Mama mi je rekla

MrNapokon

Buduća legenda
Poruka
38.687
Upravo o tome sam željela da pričamo.

Kako da vaspitaš dijete kada je ludnica svagdje okolo? Ako ti socijalna inteligencija nalaže da se uklopiš, kako da tvoje dijete ostane normalno ako se uklopi?
A kako i da se osjeća normalnim ako se ne uklopi?

Ovo su vrlo ozbiljne stvari. I problemi tek dolaze.
Za zensko dete ne znam. Ne znam sta bih joj rekao. Nadao bih se da je cool stvari privlace neki hobiji, interesovanja, pa na aktivnosti, ali zahebano. Musko, nauciti. I to direktno. Em tako neces hebati, ili ako i budes, kostace te u raznim valutama a evo ti fore i trikovi. I to mama nece znati koji. I njega isto na aktivnosti, cisto da vidi opcije, nista ne mora od sportova, putovanja, skijanje, more, nista od toga da je obavezno, da ga smoris. Samo da je zabava i da vidi da ima vise u zivotu od krmetine.

~sweet girl~

Aktivan član
Poruka
1.145
Za zensko dete ne znam. Ne znam sta bih joj rekao. Nadao bih se da je cool stvari privlace neki hobiji, interesovanja, pa na aktivnosti, ali zahebano. Musko, nauciti. I to direktno. Em tako neces hebati, ili ako i budes, kostace te u raznim valutama a evo ti fore i trikovi. I to mama nece znati koji. I njega isto na aktivnosti, cisto da vidi opcije, nista ne mora od sportova, putovanja, skijanje, more, nista od toga da je obavezno, da ga smoris. Samo da je zabava i da vidi da ima vise u zivotu od krmetine.
Glede djevojčice, to bi mi bilo mnogo lakše, ne bih znala šta reći dječaku...
Isto bi bilo dobro direktno pričati dok je čak i manja. Najbolje tata sa sinom, a majka sa kćerkom da priča.
I pokazivati im svojim primjerom kako čitamo, treniramo, kako slušamo muziku, gledami filmove itd. Mislim da je taj segment pokazivanja svojim primjerom baš bitan.

Ja bih curici pokazala isto opcije, i da ona sama kaže "hoću učiti svirati" onda tek upisati. Ali to mene ne zanima, bitnije mi je da ima zelje! A oce li se samo igrati sa djecom-to mi je svejedno. Cak je i bolje da se igra,nego da se forsira silnim obavezama...

Fokusirala bih se da naučim da kritički razmišlja. Pokušavala osamostaliti. I nadati se da dijete ima sposobnost da konta.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.