise uzoraka ako od jednog uzmu npr 1,2,3,4 hromozom od drugog 5,6,7,8 i tako dalje sigorno mogu da sintetizuju jedan kompletan dnk ali fora je u tome sto im ja sa sadasnjom tehnologijom jedino moguce da kloniraju mamuta ali otom potom bice i dinosaurusa na zemlji opet.
PS vi mislite da je Nikola Tesla kremiran ti veliki naucnici nisu kremirani niti ce ikad ko zna ko njega cuva zamrznutog negde i cekaju mogucnost kloniranja
 
sto se dinosaurusa tice sigurno mogu da naprave dnk od vise uzoraka ako od jednog uzmu npr 1,2,3,4 hromozom od drugog 5,6,7,8 i tako dalje sigorno mogu da sintetizuju jedan kompletan dnk ali fora je u tome sto im ja sa sadasnjom tehnologijom jedino moguce da kloniraju mamuta ali otom potom bice i dinosaurusa na zemlji opet.
PS vi mislite da je Nikola Tesla kremiran ti veliki naucnici nisu kremirani niti ce ikad ko zna ko njega cuva zamrznutog negde i cekaju mogucnost kloniranja

A ti misliš da su hromozomi ko klikeri ili sličice iz albuma "sklopi genom"? Hromozomi su podložni svim mogućim vrstama oštećenja, a uslučaju dinosaurusa govorimo o periodu od 200 do 65 milinona godina starosti. Za to vreme je genom izložen svim vrstama prirodnog zračenja koje razaraju DNK na svim nivoima. Tako je naći i jedan jedini veći segment genoma koji nije oštećen pravo naučno blago. Žao mi je,ali Park iz doba jure će ostati samo film za sada. Možda ćemo jednom kad se usavrši kodovanje DNK lanaca uspeti da reprodukujem veštački lanac i napravimo ggantsku verziju nekog guštera,ali to bi bio veštački stvoren organizam. I to je za sada u domenu naučne fantastike.

Drugo, čak i da Tesla nije kremiran (a jeste) šta bi vredelo klonirati ga. Genija i umna čoveka ne stvaraju geni, već životne okolnosti. Niko ne može da kaže da neki fiktivni Hitlerov klon ne bi pokazao sklonost ka cirkuskim akrobacijama, niti da eventualni klon N. Tesle ne bi postao serijski ubica.
 
A ti misliš da su hromozomi ko klikeri ili sličice iz albuma "sklopi genom"? Hromozomi su podložni svim mogućim vrstama oštećenja, a uslučaju dinosaurusa govorimo o periodu od 200 do 65 milinona godina starosti. Za to vreme je genom izložen svim vrstama prirodnog zračenja koje razaraju DNK na svim nivoima. Tako je naći i jedan jedini veći segment genoma koji nije oštećen pravo naučno blago. Žao mi je,ali Park iz doba jure će ostati samo film za sada. Možda ćemo jednom kad se usavrši kodovanje DNK lanaca uspeti da reprodukujem veštački lanac i napravimo ggantsku verziju nekog guštera,ali to bi bio veštački stvoren organizam. I to je za sada u domenu naučne fantastike.

Drugo, čak i da Tesla nije kremiran (a jeste) šta bi vredelo klonirati ga. Genija i umna čoveka ne stvaraju geni, već životne okolnosti. Niko ne može da kaže da neki fiktivni Hitlerov klon ne bi pokazao sklonost ka cirkuskim akrobacijama, niti da eventualni klon N. Tesle ne bi postao serijski ubica.

bas sam tako nesto poceo da pisem..uvek me neko preduhitri. Sve je lepo receno z;)
 
sto se dinosaurusa tice sigurno mogu da naprave dnk od vise uzoraka ako od jednog uzmu npr 1,2,3,4 hromozom od drugog 5,6,7,8 i tako dalje sigorno mogu da sintetizuju jedan kompletan dnk ali fora je u tome sto im ja sa sadasnjom tehnologijom jedino moguce da kloniraju mamuta ali otom potom bice i dinosaurusa na zemlji opet.
PS vi mislite da je Nikola Tesla kremiran ti veliki naucnici nisu kremirani niti ce ikad ko zna ko njega cuva zamrznutog negde i cekaju mogucnost kloniranja

