Quantcast

Malta van sezone - budget i samostalno :)

sennci

Početnik
Poruka
17
Iako ima još nekih opcija za naredno putovanje, razmišljam o samostalnoj posjeti Malti, gdje bih se lično organizovao oko prevoza, smještaja, hrane, obilazaka, svega... To bi bilo van sezone t.j. na proljeće, mart ili april. To bi bilo budget putovanje 100% radi obilazaka, a ne ljetovanje. Volio bih biti smješten u Valetti ili što bliže, preko (vjerovatno preko AirBnb-a) uzeti neki solidan što jeftiniji smjestaj nista specijalno, ali sa privatnim kupatilom (po mogucnosti i mini kuhinjom ako bih našao po ok cijeni). Dosta bitna mi je lokacija smještaja, tj. da je dobra povezanost sa starom jezgrom Valette, ali i ostalim dijelovima ostrva. Prema tome koji dio šireg područja Valette mi preporučujete? Kakav je prevoz, kako funkcioniše i cijene karata? Generalno, je li ok izvodljiv samostalan obilazak zanimljivih tački na Malti koristeći javni prevoz (tj. bez rentanja auta) na ostrvu?

Kakve su cijene osnovnih namirnica u supermarketima? Ima li možda nekih povoljnih budget restorana, makar bili 😊 tipa brze hrane i slično? Zamolio bih za neke konkretne primjere cijena, tipa u supermarketima, javni prevoz i sl..?

Marge Simpson

Poznat
Poruka
7.805
Moj sin je pre par godina išao tako, mislim u martu, na 7-8 dana. Nema problema sa prevozom, ima i tih brodića koji funkcionišu po principu javnog prevoza. Smešten je bio u hostelu, uslovi odlični, bilo ih je troje ukupno u objektu jer nije sezona. Svi su druželjubivi, za tih 7 dana su mu ponudili 3 posla. Sprijateljio se sa vlasnikom hostela i osobljem, spremao im krompir paprikaš za mesojede i za vegeterijance.
Svašta lepog video. kaže da je hrana u marketima malo skuplja nego u srbiji, restoranima je skupo. Ali u hostelu imaš kuhinju koju možeš koristiti. Vreme pitomo, za šetnju i ućivanje.
Ako ideš sa letom iz balkanskih zemalja, onda traže da vide povratnu kartu i neki novac, čini mi se da prikažeš. A ako ideš iz Budimpešte...samo prođeš...kaže.
Napiši šta te konkretno zanima.

sennci

Početnik
Poruka
17
Hvala na svim ovim zaista korisnim informacijama. O kojem hostelu se konkretno radi? Provjerio bih raspoloživost i cijene, može informacija i u privanu poruku ili ovdje.. Je li u tom hostelu za njega smještaj bio tipa dormitory-spavaonica sa zajedničkim toaletom, ili je imao za sebe spavanje i toalet? Koliko novca traže kao uslov da se pokaže ako se sječaš?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.