Ja bih voleo da si u pravu ali ***... pogledaj ovo :
family_tesla_14.jpg


Licno sam bio u Teslinom muzeju i to par puta i stajao pored urne :)

Mada... Mozda... nikada se nezna... ko zna ciji je to pepeo... :)

E da... Geni odredjuju urodjenu inteligenciju i ako bi klonirali jeno 20 ak tesli valjda bi jedan bio nalik njemu + danasnja tehnologija , racunari i sve... ma revolucija :)
 
Ja bih voleo da si u pravu ali ***... pogledaj ovo :
family_tesla_14.jpg


Licno sam bio u Teslinom muzeju i to par puta i stajao pored urne :)

Mada... Mozda... nikada se nezna... ko zna ciji je to pepeo... :)

E da... Geni odredjuju urodjenu inteligenciju i ako bi klonirali jeno 20 ak tesli valjda bi jedan bio nalik njemu + danasnja tehnologija , racunari i sve... ma revolucija :)

Da, i približno je slična za sva ljudska bića.
 
A ti misliš da su hromozomi ko klikeri ili sličice iz albuma "sklopi genom"? Hromozomi su podložni svim mogućim vrstama oštećenja, a uslučaju dinosaurusa govorimo o periodu od 200 do 65 milinona godina starosti. Za to vreme je genom izložen svim vrstama prirodnog zračenja koje razaraju DNK na svim nivoima. Tako je naći i jedan jedini veći segment genoma koji nije oštećen pravo naučno blago. Žao mi je,ali Park iz doba jure će ostati samo film za sada. Možda ćemo jednom kad se usavrši kodovanje DNK lanaca uspeti da reprodukujem veštački lanac i napravimo ggantsku verziju nekog guštera,ali to bi bio veštački stvoren organizam. I to je za sada u domenu naučne fantastike.

Drugo, čak i da Tesla nije kremiran (a jeste) šta bi vredelo klonirati ga. Genija i umna čoveka ne stvaraju geni, već životne okolnosti. Niko ne može da kaže da neki fiktivni Hitlerov klon ne bi pokazao sklonost ka cirkuskim akrobacijama, niti da eventualni klon N. Tesle ne bi postao serijski ubica.

Može da se kaže, jer postoji određen broj Hitlerovih klonova, živi i zdravi u Južnoj Americi i drugim destinacijama sveta, a svi imaju sklonost ka nacizmu, to je činjenica koju je utvrdio MOSAD prilikom eliminacije određenog broja klonova, kasnije je program eliminacije stopiran.
 
Činjenica da postoji dokumenarni film ne potvrđuje ama baš ničim tvrdnju da je '45 iko imao i u najluđoj mašti u glavi mogućnost da 50 malih Hitlera jedan dan trči zemjom. Naprosto nije realno kad ni danas nismo sigurni kkave nakaze mogu da izniknu iz toga, uz svumnogo savremeniju tehnologiju, Ovome možeš da zahvališ činjenici da danas dokumentarac može da snimi ama baš svako, i to često ne eljom da se otkrije nešto novo, već da se konstruiše javno mišljnje. Primera ima kila, pa je danas dosta teško razdvojiiti dokumentarni film od propagandnog filma. To što si ti gledao, spada u ovu drugu grupu. Nema gomile Hitlerovih klonova, niti je MOSAD ikad radio tako nešto. Svako može dasnimi dokumetarac, pa čak i ja. I verovatno da mogu vrlo dobro dokazati da je WTC pao jer su ga pojele bubašvabe, a ne zbog aviona koji su udarili u njega.
 
nije pitanje samo mamuta vec i kloniranje nekih velikih naucnika koji su odavno umrli npr Nikolu Teslu, Anstajna,.... zamislite svet sa tim ljudima koji su pre mnogo mnogo godina bili toliko napredni zamislite sta bi postigli sa danasnjom tehnologijom koga briga za mamuta vec su tu ogromne stvari u pitanju to bi znacilo vecni zivot za neke bogatase jos kad bi nasli nacin da presade svest a kako sam cuo rade i na tome ..... bice neki ljudi besmrtni

mozak t.j. svest ne moze da se klonira a o dusi da ne govorimo...
 

Back
Top